Vysokorýchlostné vlaky v Nemecku majú WiFi od Ericssonu

Vďaka riešeniu Wi-Fi pripojenia od Icomera spolu so službami spoločnosti Ericsson sa teraz cestujúci Deutsche Bahn môžu tešiť na vynikajúce pripojenie na cestách pri rýchlosti až 300 km/h. Icomera a Ericsson poskytujú v Nemecku Wi-Fi pripojenie na palube 386 vysokorýchlostných vlakov Intercity-Express (ICE) spoločnosti Deutsche Bahn. Wi-Fi siete sú na palube vlakov pripojené k rádiovým prístupovým sieťam všetkých troch nemeckých operátorov mobilných sietí, čo zabezpečí vynikajúcu konektivitu. 

Od júla 2016 Icomera a Ericsson implementovali podporu riešenia mobilného pripojenia na internet na palube 386 vysokorýchlostných vlakov Intercity-Express (ICE) Deutsche Bahn. Wi-Fi siete sú na palubách vlakov pripojené k rádiovým prístupovým sieťam všetkých troch nemeckých operátorov mobilných sietí. Zabezpečia tak vynikajúcu konektivitu pre cestujúcich vlakmi Deutsche Bahn, ktoré jazdia rýchlosťou až 300 km/h.

Saeed Bashirian, výkonný riaditeľ spoločnosti Icomera Germany, sa k téme vyjadril: „Sme potešení, že profesionálne riadené služby (managed services) spoločnosti Ericsson prispejú k rozšíreniu kvalitných zážitkov pasažierov Deutsche Bahn s našou osvedčenou technológiu, ktorá každý deň dokáže pripojiť na internet desiatky tisíc vozidiel a milióny cestujúcich. Partnerstvo zároveň stanoví základy, potrebné pre ďalší vývoj v oblasti prepojených ekosystémov a palubných služieb.“

Icomera poskytuje platformu mobilného pripojenia na internet zahŕňajúcu Wi-Fi hardware ako antény a routery, ale aj virtuálne servery pre vybrané zábavné služby. Na druhej strane Ericsson poskytuje sieťové brány a ďalšie služby – správu sieťovej obsluhy, služby údržby a školenia pre zamestnancov Deutsche Bahn. Ericsson bude čerpať zo svojich bohatých skúseností, získaných v priebehu poskytovania svojich služieb správy a riadenia sietí, ktoré používa viac ako 1 miliarda zákazníkov po celom svete. Mobilné siete od firmy Ericsson generujú a prenášajú viac ako 40 % svetovej mobilnej prevádzky, spoločnosť podporuje tiež siete, ktoré používa viac ako 2,5 miliardy účastníkov.

Andrea Petti, vedúci oddelenia Intelligent Transport Systems v spoločnosti Ericsson, dodal: „Ericsson spoločne s firmou Icomera poskytujú Wi-Fi služby, vďaka ktorým zaisťujú všetkým vlakom Deutsche Bahn prístup k vynikajúcej konektivite – bez ohľadu na poskytovateľa mobilnej siete. Naši profesionáli v službách operačného centra v Hamburgu zaistia perfektné fungovanie Wi-Fi sietí. Veríme vo výhody pripojenia na internet a vidíme veľký potenciál pre vývoj komunikačnej technológie a ďalšie služby, ktoré môžu transformovať odvetvie dopravy.“