Monitor Philips 498P9Z:

Alebo keď sa super-wide stretne so špičkovým výkonom

Aby sme udržali krok s dnešným rýchlo sa meniacom pracovným prostredím, neustále hľadáme spôsoby, ako čo najefektívnejšie zvládnuť každodenné úlohy. Plne funkčný monitor v tomto smere zohráva mimoriadne dôležitú úlohu. Aby vyhovel potrebám profesionálov, ako sú grafickí dizajnéri, architekti, programátori, finanční špecialisti alebo všetci užívatelia, ktorí cítia potrebu mať dokonalý prehľad o všetkých bežiacich aplikáciách […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. júla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Aby sme udržali krok s dnešným rýchlo sa meniacom pracovným prostredím, neustále hľadáme spôsoby, ako čo najefektívnejšie zvládnuť každodenné úlohy. Plne funkčný monitor v tomto smere zohráva mimoriadne dôležitú úlohu.

Aby vyhovel potrebám profesionálov, ako sú grafickí dizajnéri, architekti, programátori, finanční špecialisti alebo všetci užívatelia, ktorí cítia potrebu mať dokonalý prehľad o všetkých bežiacich aplikáciách na obrazovke – uvádza Philips na trh nový extra širokouhlý model Philips 498P9Z s uhlopriečkou 49 „(124 cm) a pomerom strán 32: 9.

Tento cenami ovenčený monitor sa vyznačuje spoľahlivým a vysoko kvalitným zakriveným VA panelom, obnovovacou frekvenciou 165 Hz a adaptívne synchronizáciou pre pohodlné sledovanie po celý deň – či už pri práci alebo zábave.

Rozšírte svoje obzory

Super-Wide monitor s pomerom strán 32: 9 a rozlíšením 5120 x 1440 je navrhnutý tak, aby dokázal nahradiť bežne používané nastavenia pre viac obrazoviek. Skutočne široký obraz zaisťuje len jedna obrazovka, ktorá je rovnaká, akoby využili dva 27 „displeje QuadHD s pomerom strán 16: 9.

Profesionálov poteší špičková úroveň monitora – ak sa rozhodnú prejsť na 49 „monitor, získajú dokonalý a ničím neprerušovaný obraz. Finanční špecialisti budú mať ešte lepší prehľad o tabuľkách, tvorcovia videí môžu na jedinom mieste súčasne sledovať náhľady aj časovej osi.

Krivka obrazovky 1800r zaisťuje pohlcujúci a mimoriadne komfortné zážitok, zrkadlí prirodzené zorné pole a znižuje oslnenie alebo skresľovania. Architekti, grafici, tvorcovia videí, programátori – tí všetci potrebujú priestor, ktorý im umožňuje pracovať s viacerými rôznymi aplikáciami súčasne, a zároveň zvyšovať kreativitu i produktivitu. Ale parametre monitora dokážu zapôsobiť naozaj na každého.

Obraz, na ktorý je radosť pozerať

Certifikácia VESA Display HDR 400 prináša výrazný pokrok oproti bežným displejom SDR a vytvára úžasný jas, kontrast a farby. Ponúka plnú paletu bohatú na nové farby, ktoré je radosť pozorovať a s ktorými je radosť pracovať. Obnovovacia frekvencia 165 Hz a technológie Adapitve-Sync potom garantuje bezproblémovú plynulosť všetkých akcií. Akékoľvek média zobrazené na obrazovke sú vylepšené a dodávané v najlepšom možnom stave. Vďaka tomu monitor tiež oceníte pri príležitostnom hraní hier.

Vizualizácia vytvorená pre profesionálov a vysokofrekvenčné používateľa je ľahko viditeľná. Vďaka antireflexnéj úprave a nízkemu odrazu monitora sú obrázky krištáľovo čisté, s čistými farbami a s vynikajúcou čistotou. Technológia starostlivosť o oči (ako je FlickerFree, režim EasyRead a režim LowBlue) spoločne zaisťujú pohodlnejší zážitok zo sledovania, filtrujú škodlivé emisie modrého svetla a znižujú šum blikanie.

Pripravené na multi-tasking

Tak široký priestor je ideálny pre multitasking. Pomer a veľkosť displeja umožňujú užívateľom otvárať viac aplikácií a dokumentov naraz, bez toho aby museli manipulovať s otvorenými súbormi: na týchto 49 „monitoroch si miesto našli chaty, e-maily, videá a dátové listy. Ale pre najextrémnejšie nastavenie a multitasking je k dispozícii aj technológia MultiView a integrovaný prepínač KVM. MultiView umožňuje aktívne duálny pripojenie a prezeranie, takže užívatelia môžu pracovať s viacerými zariadeniami, ako je počítač alebo notebook súčasne, zatiaľ čo s prepínačom KVM MultiClient Integrated budú užívatelia môcť ovládať dva samostatné počítače pomocou jedného monitora, klávesnice a myši, ľahko prepínať medzi zdrojmi.

Pre pohodlné a jednoduché použitie ponúka tento model široké a kompletné možnosti pripojenia s inteligentným vedením káblov, ktoré udržujú pracovnej oblasti čisté a organizované. Firmy môžu ťažiť z použitia takej veľkej obrazovky s podobnými funkciami na pracovných staniciach plánovaných pre spoluprácu a vybaviť pracovníkov raz, ale s dostatočne veľkou obrazovkou.

Nový monitor Philips 498P9Z bude k dispozícii za odporúčanú koncovú cenu 1150 euro.

 

 

 

Viac informácií o monitoroch Philips: https://www.philips.cz/c-m-so/monitory

Najnovšie

Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

23. júla 2021

Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

23. júla 2021

Nový rad búra prekážky na ceste k víťazstvu

Pamäte Kingston FURY vyrážajú do boja!

Kingston FURY Renegade: Nespútaná revolúcia – DDR4 s/bez RGB podsvietenia
Kingston FURY Beast: Výkon, čo nepozná hranice – DDR4 s/bez RGB podsvietenia, aj v prevedení DDR3
Kingston FURY Impact: Veľká posila v malom tele – DDR4 a DDR3

20. júla 2021

Mercusys MP510 KIT

Rozšírte svoju Wi-Fi sieť po elektrickom vedení

Výrobca sieťových zariadení Mercusys uvádza na trh sadu AV1000 Gigabit Powerline adaptérov Mercusys MP510 KIT, ktorá dokáže domácnosť alebo kanceláriu zbaviť miest bez pokrytia bezdrôtovou Wi-Fi sieťou. Novinka prenáša signál aj cez steny a inštaluje sa formou Plug and Play, teda bez zložitej konfigurácie a kabeláže. Proste ju strčte do zásuvky.

16. júla 2021

Hudba pre beh na rôzne vzdialenosti

Chcete pri behu zvýšiť rýchlosť, zlepšiť náladu alebo sa prepojiť s ostatnými bežcami? K tomu všetkému mnohokrát stačí, keď si pustíte tú správnu hudbu.

16. júla 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Spoločnosť WESTech sa stala distribútorom smartfónov OPPO na Slovensku

Spoločnosť WESTech spol. s r. o.  začína dodávky inteligentných telefónov OPPO populárnych po celom svete na Slovensko. To bolo možné vďaka dohode medzi spoločnosťami, podľa ktorej WESTech získal štatút oficiálneho distribútora OPPO na Slovensku.

15. júla 2021

Bezplatná aktualizácia na Windows 11

ASUS a Microsoft ponúknu bezplatnú aktualizáciu na Windows 11

Stovky kompatibilných ASUS zariadení budú pripravené na bezplatnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Windows, keď bude k dispozícii – vrátane najnovších modelov radu Zenbook

14. júla 2021

Úložné zariadenia, kde budú vaše dáta v úplnom bezpečí

Spoločnosť Verbatim rozširuje svoju ponuku bezpečných úložísk, predstavením nových externých HDD a SSD, sa šifrovaním a biometrickú technológiou, ktorá zabezpečí, že súkromné ​​dáta uložené na zariadeniach, budú vždy plne chránené a v súlade s požiadavkami GDPR. Nový výkonný HDD Fingerprint Secure, v kapacitách 1TB a 2TB a výkonný Fingerprint Secure SSD v 512MB a 1TB, […]

14. júla 2021

Tajomstvo hradov z piesku

Trocha zábavy a vedy počas prázdnin, nikdy nie je na škodu

Chcete stavať o dovolenke hrady z piesku?
Potom vám dáme niekoľko užitočných rád. Stavba pieskových sôch a hradov je činnosťou, ktorú je možné skúmať vedeckými metódami.

8. júla 2021

Odporúčané

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021