Vznikla silná značka S&T Varias

Bratislava, 31.12.2007 Proces transformácie spoločností S&T Slovakia s.r.o. a Varias a.s. sa ukončil a od 1.1. 2008 bude nová spoločnosť niesť spoločný názov S&T Varias s.r.o.

S&T Slovakia s.r.o. je od roku 1993 jedným z najvýznamnejších dodávateľov komplexných riešení a služieb v oblasti infokomunikačných technológií. VARIAS a.s. od roku 1990 realizovala viac ako 180 projektov informačného systému SAP v priemyselných, utilitných a finančných spoločnostiach, ako aj vo verejnom sektore.
 
Obe spoločnosti patria od roku 2005 do korporácie S&T System Integration & Technology Distribution Aktiengesellschaft. Spojením vznikla spoločnosť, ktorá zamestnáva viac ako 160 ľudí a patrí k popredným poskytovateľom IT služieb a riešení na Slovensku. Skupina S&T so sídlom vo Viedni má prostredníctvom 80 dcérskych spoločností zastúpenie v 22 krajinách strednej a východnej Európy, regiónu D-A-CH a Ázie.
 
„Za naším rozhodnutím pre jednu silnú značku stálo viacero dôvodov, ale tým najdôležitejším sú zákazníci a naša vízia ďalšieho rozvoja biznisu. Vznikol priestor, v ktorom poskytneme väčšiu pridanú hodnotu a viacej spoločných riešení pre zákazníkov, ako aj intenzívnejšia spolupráca s dodávateľmi“, uviedol Vladimír Hric, výkonný riaditeľ spoločnosti S&T Varias s.r.o.
 
Názov S&T Varias je koncipovaný pre udržanie povedomia o doterajších úspechoch oboch značiek, garantuje príslušnosť k nadnárodnej korporácii a zároveň otvára priestor na ďalší rozvoj portfólia. S počtom zamestnancov, referenciami, úrovňou poskytovaných služieb a predpokladaným obratom viac ako 25 mil. EUR na rok 2008, sa spoločnosť S&T Varias stáva jedným z najvýznamnejších hráčov slovenského IT trhu a popredným poskytovateľom IT služieb a riešení.