Samsung predstavuje Galaxy XCover 5

Najnovší odolný smartfón do drsného prostredia

Nový model Galaxy XCover 5 je ideálny do továrne aj do terénu, je skvele chránený voči vode aj prachu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 5. marca 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila novinku Galaxy XCover 5 – mimoriadne odolný a pritom technicky sofistikovaný smartfón určený do náročných pracovných podmienok. Smartfón vhodný do továrenskej haly aj do vonkajšieho terénu vydrží prakticky všetko, a pritom je nielen technicky vysoko, ale pôsobí aj elegantne a ľahko sa s ním pracuje. Okrem iného sa vyznačuje vylepšenými možnosťami ovládania v rukaviciach, ďalšou terénnou výhodou je vymeniteľná batéria. Samsung Galaxy XCover je od dnes v predaji na Slovensku za odporúčanú maloobchodnú cenu 279 Eur.

 

„Sústavne a usilovne pracujeme na technológiách, ktoré odvádzajú spoľahlivú prácu v náročných podmienkach továrenských prevádzok alebo vo vonkajšom prostredí. Vieme, že aj manuálne práce na seba dnes stále častejšie berú mobilnú formu,“ vyhlásil Mark Notton, vrchný riaditeľ mobilného portfólia v spoločnosti Samsung Electronics Europe. „Galaxy XCover 5 si v akomkoľvek teréne poradí aj s náročnými úlohami, nezáleží na tom, či prístroj používame v továrenskej hale, v horúčave, v daždi, snehu či mraze. Vždy urobí presne to, čo od neho potrebujete, zvyšuje produktivitu každodennej práce a umožňuje ľahšiu spoluprácu s ostatnými.“

Do náročných podmienok

Funkčná výbava smartfónu Galaxy XCover 5 zodpovedá jeho účelu, teda obstáť na jednotku aj v náročnom prostredí. Vďaka vylepšenému systému tlmenia nárazov prístroju nevadí pád z 1,5 metra[1], certifikát IP68 znamená odolnosť voči vode a prachu[2]. Smartfón je možné ponoriť do viac ako metrovej hĺbky na dlhšie ako 30 minút. V terénnych podmienkach sa často pracuje kvôli bezpečnosti v rukaviciach, vďaka čomu výrobcovia vybavili prístroj funkciou Glove Touch – tá výrazne zvyšuje citlivosť prístroja na dotyk, aj keď užívateľ používa rukavice.

Fyzická odolnosť však nie je všetko, profesionálne smartfóny do terénu musia spoľahlivo chrániť uložené informácie. Pri Galaxy XCover 5 sa o to stará osvedčená bezpečnostná platforma Samsung Knox, ktorá bráni pred poškodením všetkého od procesora a snímača fotoaparátu až po jednotlivé aplikácie – teda hardvér aj softvér. Všetky dôverné informácie sú chránené v reálnom čase, systém tiež preventívne vyhľadáva malware a predchádza pokročilým metódam útokov.

Integrácia v partnerskom ekosystéme Samsungu

Do výbavy Galaxy XCover 5 patrí rad vyspelých mobilných riešení z dielní našich partnerov, vďaka ktorým smartfón získal niektoré prekvapivé funkcie – funguje napríklad ako vysielačka s podporou Microsoft Teams. Funkcia push-to-talk umožňuje nadviazať kontakt s ľubovoľným človekom jednoduchým stlačením jediného tlačidla, čo v teréne výrazne uľahčuje komunikáciu. Okrem toho je možné nastaviť, aké aplikácie je možné spúšťať pomocou programovateľného tlačidla XCover Key – napríklad rozsvietiť svetlo, vytočiť núdzové volanie alebo otvoriť mapy.

Vylepšené parametre

Základom hardvérovej výbavy je výkonný procesor Exynos850, operačná pamäť 4 GB RAM a úložný priestor až 64 GB – s tým dokáže Galaxy XCover 5 bezpečne splniť aj veľmi náročné úlohy. Medzi ďalšie výhody patrí aj vymeniteľná batéria s kapacitou 3 000 mAh, ktorú je možné rýchlo dobíjať cez USB aj port POGO. Nemusíte teda strácať čas dobíjaním, o to viac ho máte na prácu.

Fotoaparát profesionálnych kvalít

Galaxy XCover 5 je vybavený zadným fotoaparátom s rozlíšením 16 MPix a svetelnosťou f1,8, ktorého schopnosti zodpovedajú profesionálnym požiadavkám pri fotografovaní aj natáčaní. Vďaka automatickému ostreniu (Live Focus) sa nemusíte báť rozostrených záberov. Predný fotoaparát má rozlíšenie 5 MPix, svetelnosť f2,2 a veľmi dobre sa hodí napríklad na videokonferencie. Vďaka funkcii Samsung Knox Capture smartfón zároveň slúži ako veľmi dobrý vreckový skener.

Ďalšie šikovné funkcie a vlastnosti

Aj ďalšia funkčná výbava stojí za pozornosť, či už slúži pre prácu alebo pre outdoorovú zábavu. LED svetlo na zadnej strane slúži tiež ako veľmi výkonné svietidlo, takže ani v noci nepotrebujete čelovku či vreckovú baterku. Samozrejmosťou je NFC port, vďaka ktorému je možné smartfón používať ako platobnú kartu alebo v niektorých krajinách ako lístok na verejnú dopravu.

Ďalšie informácie o najnovších modeloch radu Galaxy nájdete na internetových stránkach

news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com alebo www.samsung.com/galaxy.

Technické špecifikácie

Rozmery 147,1 x 71,6 x 9,2 mm
Displej 5,3” (13,5 cm) HD+ TFT (Full Front)
Procesor Exynos850 (Octa 2.0 GHz)
Pamäť 4 GB RAM a 64 GB úložný priestor
Fotoaparát

(Hlavný) 16 MPix AF (f1,8)

(Predný) 5 MPix FF (f2,2)

Batéria

3000 mAh vymeniteľná

(rýchlonabíjanie 15 W)

Operačný systém Android 11
SIM

Dual SIM alebo Single SIM*

*Podpora sa líši podľa regiónu.

NFC NFC (EMV L1)
Odolnosť

IP68 – odolnosť voči vode a prachu

Certifikácia MIL-STD810H

Senzory Akcelerometer, senzor priblíženia, geomagnetický senzor, svetelný senzor, gyroskop
Pogo Pin Iba pre dobíjanie
Biometrické prvky Rozpoznávanie tváre
Programovateľné klávesy 1 klávesa

 

* Špecifikácie sa môžu na jednotlivých trhoch líšiť.

* Všetky funkcie, technické údaje, špecifikácie a ďalšie produktové informácie v tomto dokumente, vrátane uvádzaných predností, údajov o dizajne, cenách, komponentoch, výkonu, dostupnosti a schopnostiach produktov sa môžu bez ohlásenia meniť.

[1] Testy preukázali, že Galaxy XCover 5 znesie pád z 1,5 m pri náraze na rovnú oceľovú podlahu. Skutočné výsledky môžu vyzerať inak.

[2] Odolnosť voči vode a prachu zodpovedá štandardu IP68 podľa normy IEC 60529, podľa ktorej sa pri testovaní prístroj ponorí do sladkej vody do hĺbky 1,5 m na najdlhšie 30 minút. Pri dlhodobom použití sa odolnosť postupne znižuje. Smartfón opláchnite od nečistôt a osušte.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022