Dynabook predstavil najľahší notebook na svete

Dynabook predstavil najľahší notebook na svete¹ s 13,3 „displejom a procesormi Intel® 10. generácie – Portégé X30L-G
Unikátna kombinácia mobility a výkonu – hmotnosť iba 870 g * a odolnosť podľa vojenských štandardov MIL-STD 810G
Navrhnutý pre mobilné profesionálnu prácu – s pokročilými funkciami, možnosťami pripojenia a zabezpečenie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 6. januára 2020
Obsahuje nasledovné témy , ,

Dynabook Europe GmbH predstavuje dnes najľahší 13,3 „prenosný počítač na světe¹ s procesormi Intel® 10. Generácie – Portégé X30L-G. Notebook s hmotnosťou iba 870 g * bol špeciálne navrhnutý pre užívateľov s najvyššími nárokmi na mobilitu. Napriek tomu spĺňa vysoké štandardy konektivity, výkonu, bezpečnosti aj užívateľského komfortu a prekračuje štandardy Microsoft Modern Device, ktoré určujú meradlá pre moderné výpočtové zariadenia.

Portégé X30L-G bol skonštruovaný tak, aby bol dokonalým spoločníkom moderného profesionála v kancelárii i na cestách. V jednom prístroji snúbi mimoriadnu mobilitu a vysokú odolnosť – jeho horčíkové šasi je extrémne ľahké a zároveň robustné. Spoločnosť Dynabook navrhla Portégé X30L-G tak, aby vyhovoval vojenským štandardom MIL-STD-810G a odolal extrémnym podmienkam. Notebook bol podrobený testom na pád, zmeny teplôt, vlhkosti a prašného prostredie.
Vykonané skúšky preukázali jeho celkovú odolnosť vzhľadom k zabezpečeniu náročných požiadaviek dnešných mobilných pracovníkov. Jeho antireflexné 13 „IGZO FHD LCD displej vyvinutý spoločnosťou Sharp, poskytuje pri zníženej spotrebe energie v porovnaní so štandardným LCD vysoký jas 470 NIT. Vďaka výdrži na batérie až 14,5 hodiny * (s displejom IGZO) a funkciu rýchleho nabíjania, ktorá zaisťuje 4-hodinovej výdrž po iba 30 minútach nabíjania, sa užívatelia nemusia na cestách obávať nečakaného prerušenia práce.

Ľahký, ale výkonný

Napriek veľmi ľahkému a kompaktnému prevedeniu ponúka Portégé X30L-G vysoký užívateľský komfort bez kompromisov. Najnovšie procesory Intel Core ™ 10. generácie a široký výber úložísk SSD vrátane SATA, rýchlych PCIe diskov a Intel® optání prispieva k tomu, aby užívateľ zvládol všetky pracovné úlohy s vysokou produktivitou.
Rýchla operačná pamäť DDR4 SDRAM RAM zodpovedá nárokom dnešných firemných aplikácií a čítačka Micro SD kariet pridáva ďalšie možnosti prenosného úložiska.

„Uvedenie modelu Portégé X30L-G demonštruje náš záväzok vyvíjať zariadenia, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na potreby moderných pracovníkov. Toto zariadenie ukazuje, ako naše vývojové tímy dokážu zabaliť výkonné profesionálne vlastnosti do stále kompaktnejších prístrojov, „hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Nová generácia ľahkých zariadenia je tu a my sme radi, že sa radíme medzi jej priekopníkmi.“

Rozsiahla konektivita a prvotriedne zabezpečenie

Nový notebook ťaží zo širokej škály možností pripojenia sieťových aj periférnych zariadení. Port USB Type-C umožňuje užívateľom nabíjať, pripájať sa k displejom či prenášať dáta prostredníctvom jediného konektora.
Cez ultra tenký dizajn je zariadenie vybavené portom HDMI v plnej veľkosti a dvoma portami USB 3.0, takže užívatelia nemusia myslieť na to, aby so sebou mali neustále príslušné adaptéry. Voliteľná dokovacia stanica USB-C naopak v kancelárii umožňuje okamžité pripojenie niekoľkých periférií jedným káblom. Pokiaľ ide o sieťové pripojenie, najnovšie modul Intel® 802.11ax (WiFi 6) + BT 5.0 WiFi podporuje vyššie rýchlosti s väčšou šírkou pásma a port Gigabit-LAN ​​umožňuje ľahký a rýchly prístup k sieťovým prostriedkom v kancelárii.

Pre každú spoločnosť je prioritou dôsledné zaistenie bezpečnosti citlivých dát. Aby boli podniky chránené pred neustále sofistikovanejšími kybernetickými hrozbami, ponúka preto Portégé X30L-G vysokú mieru zabezpečenia a rad nástrojov pre účinnú správu. Pred nevyžiadaným prístupom k podnikovým dátam chráni notebook systémy Windows Hello a Intel Authenticate v spojení s biometrickým overením tváre a čítačkou odtlačkov prstov. Ďalšiu vrstvu robustný ochrany pridávajú napríklad Trusted Platform Module 2.0 (TPM) či vlastné BIOS spoločnosti Dynabook.

Portégé X30L-G bude k dispozícii od polovice februára 2020. Viac informácií o zariadeniach Dynabook nájdete na http://www.cz.dynabook.com.

¹ Medzi 13 „notebooky s 10. generáciou procesorov Intel Core U Series k 27. decembru 2019 podľa prieskumu spoločnosti Dynabook Inc.

* V závislosti od konfigurácie

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022