Výhody sublimačnej tlače

Kvalitná potlač, ktorá ozdobí tričko, tašku alebo hrnček? Jedine sublimácia

Milujete originálnu módu? Chcete si udržať dobré vzťahy so zákazníkmi vďaka štýlovým a nevšedným reklamným predmetom? V tom prípade vám ponúkame techniku sublimačnej tlače, ktorá sa pod výrobu takýchto luxusných detailov podpíše.

Autor
Dátum zverejnenia 12. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Milujete originálnu módu? Chcete si udržať dobré vzťahy so zákazníkmi vďaka štýlovým a nevšedným reklamným predmetom? V tom prípade vám ponúkame techniku sublimačnej tlače, ktorá sa pod výrobu takýchto luxusných detailov podpíše.

Sublimačná tlač je jedným z najbežnejších spôsobov tlače obrázkov na syntetické tkaniny a materiály – a to z dobrého dôvodu. Nielenže je digitálna tlač ostrá, jasná a farebná, ale obraz prakticky nikdy nevybledne. Okrem toho je sublimačná tlač nákladovo efektívna pre malé série, čo z nej robí obľúbenú techniku tlače pre personalizované oblečenie, ako sú tričká a iné drobnosti, ako sú napríklad hrnčeky.

Sublimačný papier je základ úspechu

Sublimačná tlač, je tlačová technika, ktorá zahŕňa aplikáciu tepelného lisu na list prenosového papiera, ktorý bol vytlačený špeciálnymi stuhnutými atramentmi. Po zahriatí sa tieto stuhnuté atramenty odparia na plyn. Plyn potom preniká vláknami polyesterových textílií alebo iných plastových materiálov a vytvára tak dokonalú grafiku.

Aby ste pochopili, ako sa sublimačná tlač líši od klasickej tlače, zamyslite sa nad svojou typickou domácou alebo kancelárskou tlačiarňou. V typickej atramentovej tlačiarni sa atrament nastrieka priamo na papier ako kvapalina. Tekutý atrament potom zaschne na papieri kombináciou vzduchu a tepla a stane sa pevným.

Sublimačná tlač sa líši v tom, že zahŕňa určité kroky. Prvý krok vyzerá asi ako atramentová tlač: tekuté atramenty sa nanesú na špeciálny sublimačný prenosový papier, kde farby zaschnú do pevnej látky. Ale práve druhá fáza je to, čo robí sublimačnú tlač jedinečnou: tuhé atramenty sa potom odparia a prenesú na poly-materiál bez toho, aby znova prešli cez svoj tekutý stav.

Aké materiály je možné tlačiť sublimáciou?

Sublimačná tlač funguje najlepšie iba na plastové substráty, ako sú polyesterové tkaniny, guma a domáce plasty. Pravdepodobne ste už videli tričká s potlačou, plavky, športové vybavenie, sprchové závesy, náramky na podujatia, žabky, tácky, hrnčeky, rohožky, podložky pod myš a ďalšie.

K dispozícii musíte mať samozrejme aj špeciálny termolis, ktorý je určený pre potlač konkrétneho produktu so špecifickým tvarom a vlastnosťami.

Výhody sublimačnej tlače

V porovnaní s inými bežnými tlačovými technikami má sublimačná tlač množstvo nasledujúcich výhod:

Každý jeden bod atramentu pri sublimačnej tlači môže mať inú farbu. Z tohto dôvodu sa sublimovaná grafika javí vo vysokom rozlíšení a má úžasnú vernosť farieb aj pod mikroskopom.

Sublimačná tlač na tkanine znamená, že odev môžete používať alebo nosiť ihneď po opustení lisu bez toho, aby ste sa museli obávať rozmazania atramentu.

Lisy sú jednoduché stroje a termálna tlačová hlava sa nemusí pohybovať tam a späť po tlačovom médiu. To znamená, že je menej pravdepodobné, že sa sublimačné tlačiarne pokazia.

Sublimované farbivo impregnuje a stáva sa súčasťou materiálu. Nevybledne ani neznehodnotí plast a farby nezostanú, ak budú vystavené vode.

Sublimačná tlač môže fungovať aj pre tie najzložitejšie tvary, čo vám umožní vytlačiť celú tkaninu odevu.

Sublimácia farbiva si nevyžaduje žiadnu vodu a veľmi málo zdrojov energie v porovnaní s inými komerčnými metódami tlače. Takže pri tomto spôsobe potlače aj ušetríte. Tak čo, vyskúšate ju?

Najnovšie

Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

31. mája 2023

Priekopník vo vývoji mobilnej fotografie

Séria Huawei P

Spôsob, akým zachytávame, ukladáme a zdieľame naše spomienky, prešiel za posledné roky pozoruhodnou premenou.

30. mája 2023

S Anti-Shake Sensor Rotation nie je vidieť chvenie rúk

Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro dokazuje svoje výnimočné foto schopnosti aj v tmavom prostredí

30. mája 2023

prieskum mapoval spotrebiteľské správanie

Slováci preferujú digitálne ramenné tlakomery

V slovenských domácnostiach sa najčastejšie používajú ramenné tlakomery. Z teplomerov vedú digitálne kontaktné, hneď po nich sklenené lekárske, ukázal prieskum.

24. mája 2023

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022