Vysoko kvalitné projektory Epson určené pre oblasť vzdelávania sú teraz dostupnejšie

 

 

Modelový rad projektorov s krátkou projekčnou vzdialenosťou je vybavený inteligentnými funkciami a ponúka nízke celkové náklady na vlastníctvo.

 

22. novembra 2011

Spoločnosť Epson reaguje na požiadavku vzdelávacích inštitúcií po vysoko kvalitnom vybavení, vyhovujúcom obmedzeným rozpočtom, a uvádza na trh rad projektorov s krátkou projekčnou vzdialenosťou, ktoré si školské zariadenia môžu dovoliť. Ide o modely      EB-435W, EB-425W, EB-430 a EB-420. Tieto projektory je možné nainštalovať už vo vzdialenosti 72 cm od projekčnej plochy a vďaka  veľmi kvalitnému obrazu s uhlopriečkou 178 cm a menšiemu počtu tieňov sa stávajú dokonalým partnerom interaktívnych tabúľ.

 

 

Projektory disponujú technológiou 3LCD; krátka projekčná vzdialenosť zaručuje presnú reprodukciu farieb, ktorá je vo vzdelávaní dôležitá napríklad na zobrazovanie vlajok, máp a grafov v prirodzených farbách. Vysoký biely a farebný svetelný výstup s hodnotou 3 000 lúmenov zaručuje jasný obraz aj pri dennom svetle, zatiaľ čo kontrastný pomer 3 000:1 sa postará o ostré detaily.

 

Pozornosť študentov môžu vyučujúci upútať prostredníctvom voliteľnej dokumentárnej kamery Epson ELP-DC06 USB, ktorá umožňuje projekciu trojrozmerných predmetov, alebo vytváraním zaujímavých interaktívnych prezentácií, ktoré je možné zobrazovať pripojením voliteľného interaktívneho modulu Epson ELP-IU03. Tento modul je alternatívou k interaktívnym tabuliam; projektor vybavený týmto modulom dokáže premeniť akýkoľvek povrch na interaktívne prostredie. Súčasťou výbavy je digitálne pero, pomocou ktorého je možné vytvárať a ukladať poznámky.

 

Raphael Payre, education projector product manager spoločnosti Epson Europe, dodáva: „Naše projektory s krátkou projekčnou vzdialenosťou dosahujú dokonale vyvážený pomer vysokej kvality a cenovej dostupnosti. Nízke celkové náklady na vlastníctvo týchto projektorov, ku ktorým prispieva dlhá životnosť lampy a filtra, v žiadnom prípade neznamenajú horšiu kvalitu obrazu. Na uľahčenie výučby  v učebniach sme navyše pridali rad inteligentných funkcií, ako sú napríklad vstup pre mikrofón a vstavaný 16W reproduktor.“

 

Ľahké nastavenie aj obsluhu tohto projektora s krátkou projekčnou vzdialenosťou zabezpečuje funkcia zobrazenia USB 3 v 1, vďaka ktorej je na ovládanie obrazu, zvuku a myši potrebný jediný kábel. Vyrovnanie obrazu trvá prostredníctvom funkcie vertikálnej a horizontálnej korekcie lichobežníkového skreslenia, ktorá je v kategórii projektorov s krátkou projekčnou vzdialenosťou unikátom spoločnosti Epson, len niekoľko sekúnd. Projektory je možné pripojiť na pripojovacej jednotke ELPCB01 a pohodlne ich ovládať prostredníctvom nástennej jednotky umiestnenej v prednej časti učebne.

 

Nízke celkové náklady na vlastníctvo môžu školám priniesť výrazné úspory. Lampa Epson E-TORL je schopná produkovať viac svetla pri nižšej spotrebe energie a v úspornom režime dokáže svietiť až 6 000 hodín. Tiež filter sa môže pochváliť dlhou životnosťou, ktorá dosahuje až 5 000 hodín. Sú tak zaručené roky bezproblémovej prevádzky. Ďalšie zníženie nákladov a skrátenie času venovaného údržbe prináša možnosť pripojenia projektorov k sieti, čo umožňuje ich vzdialenú správu, sledovanie životnosti lampy, teploty atď.

 

Modely EB-435W, EB-425W, EB-430 a EB-420 bude možné zakúpiť od novembra 2011.