Samsung predstavuje Galaxy XCover 5

Najnovší odolný smartfón do drsného prostredia

Nový model Galaxy XCover 5 je ideálny do továrne aj do terénu, je skvele chránený voči vode aj prachu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila novinku Galaxy XCover 5 – mimoriadne odolný a pritom technicky sofistikovaný smartfón určený do náročných pracovných podmienok. Smartfón vhodný do továrenskej haly aj do vonkajšieho terénu vydrží prakticky všetko, a pritom je nielen technicky vysoko, ale pôsobí aj elegantne a ľahko sa s ním pracuje. Okrem iného sa vyznačuje vylepšenými možnosťami ovládania v rukaviciach, ďalšou terénnou výhodou je vymeniteľná batéria. Samsung Galaxy XCover je od dnes v predaji na Slovensku za odporúčanú maloobchodnú cenu 279 Eur.

 

„Sústavne a usilovne pracujeme na technológiách, ktoré odvádzajú spoľahlivú prácu v náročných podmienkach továrenských prevádzok alebo vo vonkajšom prostredí. Vieme, že aj manuálne práce na seba dnes stále častejšie berú mobilnú formu,“ vyhlásil Mark Notton, vrchný riaditeľ mobilného portfólia v spoločnosti Samsung Electronics Europe. „Galaxy XCover 5 si v akomkoľvek teréne poradí aj s náročnými úlohami, nezáleží na tom, či prístroj používame v továrenskej hale, v horúčave, v daždi, snehu či mraze. Vždy urobí presne to, čo od neho potrebujete, zvyšuje produktivitu každodennej práce a umožňuje ľahšiu spoluprácu s ostatnými.“

Do náročných podmienok

Funkčná výbava smartfónu Galaxy XCover 5 zodpovedá jeho účelu, teda obstáť na jednotku aj v náročnom prostredí. Vďaka vylepšenému systému tlmenia nárazov prístroju nevadí pád z 1,5 metra[1], certifikát IP68 znamená odolnosť voči vode a prachu[2]. Smartfón je možné ponoriť do viac ako metrovej hĺbky na dlhšie ako 30 minút. V terénnych podmienkach sa často pracuje kvôli bezpečnosti v rukaviciach, vďaka čomu výrobcovia vybavili prístroj funkciou Glove Touch – tá výrazne zvyšuje citlivosť prístroja na dotyk, aj keď užívateľ používa rukavice.

Fyzická odolnosť však nie je všetko, profesionálne smartfóny do terénu musia spoľahlivo chrániť uložené informácie. Pri Galaxy XCover 5 sa o to stará osvedčená bezpečnostná platforma Samsung Knox, ktorá bráni pred poškodením všetkého od procesora a snímača fotoaparátu až po jednotlivé aplikácie – teda hardvér aj softvér. Všetky dôverné informácie sú chránené v reálnom čase, systém tiež preventívne vyhľadáva malware a predchádza pokročilým metódam útokov.

Integrácia v partnerskom ekosystéme Samsungu

Do výbavy Galaxy XCover 5 patrí rad vyspelých mobilných riešení z dielní našich partnerov, vďaka ktorým smartfón získal niektoré prekvapivé funkcie – funguje napríklad ako vysielačka s podporou Microsoft Teams. Funkcia push-to-talk umožňuje nadviazať kontakt s ľubovoľným človekom jednoduchým stlačením jediného tlačidla, čo v teréne výrazne uľahčuje komunikáciu. Okrem toho je možné nastaviť, aké aplikácie je možné spúšťať pomocou programovateľného tlačidla XCover Key – napríklad rozsvietiť svetlo, vytočiť núdzové volanie alebo otvoriť mapy.

Vylepšené parametre

Základom hardvérovej výbavy je výkonný procesor Exynos850, operačná pamäť 4 GB RAM a úložný priestor až 64 GB – s tým dokáže Galaxy XCover 5 bezpečne splniť aj veľmi náročné úlohy. Medzi ďalšie výhody patrí aj vymeniteľná batéria s kapacitou 3 000 mAh, ktorú je možné rýchlo dobíjať cez USB aj port POGO. Nemusíte teda strácať čas dobíjaním, o to viac ho máte na prácu.

Fotoaparát profesionálnych kvalít

Galaxy XCover 5 je vybavený zadným fotoaparátom s rozlíšením 16 MPix a svetelnosťou f1,8, ktorého schopnosti zodpovedajú profesionálnym požiadavkám pri fotografovaní aj natáčaní. Vďaka automatickému ostreniu (Live Focus) sa nemusíte báť rozostrených záberov. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 MPix, svetelnosť f2,2 a veľmi dobre sa hodí napríklad na videokonferencie. Vďaka funkcii Samsung Knox Capture smartfón zároveň slúži ako veľmi dobrý vreckový skener.

Ďalšie šikovné funkcie a vlastnosti

Aj ďalšia funkčná výbava stojí za pozornosť, či už slúži pre prácu alebo pre outdoorovú zábavu. LED svetlo na zadnej strane slúži tiež ako veľmi výkonné svietidlo, takže ani v noci nepotrebujete čelovku či vreckovú baterku. Samozrejmosťou je NFC port, vďaka ktorému je možné smartfón používať ako platobnú kartu alebo v niektorých krajinách ako lístok na verejnú dopravu.

Ďalšie informácie o najnovších modeloch radu Galaxy nájdete na internetových stránkach

news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com alebo www.samsung.com/galaxy.

Technické špecifikácie

Rozmery 147,1 x 71,6 x 9,2 mm
Displej 5,3” (13,5 cm) HD+ TFT (Full Front)
Procesor Exynos850 (Octa 2.0 GHz)
Pamäť 4 GB RAM a 64 GB úložný priestor
Fotoaparát

(Hlavný) 16 MPix AF (f1,8)

(Predný) 5 MPix FF (f2,2)

Batéria

3000 mAh vymeniteľná

(rýchlonabíjanie 15 W)

Operačný systém Android 11
SIM

Dual SIM alebo Single SIM*

*Podpora sa líši podľa regiónu.

NFC NFC (EMV L1)
Odolnosť

IP68 – odolnosť voči vode a prachu

Certifikácia MIL-STD810H

Senzory Akcelerometer, senzor priblíženia, geomagnetický senzor, svetelný senzor, gyroskop
Pogo Pin Iba pre dobíjanie
Biometrické prvky Rozpoznávanie tváre
Programovateľné klávesy 1 klávesa

 

* Špecifikácie sa môžu na jednotlivých trhoch líšiť.

* Všetky funkcie, technické údaje, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente, vrátane uvádzaných predností, údajov o dizajne, cenách, komponentoch, výkonu, dostupnosti a schopnostiach produktov sa môžu bez ohlásenia meniť.

[1] Testy preukázali, že Galaxy XCover 5 znesie pád z 1,5 m pri náraze na rovnú oceľovú podlahu. Skutočné výsledky môžu vyzerať inak.

[2] Odolnosť voči vode a prachu zodpovedá štandardu IP68 podľa normy IEC 60529, podľa ktorej sa pri testovaní prístroj ponorí do sladkej vody do hĺbky 1,5 m na najdlhšie 30 minút. Pri dlhodobom použití sa odolnosť postupne znižuje. Smartfón opláchnite od nečistôt a osušte.

Najnovšie

Riešenie pre jednoduchú, unifikovanú a efektívnu správu sietí

Nebula – najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí

Integrácia firewallu robí z platformy Nebula najkomplexnejšie riešenie pre cloudovú správu sietí malých a stredne veľkých organizácií

13. apríla 2021

Soundbar rad Q od Samsungu – super zľava

Pri kúpe vybraných Neo QLED a QLED televízorov od Samsungu získate až 30 % zľavu na soundbary Q série

12. apríla 2021

Ako vyčistiť škvrny od atramentu z tlačiarní

Dnes sa síce už zriedkakedy  stane, že sa pri manipulácii s atramentovou cartridge zašpiníte. Ak vám kvapne pár kvapiek zo starej kazety na ruky, nič hrozné sa nedeje a pomôže aj obyčajné mydlo. Čo však, ak sa neopatrnosťou dostane pár kvapiek atramentu na šaty? Škvrny od atramentu nie sú veľkou hrozbou, ak sa hneď vyčistia […]

10. apríla 2021

Komponenty do najmodernejšieho centra

Kingston dodáva SSD do dátového centra Seznam.cz

Spoločnosť Kingston sa podieľala na dodávkach komponentov do najmodernejšieho dátového centra spoločnosti Seznam.cz. Ide o jednu z najväčších spoluprác pre spoločnosť Kingston v strednej a východnej Európe. Medzi dodávané produkty, ktoré sa v jednom dátovom centre uplatnia v rádovo stovkách až tisícov, patria serverové pamäte s výkonom 3 200 MHz a výkonné SSD radu Enterprise.

10. apríla 2021

Samsung MicroLED otvára novú éru špičkovej obrazovej kvality a dizajnu televízorov novej generácie

Prelomový televízor Samsung 110″ MicroLED

Televízna technológia novej generácie sa chystá vstúpiť do domácností, prelomový model Samsung MicroLED s uhlopriečkou 110“ je k dispozícií v Kórei.

9. apríla 2021

Samsung má chladničku so vstavaným tabletom a hlasovým ovládaním

Moderné chladničky vedia odpovedať na vaše otázky a majú displej väčší ako váš pracovný tablet.

9. apríla 2021

Za dizajn, funkčnosť a výkon

Smart kamery radu mydlink boli ocenené cenou Red Dot Award 2021

Spoločnosť D-Link, svetový líder v oblasti inteligentného videomonitorovania a sieťovej konektivity, získala tento rok prestížne ocenenie Red Dot Award za dve zo svojich inteligentných dohľadových otočných Wi-Fi kamier – mydlink DCS-8526LH a outdoorovej DCS-8635LH.

8. apríla 2021

Prvý outdoorový televízor sa začína predávať:

Samsung uvádza na trh vysoko odolný The Terrace

Televízor vhodný na vonkajšie terasy je k dispozícii s uhlopriečkami 55, 65 a 75 palcov. Zvláda mráz, vlhkosť i prach.

8. apríla 2021

Riešenie vstavanej pamäte Kingston

Kingston Digital spolupracuje s NXP Semiconductors na procesoroch i.MX 8M Plus

Spoločnosť  Kingston Digital oznamuje začiatok spolupráce so spoločnosťou NXP Semiconductors na jej nových aplikačných procesoroch i.MX 8M Plus. NXP je popredným vývojárom aplikačných procesorov na vytváranie infraštruktúrnych riešení za použitia chytrých technológií a spoločnosť Kingston sa môže pýšiť tým, že sa jej riešenie vstavanej eMMC pamäte stalo súčasťou referenčnej dosky pre najnovšie aplikačné procesor od […]

7. apríla 2021

Najlepšie farby vo svojej triede

ASUS OLED notebooky dostupné na slovenskom trhu

ASUS Česko a Slovensko spúšťa OLED kampaň. Dôraz kladie na zdravotné benefity tejto technológie v notebookoch

1. apríla 2021

Odporúčané

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020