Dynabook predstavil najľahší notebook na svete

Dynabook predstavil najľahší notebook na svete¹ s 13,3 „displejom a procesormi Intel® 10. generácie – Portégé X30L-G
Unikátna kombinácia mobility a výkonu – hmotnosť iba 870 g * a odolnosť podľa vojenských štandardov MIL-STD 810G
Navrhnutý pre mobilné profesionálnu prácu – s pokročilými funkciami, možnosťami pripojenia a zabezpečenie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 6. januára 2020
Obsahuje nasledovné témy , ,

Dynabook Europe GmbH predstavuje dnes najľahší 13,3 „prenosný počítač na světe¹ s procesormi Intel® 10. Generácie – Portégé X30L-G. Notebook s hmotnosťou iba 870 g * bol špeciálne navrhnutý pre užívateľov s najvyššími nárokmi na mobilitu. Napriek tomu spĺňa vysoké štandardy konektivity, výkonu, bezpečnosti aj užívateľského komfortu a prekračuje štandardy Microsoft Modern Device, ktoré určujú meradlá pre moderné výpočtové zariadenia.

Portégé X30L-G bol skonštruovaný tak, aby bol dokonalým spoločníkom moderného profesionála v kancelárii i na cestách. V jednom prístroji snúbi mimoriadnu mobilitu a vysokú odolnosť – jeho horčíkové šasi je extrémne ľahké a zároveň robustné. Spoločnosť Dynabook navrhla Portégé X30L-G tak, aby vyhovoval vojenským štandardom MIL-STD-810G a odolal extrémnym podmienkam. Notebook bol podrobený testom na pád, zmeny teplôt, vlhkosti a prašného prostredie.
Vykonané skúšky preukázali jeho celkovú odolnosť vzhľadom k zabezpečeniu náročných požiadaviek dnešných mobilných pracovníkov. Jeho antireflexné 13 „IGZO FHD LCD displej vyvinutý spoločnosťou Sharp, poskytuje pri zníženej spotrebe energie v porovnaní so štandardným LCD vysoký jas 470 NIT. Vďaka výdrži na batérie až 14,5 hodiny * (s displejom IGZO) a funkciu rýchleho nabíjania, ktorá zaisťuje 4-hodinovej výdrž po iba 30 minútach nabíjania, sa užívatelia nemusia na cestách obávať nečakaného prerušenia práce.

Ľahký, ale výkonný

Napriek veľmi ľahkému a kompaktnému prevedeniu ponúka Portégé X30L-G vysoký užívateľský komfort bez kompromisov. Najnovšie procesory Intel Core ™ 10. generácie a široký výber úložísk SSD vrátane SATA, rýchlych PCIe diskov a Intel® optání prispieva k tomu, aby užívateľ zvládol všetky pracovné úlohy s vysokou produktivitou.
Rýchla operačná pamäť DDR4 SDRAM RAM zodpovedá nárokom dnešných firemných aplikácií a čítačka Micro SD kariet pridáva ďalšie možnosti prenosného úložiska.

„Uvedenie modelu Portégé X30L-G demonštruje náš záväzok vyvíjať zariadenia, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na potreby moderných pracovníkov. Toto zariadenie ukazuje, ako naše vývojové tímy dokážu zabaliť výkonné profesionálne vlastnosti do stále kompaktnejších prístrojov, „hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Nová generácia ľahkých zariadenia je tu a my sme radi, že sa radíme medzi jej priekopníkmi.“

Rozsiahla konektivita a prvotriedne zabezpečenie

Nový notebook ťaží zo širokej škály možností pripojenia sieťových aj periférnych zariadení. Port USB Type-C umožňuje užívateľom nabíjať, pripájať sa k displejom či prenášať dáta prostredníctvom jediného konektora.
Cez ultra tenký dizajn je zariadenie vybavené portom HDMI v plnej veľkosti a dvoma portami USB 3.0, takže užívatelia nemusia myslieť na to, aby so sebou mali neustále príslušné adaptéry. Voliteľná dokovacia stanica USB-C naopak v kancelárii umožňuje okamžité pripojenie niekoľkých periférií jedným káblom. Pokiaľ ide o sieťové pripojenie, najnovšie modul Intel® 802.11ax (WiFi 6) + BT 5.0 WiFi podporuje vyššie rýchlosti s väčšou šírkou pásma a port Gigabit-LAN ​​umožňuje ľahký a rýchly prístup k sieťovým prostriedkom v kancelárii.

Pre každú spoločnosť je prioritou dôsledné zaistenie bezpečnosti citlivých dát. Aby boli podniky chránené pred neustále sofistikovanejšími kybernetickými hrozbami, ponúka preto Portégé X30L-G vysokú mieru zabezpečenia a rad nástrojov pre účinnú správu. Pred nevyžiadaným prístupom k podnikovým dátam chráni notebook systémy Windows Hello a Intel Authenticate v spojení s biometrickým overením tváre a čítačkou odtlačkov prstov. Ďalšiu vrstvu robustný ochrany pridávajú napríklad Trusted Platform Module 2.0 (TPM) či vlastné BIOS spoločnosti Dynabook.

Portégé X30L-G bude k dispozícii od polovice februára 2020. Viac informácií o zariadeniach Dynabook nájdete na http://www.cz.dynabook.com.

¹ Medzi 13 „notebooky s 10. generáciou procesorov Intel Core U Series k 27. decembru 2019 podľa prieskumu spoločnosti Dynabook Inc.

* V závislosti od konfigurácie

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

48 PALCOVÝ TELEVÍZOR LG OLED JE IDEÁLNOU VOĽBOU NA SLEDOVANIE TV A HRANIE HIER NA ŠPIČKOVEJ ÚROVNI

Spoločnosť LG Electronics ponúkne ešte lepšiu grafika a zvuk

Nový rozmer displeja vám ponúkne vynikajúcu 4K kvalitu a k dispozícii zostávajú aj ďalšie veľkosti pre maximálne prispôsobenie vášmu priestoru

31. mája 2020

Urobte si súkromnú diskotéku so Samsung Party audio

Zlé časy končia a zábava môže začať

Povýšte svoju párty na novú úroveň. Tri novinky postavia na nohy aj tanečné drevo. Samsung predstavuje audio novinku vo svojom portfóliu, ktorá je určená pre domácu zábavu – Samsung Party Audio. Stojanový reproduktor poskytuje okrem perfektného zvukového zážitku aj svetelnú hudbu a oživí tak každý priestor. V ponuke sú dva modely – T50 a T70, […]

28. mája 2020

Canon rozširuje schopnosti kamery Canon XF705 bezplatnou aktualizáciou softvéru

Podpora kameramanom

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila rozšírenie podporovaných kodekov v prípade kamery Canon XF705 o XF-AVC a MP4, a taktiež podporu HDR pri zázname s vysokou snímkovou frekvenciou prostredníctvom aktualizácie firmvéru. Aktualizácia okrem spomínaného zefektívňuje workflow, uľahčuje ovládanie a poskytuje väčšiu tvorivú flexibilitu. Kameramanom z televízneho prostredia ponúkne všestrannejšie možnosti. Sú to napríklad nové režimy záznamu v kodeku […]

28. mája 2020

D-Link uvádza na trh nové Wi-Fi 6 routery

Nové routery DIR-X1560 a DIR-X1860 s podporou štandardu Wi-Fi 6 poskytujú väčšiu šírku pásma, širšie pokrytie a inteligentné pripojenie.

27. mája 2020

Logitech G predstavuje mechanickú hráčsku klávesnicu bez numerického bloku Logitech G915 TKL

Novinka pre priatelia gamingu

Plnohodnotná kompaktná klávesnica bez numerického bloku G915 TKL je kombináciou elegantného dizajnu, špičkových technológií a konštrukčného riešenia

26. mája 2020

TP-Link Archer T5E

V jednoduchosti je krása !

PCIe adaptér pridá vášmu stolnému PC Wi-Fi i Bluetooth

26. mája 2020

ASUS oslavuje zisk ocenení iF Design Award 2020

ASUS získal 13 ocenení iF Design Awards a umiestnil sa na najvyšších pozíciách
v piatich kategóriách iF World Design Index

26. mája 2020

Prvou slovenskou Quick App v Huawei AppGallery je Generali

Čo je Quick Apps?

Huawei predstavuje prvú lokálnu “rýchlu aplikáciu” v obchode AppGallery. Jej tvorcom je poisťovňa Generali. Toto riešenie šetrí batériu aj miesto v pamäti smartfónu. Čo je Quick Apps? Quick Apps alebo rýchle aplikácie sú súčasťou používateľskej nadstavby EMUI 10. Ide o aplikácie, ktoré je možné spustiť bez nutnosti ich sťahovania a inštalácie. Sú dostupné v obchode […]

25. mája 2020

Pandémie iba urýchlila trend spoločností, povzbudzujúce ľudí k práci z domova.

Tipy pre bezpečnejší a jednoduchší HOME OFFICE

V mnohých prípadoch sa tento trend stane trvalou súčasťou pracovného procesu. Avšak práca na diaľku by mohla byť skutočnou technologickou výzvou, najmä pre tých, ktorí na to predtým neboli zvyknutí. Mať po ruke správne zariadenia, ktorá vás udrží v spojení, pracovať efektívne a spoľahlivo zálohovať, môže byť životne dôležité. Rad dátových úložísk a príslušenstvo spoločnosti […]

22. mája 2020

Ukázali dopad depresie na Slovákov

Filtre v augmentovanej realite nie sú iba pre zábavu.

Rozšírenú realitu (AR) nemusíme využívať iba na tvorbu zábavných fotiek a videí so psími uškami pripojenými k vlastnej hlave. Ich potenciál je obrovský. Seesame s PS:Digital a Janssen Slovensko spojili sily a pripravili prvú online tlačovú konferenciu s prvkami augmentovanej reality, pomocou ktorej ilustrovali závažnosť dopadov depresie na Slovákov. Tie sa zhoršujú vplyvom pandémie koronavírusu. […]

21. mája 2020

Odporúčané

Samsung predstavuje Terrace, nový vonkajší televízor a soundbar pre umiestnenie na záhradu či terasu

Domáca zábava na čerstvom vzduchu:

Nový televízor Terrace ponúka skvelý obraz v rozlíšení 4K, technológiu QLED, inteligentné funkcie a odolnú konštrukciu s vode odolnou certifikáciou IP55.

22. mája 2020

Spoločnosť Nikon pripravila výhodný set pre vlogerov

Kvalitný set pre vlogerov

Spoločnosť Nikon predstavila základnú súpravu pre vlogerov, ktorá poskytuje všetko, čo je potrebné na tvorbu pútavých video blogov.

28. apríla 2020
TEST

Žiadne káble, žiadne starosti

Test slúchadiel Niceboy HIVE 2 joy: Aj na hry, aj na tréning (recenzia, hodnotenie, cena)

Ľahká skladacia konštrukcia, umelá koža a skvelý zvuk za pár desiatok eur. Niceboy HIVE 2 joy sú príjemným prekvapením aj pre technologického novinára.

17. apríla 2020
TEST

True Wireless s enormnou výdržou

Niceboy HIVE pods 2? Nie je dôvod na obavy, oplatia sa (recenzia, test a hodnotenie)

Prečo získali slúchadlá Niceboy HIVE pods 2 ocenenie TIP REDAKCIE? Čítajte v našom teste.

15. apríla 2020

Casio EQB-1000D-1AER sú pánske hodinky športového výzoru v ultratenkom puzdre

Casio EQB-1000D-1AER

Medzi najdôležitejšie výhody bezpochyby patrí možnosť synchronizácie hodiniek s chytrým telefónom skrze technológiu Bluetooth.

1. apríla 2020

Canon aj tento rok pozýva študentov do francúzskeho mesta Perpignan na Visa pour l`image – významný festival so zameraním na dokumentárnu fotografiu

Jedinečná možnosť pre budúcich dokumentaristov

Spoločnosť Canon vyberie 210 študentov z celej Európy a poskytne im príležitosť rozvíjať ich zručnosti v oblasti fotografie za prítomnosti lídrov v tomto priemysle počas festivalu Visa pour l’Image, ktorý sa aj tento rok bude konať v meste Perpignan na prelome mesiacov august a september – 30.8. – 5.9.2020.

18. marca 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

13. marca 2020

G-Shock Mudmaster GG-B100 – karbonová výbava novej generácie

Každý rok fanúšikovia G-Shock čakajú, čo nové nám Casio na hodinárskom veľtrhu Baselworld predstaví. Už sme tak nejako vytušili, že technológiu, ktorú budeme u noviniek vídať častejšie, bude bluetooth. Potvrdzuje to aj nový prírastok Mudmaster GG-B100. Ešte nás ale prekvapil funkciiou krokomeru, živicovým puzdrom zosilneným karbónom a dvojvrstvovou korunkou.

18. februára 2020
TEST

Vyskúšali sme

Recenzia: Dizajnové reproduktory z IKEA Symfonisk sú v skutočnosti prémiová značka Sonos

Zvažujete kúpu reproduktorov z obchodného domu IKEA? Ak nie, mali by ste, pretože kvalita ich reprodukcie nás poriadne prekvapila.

16. februára 2020

Budúcnosť mení tvar: Galaxy Z Flip ponúka nový štýl

Prvý skladací sklenený displej od Samsungu a unikátne užívateľské rozhranie, to je úplne nový mobilný zážitok.

12. februára 2020