Rozumná investícia pre copycentrá a výrobcov reklamných pútačov

Canon predstavuje novú flatbed tlačiareň Arizona 135 GT

Spoločnosť Canon predstavuje novú flatbed tlačiareň Arizona 135 GT. Tá je určená hlavne výrobcom reklamných pútačov, copycentrám, ofsetovým a sieťotlačovým tlačiarňam, pre ktoré je „smart“ investíciou do technológií, ktoré pomôžu rozvíjať nové obchodné príležitosti.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy , ,

Či už ide o oblasť aplikácií na pevné médiá, veľkoformátový grafický priemysel alebo ďalšiu diverzifikáciu aplikácií, Arizona 135 GT prináša výhody oceňovaného radu Arizona. Ponúkne teda vysokú kvalitu obrazu, pôsobivou produktivitu, spoľahlivosť a všestrannosť. Navyše je prevádzka novinka veľmi úsporná a zároveň šetrná k životnému prostrediu.

 

Model Arizona 135 GT sa ľahko ovláda a je navrhnutý pre vynikajúcu produktivitu a rozmanitosť aplikácií. Poskytuje výnimočnú kvalitu obrazu vďaka grayscale technológii tlače VariaDot, ktorá využíva pokročilé techniky výberu veľkosti kvapiek pre dosiahnutie fotorealistických obrazov. So schopnosťou spracovávať substráty s veľkosťou až 125 x 250 cm a hrúbkou až 50,8 mm a tlačiť rýchlosťou až 34,2 m²/hodinu, predstavuje Arizona 135 GT rozumnú investíciu pre tlač v malých nákladoch od 2 000 m² ročne.

Produktivitu tejto tlačiarne ešte zvyšujú ľahko použiteľné funkcie vrátane skladania, dávkovania zložitých úloh, krokovania a opakovania, zrkadlenia a zmeny priradenia tlačových režimov. Presná registrácia tlače zabraňuje chybám a možnosť vykonávať úpravy na poslednú chvíľu priamo v tlačiarni šetrí čas.

Vzhľadom k tomu, že prevádzkyschopnosť je pre každú tlačovú operáciu kľúčová, je tlačiareň Arizona 135 GT vybavená radom servisných funkcií, ktoré maximalizujú jej dobu: automatizovaný systém zabezpečuje údržbu tlačovej hlavy bez manuálnych zásahov a selektívne obnovuje funkčnosť trysiek v priebehu niekoľkých sekúnd, zatiaľ čo služba On Remote service umožňuje používateľovi autorizovať vzdialenú pomoc skúsených servisných technikov.

Rozšírenie portfólia o aplikácie na obrovskú škálu médií

Vďaka technológii flatbed tlače Arizona a jej vytvrdzovaniu pomocou UV-LED, je možné vytvárať širokú škálu trvanlivých aplikácií na pevné alebo pružné médiá sa štandardným alebo poréznym povrchom, vrátane skla, hliníka a iných kovov, plátna, dreva, MDF, kartónu, keramických dlaždíc a plastov. Voliteľná sada Arizona Static Suppression Upgrade Kit umožňuje tlačiť taktiež na tvrdé plastové materiály, ako je akrylát, polykarbonát a styrén, zatiaľ čo vysokotlakový vákuový systém Arizona Classic zaisťuje mimoriadne spoľahlivé pridržanie médiá počas tlače, a to aj v prípade pevných médií s nerovným povrchom. Ďalšie možnosti sa otvárajú vďaka doplnku pre tlač na médiá z rolí (Roll Media Option). Ten umožňuje používateľom vytvárať aplikácie z flexibilných médií so šírkou až 220 cm, vrátane tenkých a na teplo citlivých médií, a tlačiť cez noc úlohy typu roll-to-roll bez nutnosti kontroly.

Kreatívne možnosti vďaka softvéru Arizona Xpert

Tlačiareň Arizona 135 GT sa dodáva s predtlačovým softvérom Arizona Xpert, ktorý umožňuje ľahký návrh a výrobu vysoko hodnotných aplikácií. Softvér obsahuje pripravené šablóny a dáva priestor používateľom, aby tieto návrhy zdieľali priamo so zákazníkmi. Návrhári si tak môžu prezrieť konečný produkt pomocou 3D zobrazenia v Arizona Xpert Extensions, čím sa minimalizujú chyby a zvyšuje sa šanca na dokonalú tlač hneď pri prvom pokuse. S tým súvisí aj minimalizácia odpadu, rast marží a rýchlejšie realizácie zákaziek. Nové obchodné príležitosti otvárajú tiež možnosť viacvrstvovej tlače s reliéfnym povrchom.

Udržateľné riešenie flatbed tlače

Technológia VariaDot, ktorou tlačiareň Arizona 135 GT disponuje, využíva premenlivú veľkosť kvapiek od 6 do 30 pikolitrov. Nielenže vďaka tomu vznikajú ostré obrázky, ale Arizona 135 GT spotrebuje až o 50% menej atramentu v porovnaní s bežnými flatbed tlačiarňami. Atramenty s certifikáciou UL GREENGUARD Gold sú vhodné pre akékoľvek vnútorné aplikácie, ako sú školy, nemocnice a maloobchody. Nízke emisie rovnako prispievajú k zdravšiemu prostrediu pri tlači. Okrem toho sa tlačiareň Arizona 135 GT vyznačuje nízkou spotrebou energie vďaka funkcii okamžitého zapnutia a minimálnej dobe zahrievania s využitím LED lámp. Medzi ďalšie funkcie patrí štandardný napájací zdroj, energeticky úsporný proces vytvrdzovania a efektívne vákuové čerpadlá. Stroje budú časom zaradené do programu repasovania produktovej rady Arizona, ktorý už tak veľmi udržateľným tlačiarňam zabezpečí druhý život.

Michele Tuscan, riaditeľ Global Partner Channel a viceprezident spoločnosti Canon EMEA pre veľkoformátovú tlač, uviedol: „Rodina flatbed tlačiarní Arizona sa preslávila svojou kvalitou tlače, produktivitou, spoľahlivosťou a univerzálnosťou aplikácií a získala mnoho ocenení. Výsledkom je viac ako 7 500 inštalácií po celom svete. Uvedením modelu Arizona 135 GT na trh chceme ponúknuť výrobcom reklamných pútačov, poskytovateľom tlačových služieb, ofsetovým a sieťotlačovým tlačiarňam, či už začínajúcim v oblasti veľkoformátové grafiky alebo tým, ktorí chcú diverzifikovať svoje pôsobenie o nové aplikácie, ideálnu platformu pre tlač rôznych aplikácií na pevné a flexibilné médiá. Ako najnovší člen piatej generácie tlačiarní Arizona ponúka Arizona 135 GT používateľom za atraktívnu cenu rovnaké základné technológie a výhody ako jej súrodenci pre tlač stredných objemov a sme presvedčení, že sa u zákazníkov opäť osvedčí rovnako ako jej predchodcovia.“

 

Ďalšie informácie o modeli Arizona 135 GT nájdete na: https://www.canon-europe.com/business-printers-and-faxes/arizona-135-gt. Ak sa chcete dozvedieť viac o produktovom rade Arizona, navštívte stránku: https://www.canon-europe.com/business-printers-and-faxes/specialty-and-industrial/

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

23. júla 2021

Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

23. júla 2021

Nový rad búra prekážky na ceste k víťazstvu

Pamäte Kingston FURY vyrážajú do boja!

Kingston FURY Renegade: Nespútaná revolúcia – DDR4 s/bez RGB podsvietenia
Kingston FURY Beast: Výkon, čo nepozná hranice – DDR4 s/bez RGB podsvietenia, aj v prevedení DDR3
Kingston FURY Impact: Veľká posila v malom tele – DDR4 a DDR3

20. júla 2021

Mercusys MP510 KIT

Rozšírte svoju Wi-Fi sieť po elektrickom vedení

Výrobca sieťových zariadení Mercusys uvádza na trh sadu AV1000 Gigabit Powerline adaptérov Mercusys MP510 KIT, ktorá dokáže domácnosť alebo kanceláriu zbaviť miest bez pokrytia bezdrôtovou Wi-Fi sieťou. Novinka prenáša signál aj cez steny a inštaluje sa formou Plug and Play, teda bez zložitej konfigurácie a kabeláže. Proste ju strčte do zásuvky.

16. júla 2021

Hudba pre beh na rôzne vzdialenosti

Chcete pri behu zvýšiť rýchlosť, zlepšiť náladu alebo sa prepojiť s ostatnými bežcami? K tomu všetkému mnohokrát stačí, keď si pustíte tú správnu hudbu.

16. júla 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Spoločnosť WESTech sa stala distribútorom smartfónov OPPO na Slovensku

Spoločnosť WESTech spol. s r. o.  začína dodávky inteligentných telefónov OPPO populárnych po celom svete na Slovensko. To bolo možné vďaka dohode medzi spoločnosťami, podľa ktorej WESTech získal štatút oficiálneho distribútora OPPO na Slovensku.

15. júla 2021

Bezplatná aktualizácia na Windows 11

ASUS a Microsoft ponúknu bezplatnú aktualizáciu na Windows 11

Stovky kompatibilných ASUS zariadení budú pripravené na bezplatnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Windows, keď bude k dispozícii – vrátane najnovších modelov radu Zenbook

14. júla 2021

Úložné zariadenia, kde budú vaše dáta v úplnom bezpečí

Spoločnosť Verbatim rozširuje svoju ponuku bezpečných úložísk, predstavením nových externých HDD a SSD, sa šifrovaním a biometrickú technológiou, ktorá zabezpečí, že súkromné ​​dáta uložené na zariadeniach, budú vždy plne chránené a v súlade s požiadavkami GDPR. Nový výkonný HDD Fingerprint Secure, v kapacitách 1TB a 2TB a výkonný Fingerprint Secure SSD v 512MB a 1TB, […]

14. júla 2021

Tajomstvo hradov z piesku

Trocha zábavy a vedy počas prázdnin, nikdy nie je na škodu

Chcete stavať o dovolenke hrady z piesku?
Potom vám dáme niekoľko užitočných rád. Stavba pieskových sôch a hradov je činnosťou, ktorú je možné skúmať vedeckými metódami.

8. júla 2021

Odporúčané

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021