Dynabook aktualizuje kľúčové notebooky o procesory Intel® Core ™ 11. generácie

Satellite Pro L50-J a Tecra A30-J sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel a vylepšenú pamäťou. Do rady Satellite Pro C40 boli pridané ďalšie procesory

Autor
Dátum zverejnenia 12. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Dynabook Europe GmbH dnes oznamuje aktualizáciu troch notebookov zameraných na profesionálne a vzdelávacie využitie. Tecra A30-J a Satellite Pro L50-J sú novo vybavené najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a pamäťou DDR4 SDRAM a notebook Satellite Pro C40-G ponúka aj ďalšie procesory Intel® Celeron® 10. generácie a pamäte DDR4 SDRAM s kapacitou do 16 GB. Rozšírenie konfigurácií modelu C40-G o procesory Celeron® umožňuje ponúknuť zákazníkom širšie možnosti špecifikácií a cenového rozpätia, čo zodpovedá jeho určenie pre profesionálov a študentov s obmedzeným rozpočtom.

Pre život v pohybe
Každý z aktualizovaných notebookov bol navrhnutý s ohľadom na vysokú mobilitu, produktivitu a využiteľnosť. S hmotnosťou iba 1,2 kg a výdržou batérie až 14 hodin¹ zaisťuje 13,3 „notebook A30-J užívateľom okamžitú akcieschopnosť po celý pracovný deň. 15 „prístroj L50-J váži len 1,7 kg ** a na jedno nabitie vydrží až 10 hodín. A model C40-G s uhlopriečkou 14 „ponúka pri hmotnosti len 1,55 kg až 8 hodín1 efektívnej práce. Vďaka displeju s antireflexnou úpravou, vysokým jasom a tenkým rámčekom sú všetky prístroje vhodné aj pre využitie v náročných svetelných podmienkach. Všetky tri zariadenia sú pre pohodlné celodenné písanie vybavená veľkou klávesnicou a Clickpad s podporou Precision Touchpad. Každý z nich je možné osadiť niekoľkými typmi displejov.

Všetky inovované notebooky boli navrhnuté s ohľadom na náročné profesionálne a študijné využitie a sú vstavané do robustného a odolného šasi. Povrchová úprava Satellite Pro C40-G je dokonca vybavená špeciálnou antibakteriálnou vrstvou, ktorá zabraňuje zachytávaniu a množenie baktérií s tým, že testy2 potvrdili účinnosť 99,9%. Užívatelia si môžu byť istí, že takto ošetrený povrch nebude živnou pôdou pre baktérie.

„Naším cieľom je implementovať najvhodnejšie a najnovšie technológie pre každodennú prácu širokého spektra zákazníkov – od študentov až po profesionálov,“ hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Preto rozširujeme ponuku notebookov s najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a zároveň ďalej využívame technológiu procesorov Intel 10. generácie v cenovo dostupnejších modeloch radu C40-G.“

Výborná konektivita pre efektívnu prácu odkiaľkoľvek
Každé zariadenie je vybyvené radou portov a možnosťou pripojenia, takže používatelia môžu byť produktívni, nech sú kdekoľvek. Port USB type C zaisťuje v jedinom konektore funkcie nabíjania, pripojenie a prenosu obrazu i dát. Ďalšie možnosti pripojenia periférií ponúka port HDMI v plnej veľkosti, voliteľná dokovacia stanica USB-C a slot pre micro SD kartu. K dispozícii sú navyše ďalšie porty USB 3.1 – dva pre modely C40-G a A30-J a tri u L50-J. Všetky notebooky sú osadené pevným portom Gigabit LAN, bezdrôtovú komunikáciu a rýchle pripojenie k internetu A30-J a L50-J zaisťuje modul WiFi 6 a C40-G je osadený WiFi 802.11 AC. Vďaka podpore rýchleho SSD ** disku PCIe až 1TB poskytuje Satellite Pro L50-J vysokú flexibilitu v oblasti výkonu a kapacity.

Modely A30-J, L50-J a C40-G umožňujú tiež jednoduchú komunikáciu aj vzdialenú spoluprácu so zákazníkmi a kolegami. Všetky sú vybavené 2 MP FHD webkamerou **, stereofónnymi reproduktormi a vstavaným mikrofónom s podporou Cortana, s možnosťou použitia vlastných slúchadiel pripojených cez Bluetooth alebo kombinovaný slot pre mikrofón / slúchadlá.

Vysoká úroveň zabezpečenia
Veľkou výzvou spoločností je ochrana citlivých dát. Preto sú modely A30-J, L50-J a C40-G vybavené modulom Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a možnosťou použitia užívateľského i administrátorského hesla. To, spolu s autorizáciou pomocou odtlačkov prstov (SecurePad), zabraňuje neoprávnenému prístupu k dátam a prihlásenie. Fyzické krádeži zariadenie pomáha predchádzať tiež slot pre bezpečnostný zámok a modely A30-J i L50-J možné voliteľne vybaviť slotom pre čipovú kartu. Ďalšie súkromie užívateľov modelu L50-J ** zaisťuje posuvník uzávierky webovej kamery.

Všetky nové zariadenia budú k dispozícii od februára 2021. Ďalšie informácie o rade Dynabook nájdete na adrese https://cz.dynabook.com/generic/business-homepage/.

** V závislosti od konfigurácie
¹ Merané pomocou Mobile Mark ™ 2014. Mobile Mark je ochranná známka spoločnosti Business Applications Performance Corporation a v testoch vykonaných do 11. januára 2021 vrátane
2 Testované japonskými priemyslovými normami (Z 2801)

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022