Virtuálne sídlo: Moderný spôsob podnikania

Ak máte v hlave myšlienku a potrebné financie na založenie podniku, môžete začať podnikať. Peniaze ani nápad však nie sú všetko! K zápisu firmy do obchodného registra potrebujete aj sídlo firmy. Mnohí podnikatelia sa rozhodujú pre to virtuálne. Čo všetko jeho založenie obnáša a ako sa k nemu môžete dostať aj vy, si povieme v našom článku.

Čo je virtuálne sídlo?

Ak ste kreatívny človek, pod pojmom virtuálne sídlo si môžete predstavovať niekoľko verzií mobilnej kancelárie. Virtuálne sídlo však znamená oveľa viac. Prináša podnikateľom niekoľko výhod, na ktoré sa neskôr pozrieme.

Virtuálne sídlo môže byť adresa, na ktorej si necháte svoju firmu zapísať v zozname firiem Obchodného registra. Splníte tým jednu z prvých podmienok založenia novej firmy, ktorú vám zákon stanovuje.

Pri riadení a vlastnení virtuálnej kancelárie máte minimálne náklady. Platíte len za prenájom a služby, ktoré si prajete využívať. Preberanie pošty, jej preposielanie alebo informovanie o doručení  v prehľadnom online systéme.

Virtuálna kancelária alebo moderné sídlo firmy je možnosť prenájmu adresy, priestorov, označenia a iných doplnkových služieb na konkrétnej lokalite, ktorá vás zároveň aj dobre reprezentuje.

Chránite si svoje súkromie

Pretože s virtuálnym sídlom na lukratívnej adrese vo veľkom meste nemusíte okrádať o súkromie svoju rodinu. Vyhnete sa nutnosti zapísať si firmu na súkromnej adrese, pretože máte k dispozícii cenovo zvýhodnený prenájom.

Virtuálny sídlo firmy vás reprezentuje

Väčšinou ide o služby, ktoré sú ponúkané v dobrej lokalite a s reprezentatívnymi priestormi. Neplatíte žiadne prevádzkové náklady a mzdu zamestnancom. Podnikáte z domu, a pritom máte všetko potrebné na dosah ruky z mobilu alebo svojho počítača.

Sídlo firmy je tak skvelá možnosť, ako sa venovať tomu, čo vás baví a živí. Je to forma registrácie firmy, ktorá vám prináša niekoľko výhod, šetrí čas a samozrejme peniaze.