Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy.

Regulácia teploty
Ráno sa prebudíte do teplého domova, v noci sa ale teplota automaticky stlmí, aby ste mali pri spánku príjemný chládok. Pokiaľ nebude nikto doma, systém nastaví úsporný režim. V lete môže klimatizácia strážiť rozdiel vonkajšej a vnútornej teploty. Veľa ďalších výhod chytrého vykurovania a chladenia oceníte vďaka týmto funkciám: individuálna teplota pre každú miestnosť, režimy, časové plány, vzdialený prístup, ochranné funkcie.

Osvetlenie
Svetlo dokresľuje pohodu a „teplo“ Vášho domova. Intenzita a farba svetla má navyše priamy vplyv na duševné rozpoloženie človeka počas dňa, a preto je potrebné s nimi pracovať. Systém dokáže osvetlenie sám regulovať podľa dennej doby, takže napríklad pri nočnej návšteve toalety rozsvieti svetlá len natoľko, aby ste videli na cestu, ale neboli oslnení. Senzory pohybu sú samozrejmosťou inteligentné domácnosti.

Žalúzie a rolety
Múdra domácnosť stráži úroveň jasu a pomocou žalúzií tlmí ostrý slnečný svit. Vonkajšie žalúzie majú pozitívny efekt na energetickú úsporu domu. Zamedzujú prehriatiu interiéru v lete a zároveň vhodne podporujú vykurovanie v zime. Meteostanice automaticky ochráni tieniacu techniku ​​domu pred poškodením silným vetrom. Inteligentný systém tiež spozná, kedy sa zotmie, a sám zatiahne žalúzie. Odpadávajú Vám tak starosti so zvedavým susedom.

Ventilácia a rekuperácia
Každý obyvateľ domu produkuje veľké množstvo oxidu uhličitého (CO2) a vodné pary. Pre zdravú domácnosť plnú energie je však nutné zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu. Šikovný systém pravidelne meria kvalitu vzduchu a sám automaticky vyvetrá. V horúcich letných dňoch zase oceníte pasívne chladenie, ktoré dom vychladí cez noc, aby cez deň nemusela bežať klimatizácie.

Správa energií
Chcete mať prehľad o spotrebe energií vo vašej domácnosti? Skončite s nešetrným plytvaním a používajte chytré elektromery, vodomery a merače spotreby plynu. Využívate fotovoltaické panely na výrobu elektrickej energie alebo solárne panely na ohrev vody? Zistite, koľko Vám táto investícia už ušetrila. Všetko budete mať ako na dlani vo Vašom mobilu alebo tabletu.

Multimédiá
Multimediálny systém dokáže ruka v ruke s osvetlením vytvoriť jedinečnú atmosféru Vášho domova. Stlačením jedného tlačidla sa obývacia izba môže zmeniť napríklad na filmovú kinosálu. Ovládanie je jednoduché, a to vďaka prehľadnému zobrazenie ako v mobilných zariadeniach, tak na nástenných ovládačoch. Pri neočakávaných situáciách, ako sú napríklad narušenie objektu, zaplavenie alebo požiar, využije inteligentná domácnosť multimediálny systém a okamžite vás upozorní.

Bazén
Šikovný systém zariadi, aby bol Váš bazén vždy včas pripravený. V dostatočnom predstihu začne ohrievať vodu, aby bola teplota presne taká, akú máte radi. Doba chodu čističky je spočítaná v závislosti na teplote vody, vzduchu a intenzite slnečného svitu. Systém správne dávkuje čistiace chémiu a k ohrevu vody vhodne využíva solárne kolektory. Počas noci sa robotický bazénový vysávač postará o čistotu vody na ráno.

Wellness
Chcete si dať po návrate z náročného dňa saunu? Pre chytrú domácnosť to nie je žiadny problém. Saunu si zapnete vzdialene cez mobilný telefón alebo počítač a relaxovať môžete začať ihneď po návrate domov. K odpočinku si samozrejme pustíte príjemnú hudbu z multimediálneho systému.

Elektromobil
Elektromobily sa pomaly stávajú bežnou súčasťou našich ciest. Chcete, aby bol Váš dom pripravený na nový trend alebo aby za vami mohol prísť na návštevu priateľ s elektromobilom a dobiť batérie? Inteligentný systém myslí aj na to. Podľa potreby nabíjania vhodne kombinuje rôzne energetické zdroje, aby pomohol znížiť náklady. A ak musíte zase čoskoro vyraziť na cesty, tak zabezpečí, aby auto bolo nabité prednostne.

Zabezpečenie
Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je nezávislé zariadenie, ktoré musia spĺňať príslušné normy a legislatívu. Avšak je vhodné ho zapojiť do systému chytré domácnosti, ktoré bude odovzdávať užitočné informácie.

Kamerový system
Jednou z výhod inteligentnej domácnosti je jednotný štýl a systém ovládania. Príkladom je jednotná vizualizácia, do ktorej možno veľmi jednoducho integrovať pohľady z jednotlivých kamier. Tie môžu byť nainštalované vonku i vo vnútri objektu.

Zdroj: https://www.inteligentni-bydleni.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/3chkKP2

 

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021