Dynabook aktualizuje kľúčové notebooky o procesory Intel® Core ™ 11. generácie

Satellite Pro L50-J a Tecra A30-J sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel a vylepšenú pamäťou. Do rady Satellite Pro C40 boli pridané ďalšie procesory

Autor
Dátum zverejnenia 12. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Dynabook Europe GmbH dnes oznamuje aktualizáciu troch notebookov zameraných na profesionálne a vzdelávacie využitie. Tecra A30-J a Satellite Pro L50-J sú novo vybavené najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a pamäťou DDR4 SDRAM a notebook Satellite Pro C40-G ponúka aj ďalšie procesory Intel® Celeron® 10. generácie a pamäte DDR4 SDRAM s kapacitou do 16 GB. Rozšírenie konfigurácií modelu C40-G o procesory Celeron® umožňuje ponúknuť zákazníkom širšie možnosti špecifikácií a cenového rozpätia, čo zodpovedá jeho určenie pre profesionálov a študentov s obmedzeným rozpočtom.

Pre život v pohybe
Každý z aktualizovaných notebookov bol navrhnutý s ohľadom na vysokú mobilitu, produktivitu a využiteľnosť. S hmotnosťou iba 1,2 kg a výdržou batérie až 14 hodin¹ zaisťuje 13,3 „notebook A30-J užívateľom okamžitú akcieschopnosť po celý pracovný deň. 15 „prístroj L50-J váži len 1,7 kg ** a na jedno nabitie vydrží až 10 hodín. A model C40-G s uhlopriečkou 14 „ponúka pri hmotnosti len 1,55 kg až 8 hodín1 efektívnej práce. Vďaka displeju s antireflexnou úpravou, vysokým jasom a tenkým rámčekom sú všetky prístroje vhodné aj pre využitie v náročných svetelných podmienkach. Všetky tri zariadenia sú pre pohodlné celodenné písanie vybavená veľkou klávesnicou a Clickpad s podporou Precision Touchpad. Každý z nich je možné osadiť niekoľkými typmi displejov.

Všetky inovované notebooky boli navrhnuté s ohľadom na náročné profesionálne a študijné využitie a sú vstavané do robustného a odolného šasi. Povrchová úprava Satellite Pro C40-G je dokonca vybavená špeciálnou antibakteriálnou vrstvou, ktorá zabraňuje zachytávaniu a množenie baktérií s tým, že testy2 potvrdili účinnosť 99,9%. Užívatelia si môžu byť istí, že takto ošetrený povrch nebude živnou pôdou pre baktérie.

„Naším cieľom je implementovať najvhodnejšie a najnovšie technológie pre každodennú prácu širokého spektra zákazníkov – od študentov až po profesionálov,“ hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Preto rozširujeme ponuku notebookov s najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a zároveň ďalej využívame technológiu procesorov Intel 10. generácie v cenovo dostupnejších modeloch radu C40-G.“

Výborná konektivita pre efektívnu prácu odkiaľkoľvek
Každé zariadenie je vybyvené radou portov a možnosťou pripojenia, takže používatelia môžu byť produktívni, nech sú kdekoľvek. Port USB type C zaisťuje v jedinom konektore funkcie nabíjania, pripojenie a prenosu obrazu i dát. Ďalšie možnosti pripojenia periférií ponúka port HDMI v plnej veľkosti, voliteľná dokovacia stanica USB-C a slot pre micro SD kartu. K dispozícii sú navyše ďalšie porty USB 3.1 – dva pre modely C40-G a A30-J a tri u L50-J. Všetky notebooky sú osadené pevným portom Gigabit LAN, bezdrôtovú komunikáciu a rýchle pripojenie k internetu A30-J a L50-J zaisťuje modul WiFi 6 a C40-G je osadený WiFi 802.11 AC. Vďaka podpore rýchleho SSD ** disku PCIe až 1TB poskytuje Satellite Pro L50-J vysokú flexibilitu v oblasti výkonu a kapacity.

Modely A30-J, L50-J a C40-G umožňujú tiež jednoduchú komunikáciu aj vzdialenú spoluprácu so zákazníkmi a kolegami. Všetky sú vybavené 2 MP FHD webkamerou **, stereofónnymi reproduktormi a vstavaným mikrofónom s podporou Cortana, s možnosťou použitia vlastných slúchadiel pripojených cez Bluetooth alebo kombinovaný slot pre mikrofón / slúchadlá.

Vysoká úroveň zabezpečenia
Veľkou výzvou spoločností je ochrana citlivých dát. Preto sú modely A30-J, L50-J a C40-G vybavené modulom Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a možnosťou použitia užívateľského i administrátorského hesla. To, spolu s autorizáciou pomocou odtlačkov prstov (SecurePad), zabraňuje neoprávnenému prístupu k dátam a prihlásenie. Fyzické krádeži zariadenie pomáha predchádzať tiež slot pre bezpečnostný zámok a modely A30-J i L50-J možné voliteľne vybaviť slotom pre čipovú kartu. Ďalšie súkromie užívateľov modelu L50-J ** zaisťuje posuvník uzávierky webovej kamery.

Všetky nové zariadenia budú k dispozícii od februára 2021. Ďalšie informácie o rade Dynabook nájdete na adrese https://cz.dynabook.com/generic/business-homepage/.

** V závislosti od konfigurácie
¹ Merané pomocou Mobile Mark ™ 2014. Mobile Mark je ochranná známka spoločnosti Business Applications Performance Corporation a v testoch vykonaných do 11. januára 2021 vrátane
2 Testované japonskými priemyslovými normami (Z 2801)

Najnovšie

Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

23. júla 2021

Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

23. júla 2021

Nový rad búra prekážky na ceste k víťazstvu

Pamäte Kingston FURY vyrážajú do boja!

Kingston FURY Renegade: Nespútaná revolúcia – DDR4 s/bez RGB podsvietenia
Kingston FURY Beast: Výkon, čo nepozná hranice – DDR4 s/bez RGB podsvietenia, aj v prevedení DDR3
Kingston FURY Impact: Veľká posila v malom tele – DDR4 a DDR3

20. júla 2021

Mercusys MP510 KIT

Rozšírte svoju Wi-Fi sieť po elektrickom vedení

Výrobca sieťových zariadení Mercusys uvádza na trh sadu AV1000 Gigabit Powerline adaptérov Mercusys MP510 KIT, ktorá dokáže domácnosť alebo kanceláriu zbaviť miest bez pokrytia bezdrôtovou Wi-Fi sieťou. Novinka prenáša signál aj cez steny a inštaluje sa formou Plug and Play, teda bez zložitej konfigurácie a kabeláže. Proste ju strčte do zásuvky.

16. júla 2021

Hudba pre beh na rôzne vzdialenosti

Chcete pri behu zvýšiť rýchlosť, zlepšiť náladu alebo sa prepojiť s ostatnými bežcami? K tomu všetkému mnohokrát stačí, keď si pustíte tú správnu hudbu.

16. júla 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Spoločnosť WESTech sa stala distribútorom smartfónov OPPO na Slovensku

Spoločnosť WESTech spol. s r. o.  začína dodávky inteligentných telefónov OPPO populárnych po celom svete na Slovensko. To bolo možné vďaka dohode medzi spoločnosťami, podľa ktorej WESTech získal štatút oficiálneho distribútora OPPO na Slovensku.

15. júla 2021

Bezplatná aktualizácia na Windows 11

ASUS a Microsoft ponúknu bezplatnú aktualizáciu na Windows 11

Stovky kompatibilných ASUS zariadení budú pripravené na bezplatnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Windows, keď bude k dispozícii – vrátane najnovších modelov radu Zenbook

14. júla 2021

Úložné zariadenia, kde budú vaše dáta v úplnom bezpečí

Spoločnosť Verbatim rozširuje svoju ponuku bezpečných úložísk, predstavením nových externých HDD a SSD, sa šifrovaním a biometrickú technológiou, ktorá zabezpečí, že súkromné ​​dáta uložené na zariadeniach, budú vždy plne chránené a v súlade s požiadavkami GDPR. Nový výkonný HDD Fingerprint Secure, v kapacitách 1TB a 2TB a výkonný Fingerprint Secure SSD v 512MB a 1TB, […]

14. júla 2021

Tajomstvo hradov z piesku

Trocha zábavy a vedy počas prázdnin, nikdy nie je na škodu

Chcete stavať o dovolenke hrady z piesku?
Potom vám dáme niekoľko užitočných rád. Stavba pieskových sôch a hradov je činnosťou, ktorú je možné skúmať vedeckými metódami.

8. júla 2021

Odporúčané

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021