Na letné mestské vyžitie a výlety

Ako vybrať správne slúchadlá na letné výlety a outdoorový šport

Slúchadlá na šport musia pevne držať v ušiach,

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. marca 2022
Obsahuje nasledovné témy

Teplé obdobie roku, na ktoré sme sa všetci tešili, je za dverami. Odkladáme kabáty, svetre, čiapky a šály, či zimné poľovnícke potreby a oblečenie, nasadzujeme slúchadlá a vyrážame na lavičky do parkov, na výlety a športové aktivity. Aké slúchadlá zvoliť na toto obdobie? Ak je hudba vašou srdcovou záležitosťou, vyberajte dobre a zbytočne nešetrite – kvalitné slúchadlá si neobstarávate na mesiac, budú vám robiť radosť roky.

Na letné mestské vyžitie a výlety
Od jari do jesene sa viac pohybujeme, vydávame viac energie a keď je vonku teplo, viac sa tiež potíme. Mnoho ľudí preto siahne v letnom období radšej po malých slúchadlách do uší, ktoré sú podľa konštrukcie označované ako kôstky alebo špunty a eliminujú nepríjemné potenie spôsobené kompletne prekrytými ušnicami. Kôstky majú pevné, väčšinou plastové koncovky do uší a špunty používajú mäkké silikónové zakončenie (väčšinou je k dispozícii v niekoľkých vymeniteľných veľkostiach), ktoré nepriedušne zapchá zvukovod. Špunty preto držia lepšie v ušiach. Domnienka, že malé slúchadlá do uší nemôžu zaistiť naozaj kvalitnú reprodukciu zvuku, je dnes už mýtus.

Beyerdynamic Blue BYRD 2. generácie

Ich technológia a konštrukcia pokročila tak ďaleko, že skutočne kvalitné slúchadlá do uší vám zaistia veľmi pôsobivý posluchový zážitok, ktorý sa veľmi blíži kvalite reprodukcie veľkých slúchadiel cez uši. Na trhu je možné nájsť nepreberné množstvo modelov. Veľmi zaujímavou voľbou, ktorá vybočuje z bežnej ponuky, sú napríklad nedávno predstavené bezdrôtové špunty nemeckého špecialistu na štúdiovú techniku ​​- beyerdynamic Blue BYRD 2 (3 400 Sk). generácie. Ich vynikajúci zvuk dopĺňa unikátna technológia MOSAYC, ktorá umožňuje na krátkom základe jednoduchého užívateľsky jednoduchého testu sluchu nastaviť reprodukciu pre konkrétneho používateľa. Sluchové vlastnosti každého užívateľa majú drobné odlišnosti a behom času sa pôsobením mnohých vplyvov menia. Slúchadlá zdôraznia frekvencie, v ktorých má používateľ sluchový prepad. Táto technológia osobnej personalizácie zvuku pochádza pôvodne z lekárskeho prostredia, kde sa používa pri ladení načúvacích prístrojov pre ľudí so sluchovým postihnutím.

Slúchadlá na šport musia pevne držať v ušiach
Hudba je mocná a známym faktom je, že správne zvolený playlist pomáha väčšine ľudí k väčšej vytrvalosti a dosiahnutiu lepších výkonov. Pokiaľ budete ale neustále myslieť na to, aby vám slúchadlá nevypadli z uší, alebo sa dokonca budete musieť zastavovať a zbierať ich zo zeme, budú skôr príťažou. Pre šport sa preto hodí najlepšie špunty a mnohí výrobcovia ponúkajú špecializované modely optimalizované pre športové vyžitie. Ich koncovky sú doplnené prvkami, ktoré udržia slúchadlá bezpečne v ušiach aj pri skokoch či nárazoch. Najpopulárnejšie spôsob silikónových koncoviek so špeciálnymi „zobáčikmi“, pomocou ktorých je možné slúchadlá doslova „zaskrutkovať“ do uší, využívajú napríklad slúchadlá Bose Sport Earbuds (4 790 Sk), ktoré sú typickým zástupcom najkvalitnejších športových modelov na trhu. Na jedno nabitie hrajú až 5 hodín, takže s nimi môžete bežať aj maratón. Batéria vstavaná do puzdra navyše zaisťuje na cestách ďalšie dvojnásobné dobitie a počas 15 minút doplní energiou postačujúcou na dvojhodinové počúvanie. Ideálny zvuk aj pri tichom počúvaní zaisťuje automatické riadenie basov a výšok v závislosti od hlasitosti reprodukcie.

Bose Sport Earbuds

Druhou dôležitou požiadavkou je dostatočná odolnosť voči vode a potu. Vonkajšie prevedenie by malo vydržať nečakaný dážď a vnútorná konštrukcia nesmie k reproduktoru pustiť agresívny pot. Mieru odolnosti produktov všetkých kategórií označujú dve číslice stupnice označované ako IPX (napríklad IPX 44). Prvá číslica označuje stupeň ochrany voči vode a druhé potom proti vniknutiu pevných častíc, napríklad prachu. Športové slúchadlá by z pohľadu odolnosti proti vode mali spĺňať aspoň stupeň IPX 4.

Kábel alebo bezdrôt?

Pokiaľ patríte medzi užívateľov, ktorí zabúdajú na pravidelné dobíjanie elektroniky, možno budete uvažovať radšej o káblovom variante. Bezdrôtové slúchadlá vám ale zaistia lepší komfort a vyhnete sa motajúcim sa drôtom. Kategórie bezdrôtových slúchadiel ponúkajú dve riešenia. Prvý využíva predsa len kus kábla spájajúci pravú a ľavú časť. V tomto prípade je praktický pevný nákrčník alebo malý kolíček, ktorým je možné pripevniť slúchadlá k tričku a zamedziť tak ich neočakávanej strate. Užívateľsky komfortnejšie sú potom absolútne bezdrôtové modely, takzvané „true wireless“ slúchadlá.

Aktívne odrušenie okolia (ANC) – áno alebo nie?

Tu pozor. Aktívny „noise cancelling“ zažíva pri slúchadlách mimoriadnu popularitu. Slúchadlá s ANC sú dnes často využívané aj pre lepšie sústredenie počas práce z domu alebo v open space kanceláriách, a okrem veľkých slúchadiel cez uši možno túto technológiu nájsť aj v bezdrôtových modeloch malých špuntov. Na šport sa však ANC príliš nehodí a tento fenomén môže byť až nebezpečný. Prílišné zatlmenie okolia môže totiž viesť k tomu, že poslucháč nezaregistruje prechádzajúce auto alebo cyklistu dávajúceho výstražný signál.

Nech už vyberiete akýkoľvek model, užívajte si leto s vašou obľúbenou hudbou.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022