Ako vybrať naozaj dobrý robotický vysávač, ktorý za vás dokáže povysávať aj vytrieť

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať. Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie […]

Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať.
Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie na diaľku, pomocou mobilného telefónu, takže vysávač môžete poslať doma upratať aj zo svojej kancelárie.

Kedy sa vám oplatí zaobstarať do domácnosti tohto šikovného pomocníka ?

Či už máte malé deti, domácich miláčikov alebo len nedostatok voľného času, robotický vysávač je skvelým pomocníkom, ktorý ľahko a efektívne udržuje poriadok. Hoci luxovanie a vytieranie, ktoré je robot schopný vykonať za vás, znie sľubne, ani tento prístroj nie je dokonalý.

Čo všetko dokáže a do akých podmienok si ho zaobstarať, aby ste neboli sklamaní?

Poriadne upratané?

Veľké upratovanie zostane na vás…Drobný neporiadok robot hravo uprace. To platí pre vysávač i mop. Je však potrebné počítať s tým, že väčšie nečistoty a zaschnuté škvrny odstrániť len tak nedokáže. Robotický vysávač teda nenahradí akéhosi sluhu, skôr sa stane pomocníkom pre údržbu čistých podláh.

Pozor na koberce, môžu byť prekážkou

Ak nad zaobstaraním robota uvažujete, je potrebné sa zamyslieť nad povrchmi vo vašom domove. Ak totiž podlahu zdobia behúne a koberce, potom vám robotický vysávač nejskôr veľmi nepomôže. Aspoň nie ten, ktorý je opatrený aj mopom. V takom prípade by ste totiž pred samotným upratovaním museli koberca odstrániť. Ak však plánujete iba vysávač, choďte do toho – robot väčšinou zvládne na koberce vyjsť. Pozor si dávajte iba na tie s vysokým chlpom.

Keď vysať, tak i vytrieť!

Robotický vysávač je pracant, ktorý podlahu zbaví prachu a odrobiniek. A ak má navyše funkciu mopovania, máte postarané o maximálnu čistotu ! Pri výbere je však potrebné voliť medzi suchým a mokrým mopovaním. Suché mopy totiž iba zotrú prebytočný prach, tie mokré potom pomerne hravo podlahu vytrú.

Môžete vyberať medzi prístrojmi, ktoré sú 2 v 1 (tieto typy ale nemusia disponovať dostatočnou kapacitou nádobiek na prach a vodu) alebo tými, ktoré sú vyrobené pre svoj účel – teda kúpiť zvlášť robovysavač a robomop. Mopy spravidla disponujú nádobkou na vodu, z ktorej ju postupne uvoľňujú a následne rozotierajú utierkami. Kopírujú pohyby podobný tomu, keď sami umývate podlahu mopom.

Orientácia je základ

Dôležitou schopnosťou prístrojov je predovšetkým ich orientácia. Je totiž logické, že ak nie sú vybavené dobrým systémom a pohybujú sa v zložitom priestore, nemusia byť tak efektívne, ako by ste si priali. Ideálni spoločníci do domácností majú senzory proti pádom zo schodov a proti nárazom do nábytku. Mopy potom môžu mať aj senzor sledujúci uvoľňovanie vody. Vhodné sú modely s mapovaním priestoru, vďaka ktorému dokážu slušne a rýchlo upratať.

Inteligentné riešenie pre inteligentné domácnosti

Prístroje možno ovládať aj pomocou aplikácií – čo môže byť príjemná výzva. Konečne sa môžete vrátiť domov z práce do uprataných priestorov. Ak hľadáte riešenie pre drobné upratovanie, môže byť robotický vysávač s funkciou mopovania skvelou voľbou. Počítajte však s jeho nárokmi na údržbu a pravidelné čistenie – ani roboti sa bez vašej pomoci nakoniec nezaobídu.

Ak však máte radi poriadok a potrebujete pomoc s rýchlym upratovaním či údržbou podláh, potom môže byť robotický vysávač či mop skvelým riešením pre stále čistú domácnosť.

 

Zdroj: https://www.kupi.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/2XwaviE

Foto: Depositphotos

Najnovšie

Predvianočné nákupy

Ako bezpečne vyriešiť vianočné darčeky bez následkov? 

Ľudia sa s príchodom predvianočných nákupov presúvajú do online priestoru čoraz intenzívnejšie. Nákup cez internet alebo využívanie mobilných aplikácií na komunikáciu je pohodlnejší a rýchlejší, má však svoje bezpečnostné riziká.

6. decembra 2023

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

16. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022