HyperX Cloud II v ružovom prevedení bude oslovovať hráčky (CZ)

Spoločnosť Kingston predstavila najnovší produkt z modelovej rady HyperX – herný headset Cloud II v ružovom prevedení. Po technickej stránke síce nejde o novinku, avšak produkt by mohol osloviť pomerne špecifický okruh zákazníkov – hráčky nežnejšieho pohlavia.  Nižšie nájdete oficiálnu tlačovú správu výrobcu v českom jazyku.   HyperX představuje růžový Cloud II headset nejen pro […]

Spoločnosť Kingston predstavila najnovší produkt z modelovej rady HyperX – herný headset Cloud II v ružovom prevedení. Po technickej stránke síce nejde o novinku, avšak produkt by mohol osloviť pomerne špecifický okruh zákazníkov – hráčky nežnejšieho pohlavia. 

Nižšie nájdete oficiálnu tlačovú správu výrobcu v českom jazyku.

 

HyperX Cloud II (zdroj: HyperX)

HyperX Cloud II (zdroj: HyperX)

HyperX představuje růžový Cloud II headset nejen pro hráčky

HyperX®, divize společnosti Kingston Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, uvádí na český trh svůj špičkový herní headset HyperX Cloud II v dlouho očekávaném růžovém provedení. HyperX Cloud II byl poprvé představen v první třetině roku a cílí na počítačové hráče a další náročné uživatele.

 

Headset je vedle dalších skvělých vlastností a funkcí vybaven nově navrženou USB zvukovou kartu s ovladačem, který poskytuje virtuální zvuk ve formátu 7.1. Ovladač zpracování zvuku, který kompletně zkonstruovali odborníci v oblasti audia v HyperX, je podsvícen pomocí LED a nabízí hardwarově zpracovávaný (není potřeba instalovat žádné softwarové ovladače) virtuální prostorový zvuk 7.1 s možností odděleně ovládat hlasitost sluchátek a mikrofonu.

Nároční uživatelé mohou snadno zapnout virtuální surround zvuk ve formátu 7.1 stiskem tlačítka, čímž dojde k emulaci situace, jako by měli sedm reproduktorů, které zpřesňují orientaci v prostoru. To docení především hráči, ale také všichni, kdo na počítači sledují současné filmy, nebo poslouchají muziku využívající prostorové efekty. Své uplatnění nalezne headset ale také například při telekonferencích.

HyperX Cloud II je napájen přes rozhraní USB, které zajišťuje zesílení zvuku i mikrofonu, a má současně i konektor jack 3,5 mm kompatibilní s konzolemi PS4 a Xbox One1.

Výsledný zvuk snímaný mikrofonem je digitálně vylepšen funkcemi potlačení hluku, automatického řízení vstupní citlivosti a eliminace echa díky USB zvukové kartě. Náhlavní sada je certifikována pro aplikace TeamSpeak a Skype a poskytuje čistější zvuk hlasu, herních efektů a snížený hluk pozadí. Náušníky a hlavový pásek jsou vyrobeny z pěny se 100procentní tvarovou pamětí, jež zaručuje maximální komfort i při dlouhých hodinách se sluchátky na hlavě.

„Produkt hráčům přináší skvělý zvukový zážitek i pocit z přesného ovládání, takže se mohou plně ponořit do intenzivních virtuálních zážitků,“ doplňil Edward Baily, obchodní ředitel divize HyperX. Náhlavní sady HyperX Cloud II jsou vedle limitované růžové edici k dispozici v červeném a kovovém armádním provedení, vztahuje se na ně dvouletá záruka a vyznačují se legendární spolehlivostí značky HyperX.

 

Vlastnosti a technické údaje náhlavní sady HyperX Cloud II:

Náhlavní sada:
Typ převodníku: dynamický, ø 53 mm
Frekvenční charakteristika: 15 Hz – 25.000 Hz
Jmenovitá úroveň akustického tlaku (SPL): 98 ±3 dB
Provedení: uzavřené
Jmenovitá impedance: 60 Ω na jeden systém
Celkové harmonické zkreslení (THD): < 2%
Odběr energie: 150 mW
Konstrukce sluchátek: circumaurální (kolem celého ucha)
Útlum okolního hluku: přibližně 20 dBA
Tlak hlavového pásku: 5 N
Hmotnost s mikrofonem a kabelem: 320 g
Délka a typ kabelu: 1 m + 2 m prodlužovací kabel
Připojení: konektor mini stereo jack (3,5 mm)
Mikrofon:
Typ převodníku: kondenzátorový (back electret)
Směrová charakteristika: kardioidní
Frekvenční charakteristika: 50-18.000 Hz
Princip funkce: gradient tlaku
Napájení: napájení AB
Napájecí napětí: 2 V
Proudový odběr: max 0,5 mA
Jmenovitá impedance: ≤ 2,2 kΩ
Napětí otevřeného okruhu: na f = 1 kHz: 20 mV / Pa
Celkové harmonické zkreslení (THD): 2% na f = 1 kHz
Max. úroveň akustického tlaku (SPL): 105 dB SPL (THD ≤1,0% na 1 kHz)
Mikrofonní výstup: -39 ±3 dB
Délka raménka s mikrofonem: 150 mm (včetně husího krku)
Průměr kapsle: ø 6,5 mm
Připojení: konektor mini stereo jack (3,5 mm)

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Natívna podpora hernej služby Stadia

LG ponúkajú bezkonkurenčný herný zážitok s technológiou Stadia

Majitelia inteligentných televízorov LG so systémom webOS 5.0 a vyšším si teraz môžu vychutnať prémiové hry na najmodernejších displejoch – bez sťahovania a ďalšieho hardwaru

15. decembra 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Logitech G predstavuje svoju doposiaľ najľahšiu bezdrôtovú hráčsku myš pre e-šport

Myš PRO X SUPERLIGHT

Myš Logitech G PRO X Superlight, navrhnutá v spolupráci s profesionálnymi e-športovcami, má špičkovou bezdrôtovú technológiu LIGHTSPEED, ultra presný senzor HERO 25K a váži len necelých 63 gramov

19. novembra 2020

Predstavenie zbrusu novej hernej značky SureFire

SureFire – úplne nová gamingová značka

SureFire je úplne nová gamingová značka, vlastnená spoločnosťou Verbatim GmbH, ktorá je špeciálne navrhnutá pre milovníkov hier na PC a konzolách *. Prvými predstavenými produkty, sú herné disky SureFire Gaming HDD GX3 a Gaming SSD SureFire GX3 a do konca roka plánujeme uvedenie ďalších viac ako 20 herných produktov.

11. novembra 2020

8K OLED televízory LG prinášajú úžasný herný zážitok súčasnosti

Na najväčších OLED televízoroch LG si teraz s novým radom grafických kariet NVIDIA GeForce RTX 30 zahráte v reálnom rozlíšení 8K

15. septembra 2020

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022