Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 16. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Úspora času a energie
Do kategórie Smart Home patria najrôznejšie elektrické výrobky a spotrebiče, ktoré je možné ovládať pomocou aplikácie v mobile. Ich cieľom je znížiť spotrebu elektrickej energie, ušetriť ľuďom čas aj peniaze a celkovo im maximálne spríjemniť život. Ovládanie chytrých zariadení je dnes jednoduché a intuitívne a výrobky sami o sebe nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť. Stačí šikovný spotrebič spárovať s telefónom, spustiť aplikáciu a už môžete nastavovať všetko, ako potrebujete.

Všetko v jednej aplikácii
Jedným zo základných cieľov spoločnosti Niceboy bolo, aby boli všetky inteligentné výrobky do domácnosti ovládané pomocou jednej jedinej aplikácie. „Vytvorili sme vlastnú, kompletne českú aplikáciu Niceboy ION, vďaka ktorej sa prepoja všetky inteligentné spotrebiče a dajú sa tak ovládať z jedného miesta,“ vysvetľuje produktový manažér Niceboy ION Jiří Svoboda.
Chytré spotrebiče tak môžete ovládať mobilom napríklad z pohodlia gauča, a keď budete chcieť, tak si u niektorých nastaviť aj podrobnejšie parametre. Napríklad u svetiel môžete nastaviť intenzitu a farbu svetla či čas zapnutia a vypnutia. Výhodou je aj ovládanie na diaľku, ak chcete napríklad zapnúť robotický vysávač z pohodlia kancelárie na druhej strane mesta, aj to je jednoducho možné.

Nové výrobky Niceboy ION
Rad nových spotrebičov zahŕňa výrobky od robotických vysávačov až po inteligentné zásuvky. Každá z kategórií navyše obvykle zahŕňa niekoľko typov daného výrobku, alebo niekoľko možných prevedení. Aké konkrétne múdre spotrebiče Niceboy v prvej várke prináša?

Robotické vysávače
V kategórii robotických vysávačov Niceboy prináša hneď štyri typy – Charles i3, Charles i4, Charles i7 a Charles i9, od modelu so 7 infračervenými senzormi až po najdokonalejší vysávač s laserovým zameriavačom a 26 infračervenými senzormi, vďaka ktorým sa vyhne všetkým nástrahám na svojej ceste za upratovaním. V aplikácii si potom nastavíte, kedy a akým spôsobom bude vysávač vysávať alebo vytierať. A keď mu bude dochádzať energia, zájde sa sám nabiť do dokovacej stanice.

Chytré žiarovky
Niceboy SmartBulb je k dispozícii v dvoch prevedeniach. V bielej farbe (ktorá môže svietiť s rôznou intenzitou) a farebnou, oba typy potom majú päticu so závitom buď E14, alebo E27. Žiarovku stačí naskrutkovať miesto tej, ktorú bežne používate, a potom ju prostredníctvom WiFi spárovať s telefónom. Môžete sa potom tešiť na postupné stmievanie alebo na farby podľa výberu – napríklad biele svetlo pre lepšie prebudenie, červené na večer alebo do detskej izby, aby nerušilo spánok.

Osobná váha
Múdra osobná váha SmartScale (v čiernom i bielom prevedení) si na rozdiel od vás pamätá, koľko ste vážili včera či pred mesiacom, a vy tak môžete získať dlhodobý prehľad o svojich výsledkoch. A keď schudnete, váha vás pochváli!
Dokáže si zapamätať až 8 členov domácnosti so všetkými ich parametrami. Vďaka aplikácii si potom svoje úspechy budete môcť porovnávať a navzájom sa povzbudzovať k zdravšiemu životnému štýlu.

Múdra kanvica
S rýchlovarnou kanvicou SmartKettle budete mať pod kontrolou presnú teplotu vody. Či už budete potrebovať vriacu vodu na kávu alebo len 70 ° C na prípravu zeleného čaju. Ocenia ju ale aj mamičky najmenších detí, ktoré si môžu podľa potreby nastaviť správnu a bezpečnú teplotu na prípravu pokrmov pre bábätká i batoľatá.
Samozrejmosťou je správne načasovanie – zapnúť sa môže v akýkoľvek vopred stanovený čas alebo napríklad súčasne s ranným budíkom.

Sonické kefky
Sonická kefka má v základnom balení hneď tri typy tvrdosti, takže si každá hneď v úvode môže vyskúšať, aká tvrdosť mu vyhovuje. Využíva až 43 000 kmitov za minútu a na jedno nabitie vydrží až 20 dní. Zaobstaráte modely s mobilnou aplikáciou aj bez nej a oba typy sú potom k dostaniu v tradičnej bielej i decentnej čiernej farbe.

Múdra zásuvka
Jej prostredníctvom môžete ovládať zapnutie či vypnutie prístrojov, ktoré do nej zapojíte. Stačí ju zastrčiť do bežnej zásuvky. A kde takú múdru zásuvku SmartPlug užijete? Napríklad na chalupe, kde vám bude nepravidelne rozsvecovať svetlo – a nikto nespozná, že vy tam nie ste. Pochopiteľne ale aj doma, kde sa na vybraných miestach môže napríklad v noci vypínať a šetriť tak energiu vybraných spotrebičov. Spotrebovanú energiu navyše sleduje v týždenných aj mesačných intervaloch/prehľadoch, takže môžete v prípade záujmu spotrebu energie detailnejšie sledovať.


Ako funguje Smart Home v praxi?

Smart Home je značne variabilný a samozrejme záleží na tom, ako si všetko nastavíte podľa osobných preferencií. S aktuálne ponúkanými výrobkami Niceboy ION by to v praxi mohlo vyzerať napríklad nejako takto: Ráno vstanete, a keď rozsvietite lampičku s chytrou žiarovkou, dá vaša aplikácia povel chytrej kanvici, aby začala variť vodu. V obývačke a kuchyni vás potom privíta príjemne tlmené svetlo, ktoré vás nechá doprebrať a počas dvadsiatich minút sa rozsvieti naplno.
Po obvyklých ranných aktivitách vybehnete do práce a až tam vám dôjde, že ste nechali všade rozsvietené a že vás doma potom čaká upratovanie po chlpatých domácich maznáčikoch. Jednoducho naštartujete aplikáciu, ktorá prepája všetky múdre spotrebiče a zapnete váš vopred napísaný scenár „odišiel som“ a vaša domácnosť sa dá do pohybu. Zhasnú sa svetlá v byte, ale v izbe vášho pubertiaka sa naopak rozsvietia, aby konečne vstal. Vďaka šikovnej kefke potom zistíte, či si naozaj vyčistil zuby. A váš robotický vysávač vyjde zo svojej nabíjacej stanice a začne vysávať či vytierať všetko, čo po sebe zanechali pes s mačkou.

 

 

Plány do budúcnosti

Niceboy chce svoj rad smart výrobkov ION v nasledujúcom roku ďalej rozširovať a priniesť celý rad ďalších vychytávok. Všetky ďalšie smart výrobky pritom bude možné ovládať tou istou aplikáciou Niceboy ION. „Teraz do Vianoc uvádzame z radu Niceboy ION jednotlivé múdre spotrebiče, ale už v budúcom roku rozšírime ponuku tak, aby ste s nami zaobstarali kompletnú múdru domácnosť,“ upresňuje Jiří Svoboda.

Viac informácií o výrobkoch Niceboy nájdete na www.niceboy.cz

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022