D-Link mini kamera DCS-6100LH

Sledujte všetko, na čom vám záleží, vo dne v noci, z domova alebo na cestách. Nočný režim kamery na vzdialenosť 5 metrov vám poskytne dokonalý prehľad aj v úplnej tme. V prípade incidentu budete upozornení správou do mobilu a kamera súčasne spustí záznam do zabezpečeného cloudového účtu. Elegantná, diskrétna a kompaktná kamera D-LINK DCS-6100LH kombinuje funkcie […]

RECENZIA
Autor
Dátum zverejnenia 18. februára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Sledujte všetko, na čom vám záleží, vo dne v noci, z domova alebo na cestách. Nočný režim kamery na vzdialenosť 5 metrov vám poskytne dokonalý prehľad aj v úplnej tme. V prípade incidentu budete upozornení správou do mobilu a kamera súčasne spustí záznam do zabezpečeného cloudového účtu.

D-Link DCS-6100LH

Plusy

  • Kompaktný dizajn
  • Priaznivá cena
  • Zvukový a pohybový senzor
  • Dobrá kvalita obrazu

Mínusy

  • Nemá lokálne úložisko
  • Nočné videnie na krátku vzdialenosť
  • Bezplatný cloud len na 24 hodín

Miniatúrna (s telom s veľkosťou približne škatuľky zápaliek) bezpečnostná kamera D-Link DCS-6100LH za veľmi nízku cenu nešetrí na výbave - ponúka jasný obraz vo Full HD rozlíšení, 110° uhol záberu, detekciu pohybu aj zvuku, IR prísvit na vzdialenosť okolo 5 metrov a spoluprácu s hlasovými asistentmi Googlu a Amazonu.

Elegantná, diskrétna a kompaktná kamera D-LINK DCS-6100LH kombinuje funkcie inteligentného domáceho monitoringu so štýlovým dizajnom. Infračervené nočné videnie spolu s detekciou zvuku a pohybu vás okamžite upozornia, keď sa stane niečo neočakávané. Táto kamera vám tak poskytne pokoj počas neprítomnosti a vďaka aplikácii mydlink je starostlivosť o váš domov veľmi príjemná. Z bezpečnostného hľadiska je tiež zaujímavé spomenúť podporu šifrovania WPA3.

Model DCS-6100LH je kompatibilný s Amazon Alexa, Google Assistant a ďalšími inteligentnými domácimi zariadeniami D-Link. Inštalácia kamery je úplne bezproblémová, prebieha priamo s pomocou aplikácie mydlink, v ktorej sa nastavuje a manažuje celá kamera ako aj ďalšie D-Link smarthome zariadenia. Všetko teda zvládnete len s mobilom. Kamera komunikuje bezdrôtovo cez  Wi-Fi a napájaná je cez micro-USB. V balení je adaptér s asi 1,5m káblom.

Poskytuje obraz v rozlíšení Full HD, ktorý je dostatočne ostrý. Kamera má aj režim nočného videnia, ktorý má len základné možnosti využitia. IR prísvit je totiž veľmi slabý a neposkytuje moc kvalitné snímky. Zabudovaný objektív má pozorovací uhol 110°, čo je pre domáce použitie absolútne postačujúce. Ak však hľadáte kameru pre otvorené kancelárie alebo skladovacie priestory, mali by ste hľadať trochu vyšší model s priamou montážou na stenu so širším uhlom.

Keďže nemá slot na pamäťovú kartu ste závislí od cloudového úložiska spoločnosti D-Link. V zásade je možné ich použiť bezplatne na časovo obmedzený 24 hodinový záznam, čo môže postačovať pre veľa ľudí. Ak chcete ale záznam archivovaný niekoľko dní, alebo mesiac, je potrebné prikúpiť si za mesačný paušál platený cloudový program. Cena nie je vysoká, ale privítali by sme záznam aspoň na 2 dni. Na druhej strane konkurencia bežne neposkytuje zdarma ani tých 24 hodín, takže by sme mali byť radi aj za to.

Celkovo je D-Link DCS-6100LH výborné riešenie pre nenápadnú kontrolu domácnosti. A pohľad na cenovku – aktuálne ju kúpite za asi 30€, čo je teda rozhodne viac ako skvelá cena! Od nás si preto zaslúži modrý redakčný tip za výborný pomer ceny a výkonu.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022