Výroba fotokníh už aj na iPade.

 

 

 

Výroba a spracovanie fotografií do fotokníh, fotoplátien, puzzle, magických hrnčekov a ďalších fotoproduktov bola na Slovensku doposiaľ možná len prostredníctvom operačných systémov Windows,  Mac OSX, prípadne Linux.

Od júla tohto roka môžu užívatelia využívať aj iPady. Spoločnosť HappyFoto prišla na trh s úpravou programu HF Designer s názvom HappyFoto-Designer pre mobilné zariadenia iPad z dielne Apple a poskytuje štandardné užívateľské prostredie pre výrobu širokého spektra fotoproduktov.

Systémové požiadavky zahŕňajú operačný system iOS (minimálne 5.1) a veľkosť aplikácie je 108 MB. Podporovaným jazykom je slovenčina. Aplikáciu si môžu užívatelia stiahnuť v App Store alebo na iTunes, kde je k dispozícii k stiahnutiu zdarma. Tvorbe aplikácie pre Slovensko ale aj Českú republiku predchádzala skúsenosť z Rakúska, kde má HappyFoto svoju materskú spoločnosť a fotolaboratórium. “Aplikáciu HappyFoto–Designer majú k dispozícii rakúski zákazníci zhruba pol roka.

V tejto chvíli je v Rakúsku aplikácia nainštalovaná na viac ako 3 tisícoch zariadeniach iPad”. Hovorí Michaela Bílá Čížková, konateľka spoločnosti HAPPY FOTO Česko spol. s r. o. a HAPPY FOTO Slovensko spol. s r. o. Vytváranie fotokníh a fotodarčekov v iPade je jednoduché a pohodlné.

Ak chce súčasný zákazník HappyFoto využiť program HF Designer pre iPad, nemusí sa znovu registrovať, ale jednoducho použije svoje prihlasovacie údaje z www.happyfoto.sk.