Základná doska ASRock Z97 OC Formula vytlačí z procesoru Intel i7-4790K až 7003.38 MHz vďaka známemu overclockerovi Nickovi Shihovi

Spoločnosť ASRock ako jeden z popredných svetových výrobcov základných dosiek sa neustále snaží prekonávať nové svetové rekordy v oblasti IT! Minulý týždeň sa totiž podarilo oveclockerovi Johnovi Lamomovi z HKEPC OC pokoriť svetový rekord – 7181.23 MHz a 1601 mark pri Intel XTU na základnej doske ASRock Z97 OC Formula osadenej procesorom Intel Core i7-4770K. Včera sa zase podarilo legendárnemu overclockerovi Nickovi Shihovi dosiahnuť neuveriteľných 7003.38 MHz s ASRock Z97 OC Formula a najnovším Intel “Devil’s Canyon 4th Gen Core i7-4790K CPU, čím obsadil prvé miesto v rebríčku HWBOT.org!

Nick Shih ranks the top 1 of i7-4790K OC at HWBOT.org
Doska ASRock Z97 OC Formula, navrhnutá a vyladená osobne Nickom Shihom, je vybavená “Super Alloy“ technológiou, vrátane XXL chladičov z hliníkovej zliatiny pre rýchly odvod tepla, tlmivkami s hliníkovými krytkami, ktoré výrazne znižujú pracovnú teplotu, Dual-Stack MOSFETmi pre efektívnejší výkon jadra CPU a NexFET MOSFETmi, ktoré poskytujú efektívnejšie využitie výkonu DRAM a lepšiu odolnosť až do 15kV. Vďaka veľmi rýchlemu odvodu tepla a stabilite napájania sú tieto výkonné komponenty najlepšou zbraňou na stanovenie nových svetových rekordov.

ASRock Z97 OC Formula CPU-Z validation
Okrem technológie Super Alloy je doska ASRock Z97 OC Formula vybavená kompletnou výbavou navrhnutou špeciálne pre pretaktovanie vrátane Multiple Filter Cap, Hi-Density Power konektoru, Conformal Coating, 12 Phase CPU Power dizajnu, 8 vrstvám PCB, 4 x 2oz medi, novo pridanému 4 fázovému dizajnu napájania pamätí atď. Samozrejme ASRock poskytuje svoju tajnú zbraň aj v BIOSe, ktorou je Jumbo V. Táto jedinečná funkcia umožňuje pri pretaktovaní vybrať najoptimálnejšie nastavenia napätí zo širšej škály CPU Vcore, CPU Cache a VCCM do max 3V pre extrémne pretaktovanie. Jumbo V je k dispozícii výhradne na ASRock Z97 OC formula, vlajkovej lodi série ASRock OC, ktorá je tou najsilnejšou doskou na lámanie limitov.

ASRock Z97 OC Formula is the most powerful OC motherboard

Zdroj: tlačová správa