Ako vybrať naozaj dobrý robotický vysávač, ktorý za vás dokáže povysávať aj vytrieť

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať. Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie […]

Autor
Dátum zverejnenia 11. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Pomocník, ktorý sa postará o čistotu vtedy, keď nemáte dostatok času alebo sa vám jednoducho nechce upratovať.
Robotický vysávač je súčasťou mnohých domácností a dávno už nepomáha len s upratovaním prachu a nečistôt z podlahy. Novšie modely sú totiž kombinované s mopom – a tak jeden jediný prístroj vysaje aj vytrie. Novinkou je aj ovládanie na diaľku, pomocou mobilného telefónu, takže vysávač môžete poslať doma upratať aj zo svojej kancelárie.

Kedy sa vám oplatí zaobstarať do domácnosti tohto šikovného pomocníka ?

Či už máte malé deti, domácich miláčikov alebo len nedostatok voľného času, robotický vysávač je skvelým pomocníkom, ktorý ľahko a efektívne udržuje poriadok. Hoci luxovanie a vytieranie, ktoré je robot schopný vykonať za vás, znie sľubne, ani tento prístroj nie je dokonalý.

Čo všetko dokáže a do akých podmienok si ho zaobstarať, aby ste neboli sklamaní?

Poriadne upratané?

Veľké upratovanie zostane na vás…Drobný neporiadok robot hravo uprace. To platí pre vysávač i mop. Je však potrebné počítať s tým, že väčšie nečistoty a zaschnuté škvrny odstrániť len tak nedokáže. Robotický vysávač teda nenahradí akéhosi sluhu, skôr sa stane pomocníkom pre údržbu čistých podláh.

Pozor na koberce, môžu byť prekážkou

Ak nad zaobstaraním robota uvažujete, je potrebné sa zamyslieť nad povrchmi vo vašom domove. Ak totiž podlahu zdobia behúne a koberce, potom vám robotický vysávač nejskôr veľmi nepomôže. Aspoň nie ten, ktorý je opatrený aj mopom. V takom prípade by ste totiž pred samotným upratovaním museli koberca odstrániť. Ak však plánujete iba vysávač, choďte do toho – robot väčšinou zvládne na koberce vyjsť. Pozor si dávajte iba na tie s vysokým chlpom.

Keď vysať, tak i vytrieť!

Robotický vysávač je pracant, ktorý podlahu zbaví prachu a odrobiniek. A ak má navyše funkciu mopovania, máte postarané o maximálnu čistotu ! Pri výbere je však potrebné voliť medzi suchým a mokrým mopovaním. Suché mopy totiž iba zotrú prebytočný prach, tie mokré potom pomerne hravo podlahu vytrú.

Môžete vyberať medzi prístrojmi, ktoré sú 2 v 1 (tieto typy ale nemusia disponovať dostatočnou kapacitou nádobiek na prach a vodu) alebo tými, ktoré sú vyrobené pre svoj účel – teda kúpiť zvlášť robovysavač a robomop. Mopy spravidla disponujú nádobkou na vodu, z ktorej ju postupne uvoľňujú a následne rozotierajú utierkami. Kopírujú pohyby podobný tomu, keď sami umývate podlahu mopom.

Orientácia je základ

Dôležitou schopnosťou prístrojov je predovšetkým ich orientácia. Je totiž logické, že ak nie sú vybavené dobrým systémom a pohybujú sa v zložitom priestore, nemusia byť tak efektívne, ako by ste si priali. Ideálni spoločníci do domácností majú senzory proti pádom zo schodov a proti nárazom do nábytku. Mopy potom môžu mať aj senzor sledujúci uvoľňovanie vody. Vhodné sú modely s mapovaním priestoru, vďaka ktorému dokážu slušne a rýchlo upratať.

Inteligentné riešenie pre inteligentné domácnosti

Prístroje možno ovládať aj pomocou aplikácií – čo môže byť príjemná výzva. Konečne sa môžete vrátiť domov z práce do uprataných priestorov. Ak hľadáte riešenie pre drobné upratovanie, môže byť robotický vysávač s funkciou mopovania skvelou voľbou. Počítajte však s jeho nárokmi na údržbu a pravidelné čistenie – ani roboti sa bez vašej pomoci nakoniec nezaobídu.

Ak však máte radi poriadok a potrebujete pomoc s rýchlym upratovaním či údržbou podláh, potom môže byť robotický vysávač či mop skvelým riešením pre stále čistú domácnosť.

 

Zdroj: https://www.kupi.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/2XwaviE

Foto: Depositphotos

Najnovšie

Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

23. júla 2021

Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

23. júla 2021

Nový rad búra prekážky na ceste k víťazstvu

Pamäte Kingston FURY vyrážajú do boja!

Kingston FURY Renegade: Nespútaná revolúcia – DDR4 s/bez RGB podsvietenia
Kingston FURY Beast: Výkon, čo nepozná hranice – DDR4 s/bez RGB podsvietenia, aj v prevedení DDR3
Kingston FURY Impact: Veľká posila v malom tele – DDR4 a DDR3

20. júla 2021

Mercusys MP510 KIT

Rozšírte svoju Wi-Fi sieť po elektrickom vedení

Výrobca sieťových zariadení Mercusys uvádza na trh sadu AV1000 Gigabit Powerline adaptérov Mercusys MP510 KIT, ktorá dokáže domácnosť alebo kanceláriu zbaviť miest bez pokrytia bezdrôtovou Wi-Fi sieťou. Novinka prenáša signál aj cez steny a inštaluje sa formou Plug and Play, teda bez zložitej konfigurácie a kabeláže. Proste ju strčte do zásuvky.

16. júla 2021

Hudba pre beh na rôzne vzdialenosti

Chcete pri behu zvýšiť rýchlosť, zlepšiť náladu alebo sa prepojiť s ostatnými bežcami? K tomu všetkému mnohokrát stačí, keď si pustíte tú správnu hudbu.

16. júla 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Spoločnosť WESTech sa stala distribútorom smartfónov OPPO na Slovensku

Spoločnosť WESTech spol. s r. o.  začína dodávky inteligentných telefónov OPPO populárnych po celom svete na Slovensko. To bolo možné vďaka dohode medzi spoločnosťami, podľa ktorej WESTech získal štatút oficiálneho distribútora OPPO na Slovensku.

15. júla 2021

Bezplatná aktualizácia na Windows 11

ASUS a Microsoft ponúknu bezplatnú aktualizáciu na Windows 11

Stovky kompatibilných ASUS zariadení budú pripravené na bezplatnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Windows, keď bude k dispozícii – vrátane najnovších modelov radu Zenbook

14. júla 2021

Úložné zariadenia, kde budú vaše dáta v úplnom bezpečí

Spoločnosť Verbatim rozširuje svoju ponuku bezpečných úložísk, predstavením nových externých HDD a SSD, sa šifrovaním a biometrickú technológiou, ktorá zabezpečí, že súkromné ​​dáta uložené na zariadeniach, budú vždy plne chránené a v súlade s požiadavkami GDPR. Nový výkonný HDD Fingerprint Secure, v kapacitách 1TB a 2TB a výkonný Fingerprint Secure SSD v 512MB a 1TB, […]

14. júla 2021

Tajomstvo hradov z piesku

Trocha zábavy a vedy počas prázdnin, nikdy nie je na škodu

Chcete stavať o dovolenke hrady z piesku?
Potom vám dáme niekoľko užitočných rád. Stavba pieskových sôch a hradov je činnosťou, ktorú je možné skúmať vedeckými metódami.

8. júla 2021

Odporúčané

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021