Sledovanie zdravia vo dne aj v noci

Hodinky ASUS VivoWatch SP pre zdravý životný štýl

ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. mája 2021
Obsahuje nasledovné témy

• Integrované senzory ECG a PPG: sledovanie času prenosu pulzu (Pulse Transit Time), srdcová frekvencia, pulz O2, index harmónie tela, sledovanie kvality spánku, fyzických aktivít a stresu.
• ASUS HealthConnect: sprievodné aplikácie pre sledovanie krvného tlaku a srdcovej frekvencie, menštruačného cyklu, pripomenutie liekov a zdieľanie zdravotných údajov.

ASUS začal v Česku a na Slovenské predávať inteligentné hodinky VivoWatch SP, ktoré monitorujú zdravotný stav užívateľa prostredníctvom senzorov pre elektrokardiografiu (EKG) a fotopletysmografiu (PPG). Hodinky vďaka nim dokážu nepretržite monitorovať zdravie a kondíciu svojho nositeľa a informácie z nich mu pomáhajú udržiavať zdravý životný štýl a dosahovať svoje fitness ciele.
VivoWatch SP spolupracujú s chytrou aplikáciou ASUS HealthConnect, vďaka ktorej užívateľ môže sledovať svoju srdcovú frekvenciu, cvičenie, spánok a rad ďalších zdravotných kategórií a zaznamenávať krvný tlak jednoduchým spôsobom. Špeciálna technológia ASUS HealthAI ponúka personalizované zdravotné tipy založené na nameraných hodnotách a osobných návykoch. Hodinky sa predávajú za 264,90 euro s DPH.

 

Sledovanie zdravia vo dne aj v noci
Hodinky VivoWatch SP sú vybavené dvojicou senzorov EKG (elektrokardiografie) a PPG (fotopletysmografie), ktoré tomuto zariadeniu umožňujú vypočítať dobu PTT a tiež merať srdcovú frekvenciu, kvalitu spánku, fyzickú aktivitu a úroveň stresu po celý deň, čo nositeľom poskytuje informácie, vďaka ktorým môže udržiavať zdravý životný štýl.
Vďaka senzoru EKG meria VivoWatch SP sympatickú a parasympatickú reakciu tela a vypočítavajú index vitality a index relaxácie počas jednej minúty. Index vitality predstavuje skóre odolnosti voči stresu, zatiaľ čo index relaxácie je skóre aktuálnej relaxácie alebo úrovne stresu. Tieto dve hodnoty sa potom použijú na výpočet indexu harmónie tela, ktorý nositeľom poskytuje ľahko zrozumiteľný pohľad na celkovú stresovú reakciu.

ASUS HealthConnect
ASUS VivoWatch spolupracujú s mobilnou aplikáciou ASUS HealthConnect, ktorá využíva technológiu HealthAI. Tá pomáha užívateľom spravovať údaje o ich zdravotnom stave a poskytuje personalizované zdravotné tipy založené na nameraných hodnotách a osobných návykoch. S aplikáciou ASUS HealthConnect si užívatelia môžu prezerať informácie o svojom krvnom tlaku, srdcovú frekvenciu, cvičenie, úrovniach stresu, kvalite spánku alebo menštruačnom cykle.
ASUS VivoWatch SP sledujú zdravotné údaje užívateľa 24 hodín denne, čo užívateľovi umožňuje získať ucelenejší obraz o stave svojho kardiovaskulárneho systému, než môže odhaliť len občasné meranie. Zaznamenané údaje o cvičení a činnosti zahŕňajú denný počet krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a dĺžku tréningu. Intuitívne meranie úrovne stresu poskytuje zrozumiteľný prehľad dennej hladiny stresu založený na variabilite tepovej frekvencie (HRV). Väčšia variabilita tepovej frekvencie môže naznačovať nižšiu úroveň stresu a pevnejšie zdravie. VivoWatch SP tiež meria tepovú frekvenciu, dĺžku spánku a pohyb svojho nositeľa počas noci. Aplikácia ASUS HealthConnect analyzuje a kompiluje tieto informácie do denných a týždenných grafov, aby mohol používateľ sledovať dlhodobú kvalitu svojho spánku.
ASUS HealthConnect zahŕňa aj sledovanie menštruačného cyklu, čo ženám umožňuje odhadovať ovulácii a plodné dni, zaznamenávať prejavy jednotlivých fáz menštruačného cyklu a získať prehľad o svojom celkovom zdraví.

Sledovanie cvičenie a fitness
ASUS VivoWatch SP zároveň plní funkciu chytrého fitness náramku. Sú vybavené vstavaným snímačom Pulse O2, ktorý meria saturáciu krvného kyslíka, čo nositeľom umožní zistiť, ako dobre sa jeho telo prispôsobuje cvičeniu a kedy je čas na odpočinok. VivoWatch SP sú tiež schopný detekovať aeróbnu srdcovú frekvenciu a vizuálne alebo vibráciami upozorní, ak nositeľ vykonáva aeróbne cvičenie zdravým spôsobom alebo keď sa naopak nadmerne preťažuje.
Integrovaný GPS senzor dokáže sledovať vonkajšie tréningy s rôznymi štatistikami aktivít, vrátane rýchlosti, vzdialenosti a doby trvania. Výškomer určuje aktuálnu nadmorskú výšku a výškový graf, ak užívateľ prevádzkuje pešiu turistiku alebo sa venuje horolezectvu.
ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie. Umožňujú užívateľovi sledovať počet krokov, ktoré za deň ušiel a počet podlaží, ktoré za deň vystúpal, a pripomínajú, že je čas zdvihnúť sa zo stoličky a pravidelne sa hýbať.

Nonstop asistent
ASUS VivoWatch SP sú navrhnuté tak, aby boli nepretržitým šikovným pomocníkom, ktorý môže odprevadiť svojho užívateľa takmer kamkoľvek. Sú vodeodolné do hĺbky 50 metrov, takže je možné ich nosiť pri plávaní alebo vonkajších športových aktivitách. VivoWatch SP poskytujú výdrž batérie až 14 dní v normálnej prevádzke.
Vďaka univerzálnemu dizajnu, ktorý umožňuje jednoducho odopnúť remienok, možno ľahko zmeniť vzhľad VivoWatch SP alebo vybrať jeden z atraktívnych ciferníkov tak, aby hodinky zodpovedali osobnému vkusu svojho nositeľa a prispôsobili sa každej príležitosti.

Technické parametry[1]

Detaily senzorů
Zdravotní senzory Elektrokardiogram (EKG) x 2, Fotopletysmograf (PPG) x 2
Čidla aktivity Gravitační senzor, GPS, výškoměr
Sledování zdraví Doba PPT, hladina pulzu O2, srdeční frekvence, úroveň stresu, harmonie těla, kvalita spánku
Sledování aktivit Délka cvičení, spálené kalorie, vzdálenost, rychlost, ušlé kroky, vyšlé schody, dosažená výška, mapa trasy, dynamické koučování
Baterie
Kapacita 200 mAh
Výdrž baterie 10 dnů (typický způsob používání), 14 dní (režim úspory energie)
Způsob nabíjení Nabíjecí klip připojený přes USB
Fyzikální vlastnosti
Rozměry hodinek 53,5 x 46,5 x 14,2 mm
Hmotnost 36 g (bez řemínku), 62 g (s krátkým silikonovým řemínkem)
Voděodolnost 5 ATM
Systém
Operační systém ASUS Health
Rychlost procesoru 1,15 GHz
RAM 1 GB
Displej 1,34″ vysoce reflexní kapacitní LTPS TFT LCD, 320 x 300 pixelů, 262 tisíc barev, vždy zapnutý displej
Předinstalované funkce ASUS HealthAI, režim cvičení, oznámení o zprávách, oznámení o telefonních hovorech, budík, stopky, upozornění na léky, připomenutí pohybu, připomínky menstruačního cyklu, kalibrace krevního tlaku
Bezdrátové rozhraní Bluetooth 4.2
Metody vstupu Dotyk, 4-směrový pohyb prstem
Software
Doprovodná aplikace ASUS HealthConnect
Podporované platformy Android 4.4 nebo novější, iOS 11.0 nebo novější
Software třetích stran Google Health (podpora ASUS HealthConnect)
Příslušenství
Nabíjení Nabíjecí klip, kabel micro USB
Dokumenty Uživatelská příručka, Záruční list
Řemínky na zápěstí 22mm silikonové pásky lékařské kvality: přezka a dlouhý seřizovací popruh (připojený ke sledování hodinek) a krátký seřizovací popruh (v krabici)

 

[1] Specifikace, obsah a dostupnost produktu mohou být změněny bez předchozího upozornění a mohou se v jednotlivých zemích lišit. Aktuální výkon se může lišit v závislosti na aplikacích, využití, prostředí a dalších faktorech. Úplné specifikace jsou k dispozici na adrese http://www.asus.com.

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Idealna kamera na motocykel

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery. Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba. Kúpa akčnej kamery […]

24. septembra 2021

Hráči Rocket League a WOT pozor!

Štartuje Kingston Fury Grunex Masters

Nová sezóna, nové výzvy! Kingston Fury Grunex Masters nadviaže na úspešnú prvú sezónu Grunex Masters v hrách Rocket League a World of Tanks. Hráči Rocket League sa môžu opäť tešiť na najväčšiu ligu na Slovensku a v Českej republike. Milovníci plechových monštier iste ocenia nadupanú turnajovú sériu s Martym o prize money a výkonné pamäte  Kingston Fury.

21. septembra 2021

najľahší a najudržateľnejší

Logitech G predstavuje svoj nový bezdrôtový hráčsky headset

Logitech G dnes predstavuje nový, mimoriadne ľahký bezdrôtový headset pre hráčov Logitech G435 LIGHTSPEED, ktorý umožňuje hrať hry, počúvať hudbu alebo komunikovať s priateľmi na rôznych platformách. Je vyrábaný v troch nových farebných kombináciách, aby ste si mohli vybrať podľa vášho štýlu. Nový headset bude na Slovensku dostupný u všetkých distribútorov v priebehu septembra za […]

14. septembra 2021

Fotoaparát EOS R3

Čakanie skončilo

Na štartovaciu čiaru nastupuje nový športový šampión od spoločnosti Canon, aby predbehol všetkých ostatných

14. septembra 2021

Sleduje (len) podstatné detaily

Rozdiel je v detailoch

Nová otočná kamera Axis definuje štandard pre video dohľad v rozlíšení 4K

11. septembra 2021

16" displej v ultratenkom šasi

ROG Zephyrus M16

16-palcový herný notebook ROG Zephyrus M16 má ultratenké šasi a rozmery ako bežný 15-palcový notebook

10. septembra 2021

Prenosný monitor AOC I1601P

Zvýšte svoju produktivitu kedykoľvek a kdekoľvek

AOC uvádza na trh 15,6 „prenosný monitor I1601P s hybridným pripojením USB-C a USB-A

10. septembra 2021

vybavená umelou inteligenciou (AI)

D-Link predstavuje kameru 2K QHD

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho portfólia inteligentných kamier mydlink v podobe vonkajšej 2K QHD Pan & Zoom Wi-Fi kamery (DCS-8635LH). Táto video dohľadová kamera vybavená umelou inteligenciou (AI), zachytáva v reálnom čase zábery vo vysokom rozlíšení a s 360-stupňovým pokrytím, ktoré možno centrálne spravovať na diaľku pomocou aplikácie mydlink kedykoľvek a kdekoľvek.

10. septembra 2021

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové

Attila Végh a Milan Bez Mapy to zistili vďaka novinke od Huawei

Začiatok školského roka neznamená nový kolotoč povinností nie len pre školopovinných. Učíme sa predsa celý život, o čom sa presvedčili aj bloger Milan Bez Mapy a MMA zápasník Attila Végh. Nedávno spojili príjemné s užitočným a počas testovania nového notebooku od Huawei absolvovali aj grafický rýchlokurz. Ako to dopadlo? Úpravu obrázkov zvládol aj Attila Už […]

8. septembra 2021

Periférne zariadenia, ktoré vám dodajú herné výhodu

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, predstavila gaming rad periférnych zariadení na podporu hráčov všetkých typov a úrovní a doplnila tak svoje rozširujúce sa portfólio herných produktov.

6. septembra 2021

Odporúčané

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Sony Xperia 1 má štyri kamery a 4K displej. Vyskúšali sme ju v praxi

Sony Xperia 1 nás dostala svojím displejom, vodotesným telom a skvelými kamerami. Pozrite si reálne fotografie bez úprav.

29. júla 2021

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021