Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 18. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon oznámila, že úzka spolupráca so spoločnosťou Plockmatic, globálnym dodávateľom dokončovacích riešení pre tlač a spracovanie poštových zásielok, vyústila v integráciu digitálnych atramentových archových tlačiarní Canon radu varioPRINT iX so zariadením na lakovanie papiera Plockmatic DigiCoater Pro 400 HD LED. Vďaka kvalite tlače podobnej ofsetovej, vysokej produktivite a nákladovej efektivite sa tlačiarne radu varioPRINT iX osvedčili ako obľúbená investícia pre komerčné a online tlačiarne.

Vďaka kombinácii oboch technológií majú teraz používatelia tlačiarní radu varioPRINT iX možnosť vytvárať kvalitné aplikácie s UV lakom rýchlejšie a v jedinom automatizovanom pracovnom postupe. Komerční používatelia tlačiarní radu varioPRINT iX, ktorí chcú vyrábať tlačové materiály s lakovaním, ako sú napríklad vizitky, pohľadnice alebo obálky kníh a časopisov, môžu teraz maximalizovať svoju produktivitu pripojením zariadenia DigiCoater Pro 400 HD LED inline.

Vďaka integrácii nebude potrebný manuálny zásah do procesu a zníži sa aj riziko obmedzenia výroby. Komerčné tlačiarne tak budú môcť jednoducho dodávať aplikácie s lesklým vzhľadom a vyššou hodnotou a zákazky realizovať v kratšom čase. Pri použití technológie ochranného laku sú výsledky atraktívnejšie a náter zároveň chráni potlačené materiály pred opotrebením, vodou, nečistotami a potravinami.

Vďaka využitiu tenkej vrstvy laku – len cca 2-4 g/m2 – je jeho vytvrdzovanie jednoduchšie a úspornejšie ako pri využití tradičných technológií, ktoré využívajú cca 15-30 g/m2 laku. Celý proces je rýchly a lakované výstupy sú ihneď pripravené na ďalšie dokončovanie.

 

Oba stroje sú prepojené prostredníctvom otvoreného rozhrania SFD, vďaka čomu je obojsmerná komunikácia medzi tlačiarňou varioPRINT iX-series a Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED vysoko efektívna. Kontrolér stroja PRISMAsync ľahko zaregistruje chybne vytlačené listy a zariadenie varioPRINT iX ich automaticky vytlačí znova.

 

Hayco Van Gaal, viceprezident pre predaj a servis v oblasti komerčnej tlače v regióne EMEA spoločnosti Canon Europe, uviedol: „Spoločnosť Canon opäť umožnila svojim zákazníkom dosiahnuť vyššiu produktivitu a kratšiu dobu spracovania zákaziek pomocou automatizácie, ktorú umožňuje inline integrácia. Vysoko kvalitný tlačový výstup zo zariadenia varioPRINT v kombinácii s možnosťami zušľachťovania zariadenia Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED je prínosom pre všetky komerčné tlačiarne, ktoré chcú využiť rastúci dopyt trhu po tlačových aplikáciách s vysokou pridanou hodnotou. Našli sme spôsob, ako môžu naši zákazníci rozšíriť portfólio produktov, zvýšiť marže a zároveň maximalizovať efekt aplikácií a minimalizovať výrobné náklady.“

 

Johan Mikaelsson, viceprezident pre Business Unit Inline & Technical Support spoločnosti Plockmatic Group, o partnerstve so spoločnosťou Canon vyhlásil: „Inovatívna technológia Digicoater Pro 400 HD LED umožňuje komerčným tlačovým prevádzkam zvýšiť hodnotu tlačených aplikácií a znížiť výrobné náklady. Zariadenie Digicoater Pro 400 HD LED s radom Canon varioPRINT iX považujeme za dokonalú kombináciu, ktorá podporí rast podnikania aj spokojnosť zákazníkov.“

 

Ďalšie informácie o zariadeniach rady varioPRINT iX nájdete na tejto adrese, viac o Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED nájdete tu.

 

 

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022