Kingston Technology predá svoju hernú divíziu HyperX spoločnosti HP Inc.

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, Inc., svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila definitívnu dohodu o predaji svojej hernej divízie HyperX spoločnosti HP Inc. Táto akvizícia podporuje stratégiu spoločnosti HP zameranú na rast jej podnikania v oblasti osobných systémov, ktorých atraktívnou súčasťou sú aj hry […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 25. februára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, Inc., svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila definitívnu dohodu o predaji svojej hernej divízie HyperX spoločnosti HP Inc. Táto akvizícia podporuje stratégiu spoločnosti HP zameranú na rast jej podnikania v oblasti osobných systémov, ktorých atraktívnou súčasťou sú aj hry a periférne zariadenia. Oceňované portfólio produktov HyperX zahŕňa celý rad herných periférií, vrátane headsetov, klávesníc, myší a podložiek, USB mikrofónov a príslušenstva pre herné konzoly.

„HyperX patrí medzi lídrov v oblasti periférnych zariadení, ktorých technológii dôverujú hráčmi z celého sveta, a preto sme radi, že budeme môcť privítať jeho vynikajúci tím v rodine HP,“ povedal Enrique Lores, prezident a CEO spoločnosti HP Inc. „Týmto krokom pokračujeme v budovaní našej popredné pozície v oblasti osobných systémov, kde sa usilujeme o vylepšenie používateľského prostredia a expanziu do nadväzujúcich perspektívnych kategórií produktov. Významné príležitosti vidíme práve na veľkom a rastúcom trhu periférií. Pridanie spoločnosti HyperX do nášho portfólia sa stane hnacím motorom ďalších inovácií a rastu nášho podnikania.“

Počítačové hry sú naďalej jednou z najpopulárnejších foriem zábavy a predpokladá sa, že do roku 2023 dosiahne hodnota tohto odvetvia počítačového hardvéru výšku 70 miliárd dolárov. Očakáva sa tiež, že globálny trh s periférnymi zariadeniami vzrastie do roku 2024 na 12,2 miliardy dolárov , pričom herné periférie budú mať na tomto raste nemalý podiel.

„Produkty HyperX sú navrhnuté tak, aby spĺňali aj tie najnáročnejšie požiadavky všetkých hráčov – od príležitostných až po profesionálov – a pomáhali im tak víťaziť a udržať sa na špičkovej úrovni,“ povedal John Tu, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Kingston. „Obe naše spoločnosti prosperujú, pretože sa staráme o našich zamestnancov a zdieľame rovnaké základné hodnoty a firemnú kultúru. David Sun (spoluzakladateľ a COO) aj ja sme videli, aké možnosti podnikania spoločnosť HP pre HyperX a jeho zamestnancov ponúka, a obaja sme si uvedomili, že takáto zmena môže HyperX priniesť lepšiu budúcnosť.“

Spoločnosť HP si v ostatných rokoch vybudovala veľké a stále rastúce globálne herné portfólio reprezentované jej značkou OMEN a prvotriednym ekosystémom hardvéru, softvéru, obsahu a služieb. Medzi jej pokročilé a výkonné herné zariadenia patria napríklad notebooky OMEN 15 alebo HP Pavilion Gaming 16. Okrem hardvéru podporuje spoločnosť HP aj inovácie softvéru na svojej platforme OMEN Gaming Hub, ku ktorej sa môžu hráči pripojiť, konfigurovať tu svoje herné vybavenie a hrať hry. Pridanie produktov HyperX do herného ekosystému HP prinesie hráčom nielen nové možnosti hrania, ale aj intenzívnejšie herné zážitky.

Podľa podmienok zmluvy spoločnosť HP za získanie portfólia herných periférií HyperX zaplatí 425 miliónov dolárov so započítaním bežného prevádzkového kapitálu a ďalších kompenzácií. Spoločnosť Kingston si naďalej ponechá svoje portfólio DRAM, flash a SSD produktov pre hráčov a počítačových nadšencov. Očakáva sa, že táto akvizícia sa počas prvého roka po jej realizácii prejaví aj vo zvýšení výnosu akcií spoločnosti HP. Transakcia by mala byť uzavretá v 2. štvrťroku 2021, akonáhle bude schválená príslušnými regulačnými orgánmi a budú splnené ďalšie obvyklé podmienky.

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022