Tvorte ako profesionáli

Canon Europe dnes predstavuje nový fotoaparát EOS R50

Kvalitnejšia produkcia obsahu vďaka najnovšej bezzrkadlovky Canon systému EOS R. Canon EOS R50 je malá a ľahko ovládateľná bezzrkadlovka so snímačom APS-C navrhnutá s ohľadom na tvorcov obsahu

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavuje nový fotoaparát EOS R50, ktorý otvára ideálnu cestu do rodiny fotoaparátov EOS R, a to najmä tvorcom obsahu, ktorí chcú pozdvihnúť úroveň produkcie nad možnosti smartfónu. Natáčanie v 4K, skvelý zvuk a ostré snímky,  to všetko tento všestranný fotoaparát zvládne. Jeho prívetivé používateľské rozhranie, zjednodušená ergonómia a nové pokročilé automatické režimy zabezpečujú výsledky porovnateľné s profesionálnymi prístrojmi. EOS R50 je ideálny pre všetkých začínajúcich tvorcov, ktorí hľadajú fotoaparát na zdokonalenie svojho filmového aj fotografického štýlu. Spoločnosť Canon zároveň na trh uvádza kompaktný teleobjektív RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM vyvinutý špeciálne pre fotoaparáty APS-C radu EOS R.

Fotografujte s ľahkosťou

Vďaka ľahkej konštrukcii a pohodlnému úchopu si môžu aktívni tvorcovia obsahu brať svoj EOS R50 kamkoľvek. Pomocou polohovateľnej dotykovej obrazovky môžete komponovať záber z ľubovoľného uhla – zhora, zdola alebo s fotoaparátom otočeným k sebe pre vlogovanie a autoportréty. Vďaka dotykovej obrazovke, elektronickému hľadáčiku a zjednodušenému rozloženiu ovládacích prvkov je ovládanie fotoaparátu úplne intuitívne.

Kreatívny asistent automaticky ponúka ideálne nastavenie pre rôzne scény, zatiaľ čo funkcia kreatívneho bracketingu umožňuje nasnímať viac variantov každej snímky s rôznymi parametrami. Vďaka tomu je EOS R50 ideálny pre každého, kto hľadá fotoaparát, s ktorým by mohol rozvíjať svoje schopnosti vlastným tempom.

 

Tvorte ako profesionáli

Snímač formátu APS-C s vysokým rozlíšením 24,2 milióna bodov ponúka skutočnú kontrolu nad hĺbkou ostrosti, zhotovuje ostré, detailne prekreslené snímky s príjemne rozostreným pozadím a zaznamenáva video v rozlíšení UHD 4K 30p prevzorkované z rozlíšenia 6K. Automatické zlučovanie snímok vo fotoaparáte zaručuje ostrosť pri fotografovaní detailov zblízka. Fotoaparát sa môže tiež pochváliť zníženým digitálnym šumom, obmedzením svetlých prepalov pri nočnom fotografovaní a vyšším kontrastom pri širokom dynamickom rozsahu.

R50 dáva používateľom väčšie možnosti uplatniť kreativitu okrem iného aj vďaka funkcii automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS Auto Focus II, ktorá detekuje a sleduje osoby, zvieratá a vozidlá a umožňuje rýchlo zaostriť aj na objekty v pohybe. K tomu ponúka sekvenčné snímanie rýchlosťou 12 sn./s s elektronickou prvou lamelou alebo 15 sn./s s tichou elektronickou uzávierkou. Nikdy vám teda neunikne žiadny vzácny okamih.

Kompatibilita s objektívmi RF a možnosť použiť objektívy radu EF s adaptérom umožňuje fotografovať skutočne čokoľvek. EOS R50 zaručuje konzistentné výsledky umeleckých kvalít, či už použijete ultraširokouhlý objektív, univerzálny zoom, dlhý teleobjektív alebo pevné sklo.

Vďaka multifunkčným sánkam môžu vloggeri k fotoaparátu ľahko pripojiť externé príslušenstvo, napríklad mikrofón, ktorý tak bude odolnejší voči okolitému hluku ako pri pripojení káblom. Sánky môžu tiež slúžiť na napájanie nového príslušenstva z batérie fotoaparátu, takže používatelia nemusia riešiť energiu pri práci v teréne.

Jednoduché pripojenie a zdieľanie

Fotoaparát dáva ambicióznym tvorcom obsahu možnosť prekračovať hranice bez toho, aby museli opustiť svoje zavedené postupy. Bezproblémové pripojenie cez Wi-Fi® a Bluetooth®[1] umožňuje pomocou aplikácie Camera Connect prenášať snímky a videá z fotoaparátu a okamžite ich zdieľať alebo ovládať prístroj na diaľku. Pripojenie cez Bluetooth je tiež ideálnym riešením pre vlogovanie alebo skupinové fotografie, pretože umožňuje jednoduché ovládanie pomocou diaľkového ovládača BR-E1 alebo smartfónu, vrátane zhotovovania snímok alebo spustenia a zastavenia nahrávania. Fotoaparát EOS R50 je tiež možné používať ako webovú kameru pri pripojení cez USB vďaka technológii UVC/UAC, pričom nie je nutný žiadny ďalší softvér.

Spoločnosť Canon tiež aktualizovala web služby image.canon, ktorú teraz môže využívať širší okruh používateľov vďaka podpore videa Adobe® Lightroom® a firemného využitia, s kompatibilitou s množstvom služieb vrátane Frame.io a účtov Google PhotoTM[2].

Dokonalý zoomový objektív na cesty

RF-S 55-210 mm F5-7.1 IS STM je kompaktný všestranný objektív s premenlivou ohniskovou vzdialenosťou (cca 3,8x) a bajonetom RF, ktorý je ideálny na zachytenie vzdialenejších objektov alebo na dosiahnutie lichotivého vzhľadu pri portrétoch, kde objekt vystupuje na mäkkom pozadí. Vďaka stabilizácii obrazu môžu používatelia zhotovovať ostré fotografie aj bez statívu. Systém automatického ostrenia STM má tichý a hladký chod, takže je ideálny na natáčanie videa. Objektív RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM je ideálny pre fotografovanie na cestách, ale aj športu alebo domácich maznáčikov, či divoku zver v prírode. Tu ale odporúčame pribaliť aj sprej na medvede. Zicher je zicher.  Je vhodný pre používateľov, ktorí chcú experimentovať s rôznym nastavením a predĺžiť si dosah. Objektív je ideálnym doplnkom pre používateľov fotoaparátov EOS R50 s objektívom RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM.

Cena novinky Canon EOS R50 bude od 829 EUR s DPH a dostupná bude koncom marca 2023.

 

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R50:

 

Hlavné funkcie a vlastnosti objektívu Canon RF 24-50 mm F4.5-6.3 IS STM:

 

[1] Prístroj je vybavený technológiou Bluetooth® s nízkou spotrebou Názov Bluetooth® a logo sú ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe Ltd. ich smie používať na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy patria ich príslušným vlastníkom. Wi-Fi® je ochranná známka Wi-Fi Alliance. Názov Bluetooth® a logo sú ochranné známky spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Inc. ich smie používať na základe licencie. Iné ochranné známky a obchodné názvy patria ich príslušným vlastníkom.

[2] Google Play a Android sú ochranné známky spoločnosti Google LLC.

Najnovšie

Intel XMP 3.0 certifikované

Kingston FURY pridáva do svojho portfólia pretaktovateľné serverové pamäte DDR5

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, rozširuje svoj rad pamätí DDR5 uvedením Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, nového radu pretaktovateľných serverových pamätí navrhnutých tak, aby spĺňali výkonnostné požiadavky novej generácie pracovných staníc a stolových počítačov.

20. marca 2023

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022