Vlajková loď Olympus E-Systém sa volá E-3

S novým prírastkom vlajkovej rady digitálnych zrkadloviek, modelom E-3, posúva Olympus radu E-Systém na novú, vyššiu úroveň. Zároveň predstavením tejto dlho očakávanej novinky potvrdzuje príslušnosť k 4/3 štandardu (FourThirds Standard). Reprezentuje jasné prehlásenie o centrálnej pozícii, ktorú trh digitálnych zrkadloviek a E-Systém zaujímajú v budúcich plánoch spoločnosti Olympus.

Potvrdením záväzku spoločnosti Olympus voči fotografom je nový model Olympus E-3. Jedná sa o profesionálny nástroj poskytujúci svojim majiteľom stabilitu, odolnosť, vysokú obrazovú kvalitu a univerzálnosť. Verná svojmu mottu “Stvorená pre extrém” (Made for the extreme”), poskytuje E-3 množstvo špičkových funkcií, vďaka ktorým sa z nej stáva jedinečný univerzálny prístroj, schopný znášať akékoľvek nástrahy každodennej náročnej práce fotografov všetkých žánrov. E-3 jednoznačne pokračuje v tradícii oceňovaného E-Systému a ponúka množstvo inovatívnych prvkov, ako napríklad nový ultrazvukový sytém (Supersonic Wave Drive), ktorý v spojení s novými objektívmi ZUIKO DIGITAL SWD dosahuje najvyššiu zaostrovaciu rýchlosť na svete.

Olympus E-Systém už dlhodobo zvyšuje úroveň digitálnych zrkadloviek cez exkluzívne inovatívne prvky, akými sú napr. antiprachový ultrazvukový filter (SSWF), živý náhľad na LCD (Live View) a vstavaný stabilizátor obrazu založený na technológii ultrazvukových motorov (SWD). Digitálne zrkadlovky radu Olympus E-Systém sú založené na 4/3 štandarde (Four Thirds System). Otvorený štandard umožňuje vzájomnú kompatibilitu výrobkov rôznych značiek a zaručuje zákazníkom bohatú možnosť výberu pri voľbe objektívov, tela alebo príslušenstva. Olympus ponúka ucelenú škálu tiel aj ďalšieho príslušenstva v rámci vlastného radu Olympus E-Systém, ktorý v súčasnej dobe zahŕňa tri telá a 17 digitálnych objektívov.

4/3 systém bol vytvorený za účelom zdokonalenia systému digitálnych zrkadloviek. Bol navrhnutý úplne od základov, pre potreby profesionálnej digitálnej fotografie bez kompromisov. Od svojho uvedenia na trh prilákal 4/3 systém ďalších výrobcov, ktorí sa ho chopili ako štandardu pre DSLR fotografiu. Pri príležitosti predstavenia modelu E-3, hovorí Michael Handa, výkonný riaditeľ spoločnosti Olympus Imaging Europa GmbH: “Olympus E-Systém sa neustále zdokonaľuje a posilňuje. E-3 začína novú kapitolu digitálnych zrkadloviek a my sme na tento nový prírastok do rodiny E-Systém veľmi pyšní. Na vývoj trhu digitálnych zrkadloviek sa veľmi sústreďujeme a naše vývojové oddelenie neustále zvyšuje výkony fotoaparátov, objektívov i príslušenstva radu E-Systém. Tento posledný profesionálny model jednoznačne potvrdzuje náš záväzok vôči budúcemu vývoju Olympus E-Systému. Súčasne sa potvrdzuje naše presvedčenie o nespočetných výhodách 4/3 systému”.

4/3 štandard (Four Thirds)
Jedná sa o prvý a v súčasnej dobe jediný otvorený štandard pre digitálne zrkadlovky. Fotoaparáty štandardu 4/3 používajú obrazový snímač 4/3 typu, ktorého rozmer umožňuje vyvinutie úplne presných výmenných objektívov. Tie sú nielen menšie a ľahšie, ale ponúkajú tiež výrazne vyššiu svetelnosť, ako objektívy založené na 35 mm formáte. 4/3 systém definuje otvorený štandard pre objektívy, ich bajonet a ďalšie prvky, ktoré zaručujú vzájomnú kompatibilitu objektívov a tiel rôznych výrobcov.