All-In-One bezpečnostné riešenie

Ako môže inteligentný kamerový systém zarábať peniaze?

Moderný kamerový systém už dávno neznamená sledovanie rozmazaných analógových záberov, (v prípade incidentov) prezeranie hodín záznamov alebo nonstop väznenie operátora v temnej miestnosti. Čo firmám prináša investícia do moderného bezpečnostného systému? Predovšetkým úsporu – úsporu času, peňazí, a často aj nervov. Platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o tzv. All-In-One riešenie, teda systém, ktorého prvky (kamery, […]

Autor
Dátum zverejnenia 15. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Moderný kamerový systém už dávno neznamená sledovanie rozmazaných analógových záberov, (v prípade incidentov) prezeranie hodín záznamov alebo nonstop väznenie operátora v temnej miestnosti. Čo firmám prináša investícia do moderného bezpečnostného systému? Predovšetkým úsporu – úsporu času, peňazí, a často aj nervov.

Platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o tzv. All-In-One riešenie, teda systém, ktorého prvky (kamery, senzory, softvér na správu) sú poskladané z produktov od jedného výrobcu. V takom prípade totiž odpadajú problémy s integráciou, problémy s kompatibilitou (všetkým dôverne poznáme hlášky typu „používate nekompatibilnú verziu XX.Y.Z“) alebo začarovaný kruh technickej podpory, v ktorom je chyba vždy na strane niekoho iného.

Prečo staviť na All-In-One bezpečnostné riešenie od Axis Communications?

Príkladom All-In-One riešenia prispôsobeného na mieru stredným a menším podnikom je systém Axis Camera Station. Založený je na inteligentných koncových zariadeniach a intuitívnom softvéri na správu videa, ktorý umožňuje jednoduché nastavenie a ovládanie kamier a ďalších bezpečnostných prvkov. Takéto zabezpečenie zaistí nielen ochranu vášho majetku a často aj zdravia (v časoch covidu to platí dvojnásobne), ale dokáže vám tiež zarobiť peniaze. Pýtate sa ako?

1.      Zabraňuje stratám. Preventívne, aj keď dôjde k incidentom

To, že samotná prítomnosť kamerového systému pôsobí preventívne, je mnohokrát overený fakt. Ak však samotná prevencia zlyhá a skutočne dôjde k incidentu, je záznam z kamerového systému zásadným dôkazom pri vyšetrovaní. To napokon opakovane potvrdzujú skúsenosti polície aj bezpečnostných agentúr. Šikovný softvér na správu videa vám navyše ušetrí čas strávený prehľadávaním hodín záznamov. Napríklad aj tým, že sám rozpozná momenty, kedy sa v zábere iečo dialo, a vizualizuje ich na časovej osi. Export kľúčového záznamu z kamery potom nie je zložitejší než nahranie novej instastorky (a tiež ho môžete spraviť z mobilu). Tie najlepšie platformy pre video dohľad potom myslia aj na GDPR a môžete ich prostredníctvom jednoducho zamaskovať vybrané osoby v zázname. Ľahko tak dodržíte pravidlá pre ochranu osobných údajov.


Ako funguje IP kamerový systém?

Moderné IP bezpečnostné systémy si predstavte ako múdru sieť bezpečnostných senzorov (kamier, senzorov, reproduktorov a ďalších zariadení), ktoré sa zbiehajú na jednej platforme – softvéri na správu videa (často sa označuje ako VMS z anglického Video Management Software). Práve VMS (ako napr. AXIS Camera Station) je zastrešujúcim a spájajúcim prvkom bezpečnostného systému, ktorý vám umožňuje jednotlivé bezpečnostné prvky nastaviť, skontrolovať a v prípade incidentu preveriť ich výstupy.


2.      Šetrí čas. Umožní vám spravovať prístupy zamestnancov a dodávateľov

Občas nestačia dobré dvere, ale je potrebný aj spoľahlivý vrátnik. To v prenesenom zmysle slova platí aj pre systémy zabezpečenia. Prostredníctvom All-In-One riešení od Axis Communications môžete v jedinej platforme spravovať zároveň kamery aj prístupový systém. Kontrola riadenia prístupu vám umožní udeliť alebo zamietnuť prístup, kontrolovať kto do vášho objektu, či prevádzky vstúpi, a tiež vizuálne overiť, či údaje z prístupovej karty súhlasia s osobou, ktorá prichádza. V prípade incidentov je rýchle prehľadanie záznamov z prístupového systému ďalším z dôležitých podkladov pri vyšetrovaní. Netreba dodávať, že vzdialené ovládanie a kontrola prístupu šetria váš čas, aj čas vašich zamestnancov. Nečakaná návšteva dodávateľa? Prostredníctvom jednej platformy mu dáte jednorazový prístup do objektu a pomocou kamier skontrolujete, že všetko prebehlo tak, ako má. Jednoducho.

3.      Predikuje problémy skôr, než ich vidíte

Predikcia ťažkostí skôr, ako nastanú, sa osvedčuje najmä v prípade výrobných liniek. Šikovný kamerový systém môže pomôcť nielen s rýchlou identifikáciou problému, ale aj s jeho odhalením v čase, keď sa všetko javí zdanlivo v poriadku. K tomu môžu dobre poslúžiť napríklad termálne kamery, ktoré sledujú teplotu strojov a rozpoznajú dlhodobé prehrievanie. Včasný servis potom zabráni väčším stratám spôsobeným významnejšou poruchou strojov a následným zastavením výrobnej linky. Podniky s viac pobočkami alebo s rozsiahlejším kamerovým systémom zas profitujú z dát, ktoré im bezpečnostný systém poskytuje – napríklad o tom, v aký deň a čas dochádza najčastejšie k incidentom.

4.      Zvládne analyzovať pohyb zákazníkov a spočítať konverzie

Inteligentné kamerové systémy urobili výrazný krok vpred nielen v kvalite obrazu, ale predovšetkým v inteligencii video analýzy. Tá sa významne osvedčuje vo všetkých oblastiach monitorovania – od priemyslu po retail. Moderné kamery od Axis Communications disponujú výkonnými procesormi – v podstate sú samy o sebe počítačom. Veľká časť analýz sa preto robí priamo vo vnútri kamier (tzv. Edge Computing). Chcete okrem monitoringu spočítať, koľko osôb denne prejde okolo vašej prevádzky? A koľko z nich vstúpi dnu? Koľko návštevníkov obchodu skutočne aj nakúpi? A v aké dni alebo hodiny najčastejšie? Prajete si prepojiť kamerový systém s pokladňou? To všetko dnes bežne dokáže All-In-One kamerové riešenie a sprostredkuje vám tak úplne nový pohľad na váš biznis. Pre optimalizáciu prevádzky a nasadenie zamestnancov tak budete mať konečne spoľahlivé dáta.

5.      V kríze vás podrží, ako ukázal COVID-19

Pandémia nám ukázala, že investície do bezpečnostných technológií sa skrátka vyplatia. V situácii, ktorú ešte pred rokom predvídal málokto, teraz inteligentné kamery šetria zamestnancov (tí môžu napríklad vzdialene overiť vizuálne situáciu), umožňujú vzdialenú správu vstupov, eliminujú riziká nákazy a pomáhajú s dodržiavaním epidemiologických nariadení. Termálne kamery hromadne kontrolujú teplotu osôb pri vstupe do objektov, iné zas počet osôb v predajniach. Všetko efektívnejšie a predovšetkým lacnejšie, než by to zvládol človek.

Bezpečnosť je neoddeliteľnou súčasťou podnikania a výhodou moderných kamerových systémov je, že vám dokážu zabezpečiť oveľa viac než „len“ video dohľad. Stávajú sa piliermi produktivity, efektivity a rozvoja biznisu. Ak premýšľate o investícii s vysokou návratnosťou do budúcnosti, inteligentný kamerový systém je dobrým začiatkom.

Pozrite sa, čo všetko vám All-In-One riešenie od Axis Communications ponúka.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022