Dynabook predstavil najľahší notebook na svete

Dynabook predstavil najľahší notebook na svete¹ s 13,3 „displejom a procesormi Intel® 10. generácie – Portégé X30L-G
Unikátna kombinácia mobility a výkonu – hmotnosť iba 870 g * a odolnosť podľa vojenských štandardov MIL-STD 810G
Navrhnutý pre mobilné profesionálnu prácu – s pokročilými funkciami, možnosťami pripojenia a zabezpečenie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 6. januára 2020
Obsahuje nasledovné témy , ,

Dynabook Europe GmbH predstavuje dnes najľahší 13,3 „prenosný počítač na světe¹ s procesormi Intel® 10. Generácie – Portégé X30L-G. Notebook s hmotnosťou iba 870 g * bol špeciálne navrhnutý pre užívateľov s najvyššími nárokmi na mobilitu. Napriek tomu spĺňa vysoké štandardy konektivity, výkonu, bezpečnosti aj užívateľského komfortu a prekračuje štandardy Microsoft Modern Device, ktoré určujú meradlá pre moderné výpočtové zariadenia.

Portégé X30L-G bol skonštruovaný tak, aby bol dokonalým spoločníkom moderného profesionála v kancelárii i na cestách. V jednom prístroji snúbi mimoriadnu mobilitu a vysokú odolnosť – jeho horčíkové šasi je extrémne ľahké a zároveň robustné. Spoločnosť Dynabook navrhla Portégé X30L-G tak, aby vyhovoval vojenským štandardom MIL-STD-810G a odolal extrémnym podmienkam. Notebook bol podrobený testom na pád, zmeny teplôt, vlhkosti a prašného prostredie.
Vykonané skúšky preukázali jeho celkovú odolnosť vzhľadom k zabezpečeniu náročných požiadaviek dnešných mobilných pracovníkov. Jeho antireflexné 13 „IGZO FHD LCD displej vyvinutý spoločnosťou Sharp, poskytuje pri zníženej spotrebe energie v porovnaní so štandardným LCD vysoký jas 470 NIT. Vďaka výdrži na batérie až 14,5 hodiny * (s displejom IGZO) a funkciu rýchleho nabíjania, ktorá zaisťuje 4-hodinovej výdrž po iba 30 minútach nabíjania, sa užívatelia nemusia na cestách obávať nečakaného prerušenia práce.

Ľahký, ale výkonný

Napriek veľmi ľahkému a kompaktnému prevedeniu ponúka Portégé X30L-G vysoký užívateľský komfort bez kompromisov. Najnovšie procesory Intel Core ™ 10. generácie a široký výber úložísk SSD vrátane SATA, rýchlych PCIe diskov a Intel® optání prispieva k tomu, aby užívateľ zvládol všetky pracovné úlohy s vysokou produktivitou.
Rýchla operačná pamäť DDR4 SDRAM RAM zodpovedá nárokom dnešných firemných aplikácií a čítačka Micro SD kariet pridáva ďalšie možnosti prenosného úložiska.

„Uvedenie modelu Portégé X30L-G demonštruje náš záväzok vyvíjať zariadenia, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na potreby moderných pracovníkov. Toto zariadenie ukazuje, ako naše vývojové tímy dokážu zabaliť výkonné profesionálne vlastnosti do stále kompaktnejších prístrojov, „hovorí Damian Jaume, prezident spoločnosti Dynabook Europe GmbH. „Nová generácia ľahkých zariadenia je tu a my sme radi, že sa radíme medzi jej priekopníkmi.“

Rozsiahla konektivita a prvotriedne zabezpečenie

Nový notebook ťaží zo širokej škály možností pripojenia sieťových aj periférnych zariadení. Port USB Type-C umožňuje užívateľom nabíjať, pripájať sa k displejom či prenášať dáta prostredníctvom jediného konektora.
Cez ultra tenký dizajn je zariadenie vybavené portom HDMI v plnej veľkosti a dvoma portami USB 3.0, takže užívatelia nemusia myslieť na to, aby so sebou mali neustále príslušné adaptéry. Voliteľná dokovacia stanica USB-C naopak v kancelárii umožňuje okamžité pripojenie niekoľkých periférií jedným káblom. Pokiaľ ide o sieťové pripojenie, najnovšie modul Intel® 802.11ax (WiFi 6) + BT 5.0 WiFi podporuje vyššie rýchlosti s väčšou šírkou pásma a port Gigabit-LAN ​​umožňuje ľahký a rýchly prístup k sieťovým prostriedkom v kancelárii.

Pre každú spoločnosť je prioritou dôsledné zaistenie bezpečnosti citlivých dát. Aby boli podniky chránené pred neustále sofistikovanejšími kybernetickými hrozbami, ponúka preto Portégé X30L-G vysokú mieru zabezpečenia a rad nástrojov pre účinnú správu. Pred nevyžiadaným prístupom k podnikovým dátam chráni notebook systémy Windows Hello a Intel Authenticate v spojení s biometrickým overením tváre a čítačkou odtlačkov prstov. Ďalšiu vrstvu robustný ochrany pridávajú napríklad Trusted Platform Module 2.0 (TPM) či vlastné BIOS spoločnosti Dynabook.

Portégé X30L-G bude k dispozícii od polovice februára 2020. Viac informácií o zariadeniach Dynabook nájdete na http://www.cz.dynabook.com.

¹ Medzi 13 „notebooky s 10. generáciou procesorov Intel Core U Series k 27. decembru 2019 podľa prieskumu spoločnosti Dynabook Inc.

* V závislosti od konfigurácie

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022