webka.info od ARCADIA GROUP

Inovatívny prínos do slovenského webhostingu. Tak by sa dal definovať projekt spoločnosti ARCADIA GROUP s.r.o., čo je dcérska spoločnosť nadnárodnej materskej firmy EAREA Ltd.

Na našej otázky odpovedal pán Tomáš Barčák, konateľ spoločnosti ARCADIA GROUP s.r.o.:
 
PCS: Radi by sme prv čitateľom predstavili spoločnosť EAREA Ltd., ktorá je akosi „nad“ spoločnosťou ARCADIA GROUP s.r.o.
 
TB: EAREA Ltd. sa venuje všeobecne tzv. eSlužbám, teda všetkému spoločnému s internetovými a webhostingovými službami a vytváraniu produktov spojených s internetovými rozhraniami. To všetko vo forme, ktorá je jednoduchá aj pre neprofesionála.
 
PCS: Priznám sa, že mi nie ste veľmi známi. Ste na Slovensku noví?
 
TB: Sme noví nielen na Slovensku, ale prakticky v celom tomto regióne. Spoločnosť funguje od roku 2005 a tvorí ju niekoľko profesionálov z oblasti IT. ARCADIA GROUP s.r.o. sa venuje vývoju neštandardných, nekovenčných riešení pre informatizáciu a eSlužby, zavádza inovatívne technológie a efektívne riešenia a najnovšie spolupracuje s EAREA Ltd.
 
PCS: Ako sú to tie nekonvenčné riešenia?
 
TB: Riešenia ako napríklad projekt www.WEBKA.info. Okrem toho nás zaujímajú nové formy vyhľadávačov, nové portály a sociálne siete, ktoré na Slovensku nie sú veľmi známe. Napríklad také sociálne siete riešime už teraz, jedným z mnohých projektov je Floaf.sk.
 
PCS: Prostredníctvom Vašej spoločnosti ARCADIA GROUP s.r.o. prinášate na slovenský trh niečo, čo tu ešte nebolo. Viete nám v skratke priblížiť, o čo vlastne ide?
 
TB: Iste. Cez ARCADIA GROUP s.r.o. prinášame na Slovensko produkt menom WEBKA.info. Tento produkt v sebe obnáša nielen webhosting, FTP účty a e-maily, ale aj množstvá dizajnov na báze HTML, PHP atď. (aplikácia Fantastico; pozn. red.). Navyše si vie užívateľ tieto dizajny plne personalizovať, všetko je spracované do čo najväčšej jednoduchosti pre používateľa tak, aby si mohol svoju webstránku vytvoriť len zopár klikmi. Celkovým poslaním produktu je, aby si každý jednotlivec, fyzická alebo právnická osoba mohla vytvoriť reprezentatívny web bez toho, aby mala vysoké náklady na jeho tvorbu či prevádzku.
 
 
PCS: Ako sa k WEBKA.info môže bežný človek dostať? Budú k dispozícii nejaké formuláre na webe, či sa bude predávať ako kartička?
 
TB: Na Slovensku ju bude môcť od apríla získať každý v predaji najväčšej retailovej služby u nás – Slovenskej pošty a u vybraných distribútorov. Objednávanie cez internet neprevádzkujeme, riešenie kúpy karty a jej následného aktivovania je trend. My sa ním uberáme.
 
PCS: Bol to taký náznak, že predajcom WEBKA.info môže byť ktokoľvek a že sa predajcovia môžu hlásiť o predaj?
 
TB: Iste, sme otvorení novým predajným miestam.
 
PCS: Konečná adresa webu potom vyzerá moja-stránka.webka.info?
 
TB: Áno, k dispozícii máme ale množstvo iných domén, teda nemusí to byť len .webka.info.
 
PCS: Nemyslíte si, že vzhľadom na rozmanitú ponuku internetového trhu s webhostingom bude Váš produkt pre verejnosť menej zaujímavý? Totiž, je množstvo serverov, ktoré umožňujú aj zadarmo vytvoriť doménu druhej úrovne..
 
TB: To je síce pravda, ale WEBKA.info ponúka viac. Nezaťažujeme stránky nútenou inzerciou, to je prvá vec. Druhá vec je, že poskytujeme užívateľom neustálu podporu a najmä garanciu 100% dostupnosti všetkých služieb. Všetky operácie sa riadia priamo cez internetový prehliadač a systém je kompatibilný so všetkými platformami ako Windows, Linux a iné.
 
PCS: Myslíte, že Váš produkt spôsobí na scéne slovenského webhostingu vietor?
 
TB: To nie je našim cieľom, v prvom rade chceme umožniť aj menším spoločnostiam a vôbec ľuďom mať kvalitnú internetovú prezentáciu s jednoduchým spravovaním a najmä – za cenu, ktorá nikoho nezaťaží.
 
Ďakujeme za rozhovor, projektu WEBKA.info sa ešte budeme venovať.
 
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že PCSPACE v spolupráci s ARCADIA GROUP s.r.o. vyhlasuje súťaž o čo najlepší inovatívny návrh k sociálnym sieťam na Slovensku. Viac sa dočítate v časopise PCSPACE 4/2009, ktoré nájdete práve teraz v novinových stánkoch a aj u nás na portáli www.PCSPACE.sk.
 
Informácie o projekte www.WEBKA.info
 
WEBKA.info je produkt, ktorý umožňuje kupujúcemu zaobstarať si webprezentáciu s doménou 2. úrovne. Zakúpiť si ju môže formou karty v pobočkách Slovenskej pošty a vybraných predajcov v troch verziách platných na 3 roky a verzii Company GOLD s platnosťou až 10 rokov.
 
V každom variante je dostupných nespočet dizajnov stránok, k dispozícii je dovedna 10 redakčných a správcovských systémov, phpBB a SMF diskusie, blogovacie systémy, MySQL databázy a prakticky všetky služby, ktoré poznáte z drahších webhostingov. Vaša stránka bude mať adresu moja-stranka.webka.info. Existujú štyri varianty „webky“: Personal, Party, Company a Company GOLD, líšia sa dobou platnosti, cenou a diskovým priestorom nasledovne:
 
Služba                   Diskový priestor     Platnosť       Počet MySQL databáz       Cena
Personal                100 MB                  3 roky          žiadna                               50 €
Party                     300 MB                  3 roky          2                                      69 €
Company              500 MB                  3 roky          4                                      83 €
Company GOLD    2500 MB                10 rokov       20                                    219 €
{moscomment}