Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. decembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Reprosústavy Elac Concentro stelesňujú to najlepšie ako z pohľadu prevedenia, tak aj zvukových vlastností a sú určené pre najnáročnejších užívateľov a poslucháčov. Výrobca do nich premieta takmer storočné skúsenosti z oblasti audiotechniky.
Nový model Elac Concentro S 503 je prvou regálovou reprosústavou rovnomenného radu a vďaka precíznemu prevedeniu, použitým technológiám a materiálom ponúka špičkový zvuk.

Elac Concentro S je synonymom pre spojenie remeselného umu, pokročilej techniky, odvážneho designu a vernej reprodukcie zvuku.

 

Vzhľad nového modelu Concentro S 503 je úplne v súlade s rodinou reprosústav Concentro S a Elac na ňom demonštruje 95 rokov skúseností z odboru akustky.
Dozadu naklonená skriňa ozvučnice pôsobí prirodzene a harmonicky. Silnú väzbu s priestorom tvorí šikmina hornej plochy spoločne s elegantným lichobežníkovým pôdorysom a miznúcimi bočnicami.
Hodnotné spracovanie umocňuje hlboko lesklý čierny alebo biely lak. Luxusným variantom je prevedenie v pravej orechovej dyhe a určite sa bude skvelo vynímať na štýlovej almare, alebo okrášli iný  nábytok na mieru vo vašom byte.

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku.
Concentro S 503 je spojením oboch aspektov do jedného harmonického celku. Tvar skrine ozvučnice je dômyselne navrhnutý tak, aby bol v súlade s potrebami použitých reproduktorov  a s vonkajším prostredím zároveň. Kľúčová je do priestoru vystupujúca zaoblená čelná plocha ozvučnice, ktorá prispieva k účinnému rozptýleniu zvukových vĺn.

Na ozvučnici nenájdete dve rovnobežné steny, čo pomáha eliminácii vzniku nechceného stojatého vlnenia vo vnútri reprosústavy.
Dva páry vzadu umiestnených masívne pozlátených skrutkovacích terminálov zaisťujú dokonalý kontakt a flexibilné pripojenie k zosilňovaču spôsobom bi-wire, ktorý zabraňuje intermodulácii signálov a umožňuje ladenie zvuku výberom rôznych reproduktorových káblov, zatiaľ čo metóda bi-amp vyrovnáva záťaž pomocou dvoch zosilňovačov a zaisťuje maximálnu presnosť zvuku pri akomkoľvek zaťažení.
Aj keď sú na prvý pohľad viditeľné len dva reproduktory, v skutočnosti sa jedná o trojpásmovú reprosústavu.
Špeciálne pre rad Concentro S bol navrhnutý a vyrobený revolučný koaxiálny stredo-výškový reproduktor. Elac ako jediný na svete dokázal integrovať jedinečný skladaný výškový reproduktor JET do stredu membrány stredotónového meniča, čím vznikol dokonalý jednobodový zdroj zvuku so širokým frekvenčným rozsahom – ideál všetkých konštruktérov.
Tiež basový reproduktor je prevzatý od podlahových modelov Concentro S 507/509. Jeho tuhá a pritom ľahká hliníková membrána je uchytená dômyselne tak, aby sa mohla pohybovať v mimoriadne veľkom rozsahu. Vďaka tomu začína frekvenčný rozsah už na úctyhodných 30 Hz, čo je hodnota, ktorú nedosahuje väčšina podlahových reprosústav s oveľa väčším objemom.
Súčasťou dodávky sú tri rôzne tvarované, magneticky upevnené hliníkové krúžky DCR (Directivity Control Ring) tvoriace krátky zvukovod pre stredotónovú membránu. To umožňuje okamžitú a rýchlu kontrolu nad pomerom priameho a rozptýleného zvuku v posluchovej zóne.
Výhradne pre model Concentro S 503 pripravuje Elac podlahový stojan LS-300, ktorý dovolí používateľom umiestnenie reprosústav do priestoru mimo nábytok. Pre všetky tri farebné varianty bude k dispozícii jednotné prevedenie v prekrásnom čiernom klavírnom laku a masívnymi chrómovanými hrotmi v základni.
Reprosústavu Elac Concentro S 503 je možné objednať u autorizovaných predajcov, odporúčaná koncová cena stereo sady v bielom a čiernom prevedení je 7000 EUR, luxusný orechový variant stojí 7800 EUR.

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022