Elektrickí pomocníci, ktorí nemajú problém s dlhodobou prevádzkou, veľkým zaťažením a neustálym používaním

Na viaceré práce v dome si určite vystačíte so svojimi šikovnými rukami. V mnohých prípadoch sú ale aj tie najpevnejšie dlane na niektoré úlohy slabé. V takýchto momentoch prichádzajú na rad  výdobytky modernej doby, ktoré dokážu premeniť aj tu najťažšiu prácu na úkon, pri ktorom strávite len pár sekúnd. Ide o moderné elektrické náradie, o […]

Autor
Dátum zverejnenia 10. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Na viaceré práce v dome si určite vystačíte so svojimi šikovnými rukami. V mnohých prípadoch sú ale aj tie najpevnejšie dlane na niektoré úlohy slabé. V takýchto momentoch prichádzajú na rad  výdobytky modernej doby, ktoré dokážu premeniť aj tu najťažšiu prácu na úkon, pri ktorom strávite len pár sekúnd. Ide o moderné elektrické náradie, o ktorom si v našom článku povieme všetko dôležité.

Príchod moderného elektrického náradia značne uľahčil a zvýšil efektivitu akýchkoľvek opravárenských prác a výstavby všetkých typov konštrukcií. Medzi najznámejšie typy takéhoto elektrického náradia patrí príklepová a klasická vŕtačka, výkonný skrutkovač, drevoobrábací stroj, brúska a iné.

Súbor funkcií a zoznam technických vlastností týchto pomocníkov je pomerne rozsiahly, preto je kompetentný výber požadovaného elektrického náradia základnou úlohou pri vykonávaní opravárenských prác, od ktorých priamo závisí ich úspech.

Pri výbere myslite na bezpečnosť

Väčšinou ide o špecializovaný nástroj, určený na dlhodobú prevádzku, veľké zaťaženie a neustále používanie v určitých intervaloch. Náradie je napájané zo siete alebo pomocou dobíjacej batérie, v závislosti od modelu, ktorému dáte prednosť.

Druhý typ umožňuje použitie na neelektrifikovaných objektoch, čo zvyšuje jeho funkčnosť a mobilitu. Menšou nevýhodou takéhoto nástroja sú možno jeho vysoké náklady, ktoré sa vám ale v priebehu rokov určite veľmi rýchlo vrátia. Elektrické náradie napájané zo siete si zasa vyžaduje zvýšenú pozornosť pri bezpečnosti.

Bezpečnosť je nakoniec najdôležitejšou vlastnosťou elektrického náradia, pretože jeho používanie priamo súvisí s potenciálom vážneho zranenia alebo smrti. Tento nástroj musí spĺňať všetky stanovené technické bezpečnostné požiadavky. Musí byť vybavený dvoma podúrovňami ochrany pred úrazom elektrickým prúdom a spoľahlivou dvojitou izoláciou.

Práca vám pôjde od ruky a bez obmedzení

Určite ste sa už neraz presvedčili, že vŕtanie otvorov a uťahovanie skrutiek pomocou bežnej vŕtačky alebo skrutkovača je oveľa náročnejšie a dlhšie ako pri použití moderných mechanizovaných nástrojov. Ak sa váš zoznam úloh neobmedzuje len na zaskrutkovanie tucta skrutiek, mali by ste zvážiť nákup elektrického náradia.

Väčšina jeho modelov je vybavená spomínanou nabíjateľnou batériou, ktorá vám umožňuje pokračovať v prácach aj pri absencii elektriny. Pokiaľ ide o ovládanie, vykonáva sa ručne, čo vám umožňuje riadiť si celý proces sami.

Vďaka tomu sú tieto moderné mechanizované montérske a montážne nástroje široko používané v každodennom živote aj vo výrobe. Za ich ďalšie hlavné výhody sa považujú: jednoduchosť ovládania, malé rozmery a nízka hmotnosť, mobilita, možnosť využitia na riešenie zložitých problémov spojených s montážou prídavných konštrukcií na hotové konštrukcie.

Všetky elektrické nástroje sú rozdelené na profesionálne a bežné domáce zariadenia. Hlavným rozdielom medzi nimi je výkon motora a napätie.

Pri výbere by ste mali jasne pochopiť, za akých podmienok sa bude zariadenie používať. Ak potrebujete elektrickú vŕtačku na jednorazové akcie, napríklad na zavesenie záclonovej tyče so závesmi, nemali by ste preplácať a kupovať si komplikovaný profesionálny nástroj. Stačí si zaobstarať klasickú elektrickú vŕtačku a skrutkovač, ku ktorému je vhodné mať po ruke aj rovnako kvalitné náradie Ryobi.

Vo výrobe a v stavebníctve je samozrejme lepšie použiť profesionálne elektrické náradie so zvýšeným výkonom motora. Produktivita práce sa s ním desaťnásobne zvýši a náklady na vykonanú prácu budú rádovo nižšie. Na rozdiel od bežného ručne poháňaného náradia je to profesionálne elektrické vždy vybavené rukoväťami tlmiacimi vibrácie, čo znižuje zaťaženie rúk majstra a znižuje jeho únavu počas pracovného dňa. Tak sa o tom presvedčte aj v praxi.

Zdroj obrázka: Rido/Shutterstock.com

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022