All-In-One bezpečnostné riešenie

Ako môže inteligentný kamerový systém zarábať peniaze?

Moderný kamerový systém už dávno neznamená sledovanie rozmazaných analógových záberov, (v prípade incidentov) prezeranie hodín záznamov alebo nonstop väznenie operátora v temnej miestnosti. Čo firmám prináša investícia do moderného bezpečnostného systému? Predovšetkým úsporu – úsporu času, peňazí, a často aj nervov. Platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o tzv. All-In-One riešenie, teda systém, ktorého prvky (kamery, […]

Autor
Dátum zverejnenia 15. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Moderný kamerový systém už dávno neznamená sledovanie rozmazaných analógových záberov, (v prípade incidentov) prezeranie hodín záznamov alebo nonstop väznenie operátora v temnej miestnosti. Čo firmám prináša investícia do moderného bezpečnostného systému? Predovšetkým úsporu – úsporu času, peňazí, a často aj nervov.

Platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o tzv. All-In-One riešenie, teda systém, ktorého prvky (kamery, senzory, softvér na správu) sú poskladané z produktov od jedného výrobcu. V takom prípade totiž odpadajú problémy s integráciou, problémy s kompatibilitou (všetkým dôverne poznáme hlášky typu „používate nekompatibilnú verziu XX.Y.Z“) alebo začarovaný kruh technickej podpory, v ktorom je chyba vždy na strane niekoho iného.

Prečo staviť na All-In-One bezpečnostné riešenie od Axis Communications?

Príkladom All-In-One riešenia prispôsobeného na mieru stredným a menším podnikom je systém Axis Camera Station. Založený je na inteligentných koncových zariadeniach a intuitívnom softvéri na správu videa, ktorý umožňuje jednoduché nastavenie a ovládanie kamier a ďalších bezpečnostných prvkov. Takéto zabezpečenie zaistí nielen ochranu vášho majetku a často aj zdravia (v časoch covidu to platí dvojnásobne), ale dokáže vám tiež zarobiť peniaze. Pýtate sa ako?

1.      Zabraňuje stratám. Preventívne, aj keď dôjde k incidentom

To, že samotná prítomnosť kamerového systému pôsobí preventívne, je mnohokrát overený fakt. Ak však samotná prevencia zlyhá a skutočne dôjde k incidentu, je záznam z kamerového systému zásadným dôkazom pri vyšetrovaní. To napokon opakovane potvrdzujú skúsenosti polície aj bezpečnostných agentúr. Šikovný softvér na správu videa vám navyše ušetrí čas strávený prehľadávaním hodín záznamov. Napríklad aj tým, že sám rozpozná momenty, kedy sa v zábere iečo dialo, a vizualizuje ich na časovej osi. Export kľúčového záznamu z kamery potom nie je zložitejší než nahranie novej instastorky (a tiež ho môžete spraviť z mobilu). Tie najlepšie platformy pre video dohľad potom myslia aj na GDPR a môžete ich prostredníctvom jednoducho zamaskovať vybrané osoby v zázname. Ľahko tak dodržíte pravidlá pre ochranu osobných údajov.


Ako funguje IP kamerový systém?

Moderné IP bezpečnostné systémy si predstavte ako múdru sieť bezpečnostných senzorov (kamier, senzorov, reproduktorov a ďalších zariadení), ktoré sa zbiehajú na jednej platforme – softvéri na správu videa (často sa označuje ako VMS z anglického Video Management Software). Práve VMS (ako napr. AXIS Camera Station) je zastrešujúcim a spájajúcim prvkom bezpečnostného systému, ktorý vám umožňuje jednotlivé bezpečnostné prvky nastaviť, skontrolovať a v prípade incidentu preveriť ich výstupy.


2.      Šetrí čas. Umožní vám spravovať prístupy zamestnancov a dodávateľov

Občas nestačia dobré dvere, ale je potrebný aj spoľahlivý vrátnik. To v prenesenom zmysle slova platí aj pre systémy zabezpečenia. Prostredníctvom All-In-One riešení od Axis Communications môžete v jedinej platforme spravovať zároveň kamery aj prístupový systém. Kontrola riadenia prístupu vám umožní udeliť alebo zamietnuť prístup, kontrolovať kto do vášho objektu, či prevádzky vstúpi, a tiež vizuálne overiť, či údaje z prístupovej karty súhlasia s osobou, ktorá prichádza. V prípade incidentov je rýchle prehľadanie záznamov z prístupového systému ďalším z dôležitých podkladov pri vyšetrovaní. Netreba dodávať, že vzdialené ovládanie a kontrola prístupu šetria váš čas, aj čas vašich zamestnancov. Nečakaná návšteva dodávateľa? Prostredníctvom jednej platformy mu dáte jednorazový prístup do objektu a pomocou kamier skontrolujete, že všetko prebehlo tak, ako má. Jednoducho.

3.      Predikuje problémy skôr, než ich vidíte

Predikcia ťažkostí skôr, ako nastanú, sa osvedčuje najmä v prípade výrobných liniek. Šikovný kamerový systém môže pomôcť nielen s rýchlou identifikáciou problému, ale aj s jeho odhalením v čase, keď sa všetko javí zdanlivo v poriadku. K tomu môžu dobre poslúžiť napríklad termálne kamery, ktoré sledujú teplotu strojov a rozpoznajú dlhodobé prehrievanie. Včasný servis potom zabráni väčším stratám spôsobeným významnejšou poruchou strojov a následným zastavením výrobnej linky. Podniky s viac pobočkami alebo s rozsiahlejším kamerovým systémom zas profitujú z dát, ktoré im bezpečnostný systém poskytuje – napríklad o tom, v aký deň a čas dochádza najčastejšie k incidentom.

4.      Zvládne analyzovať pohyb zákazníkov a spočítať konverzie

Inteligentné kamerové systémy urobili výrazný krok vpred nielen v kvalite obrazu, ale predovšetkým v inteligencii video analýzy. Tá sa významne osvedčuje vo všetkých oblastiach monitorovania – od priemyslu po retail. Moderné kamery od Axis Communications disponujú výkonnými procesormi – v podstate sú samy o sebe počítačom. Veľká časť analýz sa preto robí priamo vo vnútri kamier (tzv. Edge Computing). Chcete okrem monitoringu spočítať, koľko osôb denne prejde okolo vašej prevádzky? A koľko z nich vstúpi dnu? Koľko návštevníkov obchodu skutočne aj nakúpi? A v aké dni alebo hodiny najčastejšie? Prajete si prepojiť kamerový systém s pokladňou? To všetko dnes bežne dokáže All-In-One kamerové riešenie a sprostredkuje vám tak úplne nový pohľad na váš biznis. Pre optimalizáciu prevádzky a nasadenie zamestnancov tak budete mať konečne spoľahlivé dáta.

5.      V kríze vás podrží, ako ukázal COVID-19

Pandémia nám ukázala, že investície do bezpečnostných technológií sa skrátka vyplatia. V situácii, ktorú ešte pred rokom predvídal málokto, teraz inteligentné kamery šetria zamestnancov (tí môžu napríklad vzdialene overiť vizuálne situáciu), umožňujú vzdialenú správu vstupov, eliminujú riziká nákazy a pomáhajú s dodržiavaním epidemiologických nariadení. Termálne kamery hromadne kontrolujú teplotu osôb pri vstupe do objektov, iné zas počet osôb v predajniach. Všetko efektívnejšie a predovšetkým lacnejšie, než by to zvládol človek.

Bezpečnosť je neoddeliteľnou súčasťou podnikania a výhodou moderných kamerových systémov je, že vám dokážu zabezpečiť oveľa viac než „len“ video dohľad. Stávajú sa piliermi produktivity, efektivity a rozvoja biznisu. Ak premýšľate o investícii s vysokou návratnosťou do budúcnosti, inteligentný kamerový systém je dobrým začiatkom.

Pozrite sa, čo všetko vám All-In-One riešenie od Axis Communications ponúka.

Najnovšie

Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebula – najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí

Integrácia firewallu robí z platformy Nebula najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí malých a stredne veľkých organizácií

13. apríla 2021

Soundbar rad Q od Samsungu – super zľava

Pri kúpe vybraných Neo QLED a QLED televízorov od Samsungu získate až 30 % zľavu na soundbary Q série

12. apríla 2021

Ako vyčistiť škvrny od atramentu z tlačiarní

Dnes sa síce už zriedkakedy  stane, že sa pri manipulácii s atramentovou cartridge zašpiníte. Ak vám kvapne pár kvapiek zo starej kazety na ruky, nič hrozné sa nedeje a pomôže aj obyčajné mydlo. Čo však, ak sa neopatrnosťou dostane pár kvapiek atramentu na šaty? Škvrny od atramentu nie sú veľkou hrozbou, ak sa hneď vyčistia […]

10. apríla 2021

Komponenty do najmodernejšieho centra

Kingston dodáva SSD do dátového centra Seznam.cz

Spoločnosť Kingston sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise.

10. apríla 2021

Samsung MicroLED otvára novú éru špičkovej obrazovej kvality a dizajnu televízorov novej generácie

Prelomový televízor Samsung 110″ MicroLED

Televízna technológia novej generácie sa chystá vstúpiť do domácností, prelomový model Samsung MicroLED s uhlopriečkou 110“ je k dispozícií v Kórei.

9. apríla 2021

Samsung má chladničku so vstavaným tabletom a hlasovým ovládaním

Moderné chladničky vedia odpovedať na vaše otázky a majú displej väčší ako váš pracovný tablet.

9. apríla 2021

Za dizajn, funkčnosť a výkon

Smart kamery radu mydlink boli ocenené cenou Red Dot Award 2021

Spoločnosť D-Link, svetový líder v oblasti inteligentného videomonitorovania a sieťovej konektivity, získala tento rok prestížne ocenenie Red Dot Award za dve zo svojich inteligentných dohľadových otočných Wi-Fi kamier – mydlink DCS-8526LH a outdoorovej DCS-8635LH.

8. apríla 2021

Prvý outdoorový televízor sa začína predávať:

Samsung uvádza na trh vysoko odolný The Terrace

Televízor vhodný na vonkajšie terasy je k dispozícii s uhlopriečkami 55, 65 a 75 palcov. Zvláda mráz, vlhkosť i prach.

8. apríla 2021

Riešenie vstavanej pamäte Kingston

Kingston Digital spolupracuje s NXP Semiconductors na procesoroch i.MX 8M Plus

Spoločnosť  Kingston Digital oznamuje začiatok spolupráce so spoločnosťou NXP Semiconductors na jej nových aplikačných procesoroch i.MX 8M Plus. NXP je popredným vývojárom aplikačných procesorov na vytváranie infraštruktúrnych riešení za použitia chytrých technológií a spoločnosť Kingston sa môže pýšiť tým, že sa jej riešenie vstavanej eMMC pamäte stalo súčasťou referenčnej dosky pre najnovšie aplikačné procesor od […]

7. apríla 2021

Najlepšie farby vo svojej triede

ASUS OLED notebooky dostupné na slovenskom trhu

ASUS Česko a Slovensko spúšťa OLED kampaň. Dôraz kladie na zdravotné benefity tejto technológie v notebookoch

1. apríla 2021

Odporúčané

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020