To najlepšie aj zo ženskej fotožurnalistiky

Grant spoločnosti Canon pre videodokumentaristov

Spoločnosť Canon Europe vyhlasuje každoročne fotožurnalistické granty, ktorých cieľom je nájsť výnimočných profesionálnych fotografov a filmárov. Grant spoločnosti Canon pre fotožurnalistky pomáha najlepším rozprávačkám a mimoriadnym fotografkám

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 24. marca 2022
Obsahuje nasledovné témy

Grant spoločnosti Canon pre videodokumentaristov oceňuje tých, ktorí chcú dokumentárnou formou zdôrazniť spoločenský, kultúrny alebo ekonomický problém. Vďaka grantom príjemcovia získajú finančné prostriedky na realizáciu svojich projektov aj platformu, na ktorej ich budú môcť uverejniť. Oba granty bežia súčasne s medzinárodným festivalom Visa pour l’image, ktorý patrí k najprestížnejším svetovým udalostiam v odbore fotožurnalistiky. Víťazi budú oficiálne oznámení na festivale v septembri vo francúzskom meste Perpignan. Ich výsledné práce budú predstavené v nasledujúcom roku.

 

Grant spoločnosti Canon pre videodokumentaristov

Tento grant už tretí rok oslavuje tvorivú dokumentárnu tvorbu a oceňuje najlepšie začínajúce filmárske talenty. Víťaz, ktorého vyberie v júni porota zložená z osobností zo sveta profesionálnej fotografie, získa grant vo výške 8 000 EUR a zapožičané mu bude aj vybavenie značky Canon na výrobu krátkometrážneho dokumentárneho filmu. Príspevky budú posudzované podľa prezentácie, relevancie a originality projektu.

Minuloročný víťaz – fotograf Camille Millerand – použil financie aj profesionálne filmové vybavenie značky Canon na prácu na svojom projekte The Invisibles. Sledoval nelegálnych pracovníkov, ktorí sú dôležitou súčasťou francúzskej ekonomiky. Jeho dokument bude premietaný na tomto ročníku festivalu.

To najlepšie zo ženskej fotožurnalistiky

Už 22. rokom spoločnosť Canon a Images Evidence udelia grant vynikajúcej fotografke ako uznanie za jej príspevok k fotožurnalistike. Víťazka získa 8 000 EUR na financovanie celoročného projektu, ktorý bude vystavený v nasledujúcom ročníku.

Minuloročná víťazka 2021 Acacia Johnson za peniaze z grantu realizovala svoj projekt na Aljaške – Poznávať Zem zhora: piloti z divočiny spájajú vidiecke oblasti Aljašky. V súčasnej dobe je iba 20 % územia Aljašky dostupných po ceste a desiatky odľahlých osád v divočine, prevažne aljašských domorodých komunít, sú závislé na leteckej preprave. Lietadlami zaisťujú základné služby, zásobovanie potravinami, lekársku starostlivosť i transport v núdzi. Projekt financovaný z grantu Acacia Johnson začala vo svojom rodnom meste Anchorage, kde tunajšiu komunitu zvečnila prostredníctvom veľkoformátových portrétov pilotov s ich lietadlami a leteckých snímok lietadiel za letu v aljašskej krajine. Svoje dielo Acacia Johnsonová predstaví na festivale Visa pour l’image 2022.

 

Predchádzajúce víťazky grantu dostali finančné prostriedky, podporu a možnosť predstaviť svoje práce a tiež sa stali zdrojom inšpirácie pre ďalšie fotografky. Acacia Johnson, víťazka grantu z roku 2021, hovorí: „Bolo mi cťou získať fotožurnalistický grant spoločnosti Canon za rok 2021. Grantové peniaze mi umožnili venovať čas, energiu a kreativitu projektu v pomalšom tempe a s nádejou, že bude trvalým prínosom pre moju rodnú komunitu. Pokiaľ premýšľate, či sa zúčastniť, rozhodne vám to odporúčam skúsiť – grant môže znamenať zásadný krok vo vašej kariére. Mne umožnil uskutočniť môj dlho vysnívaný projekt.“

Prihlášky do oboch grantov je možné podávať do 17. mája 2022.

Ďalšie informácie o grante spoločnosti Canon pre fotožurnalistky nájdete na stránkach:

www.visapourlimage.com/en/festival/awards-and-grants/bourse-canon-de-la-femme-photojournaliste.

Ďalšie informácie o grantu spoločnosti Canon pre videodokumentaristov nájdete na stránkach:

www.visapourlimage.com/en/festival/awards-and-grants/bourse-canon-du-documentaire-video-court-metrage.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022