Ako vybrať naozaj dobrý robotický vysávač, ktorý za vás dokáže povysávať aj vytrieť

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať. Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie […]

Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať.
Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie na diaľku, pomocou mobilného telefónu, takže vysávač môžete poslať doma upratať aj zo svojej kancelárie.

Kedy sa vám oplatí zaobstarať do domácnosti tohto šikovného pomocníka ?

Či už máte malé deti, domácich miláčikov alebo len nedostatok voľného času, robotický vysávač je skvelým pomocníkom, ktorý ľahko a efektívne udržuje poriadok. Hoci luxovanie a vytieranie, ktoré je robot schopný vykonať za vás, znie sľubne, ani tento prístroj nie je dokonalý.

Čo všetko dokáže a do akých podmienok si ho zaobstarať, aby ste neboli sklamaní?

Poriadne upratané?

Veľké upratovanie zostane na vás…Drobný neporiadok robot hravo uprace. To platí pre vysávač i mop. Je však potrebné počítať s tým, že väčšie nečistoty a zaschnuté škvrny odstrániť len tak nedokáže. Robotický vysávač teda nenahradí akéhosi sluhu, skôr sa stane pomocníkom pre údržbu čistých podláh.

Pozor na koberce, môžu byť prekážkou

Ak nad zaobstaraním robota uvažujete, je potrebné sa zamyslieť nad povrchmi vo vašom domove. Ak totiž podlahu zdobia behúne a koberce, potom vám robotický vysávač nejskôr veľmi nepomôže. Aspoň nie ten, ktorý je opatrený aj mopom. V takom prípade by ste totiž pred samotným upratovaním museli koberca odstrániť. Ak však plánujete iba vysávač, choďte do toho – robot väčšinou zvládne na koberce vyjsť. Pozor si dávajte iba na tie s vysokým chlpom.

Keď vysať, tak i vytrieť!

Robotický vysávač je pracant, ktorý podlahu zbaví prachu a odrobiniek. A ak má navyše funkciu mopovania, máte postarané o maximálnu čistotu ! Pri výbere je však potrebné voliť medzi suchým a mokrým mopovaním. Suché mopy totiž iba zotrú prebytočný prach, tie mokré potom pomerne hravo podlahu vytrú.

Môžete vyberať medzi prístrojmi, ktoré sú 2 v 1 (tieto typy ale nemusia disponovať dostatočnou kapacitou nádobiek na prach a vodu) alebo tými, ktoré sú vyrobené pre svoj účel – teda kúpiť zvlášť robovysavač a robomop. Mopy spravidla disponujú nádobkou na vodu, z ktorej ju postupne uvoľňujú a následne rozotierajú utierkami. Kopírujú pohyby podobný tomu, keď sami umývate podlahu mopom.

Orientácia je základ

Dôležitou schopnosťou prístrojov je predovšetkým ich orientácia. Je totiž logické, že ak nie sú vybavené dobrým systémom a pohybujú sa v zložitom priestore, nemusia byť tak efektívne, ako by ste si priali. Ideálni spoločníci do domácností majú senzory proti pádom zo schodov a proti nárazom do nábytku. Mopy potom môžu mať aj senzor sledujúci uvoľňovanie vody. Vhodné sú modely s mapovaním priestoru, vďaka ktorému dokážu slušne a rýchlo upratať.

Inteligentné riešenie pre inteligentné domácnosti

Prístroje možno ovládať aj pomocou aplikácií – čo môže byť príjemná výzva. Konečne sa môžete vrátiť domov z práce do uprataných priestorov. Ak hľadáte riešenie pre drobné upratovanie, môže byť robotický vysávač s funkciou mopovania skvelou voľbou. Počítajte však s jeho nárokmi na údržbu a pravidelné čistenie – ani roboti sa bez vašej pomoci nakoniec nezaobídu.

Ak však máte radi poriadok a potrebujete pomoc s rýchlym upratovaním či údržbou podláh, potom môže byť robotický vysávač či mop skvelým riešením pre stále čistú domácnosť.

 

Zdroj: https://www.kupi.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/2XwaviE

Foto: Depositphotos

Najnovšie

Koniec strácania vecí!

Samsung prichádza s praktickým príveskom Galaxy SmartTag

 Prívesok pomôže majiteľom pri hľadaní ich stratených vecí, zvierat či rodinných príslušníkov prostredníctvom ich smartfónu.

15. januára 2021

Samsung predstavuje slúchadlá Galaxy Buds Pro

Doposiaľ najlepšie slúchadlá značky Samsung sa pýšia jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentným systémom ANC, bohatými možnosťami konektivity a atraktívnym prevedením.

 

15. januára 2021

Mimoriadne zážitky každý deň

Smartfóny Samsung Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G

Najnovšie modely série Samsung Galaxy S vás spoja s celým svetom, umožňujú zdieľať špičkové fotografie a videá, pýšia sa jedinečným dizajnom a dokonalými možnosťami konektivity

15. januára 2021

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Dokonalý mobilný zážitok, jedinečný v každom smere

Galaxy S21 Ultra 5G ponúka doposiaľ najvyspelejší a najinteligentnejší fotoaparát profesionálnej kvality, najlepší displej v histórii série Galaxy a celkovo najlepší výkon, aký si Samsung pamätá.

15. januára 2021

ASUS predstavil nové notebooky na výstave CES 2021

Nový ZenBook, VivoBook, ExpertBook, Chromebook, TUF Gaming a tiež aj nový projektor a prenosný monitor

14. januára 2021

„Herná budúcnosť“ ožije na celodigitálnom CES

XPG predvedie nové produkty na CES 2021  

XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ systémov a komponentov  pre hráčov, e-športových profesionálov a technologických nadšencov, predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty herného životného štýlu. S názvom „Herná budúcnosť“ bude XPG schopná „digitálne“ predviesť svoje najnovšie a najväčšie trháky pre rok 2021, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, školiaceho softwaru, hernej žuvačky a ďalších.

13. januára 2021

CES 2021

Kingston predstavuje nový rad NVMe SSD diskov

NVMe PCIe 4.0 disky novej generácie. Úplne nový externý disk USB 3.2 Gen 2 SSD

13. januára 2021

Dynabook oznamuje dostupnosť nových procesorov

Intel® Core ™ vPro 11. generácie v notebookoch prémiovej rady X

Nové procesory sú k dispozícii v najnovších zariadeniach série X: Portégé X30W-J, Portégé X30L-J a Portégé X40-J
Dynabook patrí medzi prvý výrobca, ktorí zaraďujú procesory Intel® Core ™ vPro®11. generácie s novou technológiou do svojich notebookov

13. januára 2021

Dynabook aktualizuje kľúčové notebooky o procesory Intel® Core ™ 11. generácie

Satellite Pro L50-J a Tecra A30-J sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel a vylepšenú pamäťou. Do rady Satellite Pro C40 boli pridané ďalšie procesory

12. januára 2021

Samsung na veľtrhu CES 2021 predstavuje horúce novinky pre „lepší normál“

S produktmi ako Samsung Bespoke 4-Door Flex, 110-palcovou MICRO LED alebo Jetbot 90 AI+ vylepšuje Samsung domáce zážitky. Milovníci udržateľného štýlu ocenia program Galaxy Upcycling at Home a ekologické balenia nových televízorov.

12. januára 2021

Odporúčané

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

17. decembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020

Axis deň 2020 sa uskutoční offline i online a predstaví IP technológie (nielen) pre dobu covidovú

Každoročná konferencia spoločnosti Axis Communications sa tento rok uskutoční v utorok 6. októbra 2020 od 9:00 v priestoroch karlínskej Spojky v Prahe pod názvom Dnes a zajtra – Technológie pre každú dobu.  Záujemci z oboru sa môžu registrovať zdarma a zúčastniť sa akcie osobne alebo sledovať online prenos.

27. septembra 2020

Recenzia

Stará škola stále existuje, káblové slúchadlá Niceboy ORYX X300 sú poctivou nostalgiou

Slúchadlá Niceboy ORYX X300 patria medzi tie najlepšie vo svojej triede.

11. septembra 2020