Ako vybrať naozaj dobrý robotický vysávač, ktorý za vás dokáže povysávať aj vytrieť

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať. Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie […]

Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať.
Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie na diaľku, pomocou mobilného telefónu, takže vysávač môžete poslať doma upratať aj zo svojej kancelárie.

Kedy sa vám oplatí zaobstarať do domácnosti tohto šikovného pomocníka ?

Či už máte malé deti, domácich miláčikov alebo len nedostatok voľného času, robotický vysávač je skvelým pomocníkom, ktorý ľahko a efektívne udržuje poriadok. Hoci luxovanie a vytieranie, ktoré je robot schopný vykonať za vás, znie sľubne, ani tento prístroj nie je dokonalý.

Čo všetko dokáže a do akých podmienok si ho zaobstarať, aby ste neboli sklamaní?

Poriadne upratané?

Veľké upratovanie zostane na vás…Drobný neporiadok robot hravo uprace. To platí pre vysávač i mop. Je však potrebné počítať s tým, že väčšie nečistoty a zaschnuté škvrny odstrániť len tak nedokáže. Robotický vysávač teda nenahradí akéhosi sluhu, skôr sa stane pomocníkom pre údržbu čistých podláh.

Pozor na koberce, môžu byť prekážkou

Ak nad zaobstaraním robota uvažujete, je potrebné sa zamyslieť nad povrchmi vo vašom domove. Ak totiž podlahu zdobia behúne a koberce, potom vám robotický vysávač nejskôr veľmi nepomôže. Aspoň nie ten, ktorý je opatrený aj mopom. V takom prípade by ste totiž pred samotným upratovaním museli koberca odstrániť. Ak však plánujete iba vysávač, choďte do toho – robot väčšinou zvládne na koberce vyjsť. Pozor si dávajte iba na tie s vysokým chlpom.

Keď vysať, tak i vytrieť!

Robotický vysávač je pracant, ktorý podlahu zbaví prachu a odrobiniek. A ak má navyše funkciu mopovania, máte postarané o maximálnu čistotu ! Pri výbere je však potrebné voliť medzi suchým a mokrým mopovaním. Suché mopy totiž iba zotrú prebytočný prach, tie mokré potom pomerne hravo podlahu vytrú.

Môžete vyberať medzi prístrojmi, ktoré sú 2 v 1 (tieto typy ale nemusia disponovať dostatočnou kapacitou nádobiek na prach a vodu) alebo tými, ktoré sú vyrobené pre svoj účel – teda kúpiť zvlášť robovysavač a robomop. Mopy spravidla disponujú nádobkou na vodu, z ktorej ju postupne uvoľňujú a následne rozotierajú utierkami. Kopírujú pohyby podobný tomu, keď sami umývate podlahu mopom.

Orientácia je základ

Dôležitou schopnosťou prístrojov je predovšetkým ich orientácia. Je totiž logické, že ak nie sú vybavené dobrým systémom a pohybujú sa v zložitom priestore, nemusia byť tak efektívne, ako by ste si priali. Ideálni spoločníci do domácností majú senzory proti pádom zo schodov a proti nárazom do nábytku. Mopy potom môžu mať aj senzor sledujúci uvoľňovanie vody. Vhodné sú modely s mapovaním priestoru, vďaka ktorému dokážu slušne a rýchlo upratať.

Inteligentné riešenie pre inteligentné domácnosti

Prístroje možno ovládať aj pomocou aplikácií – čo môže byť príjemná výzva. Konečne sa môžete vrátiť domov z práce do uprataných priestorov. Ak hľadáte riešenie pre drobné upratovanie, môže byť robotický vysávač s funkciou mopovania skvelou voľbou. Počítajte však s jeho nárokmi na údržbu a pravidelné čistenie – ani roboti sa bez vašej pomoci nakoniec nezaobídu.

Ak však máte radi poriadok a potrebujete pomoc s rýchlym upratovaním či údržbou podláh, potom môže byť robotický vysávač či mop skvelým riešením pre stále čistú domácnosť.

 

Zdroj: https://www.kupi.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/2XwaviE

Foto: Depositphotos

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022