WD predstavuje 3 TB pevné disky SATA pre AV aplikácie

Western Digital rozširuje svoju sériu diskov WD AV-GP SATA určených pre audio-video aplikácie o disky s kapacitou 2,5 TB a 3 TB. Disky sú už v distribúcii a sú určené pre nepretržitú prevádzku vrátane nízkej spotreby energie u AV aplikácií, pri ktorých sa vyžaduje intenzívne ukladanie dát – digitálne videorekordéry, kamerové monitorovacie systémy, jednodiskové mediálne servery a externé disky pre ukladanie multimediálnych dát.

Disky sú optimalizované pre AV prevádzky s vysokými teplotami a nepretržitým prenosom dát a vďaka svojej kapacite sú teraz schopné uložiť viacej audio a videoformátov vo vysokom rozlíšení. Disky sú taktiež vybavené technológiou úspory energie WD GreenPower Technology a možnosťou zabezpečenia až 12 simultánnych dátových tokov v HD rozlíšení technológiou SilkStream a ich spoľahlivosť bola testovaná v prevádzke a dosahuje hodnoty 1 milión hodín MTBF (stredná doba medzi poruchami).

Disky s kapacitou nad 2,19 TB v súčasnosti predstavujú bariéru pre niektorý hardvér, firmvér a softvér. Napríklad disky väčšie ako 2,19 TB nie sú podporované systémami s Windows XP. Nakoľko 32-bitové verzie Windows Vista alebo Windows 7 odsúvajú disky väčšie ako 2,19 TB iba do rolí nesystémových diskov, je dôležité pred inštaláciou 2,5 TB alebo 3,5 TB disku WD AV-GP overiť špecifikačné vlastnosti počítača. Viac informácii o prekonávaní 2,19 TB bariéry nájdete na stránkach: http://avlargecapacitydrives.com/.

Pevné disky WD AV-GP 2,5 TB (WD25EURS) a 3TB WD AV-GP (WD30EURS) sú v predaji za odporúčanú koncovú cene 135 EUR respektíve 150 EUR. Na disky sa poskytuje 3-ročná obmedzená záruka. Viacej informácií o nových diskoch nájdete na oficiálnych stránkach http://wdc.com/en/products/internal/av/.

Source: wdc.com