Funkcia Podpísané video od Axis

Môžeme ešte v čase deep fake veriť videu?

Axis Communications predstavuje nový prvok kybernetickej bezpečnosti pre kamery Axis nosené na tele. Ide o funkciu „Podpísané video“, ktorá je už k dispozícii v rade stacionárnych IP kamier Axis, a ktorá teraz s verziou firmvéru 11.0 prichádza aj do nositeľných kamier AXIS W101. Táto unikátna funkcia pridáva do videostreamu kryptografický kontrolný súčet, ktorý umožňuje spoľahlivo […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Axis Communications predstavuje nový prvok kybernetickej bezpečnosti pre kamery Axis nosené na tele. Ide o funkciu „Podpísané video“, ktorá je už k dispozícii v rade stacionárnych IP kamier Axis, a ktorá teraz s verziou firmvéru 11.0 prichádza aj do nositeľných kamier AXIS W101. Táto unikátna funkcia pridáva do videostreamu kryptografický kontrolný súčet, ktorý umožňuje spoľahlivo sledovať video späť k jedinečnej kamere Axis, ktorá záznam vytvorila a umožňuje overiť, že video je autentické a nikto ho nezmanipuloval. Axis sa autenticite videa venuje dlhodobo, čoho príkladom je aj policajná súťaž Nejlepší důkaz v susednej Českej republike.

Či už ide o vyšetrovanie trestných činov alebo žaloby občanov a zamestnancov na verejné orgány a podniky, je nevyhnutné, aby bolo možné autenticitu videa prezentovať bez akýchkoľvek pochybností: najmenšiu pochybnosť možno totiž využiť na napadnutie relevantnosti video dôkazu. Podpísanie videa v najskoršom možnom bode a jeho prepojenie s konkrétnym zariadením znamená, že sa informácia o autenticite zachová v celom reťazci bez toho, aby bolo nutné zapojiť akékoľvek ďalšie overovanie, či už ľudské, alebo digitálne.

Podpísané video ako open source projekt – aj ako funkcia v rade Axis kamier

V decembri 2021 prišla spoločnosť Axis s projektom s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý poskytol referenčný návrh metódy overovania videa celému odvetviu. Softvérové knižnice spolu s dokumentáciou z projektu overovania videa dala spoločnosť k dispozícii na GitHub.

V rade kamier Axis je teraz Podpísané video k dispozícii ako nová funkcia využívajúca hardvérový komponent Axis Edge Vault, jeden z kľúčových bezpečnostných prvkov produktov Axis. Axis Edge Vault je zabezpečený kryptografický výpočtový modul chrániaci jedinečné ID zariadenia Axis, ktoré sa skladá zo súboru certifikátov, vrátane digitálne podpísanej verzie globálne jedinečného sériového čísla zariadenia. Edge Vault ukladá bezpečne citlivé dáta, zabezpečuje bezpečné spúšťanie aplikácií a ponúka bezpečné overovanie zariadenia pomocou štandardizovanej metódy IEEE 802.1AR. Zoznam aktuálnych produktov Axis s funkciou Podpísané video je k dispozícii tu.

Novo aj v nositeľných kamerách AXIS W101

Riešenie Axis pre nositeľné kamery, ktorého jadrom je kamera AXIS W101, umožňuje používateľom sledovať video na ich mobilnom zariadení alebo vo zvolenom VMS/EMS po tom, čo kameru vložia do dockovacej stanice a synchronizujú ju (v súlade s nastavenými pravidlami). Z bezpečnostných dôvodov ale používatelia nemôžu reálne dáta priamo z kamery s nikým zdieľať. Podpísané video je k dispozícii od novej verzie firmvéru 11.0 a poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany tohto nositeľného kamerového systému, takže si zákazníci môžu byť istí, že autenticita video dôkazov zostane zachovaná – od okamihu vytvorenia videa až po súdnu sieň.

Autenticitu videa v Čechách propaguje súťaž Nejlepší důkaz

Spoločnosť Axis Communications sa kybernetickej bezpečnosti a autenticite videa z bezpečnostných kamier venuje dlhodobo. V Českej republike napríklad iniciovala súťaž Nejlepší důkaz – prehliadku najzaujímavejších videí roku 2022 zhotovených policajnými kamerami a oficiálne publikovaných oddeleniami Polícia ČR, mestských polícií a Colnej správy ČR. Prvá súťaž tohto typu v Čechách má aktuálne uzávierku 31. decembra 2022 a jedným z hlavných hodnotiacich kritérií je práve „význam videa ako dôkazného materiálu“.

Hlavné výhody funkcie Podpísaného videa v kamerách Axis:

Pre lepšie porozumenie funkcii Podpísané video si môžete pozrieť video alebo sprievodný článok na portáli tlačového centra Axis.

Najnovšie

Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

8. decembra 2022

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

8. decembra 2022

Môžu pochváliť lepšou výdržou batérie

Najlepšie smart hodinky pre rok 2022

Ocenenie EISA za najlepšie smart hodinky pre rok 2022 – 2023 získavajú Huawei Watch GT 3 Pro

8. decembra 2022

Užite si každý tón bez rušenia vďaka Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Dokonalá kvalita hudby, hovory bez hluku z okolia a batéria, ktorá vás rozhodne nenechá v štichu. To všetko svojim užívateľom ponúka novinka na trhu, bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2.

8. decembra 2022

Spoľahlivá batéria pre neprerušované hranie

4 dôvody, pre ktoré je Huawei nova Y70 skvelou voľbou pre mobilných hráčov

Účel smartfónu v dnešnej siaha omnoho ďalej, než je obyčajné volanie či esemeskovanie. Smart asistenti vo vreckách nám denne pomáhajú komunikovať, sledovať obľúbené relácie a filmy, zachytávať spomienky, počúvať hudbu a poskytujú možnosť zostať v spojení so svetom.

8. decembra 2022

Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

8. decembra 2022

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C o dve nové zariadenia

Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

Dynabook Europe GmbH predstavuje dva nové notebooky radu Satellite Pro C: 14“ prístroj Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

8. decembra 2022

Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

8. decembra 2022

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Odporúčané

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022