Viete, akú hernú stoličku potrebujete? Poradíme Vám!

Maximálny komfort pri hraní

Mnohí používame stoličku či kreslo každý deň najmä v práci, a preto potrebujeme mať podľa možnosti najvyššiu kvalitu. Veď sedieť niekoľko hodín na obyčajnej stoličke nie je určite nič príjemné pre našu chrbticu. Veľmi rýchlo by sme začali mať bolesti a nepohodlie. Z toho dôvodu si vyberáme stoličku či kreslo, ktoré nám budú najviac vyhovovať. Ak hľadáte tú správnu stoličku, viac rád pri výbere kancelárskej stoličky nájdete na blogu AJ Produkty. Podobne to platí aj o tých, ktorí trávia dlhý čas hraním rôznych hier na PC. Tiež potrebujú maximálne pohodlie, aby si hráčsky pôžitok užili naplno.

Viete si vybrať tú správnu?

Trávite niekoľko hodín denne hraním hier na PC a zistili ste, že stolička, ktorú ste používali doteraz, Vám už nevyhovuje? Pravdepodobne nadišiel čas poobzerať sa po kvalitnej hernej stoličke. Aká by teda mala byť pravá hráčska stolička? V prvom rade ergonomická. To znamená, že je prispôsobená na dlhodobé sedenie počas dlhých hier. Ďalším dôležitým faktorom hernej stoličky je jej polohovanie, ktoré zabezpečuje vhodný sklon či uhol pri sedení. Okrem toho kľúčovými vlastnosťami každej hernej stoličky by malo byť nastavenie operadla, bedrovej opierky, nastaviteľné podrúčky a v neposlednom rade aj materiál, z ktorého je stolička vyrobená. Koža má svoje čaro, ale pri dlhom sedení sa spotíme, čo nie je nič príjemné, lepšou voľbou je textil alebo sieťový poťah vďaka väčšej priedušnosti.

Výhody verzus nevýhody

Všetko má svoje plusy i mínusy, klady i zápory. Ak by sme mali hodnotiť výhody hernej stoličky a aj jej nevýhody, určite tie plusy prebíjajú nedostatky. Výhodami sú jednoznačne ergonómia, ktorá sa prispôsobí hraniu, možnosť sklopenia stoličky podľa potreby až do vodorovnej polohy, štýlový dizajn a masívnejšie prevedenie. Jedinou nevýhodou môže byť pre niekoho vyššia cena v porovnaní s kancelárskou stoličkou. Ak ste však hráčom celým srdcom, tak by ste mali zainvestovať do kvalitnej hráčskej stoličky už len kvôli svojej chrbtici, svalom i hlave. Ak  doprajete svojmu telu maximálne pohodlie, užijete si naplno svoju hráčsku partiu.