Dynabook aktualizuje kľúčové notebooky o procesory Intel® Core ™ 11. generácie

Satellite Pro L50-J a Tecra A30-J sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel a vylepšenú pamäťou. Do rady Satellite Pro C40 boli pridané ďalšie procesory

Autor
Dátum zverejnenia 12. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Dynabook Europe GmbH dnes oznamuje aktualizáciu troch notebookov zameraných na profesionálne a vzdelávacie využitie. Tecra A30-J a Satellite Pro L50-J sú novo vybavené najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a pamäťou DDR4 SDRAM a notebook Satellite Pro C40-G ponúka aj ďalšie procesory Intel® Celeron® 10. generácie a pamäte DDR4 SDRAM s kapacitou do 16 GB. Rozšírenie konfigurácií modelu C40-G o procesory Celeron® umožňuje ponúknuť zákazníkom širšie možnosti špecifikácií a cenového rozpätia, čo zodpovedá jeho určenie pre profesionálov a študentov s obmedzeným rozpočtom.

Pre život v pohybe
Každý z aktualizovaných notebookov bol navrhnutý s ohľadom na vysokú mobilitu, produktivitu a využiteľnosť. S hmotnosťou iba 1,2 kg a výdržou batérie až 14 hodin¹ zaisťuje 13,3 „notebook A30-J užívateľom okamžitú akcieschopnosť po celý pracovný deň. 15 „prístroj L50-J váži len 1,7 kg ** a na jedno nabitie vydrží až 10 hodín. A model C40-G s uhlopriečkou 14 „ponúka pri hmotnosti len 1,55 kg až 8 hodín1 efektívnej práce. Vďaka displeju s antireflexnou úpravou, vysokým jasom a tenkým rámčekom sú všetky prístroje vhodné aj pre využitie v náročných svetelných podmienkach. Všetky tri zariadenia sú pre pohodlné celodenné písanie vybavená veľkou klávesnicou a Clickpad s podporou Precision Touchpad. Každý z nich je možné osadiť niekoľkými typmi displejov.

Všetky inovované notebooky boli navrhnuté s ohľadom na náročné profesionálne a študijné využitie a sú vstavané do robustného a odolného šasi. Povrchová úprava Satellite Pro C40-G je dokonca vybavená špeciálnou antibakteriálnou vrstvou, ktorá zabraňuje zachytávaniu a množenie baktérií s tým, že testy2 potvrdili účinnosť 99,9%. Užívatelia si môžu byť istí, že takto ošetrený povrch nebude živnou pôdou pre baktérie.

„Naším cieľom je implementovať najvhodnejšie a najnovšie technológie pre každodennú prácu širokého spektra zákazníkov – od študentov až po profesionálov,“ hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Preto rozširujeme ponuku notebookov s najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a zároveň ďalej využívame technológiu procesorov Intel 10. generácie v cenovo dostupnejších modeloch radu C40-G.“

Výborná konektivita pre efektívnu prácu odkiaľkoľvek
Každé zariadenie je vybyvené radou portov a možnosťou pripojenia, takže používatelia môžu byť produktívni, nech sú kdekoľvek. Port USB type C zaisťuje v jedinom konektore funkcie nabíjania, pripojenie a prenosu obrazu i dát. Ďalšie možnosti pripojenia periférií ponúka port HDMI v plnej veľkosti, voliteľná dokovacia stanica USB-C a slot pre micro SD kartu. K dispozícii sú navyše ďalšie porty USB 3.1 – dva pre modely C40-G a A30-J a tri u L50-J. Všetky notebooky sú osadené pevným portom Gigabit LAN, bezdrôtovú komunikáciu a rýchle pripojenie k internetu A30-J a L50-J zaisťuje modul WiFi 6 a C40-G je osadený WiFi 802.11 AC. Vďaka podpore rýchleho SSD ** disku PCIe až 1TB poskytuje Satellite Pro L50-J vysokú flexibilitu v oblasti výkonu a kapacity.

Modely A30-J, L50-J a C40-G umožňujú tiež jednoduchú komunikáciu aj vzdialenú spoluprácu so zákazníkmi a kolegami. Všetky sú vybavené 2 MP FHD webkamerou **, stereofónnymi reproduktormi a vstavaným mikrofónom s podporou Cortana, s možnosťou použitia vlastných slúchadiel pripojených cez Bluetooth alebo kombinovaný slot pre mikrofón / slúchadlá.

Vysoká úroveň zabezpečenia
Veľkou výzvou spoločností je ochrana citlivých dát. Preto sú modely A30-J, L50-J a C40-G vybavené modulom Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a možnosťou použitia užívateľského i administrátorského hesla. To, spolu s autorizáciou pomocou odtlačkov prstov (SecurePad), zabraňuje neoprávnenému prístupu k dátam a prihlásenie. Fyzické krádeži zariadenie pomáha predchádzať tiež slot pre bezpečnostný zámok a modely A30-J i L50-J možné voliteľne vybaviť slotom pre čipovú kartu. Ďalšie súkromie užívateľov modelu L50-J ** zaisťuje posuvník uzávierky webovej kamery.

Všetky nové zariadenia budú k dispozícii od februára 2021. Ďalšie informácie o rade Dynabook nájdete na adrese https://cz.dynabook.com/generic/business-homepage/.

** V závislosti od konfigurácie
¹ Merané pomocou Mobile Mark ™ 2014. Mobile Mark je ochranná známka spoločnosti Business Applications Performance Corporation a v testoch vykonaných do 11. januára 2021 vrátane
2 Testované japonskými priemyslovými normami (Z 2801)

Najnovšie

Koniec strácania vecí!

Samsung prichádza s praktickým príveskom Galaxy SmartTag

 Prívesok pomôže majiteľom pri hľadaní ich stratených vecí, zvierat či rodinných príslušníkov prostredníctvom ich smartfónu.

15. januára 2021

Samsung predstavuje slúchadlá Galaxy Buds Pro

Doposiaľ najlepšie slúchadlá značky Samsung sa pýšia jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentným systémom ANC, bohatými možnosťami konektivity a atraktívnym prevedením.

 

15. januára 2021

Mimoriadne zážitky každý deň

Smartfóny Samsung Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G

Najnovšie modely série Samsung Galaxy S vás spoja s celým svetom, umožňujú zdieľať špičkové fotografie a videá, pýšia sa jedinečným dizajnom a dokonalými možnosťami konektivity

15. januára 2021

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Dokonalý mobilný zážitok, jedinečný v každom smere

Galaxy S21 Ultra 5G ponúka doposiaľ najvyspelejší a najinteligentnejší fotoaparát profesionálnej kvality, najlepší displej v histórii série Galaxy a celkovo najlepší výkon, aký si Samsung pamätá.

15. januára 2021

ASUS predstavil nové notebooky na výstave CES 2021

Nový ZenBook, VivoBook, ExpertBook, Chromebook, TUF Gaming a tiež aj nový projektor a prenosný monitor

14. januára 2021

„Herná budúcnosť“ ožije na celodigitálnom CES

XPG predvedie nové produkty na CES 2021  

XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ systémov a komponentov  pre hráčov, e-športových profesionálov a technologických nadšencov, predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty herného životného štýlu. S názvom „Herná budúcnosť“ bude XPG schopná „digitálne“ predviesť svoje najnovšie a najväčšie trháky pre rok 2021, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, školiaceho softwaru, hernej žuvačky a ďalších.

13. januára 2021

CES 2021

Kingston predstavuje nový rad NVMe SSD diskov

NVMe PCIe 4.0 disky novej generácie. Úplne nový externý disk USB 3.2 Gen 2 SSD

13. januára 2021

Dynabook oznamuje dostupnosť nových procesorov

Intel® Core ™ vPro 11. generácie v notebookoch prémiovej rady X

Nové procesory sú k dispozícii v najnovších zariadeniach série X: Portégé X30W-J, Portégé X30L-J a Portégé X40-J
Dynabook patrí medzi prvý výrobca, ktorí zaraďujú procesory Intel® Core ™ vPro®11. generácie s novou technológiou do svojich notebookov

13. januára 2021

Dynabook aktualizuje kľúčové notebooky o procesory Intel® Core ™ 11. generácie

Satellite Pro L50-J a Tecra A30-J sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel a vylepšenú pamäťou. Do rady Satellite Pro C40 boli pridané ďalšie procesory

12. januára 2021

Samsung na veľtrhu CES 2021 predstavuje horúce novinky pre „lepší normál“

S produktmi ako Samsung Bespoke 4-Door Flex, 110-palcovou MICRO LED alebo Jetbot 90 AI+ vylepšuje Samsung domáce zážitky. Milovníci udržateľného štýlu ocenia program Galaxy Upcycling at Home a ekologické balenia nových televízorov.

12. januára 2021

Odporúčané

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

17. decembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020

Axis deň 2020 sa uskutoční offline i online a predstaví IP technológie (nielen) pre dobu covidovú

Každoročná konferencia spoločnosti Axis Communications sa tento rok uskutoční v utorok 6. októbra 2020 od 9:00 v priestoroch karlínskej Spojky v Prahe pod názvom Dnes a zajtra – Technológie pre každú dobu.  Záujemci z oboru sa môžu registrovať zdarma a zúčastniť sa akcie osobne alebo sledovať online prenos.

27. septembra 2020

Recenzia

Stará škola stále existuje, káblové slúchadlá Niceboy ORYX X300 sú poctivou nostalgiou

Slúchadlá Niceboy ORYX X300 patria medzi tie najlepšie vo svojej triede.

11. septembra 2020