All-In-One bezpečnostné riešenie

Ako môže inteligentný kamerový systém zarábať peniaze?

Moderný kamerový systém už dávno neznamená sledovanie rozmazaných analógových záberov, (v prípade incidentov) prezeranie hodín záznamov alebo nonstop väznenie operátora v temnej miestnosti. Čo firmám prináša investícia do moderného bezpečnostného systému? Predovšetkým úsporu – úsporu času, peňazí, a často aj nervov. Platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o tzv. All-In-One riešenie, teda systém, ktorého prvky (kamery, […]

Autor
Dátum zverejnenia 15. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Moderný kamerový systém už dávno neznamená sledovanie rozmazaných analógových záberov, (v prípade incidentov) prezeranie hodín záznamov alebo nonstop väznenie operátora v temnej miestnosti. Čo firmám prináša investícia do moderného bezpečnostného systému? Predovšetkým úsporu – úsporu času, peňazí, a často aj nervov.

Platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o tzv. All-In-One riešenie, teda systém, ktorého prvky (kamery, senzory, softvér na správu) sú poskladané z produktov od jedného výrobcu. V takom prípade totiž odpadajú problémy s integráciou, problémy s kompatibilitou (všetkým dôverne poznáme hlášky typu „používate nekompatibilnú verziu XX.Y.Z“) alebo začarovaný kruh technickej podpory, v ktorom je chyba vždy na strane niekoho iného.

Prečo staviť na All-In-One bezpečnostné riešenie od Axis Communications?

Príkladom All-In-One riešenia prispôsobeného na mieru stredným a menším podnikom je systém Axis Camera Station. Založený je na inteligentných koncových zariadeniach a intuitívnom softvéri na správu videa, ktorý umožňuje jednoduché nastavenie a ovládanie kamier a ďalších bezpečnostných prvkov. Takéto zabezpečenie zaistí nielen ochranu vášho majetku a často aj zdravia (v časoch covidu to platí dvojnásobne), ale dokáže vám tiež zarobiť peniaze. Pýtate sa ako?

1.      Zabraňuje stratám. Preventívne, aj keď dôjde k incidentom

To, že samotná prítomnosť kamerového systému pôsobí preventívne, je mnohokrát overený fakt. Ak však samotná prevencia zlyhá a skutočne dôjde k incidentu, je záznam z kamerového systému zásadným dôkazom pri vyšetrovaní. To napokon opakovane potvrdzujú skúsenosti polície aj bezpečnostných agentúr. Šikovný softvér na správu videa vám navyše ušetrí čas strávený prehľadávaním hodín záznamov. Napríklad aj tým, že sám rozpozná momenty, kedy sa v zábere iečo dialo, a vizualizuje ich na časovej osi. Export kľúčového záznamu z kamery potom nie je zložitejší než nahranie novej instastorky (a tiež ho môžete spraviť z mobilu). Tie najlepšie platformy pre video dohľad potom myslia aj na GDPR a môžete ich prostredníctvom jednoducho zamaskovať vybrané osoby v zázname. Ľahko tak dodržíte pravidlá pre ochranu osobných údajov.


Ako funguje IP kamerový systém?

Moderné IP bezpečnostné systémy si predstavte ako múdru sieť bezpečnostných senzorov (kamier, senzorov, reproduktorov a ďalších zariadení), ktoré sa zbiehajú na jednej platforme – softvéri na správu videa (často sa označuje ako VMS z anglického Video Management Software). Práve VMS (ako napr. AXIS Camera Station) je zastrešujúcim a spájajúcim prvkom bezpečnostného systému, ktorý vám umožňuje jednotlivé bezpečnostné prvky nastaviť, skontrolovať a v prípade incidentu preveriť ich výstupy.


2.      Šetrí čas. Umožní vám spravovať prístupy zamestnancov a dodávateľov

Občas nestačia dobré dvere, ale je potrebný aj spoľahlivý vrátnik. To v prenesenom zmysle slova platí aj pre systémy zabezpečenia. Prostredníctvom All-In-One riešení od Axis Communications môžete v jedinej platforme spravovať zároveň kamery aj prístupový systém. Kontrola riadenia prístupu vám umožní udeliť alebo zamietnuť prístup, kontrolovať kto do vášho objektu, či prevádzky vstúpi, a tiež vizuálne overiť, či údaje z prístupovej karty súhlasia s osobou, ktorá prichádza. V prípade incidentov je rýchle prehľadanie záznamov z prístupového systému ďalším z dôležitých podkladov pri vyšetrovaní. Netreba dodávať, že vzdialené ovládanie a kontrola prístupu šetria váš čas, aj čas vašich zamestnancov. Nečakaná návšteva dodávateľa? Prostredníctvom jednej platformy mu dáte jednorazový prístup do objektu a pomocou kamier skontrolujete, že všetko prebehlo tak, ako má. Jednoducho.

3.      Predikuje problémy skôr, než ich vidíte

Predikcia ťažkostí skôr, ako nastanú, sa osvedčuje najmä v prípade výrobných liniek. Šikovný kamerový systém môže pomôcť nielen s rýchlou identifikáciou problému, ale aj s jeho odhalením v čase, keď sa všetko javí zdanlivo v poriadku. K tomu môžu dobre poslúžiť napríklad termálne kamery, ktoré sledujú teplotu strojov a rozpoznajú dlhodobé prehrievanie. Včasný servis potom zabráni väčším stratám spôsobeným významnejšou poruchou strojov a následným zastavením výrobnej linky. Podniky s viac pobočkami alebo s rozsiahlejším kamerovým systémom zas profitujú z dát, ktoré im bezpečnostný systém poskytuje – napríklad o tom, v aký deň a čas dochádza najčastejšie k incidentom.

4.      Zvládne analyzovať pohyb zákazníkov a spočítať konverzie

Inteligentné kamerové systémy urobili výrazný krok vpred nielen v kvalite obrazu, ale predovšetkým v inteligencii video analýzy. Tá sa významne osvedčuje vo všetkých oblastiach monitorovania – od priemyslu po retail. Moderné kamery od Axis Communications disponujú výkonnými procesormi – v podstate sú samy o sebe počítačom. Veľká časť analýz sa preto robí priamo vo vnútri kamier (tzv. Edge Computing). Chcete okrem monitoringu spočítať, koľko osôb denne prejde okolo vašej prevádzky? A koľko z nich vstúpi dnu? Koľko návštevníkov obchodu skutočne aj nakúpi? A v aké dni alebo hodiny najčastejšie? Prajete si prepojiť kamerový systém s pokladňou? To všetko dnes bežne dokáže All-In-One kamerové riešenie a sprostredkuje vám tak úplne nový pohľad na váš biznis. Pre optimalizáciu prevádzky a nasadenie zamestnancov tak budete mať konečne spoľahlivé dáta.

5.      V kríze vás podrží, ako ukázal COVID-19

Pandémia nám ukázala, že investície do bezpečnostných technológií sa skrátka vyplatia. V situácii, ktorú ešte pred rokom predvídal málokto, teraz inteligentné kamery šetria zamestnancov (tí môžu napríklad vzdialene overiť vizuálne situáciu), umožňujú vzdialenú správu vstupov, eliminujú riziká nákazy a pomáhajú s dodržiavaním epidemiologických nariadení. Termálne kamery hromadne kontrolujú teplotu osôb pri vstupe do objektov, iné zas počet osôb v predajniach. Všetko efektívnejšie a predovšetkým lacnejšie, než by to zvládol človek.

Bezpečnosť je neoddeliteľnou súčasťou podnikania a výhodou moderných kamerových systémov je, že vám dokážu zabezpečiť oveľa viac než „len“ video dohľad. Stávajú sa piliermi produktivity, efektivity a rozvoja biznisu. Ak premýšľate o investícii s vysokou návratnosťou do budúcnosti, inteligentný kamerový systém je dobrým začiatkom.

Pozrite sa, čo všetko vám All-In-One riešenie od Axis Communications ponúka.

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022