Rozumná investícia pre copycentrá a výrobcov reklamných pútačov

Canon predstavuje novú flatbed tlačiareň Arizona 135 GT

Spoločnosť Canon predstavuje novú flatbed tlačiareň Arizona 135 GT. Tá je určená hlavne výrobcom reklamných pútačov, copycentrám, ofsetovým a sieťotlačovým tlačiarňam, pre ktoré je „smart“ investíciou do technológií, ktoré pomôžu rozvíjať nové obchodné príležitosti.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy , ,

Či už ide o oblasť aplikácií na pevné médiá, veľkoformátový grafický priemysel alebo ďalšiu diverzifikáciu aplikácií, Arizona 135 GT prináša výhody oceňovaného radu Arizona. Ponúkne teda vysokú kvalitu obrazu, pôsobivou produktivitu, spoľahlivosť a všestrannosť. Navyše je prevádzka novinka veľmi úsporná a zároveň šetrná k životnému prostrediu.

 

Model Arizona 135 GT sa ľahko ovláda a je navrhnutý pre vynikajúcu produktivitu a rozmanitosť aplikácií. Poskytuje výnimočnú kvalitu obrazu vďaka grayscale technológii tlače VariaDot, ktorá využíva pokročilé techniky výberu veľkosti kvapiek pre dosiahnutie fotorealistických obrazov. So schopnosťou spracovávať substráty s veľkosťou až 125 x 250 cm a hrúbkou až 50,8 mm a tlačiť rýchlosťou až 34,2 m²/hodinu, predstavuje Arizona 135 GT rozumnú investíciu pre tlač v malých nákladoch od 2 000 m² ročne.

Produktivitu tejto tlačiarne ešte zvyšujú ľahko použiteľné funkcie vrátane skladania, dávkovania zložitých úloh, krokovania a opakovania, zrkadlenia a zmeny priradenia tlačových režimov. Presná registrácia tlače zabraňuje chybám a možnosť vykonávať úpravy na poslednú chvíľu priamo v tlačiarni šetrí čas.

Vzhľadom k tomu, že prevádzkyschopnosť je pre každú tlačovú operáciu kľúčová, je tlačiareň Arizona 135 GT vybavená radom servisných funkcií, ktoré maximalizujú jej dobu: automatizovaný systém zabezpečuje údržbu tlačovej hlavy bez manuálnych zásahov a selektívne obnovuje funkčnosť trysiek v priebehu niekoľkých sekúnd, zatiaľ čo služba On Remote service umožňuje používateľovi autorizovať vzdialenú pomoc skúsených servisných technikov.

Rozšírenie portfólia o aplikácie na obrovskú škálu médií

Vďaka technológii flatbed tlače Arizona a jej vytvrdzovaniu pomocou UV-LED, je možné vytvárať širokú škálu trvanlivých aplikácií na pevné alebo pružné médiá sa štandardným alebo poréznym povrchom, vrátane skla, hliníka a iných kovov, plátna, dreva, MDF, kartónu, keramických dlaždíc a plastov. Voliteľná sada Arizona Static Suppression Upgrade Kit umožňuje tlačiť taktiež na tvrdé plastové materiály, ako je akrylát, polykarbonát a styrén, zatiaľ čo vysokotlakový vákuový systém Arizona Classic zaisťuje mimoriadne spoľahlivé pridržanie médiá počas tlače, a to aj v prípade pevných médií s nerovným povrchom. Ďalšie možnosti sa otvárajú vďaka doplnku pre tlač na médiá z rolí (Roll Media Option). Ten umožňuje používateľom vytvárať aplikácie z flexibilných médií so šírkou až 220 cm, vrátane tenkých a na teplo citlivých médií, a tlačiť cez noc úlohy typu roll-to-roll bez nutnosti kontroly.

Kreatívne možnosti vďaka softvéru Arizona Xpert

Tlačiareň Arizona 135 GT sa dodáva s predtlačovým softvérom Arizona Xpert, ktorý umožňuje ľahký návrh a výrobu vysoko hodnotných aplikácií. Softvér obsahuje pripravené šablóny a dáva priestor používateľom, aby tieto návrhy zdieľali priamo so zákazníkmi. Návrhári si tak môžu prezrieť konečný produkt pomocou 3D zobrazenia v Arizona Xpert Extensions, čím sa minimalizujú chyby a zvyšuje sa šanca na dokonalú tlač hneď pri prvom pokuse. S tým súvisí aj minimalizácia odpadu, rast marží a rýchlejšie realizácie zákaziek. Nové obchodné príležitosti otvárajú tiež možnosť viacvrstvovej tlače s reliéfnym povrchom.

Udržateľné riešenie flatbed tlače

Technológia VariaDot, ktorou tlačiareň Arizona 135 GT disponuje, využíva premenlivú veľkosť kvapiek od 6 do 30 pikolitrov. Nielenže vďaka tomu vznikajú ostré obrázky, ale Arizona 135 GT spotrebuje až o 50% menej atramentu v porovnaní s bežnými flatbed tlačiarňami. Atramenty s certifikáciou UL GREENGUARD Gold sú vhodné pre akékoľvek vnútorné aplikácie, ako sú školy, nemocnice a maloobchody. Nízke emisie rovnako prispievajú k zdravšiemu prostrediu pri tlači. Okrem toho sa tlačiareň Arizona 135 GT vyznačuje nízkou spotrebou energie vďaka funkcii okamžitého zapnutia a minimálnej dobe zahrievania s využitím LED lámp. Medzi ďalšie funkcie patrí štandardný napájací zdroj, energeticky úsporný proces vytvrdzovania a efektívne vákuové čerpadlá. Stroje budú časom zaradené do programu repasovania produktovej rady Arizona, ktorý už tak veľmi udržateľným tlačiarňam zabezpečí druhý život.

Michele Tuscan, riaditeľ Global Partner Channel a viceprezident spoločnosti Canon EMEA pre veľkoformátovú tlač, uviedol: „Rodina flatbed tlačiarní Arizona sa preslávila svojou kvalitou tlače, produktivitou, spoľahlivosťou a univerzálnosťou aplikácií a získala mnoho ocenení. Výsledkom je viac ako 7 500 inštalácií po celom svete. Uvedením modelu Arizona 135 GT na trh chceme ponúknuť výrobcom reklamných pútačov, poskytovateľom tlačových služieb, ofsetovým a sieťotlačovým tlačiarňam, či už začínajúcim v oblasti veľkoformátové grafiky alebo tým, ktorí chcú diverzifikovať svoje pôsobenie o nové aplikácie, ideálnu platformu pre tlač rôznych aplikácií na pevné a flexibilné médiá. Ako najnovší člen piatej generácie tlačiarní Arizona ponúka Arizona 135 GT používateľom za atraktívnu cenu rovnaké základné technológie a výhody ako jej súrodenci pre tlač stredných objemov a sme presvedčení, že sa u zákazníkov opäť osvedčí rovnako ako jej predchodcovia.“

 

Ďalšie informácie o modeli Arizona 135 GT nájdete na: https://www.canon-europe.com/business-printers-and-faxes/arizona-135-gt. Ak sa chcete dozvedieť viac o produktovom rade Arizona, navštívte stránku: https://www.canon-europe.com/business-printers-and-faxes/specialty-and-industrial/

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Majte zdravie vo svojich rukách

Nové smart hodinky Watch GT 3 Pro s možnosťou merania EK

Huawei Watch GT 3 Pro ako jedny z najlepších smart hodiniek súčasnosti? Ich dizajn a funkcie hovoria za všetko

26. mája 2022

Ultra dlhá životnosť batérie

Hodinky T-Rex 2

Amazfit predstavuje nové outdoorové hodinky T-Rex 2. Majú extra dlhú výdrž batérie, vylepšenia sa dočkalo aj GPS

26. mája 2022

Dôvody, prečo je WiFi 6 proste lepšia

Nový router NBG7510 štandardu 802.11ax

Dokonalou voľbou pre väčšinu domácností, ktoré chcú prejsť na WiFi 6, je náš nový model NBG7510. Ten predstavuje veľmi jednoduchý a cenovo dostupný router štandardu 802.11ax skonštruovaný s ohľadom na potreby domácich užívateľov.

26. mája 2022

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022