Wi-Fi smerovač pre cestovateľov

TP Link WR710N

Každý človek, ktorý trávi veľa času na cestách a veľa nocí v hoteloch, zažil nepríjemnú situáciu spojenú s nemožnosťou pripojenia sa internet. O to väčší je to problém, ak cestuje celý tím kolegov. Pokiaľ však majú zabezpečený dobrý program u poskytovateľa internetu, môžu si dopriať vlastnú Wi-Fi sieť aj v neznámom hoteli.

 

W-Fi smerovač WR710N od TP Linku je typický malými rozmermi a kompaktnosťou. Vložíte ho do tašky bez obavy, že by vám zaberal priveľa priestoru a oberal vás tak napríklad o rezervné oblečenie. Veľkosť smerovača je iba 85×75×28 milimetrov, čo je napríklad veľkosť prenosného pevného disku. Takéto malé rozmery sú možné vďaka tomu, že adaptér pre pripojenie do elektrickej siete je už súčasťou celku, nie sú teda potrebné ani žiadne káble. K tomu si ešte pripočítajte doplnok – USB port so schopnosťou nabíjať moderné mobilné telefóny a tablety.

 

Pri porovnávaní s konkurenčnými zariadeniami má riešenie od TP Linku navrch v niekoľkých veciach, predovšetkým oceňujeme päť rôznych režimov fungovania, vysokú mieru zabezpečenia a zaujímavosť v podobe možnosti zdieľania súborov v lokálnej Wi-Fi sieti – súborov, ktoré máte uložené na bežnom USB kľúči. Stačí ho pripojiť a súbory na ňom sú k dispozícii všetkým pripojeným.

 

Spomenutých päť režimov funkčnosti je nasledovných:

       základný režim bezdrôtového Wi-Fi smerovača;

       režim klienta, ktorý využijete pri prenose obrazu cez Wi-Fi do TV alebo hernej konzoly;

       voľba “opakovača”, ktorý maximalizuje už existujúci Wi-Fi signál;

       režim prístupového bodu, ktorý sám vytvorí lokálnu Wi-Fi sieť;

       WISP klientský smerovač, teda simultánny bezdrôtový ISP prístup pre zdieľanie súborov.

 

Význam zariadenia, akým je prenosný smerovač WR710N, ani nepotrebuje diskusiu. Pre určitú skupinu ľudí predstavuje hodnotné riešenie ich častých problémov predovšetkým počas ciet, ale aj doma v byte, kde potrebujú funkčný, ale priestorovo nenáročný smerovač pre Wi-Fi pripojenie.

 

Text: Erik Stríž

Foto: TP Link