Sledovanie zdravia vo dne aj v noci

Hodinky ASUS VivoWatch SP pre zdravý životný štýl

ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. mája 2021
Obsahuje nasledovné témy

• Integrované senzory ECG a PPG: sledovanie času prenosu pulzu (Pulse Transit Time), srdcová frekvencia, pulz O2, index harmónie tela, sledovanie kvality spánku, fyzických aktivít a stresu.
• ASUS HealthConnect: sprievodné aplikácie pre sledovanie krvného tlaku a srdcovej frekvencie, menštruačného cyklu, pripomenutie liekov a zdieľanie zdravotných údajov.

ASUS začal v Česku a na Slovenské predávať inteligentné hodinky VivoWatch SP, ktoré monitorujú zdravotný stav užívateľa prostredníctvom senzorov pre elektrokardiografiu (EKG) a fotopletysmografiu (PPG). Hodinky vďaka nim dokážu nepretržite monitorovať zdravie a kondíciu svojho nositeľa a informácie z nich mu pomáhajú udržiavať zdravý životný štýl a dosahovať svoje fitness ciele.
VivoWatch SP spolupracujú s chytrou aplikáciou ASUS HealthConnect, vďaka ktorej užívateľ môže sledovať svoju srdcovú frekvenciu, cvičenie, spánok a rad ďalších zdravotných kategórií a zaznamenávať krvný tlak jednoduchým spôsobom. Špeciálna technológia ASUS HealthAI ponúka personalizované zdravotné tipy založené na nameraných hodnotách a osobných návykoch. Hodinky sa predávajú za 264,90 euro s DPH.

 

Sledovanie zdravia vo dne aj v noci
Hodinky VivoWatch SP sú vybavené dvojicou senzorov EKG (elektrokardiografie) a PPG (fotopletysmografie), ktoré tomuto zariadeniu umožňujú vypočítať dobu PTT a tiež merať srdcovú frekvenciu, kvalitu spánku, fyzickú aktivitu a úroveň stresu po celý deň, čo nositeľom poskytuje informácie, vďaka ktorým môže udržiavať zdravý životný štýl.
Vďaka senzoru EKG meria VivoWatch SP sympatickú a parasympatickú reakciu tela a vypočítavajú index vitality a index relaxácie počas jednej minúty. Index vitality predstavuje skóre odolnosti voči stresu, zatiaľ čo index relaxácie je skóre aktuálnej relaxácie alebo úrovne stresu. Tieto dve hodnoty sa potom použijú na výpočet indexu harmónie tela, ktorý nositeľom poskytuje ľahko zrozumiteľný pohľad na celkovú stresovú reakciu.

ASUS HealthConnect
ASUS VivoWatch spolupracujú s mobilnou aplikáciou ASUS HealthConnect, ktorá využíva technológiu HealthAI. Tá pomáha užívateľom spravovať údaje o ich zdravotnom stave a poskytuje personalizované zdravotné tipy založené na nameraných hodnotách a osobných návykoch. S aplikáciou ASUS HealthConnect si užívatelia môžu prezerať informácie o svojom krvnom tlaku, srdcovú frekvenciu, cvičenie, úrovniach stresu, kvalite spánku alebo menštruačnom cykle.
ASUS VivoWatch SP sledujú zdravotné údaje užívateľa 24 hodín denne, čo užívateľovi umožňuje získať ucelenejší obraz o stave svojho kardiovaskulárneho systému, než môže odhaliť len občasné meranie. Zaznamenané údaje o cvičení a činnosti zahŕňajú denný počet krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a dĺžku tréningu. Intuitívne meranie úrovne stresu poskytuje zrozumiteľný prehľad dennej hladiny stresu založený na variabilite tepovej frekvencie (HRV). Väčšia variabilita tepovej frekvencie môže naznačovať nižšiu úroveň stresu a pevnejšie zdravie. VivoWatch SP tiež meria tepovú frekvenciu, dĺžku spánku a pohyb svojho nositeľa počas noci. Aplikácia ASUS HealthConnect analyzuje a kompiluje tieto informácie do denných a týždenných grafov, aby mohol používateľ sledovať dlhodobú kvalitu svojho spánku.
ASUS HealthConnect zahŕňa aj sledovanie menštruačného cyklu, čo ženám umožňuje odhadovať ovulácii a plodné dni, zaznamenávať prejavy jednotlivých fáz menštruačného cyklu a získať prehľad o svojom celkovom zdraví.

Sledovanie cvičenie a fitness
ASUS VivoWatch SP zároveň plní funkciu chytrého fitness náramku. Sú vybavené vstavaným snímačom Pulse O2, ktorý meria saturáciu krvného kyslíka, čo nositeľom umožní zistiť, ako dobre sa jeho telo prispôsobuje cvičeniu a kedy je čas na odpočinok. VivoWatch SP sú tiež schopný detekovať aeróbnu srdcovú frekvenciu a vizuálne alebo vibráciami upozorní, ak nositeľ vykonáva aeróbne cvičenie zdravým spôsobom alebo keď sa naopak nadmerne preťažuje.
Integrovaný GPS senzor dokáže sledovať vonkajšie tréningy s rôznymi štatistikami aktivít, vrátane rýchlosti, vzdialenosti a doby trvania. Výškomer určuje aktuálnu nadmorskú výšku a výškový graf, ak užívateľ prevádzkuje pešiu turistiku alebo sa venuje horolezectvu.
ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie. Umožňujú užívateľovi sledovať počet krokov, ktoré za deň ušiel a počet podlaží, ktoré za deň vystúpal, a pripomínajú, že je čas zdvihnúť sa zo stoličky a pravidelne sa hýbať.

Nonstop asistent
ASUS VivoWatch SP sú navrhnuté tak, aby boli nepretržitým šikovným pomocníkom, ktorý môže odprevadiť svojho užívateľa takmer kamkoľvek. Sú vodeodolné do hĺbky 50 metrov, takže je možné ich nosiť pri plávaní alebo vonkajších športových aktivitách. VivoWatch SP poskytujú výdrž batérie až 14 dní v normálnej prevádzke.
Vďaka univerzálnemu dizajnu, ktorý umožňuje jednoducho odopnúť remienok, možno ľahko zmeniť vzhľad VivoWatch SP alebo vybrať jeden z atraktívnych ciferníkov tak, aby hodinky zodpovedali osobnému vkusu svojho nositeľa a prispôsobili sa každej príležitosti.

Technické parametry[1]

Detaily senzorů
Zdravotní senzory Elektrokardiogram (EKG) x 2, Fotopletysmograf (PPG) x 2
Čidla aktivity Gravitační senzor, GPS, výškoměr
Sledování zdraví Doba PPT, hladina pulzu O2, srdeční frekvence, úroveň stresu, harmonie těla, kvalita spánku
Sledování aktivit Délka cvičení, spálené kalorie, vzdálenost, rychlost, ušlé kroky, vyšlé schody, dosažená výška, mapa trasy, dynamické koučování
Baterie
Kapacita 200 mAh
Výdrž baterie 10 dnů (typický způsob používání), 14 dní (režim úspory energie)
Způsob nabíjení Nabíjecí klip připojený přes USB
Fyzikální vlastnosti
Rozměry hodinek 53,5 x 46,5 x 14,2 mm
Hmotnost 36 g (bez řemínku), 62 g (s krátkým silikonovým řemínkem)
Voděodolnost 5 ATM
Systém
Operační systém ASUS Health
Rychlost procesoru 1,15 GHz
RAM 1 GB
Displej 1,34″ vysoce reflexní kapacitní LTPS TFT LCD, 320 x 300 pixelů, 262 tisíc barev, vždy zapnutý displej
Předinstalované funkce ASUS HealthAI, režim cvičení, oznámení o zprávách, oznámení o telefonních hovorech, budík, stopky, upozornění na léky, připomenutí pohybu, připomínky menstruačního cyklu, kalibrace krevního tlaku
Bezdrátové rozhraní Bluetooth 4.2
Metody vstupu Dotyk, 4-směrový pohyb prstem
Software
Doprovodná aplikace ASUS HealthConnect
Podporované platformy Android 4.4 nebo novější, iOS 11.0 nebo novější
Software třetích stran Google Health (podpora ASUS HealthConnect)
Příslušenství
Nabíjení Nabíjecí klip, kabel micro USB
Dokumenty Uživatelská příručka, Záruční list
Řemínky na zápěstí 22mm silikonové pásky lékařské kvality: přezka a dlouhý seřizovací popruh (připojený ke sledování hodinek) a krátký seřizovací popruh (v krabici)

 

[1] Specifikace, obsah a dostupnost produktu mohou být změněny bez předchozího upozornění a mohou se v jednotlivých zemích lišit. Aktuální výkon se může lišit v závislosti na aplikacích, využití, prostředí a dalších faktorech. Úplné specifikace jsou k dispozici na adrese http://www.asus.com.

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Ste SAFE?

Dnes je Európsky deň proti vlámaniu

Na dnešný deň, 16. júna 2021, pripadá Európsky deň proti vlámaniu. Európska únia, respektíve Európska sieť na prevenciu kriminality (EUCPN), sa nechala inšpirovať v Belgicku, kde má „deň proti vlámaniu“ dlhoročnú tradíciu. Tento rok si ho pripomíname vo chvíli, keď pod vplyvom postupného uvolňovania protiepidemických opatrení ľudia opúšťa svoje domovy a chystajú sa na dovolenky.

16. júna 2021

herná myš

Rozsvieťte svoj hráčsky brloh s tromi druhmi myší SureFire

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, uviedla na trh tri nové gamingové myši, čím ďalej rozširuje svoju ponuku periférií pre milovníkov počítačových hier.

15. júna 2021

Používajú staré verzie softvéru

Takmer dve tretiny zamestnancov si v IT oddelení presadí odloženie aktualizácií

Skoro štvrtina zamestnancov (23%) pripúšťa, že mala nedávno rozpor s IT oddelením firmy ohľadom dôležitosti alebo početnosti aktualizácií softvéru na svojich pracovných počítačoch a ďalších zariadeniach. Na tom by nebolo nič tak prekvapivého, keby si však podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky väčšina zamestnancov nakoniec nepresadila svoje a mohla inštaláciu aktualizácií softvéru alebo operačného systému oddialiť alebo […]

15. júna 2021

Nová éra estetiky

V Huawei Next Design môžu umelci zabojovať o ceny za 200 000 dolárov

Spoločnosť Huawei spustila globálnu súťaž Next Design Awards, určenú komunite digitálnych umelcov a grafických dizajnérov. Súťaž dáva tvorcom možnosť prejaviť svoj talent a prostredníctvom digitálnych technológií sa zviditeľniť pred globálnym publikom. Umelci môžu zároveň zabojovať o atraktívne finančné výhry a ďalšie hodnotné ceny.

14. júna 2021

Častým omylom je, že slaná voda v bazéne je voda bez chlóru. To nie je pravda.

Bazén – je lepšia slaná alebo sladká voda?

S rastúcimi teplotami vzduchu sa zvyšuje teplota bazénovej vody a mení sa alkalita a hodnoty pH. A žiadny majiteľ bazéna netúži po tom, aby sa mu krásne čistá voda zakalila alebo zozelenala.

10. júna 2021

Aké aplikácie by vám v mobile nemali chýbať?

5 aplikácií, ktoré oceníte na horských túrach

Vždy nájdite tú správnu a bezpečnú cestu.

10. júna 2021

Smart kamery za super cenu

Testovali sme nové smart kamery od D-Link

Mám doma nového diskrétneho spoločníka. Nie, nebojte sa, nejde o to, na čo myslíte. Mám nový kamerový systém D-Link, ktorý testujem ako súčasť nového bezpečnostného systému a súčasť smarthome riešenia.

10. júna 2021

TP-Link Tapo C210 a 110

Ochrana domova vo vyššom rozlíšení

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, predstavuje na trhu dve nové bezpečnostné kamery, ktoré patria do jeho radu zariadení pre inteligentnú domácnosť Tapo. Konkrétne sa jedná o modely Tapo C210 a Tapo C110, ktoré sa oproti svojim predchodcom (Tapo C200, respektíve Tapo C100) líšia predovšetkým vyšším rozlíšením obrazu.

10. júna 2021

Ako ich v lete využiť naplno a vyhnúť sa nepríjemnostiam?

Drony rastú na popularite aj medzi Slovákmi

Hitom tohtoročnej letnej sezóny sú drony a outdoorové kamery. Značka DJI, globálny líder v oblasti akčných gadgetov, prináša užitočné tipy, aby fanúšikov tejto novodobej zábavy neprekvapila pokuta a využili potenciál produktov naplno.

9. júna 2021

Prvá sieťová kamera na svete

HiSTÓRIA: Axis NetEye 200

Píše sa rok 1996. Počítače a internet po uvedení Windows 95 zažívajú obrovský boom. Moderným trendom sú siete, ktoré spájajú počítače – na komunikáciu sa používajú prevažne telefónne linky a analógové modemy. Prenos pár kilobajtov dát trvá minútku, takže prehrávať video cez modem nie je reálne. Existujú už síce webové kamery, no ich kvalita a […]

8. júna 2021

Odporúčané

Nie príliš smart zariadenia?

Najväčšie smart útoky na smart domácnosti

Hackeri v oblasti chytrých domácností sú neustále odvážnejší a prefíkanejší. Aby sme vám pomohli zorientovať sa, spísali sme pre vás najznámejšie útoky na smart domácnosti za ostatné roky.

16. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020