Sledovanie zdravia vo dne aj v noci

Hodinky ASUS VivoWatch SP pre zdravý životný štýl

ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. mája 2021
Obsahuje nasledovné témy

• Integrované senzory ECG a PPG: sledovanie času prenosu pulzu (Pulse Transit Time), srdcová frekvencia, pulz O2, index harmónie tela, sledovanie kvality spánku, fyzických aktivít a stresu.
• ASUS HealthConnect: sprievodné aplikácie pre sledovanie krvného tlaku a srdcovej frekvencie, menštruačného cyklu, pripomenutie liekov a zdieľanie zdravotných údajov.

ASUS začal v Česku a na Slovenské predávať inteligentné hodinky VivoWatch SP, ktoré monitorujú zdravotný stav užívateľa prostredníctvom senzorov pre elektrokardiografiu (EKG) a fotopletysmografiu (PPG). Hodinky vďaka nim dokážu nepretržite monitorovať zdravie a kondíciu svojho nositeľa a informácie z nich mu pomáhajú udržiavať zdravý životný štýl a dosahovať svoje fitness ciele.
VivoWatch SP spolupracujú s chytrou aplikáciou ASUS HealthConnect, vďaka ktorej užívateľ môže sledovať svoju srdcovú frekvenciu, cvičenie, spánok a rad ďalších zdravotných kategórií a zaznamenávať krvný tlak jednoduchým spôsobom. Špeciálna technológia ASUS HealthAI ponúka personalizované zdravotné tipy založené na nameraných hodnotách a osobných návykoch. Hodinky sa predávajú za 264,90 euro s DPH.

 

Sledovanie zdravia vo dne aj v noci
Hodinky VivoWatch SP sú vybavené dvojicou senzorov EKG (elektrokardiografie) a PPG (fotopletysmografie), ktoré tomuto zariadeniu umožňujú vypočítať dobu PTT a tiež merať srdcovú frekvenciu, kvalitu spánku, fyzickú aktivitu a úroveň stresu po celý deň, čo nositeľom poskytuje informácie, vďaka ktorým môže udržiavať zdravý životný štýl.
Vďaka senzoru EKG meria VivoWatch SP sympatickú a parasympatickú reakciu tela a vypočítavajú index vitality a index relaxácie počas jednej minúty. Index vitality predstavuje skóre odolnosti voči stresu, zatiaľ čo index relaxácie je skóre aktuálnej relaxácie alebo úrovne stresu. Tieto dve hodnoty sa potom použijú na výpočet indexu harmónie tela, ktorý nositeľom poskytuje ľahko zrozumiteľný pohľad na celkovú stresovú reakciu.

ASUS HealthConnect
ASUS VivoWatch spolupracujú s mobilnou aplikáciou ASUS HealthConnect, ktorá využíva technológiu HealthAI. Tá pomáha užívateľom spravovať údaje o ich zdravotnom stave a poskytuje personalizované zdravotné tipy založené na nameraných hodnotách a osobných návykoch. S aplikáciou ASUS HealthConnect si užívatelia môžu prezerať informácie o svojom krvnom tlaku, srdcovú frekvenciu, cvičenie, úrovniach stresu, kvalite spánku alebo menštruačnom cykle.
ASUS VivoWatch SP sledujú zdravotné údaje užívateľa 24 hodín denne, čo užívateľovi umožňuje získať ucelenejší obraz o stave svojho kardiovaskulárneho systému, než môže odhaliť len občasné meranie. Zaznamenané údaje o cvičení a činnosti zahŕňajú denný počet krokov, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a dĺžku tréningu. Intuitívne meranie úrovne stresu poskytuje zrozumiteľný prehľad dennej hladiny stresu založený na variabilite tepovej frekvencie (HRV). Väčšia variabilita tepovej frekvencie môže naznačovať nižšiu úroveň stresu a pevnejšie zdravie. VivoWatch SP tiež meria tepovú frekvenciu, dĺžku spánku a pohyb svojho nositeľa počas noci. Aplikácia ASUS HealthConnect analyzuje a kompiluje tieto informácie do denných a týždenných grafov, aby mohol používateľ sledovať dlhodobú kvalitu svojho spánku.
ASUS HealthConnect zahŕňa aj sledovanie menštruačného cyklu, čo ženám umožňuje odhadovať ovulácii a plodné dni, zaznamenávať prejavy jednotlivých fáz menštruačného cyklu a získať prehľad o svojom celkovom zdraví.

Sledovanie cvičenie a fitness
ASUS VivoWatch SP zároveň plní funkciu chytrého fitness náramku. Sú vybavené vstavaným snímačom Pulse O2, ktorý meria saturáciu krvného kyslíka, čo nositeľom umožní zistiť, ako dobre sa jeho telo prispôsobuje cvičeniu a kedy je čas na odpočinok. VivoWatch SP sú tiež schopný detekovať aeróbnu srdcovú frekvenciu a vizuálne alebo vibráciami upozorní, ak nositeľ vykonáva aeróbne cvičenie zdravým spôsobom alebo keď sa naopak nadmerne preťažuje.
Integrovaný GPS senzor dokáže sledovať vonkajšie tréningy s rôznymi štatistikami aktivít, vrátane rýchlosti, vzdialenosti a doby trvania. Výškomer určuje aktuálnu nadmorskú výšku a výškový graf, ak užívateľ prevádzkuje pešiu turistiku alebo sa venuje horolezectvu.
ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie. Umožňujú užívateľovi sledovať počet krokov, ktoré za deň ušiel a počet podlaží, ktoré za deň vystúpal, a pripomínajú, že je čas zdvihnúť sa zo stoličky a pravidelne sa hýbať.

Nonstop asistent
ASUS VivoWatch SP sú navrhnuté tak, aby boli nepretržitým šikovným pomocníkom, ktorý môže odprevadiť svojho užívateľa takmer kamkoľvek. Sú vodeodolné do hĺbky 50 metrov, takže je možné ich nosiť pri plávaní alebo vonkajších športových aktivitách. VivoWatch SP poskytujú výdrž batérie až 14 dní v normálnej prevádzke.
Vďaka univerzálnemu dizajnu, ktorý umožňuje jednoducho odopnúť remienok, možno ľahko zmeniť vzhľad VivoWatch SP alebo vybrať jeden z atraktívnych ciferníkov tak, aby hodinky zodpovedali osobnému vkusu svojho nositeľa a prispôsobili sa každej príležitosti.

Technické parametry[1]

Detaily senzorů
Zdravotní senzory Elektrokardiogram (EKG) x 2, Fotopletysmograf (PPG) x 2
Čidla aktivity Gravitační senzor, GPS, výškoměr
Sledování zdraví Doba PPT, hladina pulzu O2, srdeční frekvence, úroveň stresu, harmonie těla, kvalita spánku
Sledování aktivit Délka cvičení, spálené kalorie, vzdálenost, rychlost, ušlé kroky, vyšlé schody, dosažená výška, mapa trasy, dynamické koučování
Baterie
Kapacita 200 mAh
Výdrž baterie 10 dnů (typický způsob používání), 14 dní (režim úspory energie)
Způsob nabíjení Nabíjecí klip připojený přes USB
Fyzikální vlastnosti
Rozměry hodinek 53,5 x 46,5 x 14,2 mm
Hmotnost 36 g (bez řemínku), 62 g (s krátkým silikonovým řemínkem)
Voděodolnost 5 ATM
Systém
Operační systém ASUS Health
Rychlost procesoru 1,15 GHz
RAM 1 GB
Displej 1,34″ vysoce reflexní kapacitní LTPS TFT LCD, 320 x 300 pixelů, 262 tisíc barev, vždy zapnutý displej
Předinstalované funkce ASUS HealthAI, režim cvičení, oznámení o zprávách, oznámení o telefonních hovorech, budík, stopky, upozornění na léky, připomenutí pohybu, připomínky menstruačního cyklu, kalibrace krevního tlaku
Bezdrátové rozhraní Bluetooth 4.2
Metody vstupu Dotyk, 4-směrový pohyb prstem
Software
Doprovodná aplikace ASUS HealthConnect
Podporované platformy Android 4.4 nebo novější, iOS 11.0 nebo novější
Software třetích stran Google Health (podpora ASUS HealthConnect)
Příslušenství
Nabíjení Nabíjecí klip, kabel micro USB
Dokumenty Uživatelská příručka, Záruční list
Řemínky na zápěstí 22mm silikonové pásky lékařské kvality: přezka a dlouhý seřizovací popruh (připojený ke sledování hodinek) a krátký seřizovací popruh (v krabici)

 

[1] Specifikace, obsah a dostupnost produktu mohou být změněny bez předchozího upozornění a mohou se v jednotlivých zemích lišit. Aktuální výkon se může lišit v závislosti na aplikacích, využití, prostředí a dalších faktorech. Úplné specifikace jsou k dispozici na adrese http://www.asus.com.

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022