Využite silu svetla

 

 

Infografika spoločnosti Logitech odhaľuje mimoriadne fakty o energii získanej vďaka solárnej technológii

 

Slnko je najväčší zdroj energie, aký máme k dispozícii. S ohľadom na túto skutočnosť vyvinul tím inžinierov spoločnosti Logitech klávesnicu Logitech Wireless Solar Keyboard K750 a teraz predstavuje infografiku, ktorá vyzdvihuje výnimočné skutočnosti o tejto hviezde našej sústavy.

Vedeli ste, že Slnko dodá len za hodinu viac energie, než koľko spotrebuje 6,8 miliardy ľudí za celý rok? Keď si uvedomil Charles Fritts, akú energiu by bolo možné zo Slnka získať, zostavil v 80. rokoch 19. storočia prvé solárne články. Odvtedy zostáva solárna energia v povedomí verejnosti a rýchlo sa stáva nevyhnutnosťou pre náš každodenný život. Spoločnosť Logitech sa rozhodla využiť tohto zdroja energie a vytvorila ako vôbec prvá na svete klávesnicu napájanú svetlom – Wireless Solar Keyboard K750.

Technici vyrátali zopár faktov o solárnej energii, ktoré odhaľujú, aké neuveriteľné veci by sme mohli urobiť s ušetrenou energiou, pokiaľ by všetci prešli len na solárne klávesnice.

Keby svet prešiel na Logitech Wireless Solar Keyboard K750, ušetrilo by sa 828 miliónov AA batérií za jediný rok. Tieto batérie položené jedna za druhú, by hravo obehli okolo rovníku. Okrem toho by takto ušetrená energia mohla poslúžiť k osvetleniu štyroch Eiffeloviek po celý rok, a ďalej potom na dobu neurčitú (energia zo slnka).

 

Tieto a ďalšie zaujímavé fakty o solárnej technológii nájdete nižšie:

 

· Keby svet prešiel na Logitech Wireless Solar Keyboard K750, ušetrilo by sa 828 milióna AA batérií za jediný rok.

·  Pokiaľ by svet získaval energiu len zo solárnych panelov, k pokrytiu celej spotreby elektriny by bolo treba len 0,3 percent svetovej výmery pôdy.

· Energia ušetrená z 828 milióna batérií by mohla slúžiť k osvetleniu skoro štyroch Eiffeloviek po celý rok, rok za rokom, na dobu neurčitú.

· Keby sa tieto batérie položili jedna za druhú, obehli by poľahky okolo rovníku.

· Počet ušetrených batérií by tiež vyplnil plochu 785 tenisových kurtov.

Logitech Wireless Solar Keyboard K750 sa nabíja vždy, keď je svetlo – a to ako slnečné, tak aj umelé v interiéri – a po nabití môže pracovať v úplnej tme po dobu najmenej troch mesiacov, čo je výdrž, ktorá odpovedá napísaniu 400 stránkovej knihy. To znamená, že by ste zvládli napísať vlastné dielo v rozsahu, aký má trebárs Harry Potter a Princ z Azkabanu od J.K. Rowlingové alebo román Komu zvoní hrana od Ernesta Hemingwaya .

 

Infografika spoločnosti Logitech o solárnej energii: