Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 16. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Úspora času a energie
Do kategórie Smart Home patria najrôznejšie elektrické výrobky a spotrebiče, ktoré je možné ovládať pomocou aplikácie v mobile. Ich cieľom je znížiť spotrebu elektrickej energie, ušetriť ľuďom čas aj peniaze a celkovo im maximálne spríjemniť život. Ovládanie chytrých zariadení je dnes jednoduché a intuitívne a výrobky sami o sebe nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť. Stačí šikovný spotrebič spárovať s telefónom, spustiť aplikáciu a už môžete nastavovať všetko, ako potrebujete.

Všetko v jednej aplikácii
Jedným zo základných cieľov spoločnosti Niceboy bolo, aby boli všetky inteligentné výrobky do domácnosti ovládané pomocou jednej jedinej aplikácie. „Vytvorili sme vlastnú, kompletne českú aplikáciu Niceboy ION, vďaka ktorej sa prepoja všetky inteligentné spotrebiče a dajú sa tak ovládať z jedného miesta,“ vysvetľuje produktový manažér Niceboy ION Jiří Svoboda.
Chytré spotrebiče tak môžete ovládať mobilom napríklad z pohodlia gauča, a keď budete chcieť, tak si u niektorých nastaviť aj podrobnejšie parametre. Napríklad u svetiel môžete nastaviť intenzitu a farbu svetla či čas zapnutia a vypnutia. Výhodou je aj ovládanie na diaľku, ak chcete napríklad zapnúť robotický vysávač z pohodlia kancelárie na druhej strane mesta, aj to je jednoducho možné.

Nové výrobky Niceboy ION
Rad nových spotrebičov zahŕňa výrobky od robotických vysávačov až po inteligentné zásuvky. Každá z kategórií navyše obvykle zahŕňa niekoľko typov daného výrobku, alebo niekoľko možných prevedení. Aké konkrétne múdre spotrebiče Niceboy v prvej várke prináša?

Robotické vysávače
V kategórii robotických vysávačov Niceboy prináša hneď štyri typy – Charles i3, Charles i4, Charles i7 a Charles i9, od modelu so 7 infračervenými senzormi až po najdokonalejší vysávač s laserovým zameriavačom a 26 infračervenými senzormi, vďaka ktorým sa vyhne všetkým nástrahám na svojej ceste za upratovaním. V aplikácii si potom nastavíte, kedy a akým spôsobom bude vysávač vysávať alebo vytierať. A keď mu bude dochádzať energia, zájde sa sám nabiť do dokovacej stanice.

Chytré žiarovky
Niceboy SmartBulb je k dispozícii v dvoch prevedeniach. V bielej farbe (ktorá môže svietiť s rôznou intenzitou) a farebnou, oba typy potom majú päticu so závitom buď E14, alebo E27. Žiarovku stačí naskrutkovať miesto tej, ktorú bežne používate, a potom ju prostredníctvom WiFi spárovať s telefónom. Môžete sa potom tešiť na postupné stmievanie alebo na farby podľa výberu – napríklad biele svetlo pre lepšie prebudenie, červené na večer alebo do detskej izby, aby nerušilo spánok.

Osobná váha
Múdra osobná váha SmartScale (v čiernom i bielom prevedení) si na rozdiel od vás pamätá, koľko ste vážili včera či pred mesiacom, a vy tak môžete získať dlhodobý prehľad o svojich výsledkoch. A keď schudnete, váha vás pochváli!
Dokáže si zapamätať až 8 členov domácnosti so všetkými ich parametrami. Vďaka aplikácii si potom svoje úspechy budete môcť porovnávať a navzájom sa povzbudzovať k zdravšiemu životnému štýlu.

Múdra kanvica
S rýchlovarnou kanvicou SmartKettle budete mať pod kontrolou presnú teplotu vody. Či už budete potrebovať vriacu vodu na kávu alebo len 70 ° C na prípravu zeleného čaju. Ocenia ju ale aj mamičky najmenších detí, ktoré si môžu podľa potreby nastaviť správnu a bezpečnú teplotu na prípravu pokrmov pre bábätká i batoľatá.
Samozrejmosťou je správne načasovanie – zapnúť sa môže v akýkoľvek vopred stanovený čas alebo napríklad súčasne s ranným budíkom.

Sonické kefky
Sonická kefka má v základnom balení hneď tri typy tvrdosti, takže si každá hneď v úvode môže vyskúšať, aká tvrdosť mu vyhovuje. Využíva až 43 000 kmitov za minútu a na jedno nabitie vydrží až 20 dní. Zaobstaráte modely s mobilnou aplikáciou aj bez nej a oba typy sú potom k dostaniu v tradičnej bielej i decentnej čiernej farbe.

Múdra zásuvka
Jej prostredníctvom môžete ovládať zapnutie či vypnutie prístrojov, ktoré do nej zapojíte. Stačí ju zastrčiť do bežnej zásuvky. A kde takú múdru zásuvku SmartPlug užijete? Napríklad na chalupe, kde vám bude nepravidelne rozsvecovať svetlo – a nikto nespozná, že vy tam nie ste. Pochopiteľne ale aj doma, kde sa na vybraných miestach môže napríklad v noci vypínať a šetriť tak energiu vybraných spotrebičov. Spotrebovanú energiu navyše sleduje v týždenných aj mesačných intervaloch/prehľadoch, takže môžete v prípade záujmu spotrebu energie detailnejšie sledovať.


Ako funguje Smart Home v praxi?

Smart Home je značne variabilný a samozrejme záleží na tom, ako si všetko nastavíte podľa osobných preferencií. S aktuálne ponúkanými výrobkami Niceboy ION by to v praxi mohlo vyzerať napríklad nejako takto: Ráno vstanete, a keď rozsvietite lampičku s chytrou žiarovkou, dá vaša aplikácia povel chytrej kanvici, aby začala variť vodu. V obývačke a kuchyni vás potom privíta príjemne tlmené svetlo, ktoré vás nechá doprebrať a počas dvadsiatich minút sa rozsvieti naplno.
Po obvyklých ranných aktivitách vybehnete do práce a až tam vám dôjde, že ste nechali všade rozsvietené a že vás doma potom čaká upratovanie po chlpatých domácich maznáčikoch. Jednoducho naštartujete aplikáciu, ktorá prepája všetky múdre spotrebiče a zapnete váš vopred napísaný scenár „odišiel som“ a vaša domácnosť sa dá do pohybu. Zhasnú sa svetlá v byte, ale v izbe vášho pubertiaka sa naopak rozsvietia, aby konečne vstal. Vďaka šikovnej kefke potom zistíte, či si naozaj vyčistil zuby. A váš robotický vysávač vyjde zo svojej nabíjacej stanice a začne vysávať či vytierať všetko, čo po sebe zanechali pes s mačkou.

 

 

Plány do budúcnosti

Niceboy chce svoj rad smart výrobkov ION v nasledujúcom roku ďalej rozširovať a priniesť celý rad ďalších vychytávok. Všetky ďalšie smart výrobky pritom bude možné ovládať tou istou aplikáciou Niceboy ION. „Teraz do Vianoc uvádzame z radu Niceboy ION jednotlivé múdre spotrebiče, ale už v budúcom roku rozšírime ponuku tak, aby ste s nami zaobstarali kompletnú múdru domácnosť,“ upresňuje Jiří Svoboda.

Viac informácií o výrobkoch Niceboy nájdete na www.niceboy.cz

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021