Navrhovanie a tlač plagátov priamo vo firmách.

Canon predstavuje novú verziu programu PosterArtist

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavuje novú webovú verziu aplikácie „PosterArtist“[1], ktorá zjednodušuje navrhovanie a tlač plagátov priamo vo firmách. Na začatie tvorby plagátov stačí kompatibilná tlačiareň Canon a prístup na web PosterArtist, kde je k dispozícii široká škála šablón, obrázkov, písiem a ikon.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. marca 2022
Obsahuje nasledovné témy

„Tlačené plagáty zostávajú jedným z najefektívnejších spôsobov budovania povedomia o produkte, službe alebo akcii. Či už ide o kampaň na predajnom mieste, miestny farmársky trh alebo komunitnú akciu, webová verzia PosterArtist umožňuje našim zákazníkom vytvárať úžasné propagačné aplikácie, dáva priestor kreativite a zvyšuje hodnotu ich tlačových zariadení,“ hovorí Hiro Imamura, viceprezident pre marketing a inovácie divízie digitálnej tlače a riešení spoločnosti Canon Europe.

Niekoľko príkladov dizajnu, ktoré je možné vytvoriť s minimálnymi skúsenosťami s navrhovaním.

Táto bezplatná webová aplikácia je kompatibilná s celým radom zariadení Canon – od veľkoformátových tlačiarní radu imagePROGRAF a produkčných tlačových strojov imagePRESS, cez multifunkčné zariadenia radu imageRUNNER, univerzálne modely i-SENSYS, až po domáce a malé kancelárske tlačiarne radov PIXMA a MAXIFY[2].

„Až doteraz museli zákazníci, ktorí chceli vyrábať plagáty, obvykle investovať do zložitých návrhárskych sád a stráviť značný čas zisťovaním, ako ich správne používať. Teraz môže vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu PosterArtist vytvárať pôsobivé plagáty, letáky a bannery každý zákazník spoločnosti Canon – od profesionálneho výrobcu grafiky až po domáceho používateľa – bez ohľadu na úroveň svojich dizajnérskych znalostí. Pretože je softvér prístupný odkiaľkoľvek, majú súkromní aj firemní používatelia úplnú slobodu v tom, ako si aplikáciu na tvorbu plagátov v súlade s dnešnými premenlivými spôsobmi práce prispôsobí,“ dodáva Imamura.

Rýchle a ľahké vytváranie originálnych plagátov

Nová webová verzia programu PosterArtist prevedie používateľa fázami návrhu a tlače plagátu od začiatku až do konca. Pre tých, ktorí už majú jasnú predstavu o tom, čo by chceli navrhnúť, je jednoduché vybrať si z ponuky návrhov aplikácie „Plagát“, „Leták“ alebo „Banner“. Tí, ktorí už majú v hlave jasný zámer, môžu „Vybrať tému“, napríklad „Maloobchod/Distribúcia“ alebo „Predaj“. Možnosť „Automatický návrh“ pomáha vytvárať plagáty, letáky a bannery od úplného začiatku. Výberom kategórie, napríklad „Potraviny a nápoje“, je možné vygenerovať niekoľko variantov návrhu.

Program PosterArtist ponúka prístup k miliónom bezplatných fotografií, ktoré poskytujú knižnice snímok Pexels, Pixabay a Unsplash a vďaka ktorým môžu používatelia svoje návrhy prispôsobiť tak, aby vyhovovali rôznym odvetviam – od maloobchodu a distribúcie až po gastronómiu, ubytovacie služby a vzdelávanie. Prípadne je možné importovať a použiť aj vlastný obrázok.

Zlaté a strieborné reliéfne efekty a fluorescenčný atrament

Vďaka novo vyvinutej technológii spracovania obrazu, ktorá je kompatibilná s radom zariadení Canon, je možné použiť reliéfne efekty v zlatej a striebornej farbe na zvýraznenie dizajnu[3]. Používatelia tlačiarní Canon imagePROGRAF radu GP[4] môžu dodať svojim plagátom väčšiu výraznosť a pôsobivosť pomocou fluorescenčného atramentu. Je možné taktiež zvoliť tri rôzne úrovne sýtosti a upraviť tak jas tlačeného výstupu alebo zvýrazniť text, tvary, obrázky a pozadie ružovou alebo oranžovou farbou pomocou fluorescenčného ružového atramentu.

 

[1] Podpora systému Windows a MacOS.

[2] Podrobnosti o kompatibilných modeloch nájdete na stránkach Canon.

[3] Podrobnosti o kompatibilných modeloch nájdete na stránkach Canon.

[4] Medzi podporovanými modelmi sú veľkoformátové tlačiarne imagePROGRAF GP-4000/2000 a GP-300/200.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022