Citrix oznamuje rad noviniek zo svojho portfólia

Citrix oznámil rad technologických noviniek a rozšírenie svojho produktového portfólia, najmä z oblasti konvergovanej infraštruktúry a virtualizácie. Kľúčovou myšlienkou všetkých najnovších vylepšení a plánov spoločnosti Citrix je ponúknuť firemným používateľom technologické a produktové zázemie, ktoré umožní pružnejšiu a rýchlejšiu reakciu na neustále sa meniace IT požiadavky. Najmä s ohľadom na požadovaný výkon, efektivitu a predpokladané […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 20. januára 2015
Obsahuje nasledovné témy ,

Citrix oznámil rad technologických noviniek a rozšírenie svojho produktového portfólia, najmä z oblasti konvergovanej infraštruktúry a virtualizácie. Kľúčovou myšlienkou všetkých najnovších vylepšení a plánov spoločnosti Citrix je ponúknuť firemným používateľom technologické a produktové zázemie, ktoré umožní pružnejšiu a rýchlejšiu reakciu na neustále sa meniace IT požiadavky. Najmä s ohľadom na požadovaný výkon, efektivitu a predpokladané náklady.

 

Moderné pracovné prostredie ľahko a efektívne

Citrix predstavil Citrix WorkspacePodTM, integrované softvérové riešenie určené pre výstavbu a prevádzku moderných pracovných prostredí. Táto platforma výrazne rozširuje možnosti konvergovaných infraštruktúr a využíva výhod technológií pre softvérovo definované úložisko firmy Sanbolic, ktorú Citrix prevzal na začiatku tohto roku. V spolupráci s technologickými partnermi vyvíja Citrix predpripravené balíčky, ktoré zákazníkom ponúknu integrované výpočtové, úložné a sieťové zdroje. Firmy sa tak môžu tešiť na vopred definované prostredie, ktoré umožní zníženie nákladov a zjednodušenie procesov spojených zo zaistením prevádzky moderných aplikácií. Bez ohľadu na to, či sa jedná o Windows, Linux alebo je potrebný web.

 

 

Zákazníci a partneri môžu WorkspacePod použiť pre sprevádzkovanie škálovateľných pracovných prostredí, ktoré si poradia s tisíckami používateľov a poskytnú vynikajúci a predvídateľný výkon. Koncoví používatelia tak ocenia vysokú prívetivosť prostredia a intuitívne postupy, teda vlastnosti, ktoré sú charakteristické pre všetky produkty a služby spoločnosti Citrix. Prvé WorkspacePod riešenie, ktoré využíva technológiu spoločnosti HB vrátane serveru HB ProLiant SL4540, predstavil Citrix na konferencii Citrix Summit, ktorá sa konala v dňoch 14. – 15. apríla v Las Vegas. Testovacia verzia WorkspacePod bude dostupná ešte v priebehu tohto štvrťroku.

 

 

Nová generácia komplexnej virtualizačnej platformy XenServer

V týchto dňoch spoločnosť Citrix ohlásila aj najnovšiu verziu svojej komerčnej a virtualizačnej platformy XenServer 6.5. Táto platforma vychádza z open-source hypervisoru Xen a v aktuálnej verzii plne podporuje 64bitovú architektúru jadra, vďaka ktorej môžu zákazníci využiť všetky výhody moderných operačných systémov a hardvér. Citrix XenServer 6.5 podporuje tiež podnikové riešenia pre správu sietí, úložísk a výpočtových zdrojov. Nová verzia je kompatibilná aj s technológiou Intel Trusted Execution Technology (Intel TXT), a môže sa tak pochváliť ochranou pred bezpečnostnou kompromitáciou hypervisora a pred prevádzkou aplikácií na potenciálne ohrozených systémoch.

 

Dôležitým vylepšením verzie 6.5 je možnosť zadávať informácie o geografickej polohe jednotlivých prostriedkov a z bezpečnostných dôvodov tieto informácie využívať k obmedzeniu dostupnosti zdrojov v určitých lokalitách. Medzi ďalšie zdokonalenia platformy XenServer 6.5 patria širšie možnosti virtualizácie grafických procesorov podporujúcich technológiu NVIDIA GRID vGPU a päťdesiatpercentný nárast hustoty serverov. XenServer 6.5 tak umožňuje prevádzkovať na virtuálnych desktopoch aj špičkové 3D grafické aplikácie. Vďaka svojej modernej architektúre jadra podporujúcej podnikové požiadavky vrátane nárokov na špičkovú spoľahlivosť, je XenServer najkomplexnejšou cenovo dostupnou virtualizačnou platformou pre podniky aj pre poskytovateľov služieb. Otvorená platforma XenServer 6.5 je už k dispozícii na stiahnutie.

 

 

Novinky vo virtualizácii aplikácií a desktopov

Citix oznámil aj vylepšenie svojich produktových rád XenApp a XenDesktop, ktoré sú plánované na 1. kvartál 2015. Pôjde predovšetkým o zdokonalenie v oblasti bezpečnosti a vyššiu flexibilitu pri sprístupňovaní aplikácií aj celých desktopov koncovým používateľom. Existujúce systémy bude možné rozšíriť o nové funkcie, ktoré zákazníkom sprístupňujú najnovšie výhody virtualizácie aplikácií a desktopov jednoducho pomocou aktualizácií. Citrix v tomto štvrťroku účastníkom programu Subscription Advantage sprístupní na vyskúšanie aj niektoré ďalšie nové vlastnosti a funkcie, vrátane akceleračnej technológie pre zrýchlenie bezdrôtových sietí či nástroj pre offline prácu s virtuálnymi desktopmi.

 

 

Inovácie v správe podnikovej mobility

Spoločnosť Citrix ďalej uvoľnila aj novú verziu svojho riešenia pre správu podnikovej mobility (EMM), XenMobile 10. Táto verzia sa môže pochváliť vyššou automatizáciou aj zjednodušením procesov zavádzania a správy mobilného IT – od mobilných zariadení a aplikácií až po dáta. Medzi softvérové vylepšenia patrí napríklad integrácia medzi mobilnými aplikáciami WorxNotes a Exchange, ktorá umožňuje synchronizáciu poznámok medzi počítačom a mobilnými zariadeniami. Zjednodušenia sa dočkali aj bežné pracovné postupy používateľov, ktorí sa tak môžu tešiť na vskutku komfortnú mobilitu. Firmy ocenia aj väčšiu flexibilitu, bezpečnosť a možnosti škálovania. Nový klient XenMobile je k dispozícii okamžite, serverové vylepšenia budú sprístupnené v priebehu tohto štvrťroku.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Nové globálne trendy v oblasti spotrebiteľskej a firemnej mobility

Spoločnosť Citrix zverejnila správu Citrix Mobile Analytics pre prvú polovicu roka 2015. Po prvýkrát zohľadňuje spotrebiteľské, aj korporátne trendy v oblasti mobility. Prináša dáta z rôznych odvetví podnikov aj prevádzkovateľov mobilných sietí, ako aj cenný pohľad na najnovšie trendy, ktoré ovplyvňujú bežných spotrebiteľov, firmy aj poskytovateľov mobilných služieb. Kľúčové zistenia štúdie zahrňajú: iPhone 6 Plus generuje dvojnásobnú dátovú […]

12. februára 2015

Spoločnosť Citrix zverejnila finančné výsledky za štvrtý štvrťrok a celý fiškálny rok 2014

Medziročný nárast ročných výnosov o viac než 8 percent vo výške 3,14 USD Výnosy budúcich období sa zvýšili o 1,56 miliardy USD 10 percentný medziročný nárast a 11 percentný sekvenčný nárast Spoločnosť Citrix Systems, Inc. (NASDAQ:CTXS) zverejnila finančné výsledky za štvrtý štvrťrok 2014 aj za celý fiškálny rok končiaci 31. decembra 2014. Spoločnosť taktiež odhalila reštrukturalizačný […]

30. januára 2015

Citrix predstavil nový partnerský program pre b2b

Nový partnerský program predstavuje kľúčový pilier plánu, ktorý má prinášať partnerom nové príležitosti a možnosti profitu. Pritom zdôrazňuje záväzok k ďalšiemu rastu distribučnej siete.   Citrix spustil nový partnerský program, ktorý je navrhnutý tak, aby pomohol partnerom plne využívať rozrastajúce sa portfólio riešení. Môžu tak držať krok s rýchlym tempom technologických zmien a zvýšiť tak svoju konkurencieschopnosť na trhu. […]

22. januára 2015

Citrix prevezme spoločnosť Sanbolic

Kľúčové technológie Sanbolicu pomôžu znižovať náklady a zložitosť úložných riešení pre Application Delivery, ako aj nasadenie virtuálnej desktopovej infraštruktúry.   Citrix oznámil ukončenie akvizície spoločnosti Sanbolic, inovátora a lídra v oblasti virtualizačných technológií pre úložiská pre dátovo náročné pracovné záťaže (workload-oriented storage). Technológie od Sanbolicu umožnia zákazníkom využívajúcim softvérovo definované úložiská optimalizovať výpočtové prostriedky podľa […]

16. januára 2015

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022