Ako vybrať naozaj dobrý robotický vysávač, ktorý za vás dokáže povysávať aj vytrieť

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať. Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie […]

Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať.
Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie na diaľku, pomocou mobilného telefónu, takže vysávač môžete poslať doma upratať aj zo svojej kancelárie.

Kedy sa vám oplatí zaobstarať do domácnosti tohto šikovného pomocníka ?

Či už máte malé deti, domácich miláčikov alebo len nedostatok voľného času, robotický vysávač je skvelým pomocníkom, ktorý ľahko a efektívne udržuje poriadok. Hoci luxovanie a vytieranie, ktoré je robot schopný vykonať za vás, znie sľubne, ani tento prístroj nie je dokonalý.

Čo všetko dokáže a do akých podmienok si ho zaobstarať, aby ste neboli sklamaní?

Poriadne upratané?

Veľké upratovanie zostane na vás…Drobný neporiadok robot hravo uprace. To platí pre vysávač i mop. Je však potrebné počítať s tým, že väčšie nečistoty a zaschnuté škvrny odstrániť len tak nedokáže. Robotický vysávač teda nenahradí akéhosi sluhu, skôr sa stane pomocníkom pre údržbu čistých podláh.

Pozor na koberce, môžu byť prekážkou

Ak nad zaobstaraním robota uvažujete, je potrebné sa zamyslieť nad povrchmi vo vašom domove. Ak totiž podlahu zdobia behúne a koberce, potom vám robotický vysávač nejskôr veľmi nepomôže. Aspoň nie ten, ktorý je opatrený aj mopom. V takom prípade by ste totiž pred samotným upratovaním museli koberca odstrániť. Ak však plánujete iba vysávač, choďte do toho – robot väčšinou zvládne na koberce vyjsť. Pozor si dávajte iba na tie s vysokým chlpom.

Keď vysať, tak i vytrieť!

Robotický vysávač je pracant, ktorý podlahu zbaví prachu a odrobiniek. A ak má navyše funkciu mopovania, máte postarané o maximálnu čistotu ! Pri výbere je však potrebné voliť medzi suchým a mokrým mopovaním. Suché mopy totiž iba zotrú prebytočný prach, tie mokré potom pomerne hravo podlahu vytrú.

Môžete vyberať medzi prístrojmi, ktoré sú 2 v 1 (tieto typy ale nemusia disponovať dostatočnou kapacitou nádobiek na prach a vodu) alebo tými, ktoré sú vyrobené pre svoj účel – teda kúpiť zvlášť robovysavač a robomop. Mopy spravidla disponujú nádobkou na vodu, z ktorej ju postupne uvoľňujú a následne rozotierajú utierkami. Kopírujú pohyby podobný tomu, keď sami umývate podlahu mopom.

Orientácia je základ

Dôležitou schopnosťou prístrojov je predovšetkým ich orientácia. Je totiž logické, že ak nie sú vybavené dobrým systémom a pohybujú sa v zložitom priestore, nemusia byť tak efektívne, ako by ste si priali. Ideálni spoločníci do domácností majú senzory proti pádom zo schodov a proti nárazom do nábytku. Mopy potom môžu mať aj senzor sledujúci uvoľňovanie vody. Vhodné sú modely s mapovaním priestoru, vďaka ktorému dokážu slušne a rýchlo upratať.

Inteligentné riešenie pre inteligentné domácnosti

Prístroje možno ovládať aj pomocou aplikácií – čo môže byť príjemná výzva. Konečne sa môžete vrátiť domov z práce do uprataných priestorov. Ak hľadáte riešenie pre drobné upratovanie, môže byť robotický vysávač s funkciou mopovania skvelou voľbou. Počítajte však s jeho nárokmi na údržbu a pravidelné čistenie – ani roboti sa bez vašej pomoci nakoniec nezaobídu.

Ak však máte radi poriadok a potrebujete pomoc s rýchlym upratovaním či údržbou podláh, potom môže byť robotický vysávač či mop skvelým riešením pre stále čistú domácnosť.

 

Zdroj: https://www.kupi.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/2XwaviE

Foto: Depositphotos

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022