Nový rad varioPRINT iX spája kvalitu ofsetu s flexibilitou digitálnej tlače a produktivitou atramentu

Canon dnes predstavuje atramentovú produkčnú tlačiareň varioPRINT iX

Spoločnosť Canon predstavila nový rad zariadení VarioPRINT iX, sofistikované atramentové produkčné tlačiarne s automatickým podávaním hárkov, ktoré sú vybavené technológiou iQuariusiX. Toto nové tlačové riešenie je určené pre zákazníkov s objemom produkcie 1 – 10 miliónov strán A4 za mesiac, kombinuje vysokú kvalitu obrazu a schopnosť využívať veľké spektrum médií pre ofsetové tlačiarne a tlačiarne s tekutými tonermi s produktivitou a hospodárnosťou atramentovej tlače.

 

Nový VarioPrint iX vytlačí viac ako 9 000 strán SRA3 za hodinu (resp. 320 strán A4 za minútu) na širokú škálu médií, a to vrátane ofsetového natieraného papiera s gramážou od 90 do 350 g/m2. Umožní tak tlačiť veľké objemy celého spektra komerčných tlačovín, od marketingových brožúr a prémiového direct mailu až po katalógy, magazíny a knihy.

Vďaka tomu, že stroje radu VarioPrint iX dokážu ponúknuť prevádzkyschopnosť po viac ako 90% času aj bez nutnosti každodennej kalibrácie alebo údržby, umožňujú zásadné zvýšenie produktivity a merateľné zlepšenie celkových prevádzkových nákladov v porovnaní s ostatnými technológiami, využívanými pre produkčnú tlač na archy.

Táto nová prevratná produkčná tlačiareň stavia na úspechu radu VarioPrint i, ktorá bola predstavená v roku 2015. Po celom svete už bolo nainštalovaných viac ako 250 strojov radu VarioPrint i a spoločnosť Canon sa vďaka nej stala špičkou medzi výrobcami atramentových produkčných archových tlačiarní, ktoré sú určené pre transakčná tlač, tlač kníh a direct mailu vo vysokej kvalite.

Základom nového radu iX je najnovšia technológia iQuariusiX, ktorá kombinuje tri kľúčové inovácie:

Zdokonalená bola taktiež manipulácia s tlačovými médiami vďaka autodetekcii, vyraďovaniu chybných árch pred tlačou a presnému vedeniu papiera. Tým sa optimalizuje celková kvalita i produktivita. Tieto inovácie dokopy zabezpečujú rovnováhu medzi výnimočnou kvalitou tlače, univerzálnosťou pre rôzne aplikácie aj využitie rôznych médií, produktivitou a hospodárnosťou – to všetko v jedinej atramentovej produkčnej tlačiarni. S týmto strojom budú aj maloobjemové objednávky ziskové, pretože ich možno jednoducho prepínať medzi jednotlivými úlohami, zároveň sa pustiť do dokončovania objednávok vytlačených na rôzne médiá, a tak bez problémov stihnúť aj termíny tých najnáročnejších zákazníkov.

Peter Wolff, viceprezident Production Printing Products, EMEA Commercial Printing spoločnosti Canon Europe, uviedol: „Kúzlom atramentovej tlače je jej vynikajúca produktivita aj napriek neustále sa skracujúcim termínom a zvyšujúcim sa objemom nárazovej tlače s nutnosťou rýchlych zmien. So strojmi série VarioPrint iX už nemusíte robiť kompromis medzi kvalitou a možnosťou využiť rôzne médiá alebo produktivitou a hospodárnosťou. Komerční poskytovatelia tlače tak môžu s dôverou prijať doslova akúkoľvek objednávku, a pritom si byť istí, že kvalita tlače VarioPrint iX bude bez chyby. Možnosti pre voľbu médiá sú obrovské a ani expresné objednávky už nebudú problémom. Zákazníci, ktorí chcú ponúkať čo najširšie portfólio aplikácií špičkovej kvality majú teraz na dosah atramentovú archovú tlačiareň, ktorá im pomôže zvýšiť objemy, rovnako ako zvládať menšie, rôznorodé objednávky pružne a so ziskom.“

Tlačový server PRISMAsync, ktorý je založený na vysoko výkonnom workflow, orientovanom na médiá, optimalizuje produktivitu tak, že automaticky nastaví vhodné parametre pre tlač na vybrané médium, a zvládne naplánovať tlač až na osem hodín. V kombinácii so softvérom PRISMA je možné toto plne automatizované a vysoko intuitívne riešenie integrovať do akéhokoľvek existujúceho workflow, ktoré pokrýva každé z produkčných štádií, od tvorby a správy tlače cez dokončovanie až po sledovanie výstupu.

Christian Unterberger, riaditeľ marketingu a výkonný viceprezident divízie Canon Production Printing, dodal: „Predstavenie radu VarioPrint iX je zásadnou posilou nášho produktového portfólia pre reprografický trh. Vďaka radu VarioPrint iX, ktorý sa zaradil hneď vedľa technológie Colorado UVgel od spoločnosti Canon a tlačiarní ProStream s kontinuálnym podávaním, môžu teraz komerční dodávatelia tlače vyberať zo širšej palety riešení Canon, ktoré spĺňajú špecifické potreby ich firiem.“

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022