Vývoj techniky ide míľovými krokmi

 

Život bez výpočtovej techniky si dnes už nedokáže predstaviť nikto z nás. Uľahčuje nám prácu na pracovisku, doma, v obchodoch, skrátka všade. Mnohí si ešte dnes spomínajú na prvé počítače, ktoré zaberali obrovský priestor (zväčša to bol priestor jednej kancelárie).

    

Ich rozmery sa postupne zmenšovali, pretože prichádzali nové technológie a nové možnosti, až sme sa dostali k stolovým počítačom.

 

 

Neskôr prišla éra prvých notebookov, potom to boli netbooky a dnes už nie sú ničím výnimočným tablety.  Prvé monitory sa svojou veľkosťou podobali na dnešné plazmové či lcd televízory, len boli mnohonásobne hrubšie. Koncom 20.storočia už boli menšie a zmestili sa na pracovný stôl. Dnes už používame LCD monitory, ktoré šetria nielen priestor, ale aj energie, čiže peniaze.

Mnohé spoločnosti, ktoré vznikli po páde socializmu sa snažili byť čo najmodernejšie, a neustále investovali do inovácií technológií. Mnoho podnikateľov pri založení sro investovalo tisícky korún do najmodernejšie výpočtovej techniky, aby uľahčili prácu ľuďom. Ready made spoločnosti boli v tom čase ešte len vo hviezdach, vtedy si každý firmu zakladal svojpomocne. V tomto období však na našom území vzniklo veľa predajní s výpočtovou technikou.

    

 

Ceny počítačov a monitorov boli v začiatkoch veľmi vysoké a domácnosti si nemohli dovoliť investovať do ich kúpy, éra lacných počítačov prišla až na začiatku 21.storočia, kedy prišli na trh prvé moderné notebooky, a záujem o počítače prudko klesol, preto klesli aj ich ceny.

Ak sa dnes prejdete po ulici, zistíte, že stretnete veľa mladých ľudí, ktorí si na pleci nesú tašku veľkosti zošita A3. Možno ste doteraz ani netušili, čo v tej taške všetci nosia, ale odpoveď je jednoduchá, v dnešnom premodernizovanom svete každý mladý človek vlastní svoj vlastný notebook, pretože ich ceny sú naozaj veľmi prijateľné. Novučičký notebook zakúpite v internetových obchodoch už od 300€!