Workshop spoločnosti Synology predstavil riešenia pre každého

O tom, že má Synology riešenia nielen pre ľudí pracujúcich v IT, ale aj pre “bežných smrteľníkov” sa v príjemných priestoroch hotela Saffron v Bratislave mohli presvedčiť návštevníci workshopu, ktorý s partnermi zorganizovali.

Ako prvý predstavil výhody synergie veľkých aj menších NAS a špičkových kameri zástupca spoločnosti Axis, ktorá je veľkým hráčom na poli IP video dohľadu a zároveň je aj dlhoročným partnerom Synology. Pokiaľ niekto potrebuje zaznamenávať kvalitný stream z bezpečnostných kamier, nestačia mu len kamery, ale potrebuje aj stabilné spojenie s dostatočne robustným systémom schopným tieto dáta aj archivovať .

Ďalším partnerom bol výrobca diskov, spoločnosť Seagate. V ich portfóliu sa nachádzajú bežné disky radu Barracuda, ale aj rad Skyhawk určené práve pre kamerové systémy. Novinkou sú ale disky s označením Ironwolf, ktoré sú určené primárne do NAS a ponúkajú zvýšenú ochranu dát s príjemným bonusom Ironwolf Health Management program, schopným predvídať, obmedziť alebo aj napraviť potenciálne chyby.

Škálovatelnosť zariadení je v modernom svete naozaj dôležitá, nakoľko každá firma registruje rastúci objem svojich dát a nik nechce každý rok alebo dva úplne meniť celé IT vybavenie. V Synology pracujú na zlepšení kompatibility svojich zariadení. Ich výkonné NAS dnes zastane aj prácu AD servera, ktorý by si zákazník musel zabezpečiť separátne pomocou windowsového alebo linuxového stroja. Táto funkcia sa hodí aj do menších firiem, kde nie je veľký rozpočet na nákup IT infraštruktúry, ani viacpočetný personál na jeho údržbu.

Produkty a riešenia od Synology nie sú z tých najlacnejších, no ako sami radi tvrdia – „technika je drahá, ale spomienky sú na nezaplatenie“. Na dátach v bezpečí sa nevypláca šetriť.