Lifestylové televízory od Samsungu Slováci milujú

Najväčší záujem je o televízor The Frame, ktorý sa v režime spánku dokáže zmeniť na obraz. Samsung ho v Česku a na Slovensku ponúka už rok, prvú tisícku predal už po 25 týždňoch.

Lifestylové televízory od Samsungu Slováci milujú, je to už každý dvadsiaty predaný QLED TV

Mimoriadny záujem o lifestylové televízory QLED od Samsungu prejavujú diváci v Českej republike aj na Slovensku. Aktuálne je každý dvadsiaty predaný QLED televízor od tohto výrobcu jedným z lifestylových modelov. Česká republika je spoločne so Slovenskom tak pre Samsung jedným z piatich najúspešnejších trhov v Európe z hľadiska záujmu o lifestylové televízory. Samsung u nás aktuálne ponúka tri modely týchto televízorov: The Frame, ktorý sa v režime spánku dokáže zmeniť na obraz, dizajnový The Serif a otočný televízor The Sero.

Najviac láka televízor, ktorý sa vie zmeniť na obraz

Najdlhšie sa na Slovensku predáva The Frame – už od minulého roka. Niet teda divu, že je z trojice lifestylových modelov QLED televízorov od Samsungu najpredávanejší. „Prvých 100 televízorov The Frame sme dokázali predať za šesť týždňov po uvedení na trh,“ hovorí Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Na prvú tisícku predaných kusov sme sa dostali už po 25 týždňoch,“ dodáva. Slováci pri modeli The Frame preferujú predovšetkým uhlopriečku 55″, čo nie je príliš prekvapivé, pretože ide všeobecne o najpredávanejšiu veľkosť televízora na Slovensku. Odporúčaná maloobchodná cena pri tejto veľkosti televízora je 1399 Eur.

Slováci si ale taktiež obľúbili aj televízory The Frame najmenšej veľkosti 32″, ktoré Samsung uviedol na trh ešte len tento rok na jar a je možné ich zakúpiť za odporúčanú maloobchodnú cenu 549 Eur. „Počas leta tvorila táto veľkosť televízorov The Frame dokonca 20 percent celkových predajov tohto lifestylového televízora,“ prezradil Michal Forejt. Podľa jeho slov sa tak potvrdzuje, že zákazníci hľadajú zaujímavé technológie aj v malých uhlopriečkach. The Frame s uhlopriečkou 32″ je zaujímavý aj v tom, že je ho možné umiestniť na stenu aj vo vertikálnej pozícii, teda na výšku. Na rozdiel od rovnakých televízorov vyšších uhlopriečok má The Frame s uhlopriečkou 32″ rozlíšenie Full HD, všetky ostatné majú obraz s rozlíšením Ultra HD/4K.

Ku každému televízoru The Frame si môžu zákazníci dokúpiť vymeniteľné rámčeky v štyroch farebných variantoch. Za prvý rok predaja na Slovensku bol najväčší záujem o béžové rámčeky, ktoré tvorili 40 percent dopytu. Každý desiaty majiteľ televízora The Frame využíva členstvo v Art Store, prostredníctvom ktorého môžu nakupovať a meniť umelecké diela, ktoré sa im zobrazujú na obrazovke televízora v režime Ambient. „Predpokladáme, že títo zákazníci si ich aktívne a pravidelne menia, momentálne ich je prostredníctvom Art Store k dispozícií vyše 1 400,“ zdôrazňuje Michal Forejt.

Bodujú aj dizajnové modely a unikátne otočné televízory

Tento rok Samsung uviedol na slovenský trh ďalšie dva modely lifestylových televízorov. Najskôr The Serif, moderný dizajnový televízor, ktorý sa prispôsobí akémukoľvek interiéru a dokonca nepotrebuje ani stojan. Umiestniť ho môžete prakticky kamkoľvek a vďaka jedinečnému riešeniu rámu v tvare písmena I môže stáť dokonca aj na zemi, poličke alebo v knižnici. Horná časť televízora potom môže slúžiť ako podložka pre kvetináč či vázu. Na unikátnej podobe televízora so Samsungom exkluzívne spolupracovali preslávení priemyselní dizajnéri Ronan a Erwan Bouroulleceovi. Okrem samotného dizajnu televízora vytvorili aj motívy na obrazovku v režime Ambient, keď je televízor vypnutý. The Serif je na slovenskom trhu dostupný v dvoch farebných variantoch (Cloud White a Cottin Blue) a troch uhlopriečkach (43″, 49″, 55″) za odporúčanú maloobchodnú cenu od 999 Eur.


Druhou tohtoročnom lifestylovou novinkou je The Sero, prvý komerčne predávaný otočných televízor na svete, ktorý podľa formátu videa zostane buď v klasickej horizontálnej pozícii, alebo prostredníctvom špeciálneho motorčeka otočí obrazovku na výšku a prehrá videá vertikálne. Tento televízor nepotrebuje stojan, pretože ten je už jeho súčasťou. Zároveň je možné ho jednoducho premiestňovať po miestnosti pomocou zabudovaných koliesok, ktoré je možné k televízoru The Sero dokúpiť. Tento unikátny televízny prijímač je určený najmä mileniálom a príslušníkom generácie Z – je vhodný na sledovanie seriálov, filmov a taktiež sociálnych sietí. Navyše podporuje funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu. The Sero je na slovenskom trhu dostupný v jedinej uhlopriečke 43″ za odporúčanú maloobchodnú cenu 1599 Eur, ktorá zodpovedá hodnote prémiového smartfónu.


Od začiatku predaja lifestylových televízorov Samsung na slovenskom trhu tvoril ich podiel na celkovom predaji všetkých QLED televízorov tohto výrobcu 3,3 percenta, ale neustále rastie a v tohtoročnom treťom štvrťroku dosiahol až takmer 5 percent. „Táto hodnota nás radí medzi TOP 5 pobočiek Samsungu v Európskej únii,“ upozorňuje Michal Forejt. „Je vidieť, že slovenskí zákazníci stopercentne akceptovali nový koncept televízorov a stále viac ich vyhľadávajú. Očakávame teda, že záujem o lifestylové TV naďalej bude rásť, rovnako ako ich podiel na celkovom počte predaných QLED televízorov,“ dodáva.

TPD – autoritzovaný predajca

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Stále nemáte dosť inšpirácie, čo kúpiť pod stromček? A navyše kde to kúpiť? Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na darčeky, ktoré môžu potešiť ženy vo vašom okolí.

Tipy na vianočné darčeky pre ženy

Zdravé zuby aj na cestách Chcete mať zdravé zuby a ďasná? Nestresovať sa z každej návštevy zubára? Na kefku TrueLife SonicBrush Compact s modernou sonickú technológiou sa môžete spoľahnúť vy, aj váš partner. V sade TrueLife SonicBrush Compact Duo totiž nájdete dva sonické kefky (v čiernej a bielej variante), štyri zubné hlavice, dve cestovné puzdra […]

3. decembra 2020

Monitory Philips Brilliance s dokovaním USB-C a Windows Hello ™

Navrhnuté pre vysokú produktivitu a lepšie zobrazovanie

MMD, popredný svetový hráč v oblasti displejov a licenčné partner monitorov značky Philips, oznamuje nové monitory Philips 326P1H (uhlopriečka 31,5 „/ 80 cm) a Philips 329P1H (uhlopriečka 31,5“ / 80 cm) , ktoré ponúkajú vstavanú dokovaciu stanicu USB-C s dodávkou energie, brilantné kvalitu obrazu s vysokou presnosťou a jasnosťou a webovú kameru Windows Hello ™, […]

3. decembra 2020

Bezproblémová tlač, skenovanie a kopírovanie s jednoduchou kompaktnou tlačiarňou

Canon PIXMA TS3450

Spoločnosť Canon Europe dnes predstavila svoj najnovší prírastok do svojho radu atramentových tlačiarní základnej série PIXMA TS, model PIXMA TS3450.

2. decembra 2020

Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE 3 Aura ANC

Technológia na potlačenie vonkajšieho hluku pri počúvaní hudby.

Slúchadlá Niceboy HIVE 3 Aura ANC dokážu vďaka technológii Active Noise Cancelling potlačiť okolité zvuky, takže si môžete hudbu vychutnať naplno. Na jedno nabitie hrajú až 50 hodín a ak sa ponáhľate, do 4 minút budete mať nabité na celú hodinu počúvania.

2. decembra 2020

Jednoduché párovanie

Takto prepojíte slúchadlá Huawei FreeBuds Pro s akýmkoľvek smartfónom za pár sekúnd

Prémiové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro môžete prepojiť s akýmkoľvek smartfónom alebo tabletom bez ohľadu na to, či má operačný systém iOS alebo Android. Proces párovania je v oboch prípadoch jednoduchý.

24. novembra 2020

Logitech G predstavuje svoju doposiaľ najľahšiu bezdrôtovú hráčsku myš pre e-šport

Myš PRO X SUPERLIGHT

Myš Logitech G PRO X Superlight, navrhnutá v spolupráci s profesionálnymi e-športovcami, má špičkovou bezdrôtovú technológiu LIGHTSPEED, ultra presný senzor HERO 25K a váži len necelých 63 gramov

19. novembra 2020

Myš Logitech G PRO X Superlight, navrhnutá v spolupráci s profesionálnymi e-športovcami, má špičkovou bezdrôtovú technológiu LIGHTSPEED, ultra presný senzor HERO 25K a váži len necelých 63 gramov

Logitech G predstavila najľahšiu bezdrôtovú hráčsku myš pre e-šport

Logitech G predstavuje doposiaľ najľahšiu bezdrôtovú e-sport hráčsku myš Logitech G PRO X SUPERLIGHT. Táto myš s bezdrôtovou technológiou LIGHTSPEED, senzorom HERO 25K a dokonale prepracovanou mechanickou konštrukciou sa pre svetových elitných profesionálnych e-športovcov rýchlo stáva novým štandardom.

18. novembra 2020

Kamera na každú akciu

Niceboy VEGA X Lite

VEGA X Lite je univerzálna akčná kamera, s ktorou si užijete nielen športy, ale zaznamenáte aj jazdu autom a môžete použiť ako webkameru. Má dobré rozlíšenie videozáznamu aj fotografií a jej ovládanie je také jednoduché, že ho zvládne aj úplný začiatočník. Jej miniatúrne rozmery z nej navyše robia partnera na akúkoľvek akciu. Na našom trhu patrí k cenovo najdostupnejším akčným kamerám.

18. novembra 2020

Práca, výučba aj zábava sa po celom svete presúvajú do domácností

Samsung uvedie na trh nové elegantné Smart Monitory

Univerzálne, cenovo dostupné monitory pre domácu prácu, výučbu aj zábavu budú na slovenskom trhu dostupné v limitovanom množstve od decembra.

 

18. novembra 2020

Kyocera uvádza ekologickú tlačiareň novej generácie

Vyšší výkon a väčšia bezpečnosť

Kyocera Document Solutions Europe, popredný dodávateľ tlačiarní a kancelárskych riešení, oznamuje uvedenie svojho najnovšieho zariadenia, čiernobielej tlačiarne formátu A3, ktorá prináša vyšší výkon, väčšiu bezpečnosť a vysokú kvalitu tlače pri zachovaní šetrnosti k životnému prostrediu.

13. novembra 2020

Odporúčané

TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020

Axis deň 2020 sa uskutoční offline i online a predstaví IP technológie (nielen) pre dobu covidovú

Každoročná konferencia spoločnosti Axis Communications sa tento rok uskutoční v utorok 6. októbra 2020 od 9:00 v priestoroch karlínskej Spojky v Prahe pod názvom Dnes a zajtra – Technológie pre každú dobu.  Záujemci z oboru sa môžu registrovať zdarma a zúčastniť sa akcie osobne alebo sledovať online prenos.

27. septembra 2020

Recenzia

Stará škola stále existuje, káblové slúchadlá Niceboy ORYX X300 sú poctivou nostalgiou

Slúchadlá Niceboy ORYX X300 patria medzi tie najlepšie vo svojej triede.

11. septembra 2020
TEST

Recenzia

Kovová klávesnica Niceboy Oryx K300X. Zabudnite na predsudky, toto je ideálny darček pre každého.

Už dlho sme sa na tak nepobavili pri písaní, ako práve počas testu tejto nezvyčajnej klávesnice.

11. septembra 2020
TEST

Recenzia

Absolútna špička. AOC G Line 2nd Gen (CU34G2X 34)

Úchvatný obraz je pri tejto cene samozrejmosť, no AOC zachádza oveľa ďalej a ponúka aj pokročilé funkcie pre náročných.

9. septembra 2020