WD ZJEDNODUŠUJE NAHRÁVANIE Z TV

VĎAKA RÝCHLEMU PRENOSNÉMU EXTERNÉMU DISKU S KAPACITOU 1 TB
Nový externý disk My Passport AV-TV sa ľahko pripája k televízoru vybavenému nahrávaním a umožňuje zaznamenávať a prehrávať stovky hodín zábavy

 

Spoločnosť WD®, súčasť firmy Western Digital, s vedúcim postavením na trhu riešení ukladania dát v dnešnom digitálne prepojenom svete, predstavila nový externý disk My Passport® AV-TV. Novinka sa vyznačuje vysokým výkonom a jednoduchosťou pri nahrávaní a prehrávaní stoviek hodín televíznej zábavy. Stačí len pripojiť My Passport AV-TV k televízoru umožňujúcemu nahrávanie prostredníctvom rozhrania USB[1]. Externý disk My Passport AV-TV ponúka ľahké pripojenie “plug-and-play” a je dostupný v kapacitách 500 GB a 1 TB[2]. Disk je navrhnutý pre AV aplikácie s rýchlou opravou toku dát a podporou plynulého streamovania. My Passport AV-TV  poskytuje presný záznam a plynulé bezproblémové prehrávanie. Naviac My Passport AV-TV spotrebováva menej energie a málo sa zahrieva i v prípade, že je súčasťou multimediálnych centier zábavy.

Veľmi rýchle pripojenie disku prostredníctvom rozhrania USB 3.0 spolupracuje s televízormi s nahrávaním a uľahčuje ukladanie dát na zariadenia umožňujúce viackanálové streamovanie HD. To využijú užívatelia, ktorí pripoja My Passport AV-TV k televízoru s dvomi tunermi. Môžu tak nahrávať súčasne z dvoch rôznych kanálov, alebo sledovať skôr nahrané programy pri súbežnom nahrávaní aktuálne vysielaného porogramu.

Štíhly a ultra kompaktný disk My Passport AV-TV vhodne dopĺňa akékoľvek multimediálne domáce centrum zábavy. Disk môže býť pripevnený na zadnú stranu televízora pomocou priložených štandardizovaných konzol, postavený v vzpriamenej polohe za využitia dodávaného stojanu či položený vodorovne, tak aby došlo k maximálnemu prúdenie vzduchu pre eliminovanie tepla vyžarovaného z okolitých zariadení. 

„Milovníci televízie chcú sledovať svoje obľúbené programy v čase, ktorý bude vyhovovať im, “ hovorí Jim Welsh, výkonný viceprezident spoločnosti WD pre značkové produkty a celosvetový predaj, a dodáva: „Posun času, obľúbenosť globálnych akcií a udalostí i medzinárodných športových zápasov, to všetko vedie k rastúcim požiadavkám zákazníkov na televízory umožňujúce nahrávanie a na disky optimalizované pre túto činnosť. Naši zákazníci chcú rýchle a spoľahlivé riešenia. Vysoko výkonný disk My Passport AV-TV,  ako výsledok požiadaviek zákazníkov, je špecificky navrhnutý pre tieto aplikácie,.“

Kompatibilita a dostupnosť

Aktuálny zoznam kompatibilných televízorov s nahrávaním a ďalších spolupracujúcich AV zaridení nájdete na  www.wd.com/mypassportavtv. Externý disk je dostupný prostredníctvom vybraných predajcov a reselerov a v internetovom obchode www.wdstore.com. Doporučená koncová cena je EUR 99,- (500 GB) a EUR 149,- (1 TB verzie).

 

 [1]   Funkcia nahrávania je prevádzaná televízorom,  alebo iným zariadením USB, nie zariadením My Passport AV-TV. Informácie o možnostiach nahrávania cez USB nájdete v príručke k televízorom. My Book AV-TV bol navrhnutý a testovaný pre prevádzku s rôznymi USB nahrávacími zariadeniami. Aktuálny zoznam kompatibilných televizorov a AV zariadení nájdete na  www.wd.com/mypassportavtv.

[2]   Pre popis ukladacej kapacity je 1 TB = jeden bilión bajtov. Celková dostupná kapacita závisí na operačnom prostredí.