Rozumná investícia pre copycentrá a výrobcov reklamných pútačov

Canon predstavuje novú flatbed tlačiareň Arizona 135 GT

Spoločnosť Canon predstavuje novú flatbed tlačiareň Arizona 135 GT. Tá je určená hlavne výrobcom reklamných pútačov, copycentrám, ofsetovým a sieťotlačovým tlačiarňam, pre ktoré je „smart“ investíciou do technológií, ktoré pomôžu rozvíjať nové obchodné príležitosti.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 30. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy , ,

Či už ide o oblasť aplikácií na pevné médiá, veľkoformátový grafický priemysel alebo ďalšiu diverzifikáciu aplikácií, Arizona 135 GT prináša výhody oceňovaného radu Arizona. Ponúkne teda vysokú kvalitu obrazu, pôsobivou produktivitu, spoľahlivosť a všestrannosť. Navyše je prevádzka novinka veľmi úsporná a zároveň šetrná k životnému prostrediu.

 

Model Arizona 135 GT sa ľahko ovláda a je navrhnutý pre vynikajúcu produktivitu a rozmanitosť aplikácií. Poskytuje výnimočnú kvalitu obrazu vďaka grayscale technológii tlače VariaDot, ktorá využíva pokročilé techniky výberu veľkosti kvapiek pre dosiahnutie fotorealistických obrazov. So schopnosťou spracovávať substráty s veľkosťou až 125 x 250 cm a hrúbkou až 50,8 mm a tlačiť rýchlosťou až 34,2 m²/hodinu, predstavuje Arizona 135 GT rozumnú investíciu pre tlač v malých nákladoch od 2 000 m² ročne.

Produktivitu tejto tlačiarne ešte zvyšujú ľahko použiteľné funkcie vrátane skladania, dávkovania zložitých úloh, krokovania a opakovania, zrkadlenia a zmeny priradenia tlačových režimov. Presná registrácia tlače zabraňuje chybám a možnosť vykonávať úpravy na poslednú chvíľu priamo v tlačiarni šetrí čas.

Vzhľadom k tomu, že prevádzkyschopnosť je pre každú tlačovú operáciu kľúčová, je tlačiareň Arizona 135 GT vybavená radom servisných funkcií, ktoré maximalizujú jej dobu: automatizovaný systém zabezpečuje údržbu tlačovej hlavy bez manuálnych zásahov a selektívne obnovuje funkčnosť trysiek v priebehu niekoľkých sekúnd, zatiaľ čo služba On Remote service umožňuje používateľovi autorizovať vzdialenú pomoc skúsených servisných technikov.

Rozšírenie portfólia o aplikácie na obrovskú škálu médií

Vďaka technológii flatbed tlače Arizona a jej vytvrdzovaniu pomocou UV-LED, je možné vytvárať širokú škálu trvanlivých aplikácií na pevné alebo pružné médiá sa štandardným alebo poréznym povrchom, vrátane skla, hliníka a iných kovov, plátna, dreva, MDF, kartónu, keramických dlaždíc a plastov. Voliteľná sada Arizona Static Suppression Upgrade Kit umožňuje tlačiť taktiež na tvrdé plastové materiály, ako je akrylát, polykarbonát a styrén, zatiaľ čo vysokotlakový vákuový systém Arizona Classic zaisťuje mimoriadne spoľahlivé pridržanie médiá počas tlače, a to aj v prípade pevných médií s nerovným povrchom. Ďalšie možnosti sa otvárajú vďaka doplnku pre tlač na médiá z rolí (Roll Media Option). Ten umožňuje používateľom vytvárať aplikácie z flexibilných médií so šírkou až 220 cm, vrátane tenkých a na teplo citlivých médií, a tlačiť cez noc úlohy typu roll-to-roll bez nutnosti kontroly.

Kreatívne možnosti vďaka softvéru Arizona Xpert

Tlačiareň Arizona 135 GT sa dodáva s predtlačovým softvérom Arizona Xpert, ktorý umožňuje ľahký návrh a výrobu vysoko hodnotných aplikácií. Softvér obsahuje pripravené šablóny a dáva priestor používateľom, aby tieto návrhy zdieľali priamo so zákazníkmi. Návrhári si tak môžu prezrieť konečný produkt pomocou 3D zobrazenia v Arizona Xpert Extensions, čím sa minimalizujú chyby a zvyšuje sa šanca na dokonalú tlač hneď pri prvom pokuse. S tým súvisí aj minimalizácia odpadu, rast marží a rýchlejšie realizácie zákaziek. Nové obchodné príležitosti otvárajú tiež možnosť viacvrstvovej tlače s reliéfnym povrchom.

Udržateľné riešenie flatbed tlače

Technológia VariaDot, ktorou tlačiareň Arizona 135 GT disponuje, využíva premenlivú veľkosť kvapiek od 6 do 30 pikolitrov. Nielenže vďaka tomu vznikajú ostré obrázky, ale Arizona 135 GT spotrebuje až o 50% menej atramentu v porovnaní s bežnými flatbed tlačiarňami. Atramenty s certifikáciou UL GREENGUARD Gold sú vhodné pre akékoľvek vnútorné aplikácie, ako sú školy, nemocnice a maloobchody. Nízke emisie rovnako prispievajú k zdravšiemu prostrediu pri tlači. Okrem toho sa tlačiareň Arizona 135 GT vyznačuje nízkou spotrebou energie vďaka funkcii okamžitého zapnutia a minimálnej dobe zahrievania s využitím LED lámp. Medzi ďalšie funkcie patrí štandardný napájací zdroj, energeticky úsporný proces vytvrdzovania a efektívne vákuové čerpadlá. Stroje budú časom zaradené do programu repasovania produktovej rady Arizona, ktorý už tak veľmi udržateľným tlačiarňam zabezpečí druhý život.

Michele Tuscan, riaditeľ Global Partner Channel a viceprezident spoločnosti Canon EMEA pre veľkoformátovú tlač, uviedol: „Rodina flatbed tlačiarní Arizona sa preslávila svojou kvalitou tlače, produktivitou, spoľahlivosťou a univerzálnosťou aplikácií a získala mnoho ocenení. Výsledkom je viac ako 7 500 inštalácií po celom svete. Uvedením modelu Arizona 135 GT na trh chceme ponúknuť výrobcom reklamných pútačov, poskytovateľom tlačových služieb, ofsetovým a sieťotlačovým tlačiarňam, či už začínajúcim v oblasti veľkoformátové grafiky alebo tým, ktorí chcú diverzifikovať svoje pôsobenie o nové aplikácie, ideálnu platformu pre tlač rôznych aplikácií na pevné a flexibilné médiá. Ako najnovší člen piatej generácie tlačiarní Arizona ponúka Arizona 135 GT používateľom za atraktívnu cenu rovnaké základné technológie a výhody ako jej súrodenci pre tlač stredných objemov a sme presvedčení, že sa u zákazníkov opäť osvedčí rovnako ako jej predchodcovia.“

 

Ďalšie informácie o modeli Arizona 135 GT nájdete na: https://www.canon-europe.com/business-printers-and-faxes/arizona-135-gt. Ak sa chcete dozvedieť viac o produktovom rade Arizona, navštívte stránku: https://www.canon-europe.com/business-printers-and-faxes/specialty-and-industrial/

 

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021