Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy.

Regulácia teploty
Ráno sa prebudíte do teplého domova, v noci sa ale teplota automaticky stlmí, aby ste mali pri spánku príjemný chládok. Pokiaľ nebude nikto doma, systém nastaví úsporný režim. V lete môže klimatizácia strážiť rozdiel vonkajšej a vnútornej teploty. Veľa ďalších výhod chytrého vykurovania a chladenia oceníte vďaka týmto funkciám: individuálna teplota pre každú miestnosť, režimy, časové plány, vzdialený prístup, ochranné funkcie.

Osvetlenie
Svetlo dokresľuje pohodu a „teplo“ Vášho domova. Intenzita a farba svetla má navyše priamy vplyv na duševné rozpoloženie človeka počas dňa, a preto je potrebné s nimi pracovať. Systém dokáže osvetlenie sám regulovať podľa dennej doby, takže napríklad pri nočnej návšteve toalety rozsvieti svetlá len natoľko, aby ste videli na cestu, ale neboli oslnení. Senzory pohybu sú samozrejmosťou inteligentné domácnosti.

Žalúzie a rolety
Múdra domácnosť stráži úroveň jasu a pomocou žalúzií tlmí ostrý slnečný svit. Vonkajšie žalúzie majú pozitívny efekt na energetickú úsporu domu. Zamedzujú prehriatiu interiéru v lete a zároveň vhodne podporujú vykurovanie v zime. Meteostanice automaticky ochráni tieniacu techniku ​​domu pred poškodením silným vetrom. Inteligentný systém tiež spozná, kedy sa zotmie, a sám zatiahne žalúzie. Odpadávajú Vám tak starosti so zvedavým susedom.

Ventilácia a rekuperácia
Každý obyvateľ domu produkuje veľké množstvo oxidu uhličitého (CO2) a vodné pary. Pre zdravú domácnosť plnú energie je však nutné zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu. Šikovný systém pravidelne meria kvalitu vzduchu a sám automaticky vyvetrá. V horúcich letných dňoch zase oceníte pasívne chladenie, ktoré dom vychladí cez noc, aby cez deň nemusela bežať klimatizácie.

Správa energií
Chcete mať prehľad o spotrebe energií vo vašej domácnosti? Skončite s nešetrným plytvaním a používajte chytré elektromery, vodomery a merače spotreby plynu. Využívate fotovoltaické panely na výrobu elektrickej energie alebo solárne panely na ohrev vody? Zistite, koľko Vám táto investícia už ušetrila. Všetko budete mať ako na dlani vo Vašom mobilu alebo tabletu.

Multimédiá
Multimediálny systém dokáže ruka v ruke s osvetlením vytvoriť jedinečnú atmosféru Vášho domova. Stlačením jedného tlačidla sa obývacia izba môže zmeniť napríklad na filmovú kinosálu. Ovládanie je jednoduché, a to vďaka prehľadnému zobrazenie ako v mobilných zariadeniach, tak na nástenných ovládačoch. Pri neočakávaných situáciách, ako sú napríklad narušenie objektu, zaplavenie alebo požiar, využije inteligentná domácnosť multimediálny systém a okamžite vás upozorní.

Bazén
Šikovný systém zariadi, aby bol Váš bazén vždy včas pripravený. V dostatočnom predstihu začne ohrievať vodu, aby bola teplota presne taká, akú máte radi. Doba chodu čističky je spočítaná v závislosti na teplote vody, vzduchu a intenzite slnečného svitu. Systém správne dávkuje čistiace chémiu a k ohrevu vody vhodne využíva solárne kolektory. Počas noci sa robotický bazénový vysávač postará o čistotu vody na ráno.

Wellness
Chcete si dať po návrate z náročného dňa saunu? Pre chytrú domácnosť to nie je žiadny problém. Saunu si zapnete vzdialene cez mobilný telefón alebo počítač a relaxovať môžete začať ihneď po návrate domov. K odpočinku si samozrejme pustíte príjemnú hudbu z multimediálneho systému.

Elektromobil
Elektromobily sa pomaly stávajú bežnou súčasťou našich ciest. Chcete, aby bol Váš dom pripravený na nový trend alebo aby za vami mohol prísť na návštevu priateľ s elektromobilom a dobiť batérie? Inteligentný systém myslí aj na to. Podľa potreby nabíjania vhodne kombinuje rôzne energetické zdroje, aby pomohol znížiť náklady. A ak musíte zase čoskoro vyraziť na cesty, tak zabezpečí, aby auto bolo nabité prednostne.

Zabezpečenie
Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je nezávislé zariadenie, ktoré musia spĺňať príslušné normy a legislatívu. Avšak je vhodné ho zapojiť do systému chytré domácnosti, ktoré bude odovzdávať užitočné informácie.

Kamerový system
Jednou z výhod inteligentnej domácnosti je jednotný štýl a systém ovládania. Príkladom je jednotná vizualizácia, do ktorej možno veľmi jednoducho integrovať pohľady z jednotlivých kamier. Tie môžu byť nainštalované vonku i vo vnútri objektu.

Zdroj: https://www.inteligentni-bydleni.cz/

Viac informácií: https://bit.ly/3chkKP2

 

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022