Vysoko objemová fotografická tlač

Nová generácia tlačiarní od spoločnosti Canon

Tlačte bez prestávky s novou generáciou tlačiarní Canon s technológiou MegaTank, kde sa kvalita stretáva s kvantitou

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila rozšírenie svojho radu farebných tlačiarní s možnosťou dopĺňania atramentu o dva nové modely pre vysoko objemovú fotografickú tlač – zariadenie 3-v-1 PIXMA G640 a jednoúčelovú tlačiareň PIXMA G540. Vďaka tlačovej hlave FINE a sade šiestich atramentov ChromaLife 100 na báze farbív umožňujú novinky tlačiť živé a detailne prekreslené fotografie, na ktoré môže byť hrdý každý fotografický nadšenec. Medzi ich ďalšie prednosti patria veľkokapacitné nádoby na atrament MegaTank, ktoré umožňujú tlač vo veľkých objemoch, jednoduchá údržba a rozšírená podpora tlačových médií. Ide teda o ideálne riešenie pre fotolaby, ktoré potrebujú vyhovieť náročným požiadavkám na tlač.

 

Vysoko kvalitná tlač na ľubovoľný povrch

Tlačiarne PIXMA G640 a G540 dávajú poskytovateľom tlačových služieb konkurenčnú výhodu, a to vďaka šiestim atramentom na báze farbív, vrátane dvoch nových farieb (červenej a šedej). Prostredníctvom nich je možné tlačiť živé, vysoko kontrastné fotografie so širším farebným spektrom, hlbšími tieňmi a sýtejšími tónmi. Oba modely sú osadené tlačovou hlavou s technológiou FINE, ktorá dosahuje vyššiu kvalitu tlače a výraznejšiu farebnosť.

 

Používatelia sa môžu spoľahnúť na konzistentne vysokú kvalitu tlače s minimálnym farebným posunom na ľubovoľnom povrchu. Tlačiarne podporujú široké spektrum médií, vrátane obojstranného matného, ​​bežného lesklého, či polomatného fotopapiera. Nadšenci fotografie, ktorí chcú dať priechod svojej kreativite, môžu tlačiť fotografie bez okrajov až do formátu A4 a vyberať zo širokej škály médií, ako je magnetický fotografický papier Canon pre tlač vlastných magnetov na dvierka chladničky alebo opakovane použiteľný samolepiaci fotografický papier pre výzdobu stien.

Vysoko objemová fotografická tlač

Najnovšie atramentové tlačiarne Canon sú navrhnuté so zreteľom na vysokú záťaž, napríklad pri využití v komerčných fotolaboch. Sú preto vybavené atramentovými nádobami MegaTank s mimoriadne vysokou výťažnosťou. Jedna sada atramentových nádobiek vystačí približne na 3800 fotografií formátu 10×15 cm, čo znamená dlhšie intervaly medzi doplňovaním atramentov, kratšiu dobu prestojov a nižšie náklady. Firmy sa teda nemusia v tlači obmedzovať. Nové tlačiarne dokážu vytlačiť fotografiu formátu 10×15 cm za necelých 47 sekúnd[1]. Zadný zásobník na 100 listov umožňuje tlačiť dlhšiu dobu neprerušovane. To všetko pomáha zvýšiť produktivitu, čo ocenia najmä frekventované prevádzky, ktoré musia rýchlo uspokojiť náročné požiadavky na tlač.

 

Jednoduché použitie, jednoduchá údržba

Tlačiarne PIXMA G640 a G540 prinášajú užitočné vylepšenia, napríklad používateľsky vymeniteľnú tlačovú hlavu pre jemnú tlač[2] a kazetu pre údržbu (tzv. zásobník použitého atramentu), čo im uľahčuje starostlivosť o zariadenie a obmedzuje dobu nevyhnutných odstávok. Atramentové nádoby MegaTank šetria čas aj námahu a sú vybavené špeciálne tvarovanými uzávermi, ktoré bránia zámene atramentu pri dopĺňaní.

Obe tlačiarne sú energeticky úsporné a šetria energiu, a to vďaka funkcii automatického zapnutia a vypnutia. Dvojriadkový LCD display uľahčuje úpravu nastavení a správu tlačových úloh. Tlačiarne Canon PIXMA G640 a G540 ponúkajú možnosť pripojenia cez Wi-Fi, takže ich je možno bezdrôtovo prepojiť s notebookom, fotoaparátom alebo smart zariadením. Tie najvydarenejšie zábery je tak možno jednoducho vytlačiť pomocou aplikácie Canon PRINT, Mopria pre Android alebo Apple AirPrint.

Viac informácií o novinkách nájdete tu.

Hlavné funkcie a vlastnosti tlačiarní Canon PIXMA G64O a G540:

 

[1] Rýchlosť fotografickej tlače pri predvolenom nastavení ovládača, tlač štandardného obrazu podľa normy ISO/JIS-SCID N2 na papier Canon Photo Paper Plus Glossy II, nie je braný do úvahy čas potrebný na spracovanie dát na zdrojovom počítači.

[2] Dostupnosť sa líši podľa regiónu.

[3] Výťažnosť atramentu je odhadovaná hodnota na základe vlastnej metódy testovania spoločnosti Canon s použitím testovacieho vzoru podľa normy ISO/IEC 29103 pri simulácii priebežnej tlače s náhradnými atramentovými nádržkami po úvodnom nastavení.

Najnovšie

Zraniteľnosť čipov umožňuje útočníkom odomknúť SIM kartu..,

Používatelia mobilných zariadení s operačným systémom Android sú v ohrození  

Bezpečnostné tipy pre používateľov mobilných zariadení Android 

11. mája 2021

Sledovanie zdravia vo dne aj v noci

Hodinky ASUS VivoWatch SP pre zdravý životný štýl

ASUS VivoWatch SP pomáhajú svojim užívateľom dosahovať denné kondičné ciele a žiť zdravšie.

5. mája 2021

Ako sa chrániť pred phishingom?

Kybernetické útoky zneužívajú známe značky.

Aj na Slovensku sú to technologické giganty a dopravcovia

30. apríla 2021

Stohovateľné manažovateľné switche, ktoré myslia na budúcnosť

Vysokovýkonné prepínače série DXS-3610

Spoločnosť D-Link oznamuje rozšírenie svojho portfólia multi-Gigabitových prepínačov o 10G manažovateľné stohovateľné Layer 3 switche série DXS-3610. Tento rad ponúka vysoký výkon, veľmi nízku odozvu a škálovateľnosť pre podnikové, alebo univerzitné siete a poskytovateľov služieb.

30. apríla 2021

iF Design Awards

Ocenené za inovácie v oblasti produktového dizajnu

Spoločnosť D-Link oznámila, že získala ďalšie svetovo uznávané ocenenia iF Design Awards za dve zo svojich domácich inteligentných dohľadových Wi-Fi kamier – outdoorovú 2K QHD Pan&Zoom kameru DCS-8635LH a vonkajšiu Full HD Wi-Fi kameru DCS-8302LH.

30. apríla 2021

Nová PTZ kamera

31× optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú otočnú kameru AXIS Q6315-LE. Táto kamera je určená na video monitorovanie za každého počasia aj v hlbokej tme a disponuje výkonným IR prísvitom s dlhým dosahom (v závislosti na scéne aj 300 a viac metrov). Vylepšený snímač s procesorom novej generácie zabezpečí lepší obraz, rozšírené možnosti videoanalýzy […]

26. apríla 2021

Elektromobil Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

Huawei štartuje predaj nového elektromobilu Seres SF5

22. apríla 2021

Mastercard, obchodník roka

Spoločnosť dráčik sa stala absolútnym víťazom ocenenia mastercard obchodník roka 2020

V tomto ročníku ocenenia Mastercard Obchodník roka boli do výskumu novo zaradené tri kategórie: e-shopy, lekárne a hračky.

21. apríla 2021

Až 40 percent zariadení je ohrozených

Kybernetický útok na Slovensku

Varovanie pred škodlivým softvérom, ktorý na Slovensku infikuje mobilné zariadenia

21. apríla 2021

Monitor za cenu 159 eur.

Huawei prináša na Slovensko prvý počítačový monitor

Spoločnosť Huawei uvádza na trh nový počítačový monitor Huawei Display 23.8. Matný displej s uhlopriečkou 23,8 palcov a Full HD rozlíšením vyniká okrem iného elegantným prevedením a širokými pozorovacími uhlami. Monitor bude v predaji u maloobchodných predajcov za cenu 159 eur.

20. apríla 2021

Odporúčané

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020