Axis vstupuje na trh kamier nositeľných na tele

Kamery pre policajtov a sekuriťákov

Spoločnosť Axis Communications, ktorá je už desaťročia lídrom v odbore sieťového videa, uvádza na trh svoj prvý kamerový systém pre nosenie na tele, vyvinutý najmä pre príslušníkov polície a súkromné bezpečnostné agentúry. Riešenie zahŕňa odolnú kameru AXIS W100, dokovaciu stanicu AXIS W700/701 a systémovej jednotky AXIS W800. Otvorená architektúra umožňuje integráciu so širokým radom systémov na […]

Autor
Dátum zverejnenia 27. marca 2020
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications, ktorá je už desaťročia lídrom v odbore sieťového videa, uvádza na trh svoj prvý kamerový systém pre nosenie na tele, vyvinutý najmä pre príslušníkov polície a súkromné bezpečnostné agentúry. Riešenie zahŕňa odolnú kameru AXIS W100, dokovaciu stanicu AXIS W700/701 a systémovej jednotky AXIS W800. Otvorená architektúra umožňuje integráciu so širokým radom systémov na správu videí (VMS) a systémov na správu dôkazov (EMS). Vďaka tomu ide o aktuálne najflexibilnejšie riešenie na svete, ktoré navyše pomôže zhodnotiť investície do už existujúceho softvéru.

Kamery nosené na tele prinášajú množstvo výhod pri získavaní dôkazov, prevencie trestného konania osôb a školení policajtov i personálu bezpečnostných agentúr. Sú preto medzi profesionálmi v odbore dobre známe a cenené. Axis je priekopníkom aj lídrom v odbore technológií kamerového dohľadu s viac ako 30 ročnými skúsenosťami s vývojom riešení pre takmer každý možný scenár. Predstavenie kamerového systému pre nosenie na tele je preto absolútne logickým krokom.

Kamerové riešenie Axis pre nosenie na tele je výsledkom rozsiahleho výskumu a vývoja s použitím metodického prístupu, ktorý Axis pri vytváraní nových produktov zdokonaľuje už desiatky rokov a s pomocou početných rozhovorov s pracovníkmi polície i súkromných bezpečnostných agentúr. Jedným z úplne kľúčových aspektov, ktorý bol potenciálnymi zákazníkmi zmieňovaný najčastejšie, je potreba zhodnotiť ich súčasné investície do VMS a EMS systémov. Preto sa priam núkalo použitie otvorenej architektúry. Riešenie Axis určené pre nosenie na tele možno používať s VMS a EMS systémami tretích strán, či už vo forme on-premise alebo cloudového riešenia, čo umožní integráciu s ďalšími dátami z kamerového dohľadu. Toto riešenie je možné dodať aj ako kompletné end-to-end systémy s využitím AXIS Camera Station, teda vlastného VMS výrobcu.

Fredrik Andersson, produktový manažér pre globálny trh z oddelenia New Solutions Initiative v spoločnosti Axis Communications, vysvetľuje: „Keď vyvíjame nové riešenie, vždy je naším cieľom poskytnúť najlepšiu možnú kvalitu videa i zvukového záznamu v rámci špecifických obmedzení pre konkrétny tvarový formát. Je zjavné, že v prípade kamier nosených na tele je najväčším orieškom nájsť optimálne vyrovnanú kombináciu veľkosti a hmotnosti pri zabezpečení maximálnej odolnosti a čo najdlhšiu výdrž batérií. Aby sme dokázali všetky tieto prvky dokonale vyladiť, zahŕňa náš iteratívny proces výskumu a návrhu veľa rozhovorov s rôznymi zákazníkmi a zároveň mnoho produktových prototypov a raných pilotných projektov. Rovnaká miera precíznosti a nasadenia sa venuje celému riešeniu, nielen kamerovej jednotke. Na potreby zákazníkov vždy pozeráme súhrnne ako na celok – od záznamu videa v teréne až po prezentáciu dôkazov v súdnej sieni. Práve preto sa, spolu s ďalšími požiadavkami na bezpečnosť a zabezpečenie integrity dôkazov, stala kľúčovým aspektom otvorenosť riešenia – zákazníci nechceli byť nútení do konkrétnych VMS a EMS systémov.“

Nový kamerový systém Axis pre nosenie na tele pozostáva z troch hlavných hardvérových komponentov: samotnej kamery AXIS W100, dokovacej stanice pre kameru (vo verzii AXIS W701 s ôsmimi alebo AXIS W700 s jedným slotom) a systémovej jednotky AXIS W800.

Kamera zaznamenáva video s maximálnym rozlíšením 1080p pri 30 fps a zároveň zhotovuje zvukový záznam prostredníctvom dvoch mikrofónov s funkciou potlačenia ruchu. Použitá technológia na zaistenie širokého dynamického rozsahu je zárukou dobrej obrazovej kvality aj v tých najnáročnejších svetelných podmienkach. Funkcia Axis Zipstream pre systémy nosené na tele obmedzuje nároky na kapacitu úložiska. Napájacia kapacita batérií je navrhnutá tak, aby pokryla celú „plnohodnotnú smenu“, to znamená 12 hodín prevádzky pri normálnom používaní, pričom batérie možno dobíjať aj v automobile alebo pomocou powerbanky.

Dokovacia stanica a systémový ovládač sú samostatné jednotky. Systém možno ľahko rozšíriť a vytvárať z neho ľubovoľne veľké sústavy pre nosenie na tele, pri zachovaní efektívnosti nákladov. Systémová jednotka AXIS W800 predstavuje jednotný prvok na integráciu a správu a umožňuje rýchle a spoľahlivé ukladanie videí z kamery do externého úložiska (100 megabitov na kameru). Všetky dáta sú zašifrované ako pri uložení, tak aj pri prenose (pomocou AES256 a TLS). Video dáta je možné navyše šifrovať na celej trase prenosu medzi oboma koncovými bodmi prostredníctvom špecifických integračných funkcií.

Ďalšie vstavané funkcie kamery AXIS W100:

Mobilná aplikácia AXIS Body Worn Assistant umožňuje používateľom prezerať nasnímané záznamy a radiť ich do kategórií alebo k nim pridávať textový popis alebo poznámky.

Ako vysvetľuje produktový manažér Andersson, jednoduché používanie bolo pri návrhu kľúčovým kritériom: „Je veľmi dôležité, aby ovládanie kamier pre nosenie na tele bolo čo najjednoduchšie, pretože policajti či bezpečnostní pracovníci môžu byť v teréne vystavení najrôznejším stresovým situáciám, zlému počasiu alebo sa často nachádzajú v zle osvetlenom prostredí. Zároveň sme vyvinuli maximálne úsilie, aby rovnako jednoduché bolo aj ovládanie ostatných komponentov systému pre operátorov, ktorí majú na starosti sťahovanie, archiváciu a analýzu nasnímaných videozáznamov.“

Riešenie Axis pre nosenie na tele bude možné zakúpiť prostredníctvom distribučných kanálov Axis v priebehu druhého štvrťroku 2020.

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022