Lifestylové televízory od Samsungu Slováci milujú

Najväčší záujem je o televízor The Frame, ktorý sa v režime spánku dokáže zmeniť na obraz. Samsung ho v Česku a na Slovensku ponúka už rok, prvú tisícku predal už po 25 týždňoch.

Lifestylové televízory od Samsungu Slováci milujú, je to už každý dvadsiaty predaný QLED TV

Mimoriadny záujem o lifestylové televízory QLED od Samsungu prejavujú diváci v Českej republike aj na Slovensku. Aktuálne je každý dvadsiaty predaný QLED televízor od tohto výrobcu jedným z lifestylových modelov. Česká republika je spoločne so Slovenskom tak pre Samsung jedným z piatich najúspešnejších trhov v Európe z hľadiska záujmu o lifestylové televízory. Samsung u nás aktuálne ponúka tri modely týchto televízorov: The Frame, ktorý sa v režime spánku dokáže zmeniť na obraz, dizajnový The Serif a otočný televízor The Sero.

Najviac láka televízor, ktorý sa vie zmeniť na obraz

Najdlhšie sa na Slovensku predáva The Frame – už od minulého roka. Niet teda divu, že je z trojice lifestylových modelov QLED televízorov od Samsungu najpredávanejší. „Prvých 100 televízorov The Frame sme dokázali predať za šesť týždňov po uvedení na trh,“ hovorí Michal Forejt, riaditeľ divízie spotrebnej elektroniky v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Na prvú tisícku predaných kusov sme sa dostali už po 25 týždňoch,“ dodáva. Slováci pri modeli The Frame preferujú predovšetkým uhlopriečku 55″, čo nie je príliš prekvapivé, pretože ide všeobecne o najpredávanejšiu veľkosť televízora na Slovensku. Odporúčaná maloobchodná cena pri tejto veľkosti televízora je 1399 Eur.

Slováci si ale taktiež obľúbili aj televízory The Frame najmenšej veľkosti 32″, ktoré Samsung uviedol na trh ešte len tento rok na jar a je možné ich zakúpiť za odporúčanú maloobchodnú cenu 549 Eur. „Počas leta tvorila táto veľkosť televízorov The Frame dokonca 20 percent celkových predajov tohto lifestylového televízora,“ prezradil Michal Forejt. Podľa jeho slov sa tak potvrdzuje, že zákazníci hľadajú zaujímavé technológie aj v malých uhlopriečkach. The Frame s uhlopriečkou 32″ je zaujímavý aj v tom, že je ho možné umiestniť na stenu aj vo vertikálnej pozícii, teda na výšku. Na rozdiel od rovnakých televízorov vyšších uhlopriečok má The Frame s uhlopriečkou 32″ rozlíšenie Full HD, všetky ostatné majú obraz s rozlíšením Ultra HD/4K.

Ku každému televízoru The Frame si môžu zákazníci dokúpiť vymeniteľné rámčeky v štyroch farebných variantoch. Za prvý rok predaja na Slovensku bol najväčší záujem o béžové rámčeky, ktoré tvorili 40 percent dopytu. Každý desiaty majiteľ televízora The Frame využíva členstvo v Art Store, prostredníctvom ktorého môžu nakupovať a meniť umelecké diela, ktoré sa im zobrazujú na obrazovke televízora v režime Ambient. „Predpokladáme, že títo zákazníci si ich aktívne a pravidelne menia, momentálne ich je prostredníctvom Art Store k dispozícií vyše 1 400,“ zdôrazňuje Michal Forejt.

Bodujú aj dizajnové modely a unikátne otočné televízory

Tento rok Samsung uviedol na slovenský trh ďalšie dva modely lifestylových televízorov. Najskôr The Serif, moderný dizajnový televízor, ktorý sa prispôsobí akémukoľvek interiéru a dokonca nepotrebuje ani stojan. Umiestniť ho môžete prakticky kamkoľvek a vďaka jedinečnému riešeniu rámu v tvare písmena I môže stáť dokonca aj na zemi, poličke alebo v knižnici. Horná časť televízora potom môže slúžiť ako podložka pre kvetináč či vázu. Na unikátnej podobe televízora so Samsungom exkluzívne spolupracovali preslávení priemyselní dizajnéri Ronan a Erwan Bouroulleceovi. Okrem samotného dizajnu televízora vytvorili aj motívy na obrazovku v režime Ambient, keď je televízor vypnutý. The Serif je na slovenskom trhu dostupný v dvoch farebných variantoch (Cloud White a Cottin Blue) a troch uhlopriečkach (43″, 49″, 55″) za odporúčanú maloobchodnú cenu od 999 Eur.


Druhou tohtoročnom lifestylovou novinkou je The Sero, prvý komerčne predávaný otočných televízor na svete, ktorý podľa formátu videa zostane buď v klasickej horizontálnej pozícii, alebo prostredníctvom špeciálneho motorčeka otočí obrazovku na výšku a prehrá videá vertikálne. Tento televízor nepotrebuje stojan, pretože ten je už jeho súčasťou. Zároveň je možné ho jednoducho premiestňovať po miestnosti pomocou zabudovaných koliesok, ktoré je možné k televízoru The Sero dokúpiť. Tento unikátny televízny prijímač je určený najmä mileniálom a príslušníkom generácie Z – je vhodný na sledovanie seriálov, filmov a taktiež sociálnych sietí. Navyše podporuje funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu. The Sero je na slovenskom trhu dostupný v jedinej uhlopriečke 43″ za odporúčanú maloobchodnú cenu 1599 Eur, ktorá zodpovedá hodnote prémiového smartfónu.


Od začiatku predaja lifestylových televízorov Samsung na slovenskom trhu tvoril ich podiel na celkovom predaji všetkých QLED televízorov tohto výrobcu 3,3 percenta, ale neustále rastie a v tohtoročnom treťom štvrťroku dosiahol až takmer 5 percent. „Táto hodnota nás radí medzi TOP 5 pobočiek Samsungu v Európskej únii,“ upozorňuje Michal Forejt. „Je vidieť, že slovenskí zákazníci stopercentne akceptovali nový koncept televízorov a stále viac ich vyhľadávajú. Očakávame teda, že záujem o lifestylové TV naďalej bude rásť, rovnako ako ich podiel na celkovom počte predaných QLED televízorov,“ dodáva.

TPD – autoritzovaný predajca

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022