Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Reprosústavy Elac Concentro stelesňujú to najlepšie ako z pohľadu prevedenia, tak aj zvukových vlastností a sú určené pre najnáročnejších užívateľov a poslucháčov. Výrobca do nich premieta takmer storočné skúsenosti z oblasti audiotechniky.
Nový model Elac Concentro S 503 je prvou regálovou reprosústavou rovnomenného radu a vďaka precíznemu prevedeniu, použitým technológiám a materiálom ponúka špičkový zvuk.

Elac Concentro S je synonymom pre spojenie remeselného umu, pokročilej techniky, odvážneho designu a vernej reprodukcie zvuku.

 

Vzhľad nového modelu Concentro S 503 je úplne v súlade s rodinou reprosústav Concentro S a Elac na ňom demonštruje 95 rokov skúseností z odboru akustky.
Dozadu naklonená skriňa ozvučnice pôsobí prirodzene a harmonicky. Silnú väzbu s priestorom tvorí šikmina hornej plochy spoločne s elegantným lichobežníkovým pôdorysom a miznúcimi bočnicami.
Hodnotné spracovanie umocňuje hlboko lesklý čierny alebo biely lak. Luxusným variantom je prevedenie v pravej orechovej dyhe a určite sa bude skvelo vynímať na štýlovej almare, alebo okrášli iný  nábytok na mieru vo vašom byte.

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku.
Concentro S 503 je spojením oboch aspektov do jedného harmonického celku. Tvar skrine ozvučnice je dômyselne navrhnutý tak, aby bol v súlade s potrebami použitých reproduktorov  a s vonkajším prostredím zároveň. Kľúčová je do priestoru vystupujúca zaoblená čelná plocha ozvučnice, ktorá prispieva k účinnému rozptýleniu zvukových vĺn.

Na ozvučnici nenájdete dve rovnobežné steny, čo pomáha eliminácii vzniku nechceného stojatého vlnenia vo vnútri reprosústavy.
Dva páry vzadu umiestnených masívne pozlátených skrutkovacích terminálov zaisťujú dokonalý kontakt a flexibilné pripojenie k zosilňovaču spôsobom bi-wire, ktorý zabraňuje intermodulácii signálov a umožňuje ladenie zvuku výberom rôznych reproduktorových káblov, zatiaľ čo metóda bi-amp vyrovnáva záťaž pomocou dvoch zosilňovačov a zaisťuje maximálnu presnosť zvuku pri akomkoľvek zaťažení.
Aj keď sú na prvý pohľad viditeľné len dva reproduktory, v skutočnosti sa jedná o trojpásmovú reprosústavu.
Špeciálne pre rad Concentro S bol navrhnutý a vyrobený revolučný koaxiálny stredo-výškový reproduktor. Elac ako jediný na svete dokázal integrovať jedinečný skladaný výškový reproduktor JET do stredu membrány stredotónového meniča, čím vznikol dokonalý jednobodový zdroj zvuku so širokým frekvenčným rozsahom – ideál všetkých konštruktérov.
Tiež basový reproduktor je prevzatý od podlahových modelov Concentro S 507/509. Jeho tuhá a pritom ľahká hliníková membrána je uchytená dômyselne tak, aby sa mohla pohybovať v mimoriadne veľkom rozsahu. Vďaka tomu začína frekvenčný rozsah už na úctyhodných 30 Hz, čo je hodnota, ktorú nedosahuje väčšina podlahových reprosústav s oveľa väčším objemom.
Súčasťou dodávky sú tri rôzne tvarované, magneticky upevnené hliníkové krúžky DCR (Directivity Control Ring) tvoriace krátky zvukovod pre stredotónovú membránu. To umožňuje okamžitú a rýchlu kontrolu nad pomerom priameho a rozptýleného zvuku v posluchovej zóne.
Výhradne pre model Concentro S 503 pripravuje Elac podlahový stojan LS-300, ktorý dovolí používateľom umiestnenie reprosústav do priestoru mimo nábytok. Pre všetky tri farebné varianty bude k dispozícii jednotné prevedenie v prekrásnom čiernom klavírnom laku a masívnymi chrómovanými hrotmi v základni.
Reprosústavu Elac Concentro S 503 je možné objednať u autorizovaných predajcov, odporúčaná koncová cena stereo sady v bielom a čiernom prevedení je 7000 EUR, luxusný orechový variant stojí 7800 EUR.

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021