Dynabook aktualizuje kľúčové notebooky o procesory Intel® Core ™ 11. generácie

Satellite Pro L50-J a Tecra A30-J sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel a vylepšenú pamäťou. Do rady Satellite Pro C40 boli pridané ďalšie procesory

Autor
Dátum zverejnenia 12. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Dynabook Europe GmbH dnes oznamuje aktualizáciu troch notebookov zameraných na profesionálne a vzdelávacie využitie. Tecra A30-J a Satellite Pro L50-J sú novo vybavené najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a pamäťou DDR4 SDRAM a notebook Satellite Pro C40-G ponúka aj ďalšie procesory Intel® Celeron® 10. generácie a pamäte DDR4 SDRAM s kapacitou do 16 GB. Rozšírenie konfigurácií modelu C40-G o procesory Celeron® umožňuje ponúknuť zákazníkom širšie možnosti špecifikácií a cenového rozpätia, čo zodpovedá jeho určenie pre profesionálov a študentov s obmedzeným rozpočtom.

Pre život v pohybe
Každý z aktualizovaných notebookov bol navrhnutý s ohľadom na vysokú mobilitu, produktivitu a využiteľnosť. S hmotnosťou iba 1,2 kg a výdržou batérie až 14 hodin¹ zaisťuje 13,3 „notebook A30-J užívateľom okamžitú akcieschopnosť po celý pracovný deň. 15 „prístroj L50-J váži len 1,7 kg ** a na jedno nabitie vydrží až 10 hodín. A model C40-G s uhlopriečkou 14 „ponúka pri hmotnosti len 1,55 kg až 8 hodín1 efektívnej práce. Vďaka displeju s antireflexnou úpravou, vysokým jasom a tenkým rámčekom sú všetky prístroje vhodné aj pre využitie v náročných svetelných podmienkach. Všetky tri zariadenia sú pre pohodlné celodenné písanie vybavená veľkou klávesnicou a Clickpad s podporou Precision Touchpad. Každý z nich je možné osadiť niekoľkými typmi displejov.

Všetky inovované notebooky boli navrhnuté s ohľadom na náročné profesionálne a študijné využitie a sú vstavané do robustného a odolného šasi. Povrchová úprava Satellite Pro C40-G je dokonca vybavená špeciálnou antibakteriálnou vrstvou, ktorá zabraňuje zachytávaniu a množenie baktérií s tým, že testy2 potvrdili účinnosť 99,9%. Užívatelia si môžu byť istí, že takto ošetrený povrch nebude živnou pôdou pre baktérie.

„Naším cieľom je implementovať najvhodnejšie a najnovšie technológie pre každodennú prácu širokého spektra zákazníkov – od študentov až po profesionálov,“ hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Preto rozširujeme ponuku notebookov s najnovšími procesormi Intel® Core ™ 11. generácie a zároveň ďalej využívame technológiu procesorov Intel 10. generácie v cenovo dostupnejších modeloch radu C40-G.“

Výborná konektivita pre efektívnu prácu odkiaľkoľvek
Každé zariadenie je vybyvené radou portov a možnosťou pripojenia, takže používatelia môžu byť produktívni, nech sú kdekoľvek. Port USB type C zaisťuje v jedinom konektore funkcie nabíjania, pripojenie a prenosu obrazu i dát. Ďalšie možnosti pripojenia periférií ponúka port HDMI v plnej veľkosti, voliteľná dokovacia stanica USB-C a slot pre micro SD kartu. K dispozícii sú navyše ďalšie porty USB 3.1 – dva pre modely C40-G a A30-J a tri u L50-J. Všetky notebooky sú osadené pevným portom Gigabit LAN, bezdrôtovú komunikáciu a rýchle pripojenie k internetu A30-J a L50-J zaisťuje modul WiFi 6 a C40-G je osadený WiFi 802.11 AC. Vďaka podpore rýchleho SSD ** disku PCIe až 1TB poskytuje Satellite Pro L50-J vysokú flexibilitu v oblasti výkonu a kapacity.

Modely A30-J, L50-J a C40-G umožňujú tiež jednoduchú komunikáciu aj vzdialenú spoluprácu so zákazníkmi a kolegami. Všetky sú vybavené 2 MP FHD webkamerou **, stereofónnymi reproduktormi a vstavaným mikrofónom s podporou Cortana, s možnosťou použitia vlastných slúchadiel pripojených cez Bluetooth alebo kombinovaný slot pre mikrofón / slúchadlá.

Vysoká úroveň zabezpečenia
Veľkou výzvou spoločností je ochrana citlivých dát. Preto sú modely A30-J, L50-J a C40-G vybavené modulom Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a možnosťou použitia užívateľského i administrátorského hesla. To, spolu s autorizáciou pomocou odtlačkov prstov (SecurePad), zabraňuje neoprávnenému prístupu k dátam a prihlásenie. Fyzické krádeži zariadenie pomáha predchádzať tiež slot pre bezpečnostný zámok a modely A30-J i L50-J možné voliteľne vybaviť slotom pre čipovú kartu. Ďalšie súkromie užívateľov modelu L50-J ** zaisťuje posuvník uzávierky webovej kamery.

Všetky nové zariadenia budú k dispozícii od februára 2021. Ďalšie informácie o rade Dynabook nájdete na adrese https://cz.dynabook.com/generic/business-homepage/.

** V závislosti od konfigurácie
¹ Merané pomocou Mobile Mark ™ 2014. Mobile Mark je ochranná známka spoločnosti Business Applications Performance Corporation a v testoch vykonaných do 11. januára 2021 vrátane
2 Testované japonskými priemyslovými normami (Z 2801)

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022