Vysoko objemová fotografická tlač

Nová generácia tlačiarní od spoločnosti Canon

Tlačte bez prestávky s novou generáciou tlačiarní Canon s technológiou MegaTank, kde sa kvalita stretáva s kvantitou

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. apríla 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila rozšírenie svojho radu farebných tlačiarní s možnosťou dopĺňania atramentu o dva nové modely pre vysoko objemovú fotografickú tlač – zariadenie 3-v-1 PIXMA G640 a jednoúčelovú tlačiareň PIXMA G540. Vďaka tlačovej hlave FINE a sade šiestich atramentov ChromaLife 100 na báze farbív umožňujú novinky tlačiť živé a detailne prekreslené fotografie, na ktoré môže byť hrdý každý fotografický nadšenec. Medzi ich ďalšie prednosti patria veľkokapacitné nádoby na atrament MegaTank, ktoré umožňujú tlač vo veľkých objemoch, jednoduchá údržba a rozšírená podpora tlačových médií. Ide teda o ideálne riešenie pre fotolaby, ktoré potrebujú vyhovieť náročným požiadavkám na tlač.

 

Vysoko kvalitná tlač na ľubovoľný povrch

Tlačiarne PIXMA G640 a G540 dávajú poskytovateľom tlačových služieb konkurenčnú výhodu, a to vďaka šiestim atramentom na báze farbív, vrátane dvoch nových farieb (červenej a šedej). Prostredníctvom nich je možné tlačiť živé, vysoko kontrastné fotografie so širším farebným spektrom, hlbšími tieňmi a sýtejšími tónmi. Oba modely sú osadené tlačovou hlavou s technológiou FINE, ktorá dosahuje vyššiu kvalitu tlače a výraznejšiu farebnosť.

 

Používatelia sa môžu spoľahnúť na konzistentne vysokú kvalitu tlače s minimálnym farebným posunom na ľubovoľnom povrchu. Tlačiarne podporujú široké spektrum médií, vrátane obojstranného matného, ​​bežného lesklého, či polomatného fotopapiera. Nadšenci fotografie, ktorí chcú dať priechod svojej kreativite, môžu tlačiť fotografie bez okrajov až do formátu A4 a vyberať zo širokej škály médií, ako je magnetický fotografický papier Canon pre tlač vlastných magnetov na dvierka chladničky alebo opakovane použiteľný samolepiaci fotografický papier pre výzdobu stien.

Vysoko objemová fotografická tlač

Najnovšie atramentové tlačiarne Canon sú navrhnuté so zreteľom na vysokú záťaž, napríklad pri využití v komerčných fotolaboch. Sú preto vybavené atramentovými nádobami MegaTank s mimoriadne vysokou výťažnosťou. Jedna sada atramentových nádobiek vystačí približne na 3800 fotografií formátu 10×15 cm, čo znamená dlhšie intervaly medzi doplňovaním atramentov, kratšiu dobu prestojov a nižšie náklady. Firmy sa teda nemusia v tlači obmedzovať. Nové tlačiarne dokážu vytlačiť fotografiu formátu 10×15 cm za necelých 47 sekúnd[1]. Zadný zásobník na 100 listov umožňuje tlačiť dlhšiu dobu neprerušovane. To všetko pomáha zvýšiť produktivitu, čo ocenia najmä frekventované prevádzky, ktoré musia rýchlo uspokojiť náročné požiadavky na tlač.

 

Jednoduché použitie, jednoduchá údržba

Tlačiarne PIXMA G640 a G540 prinášajú užitočné vylepšenia, napríklad používateľsky vymeniteľnú tlačovú hlavu pre jemnú tlač[2] a kazetu pre údržbu (tzv. zásobník použitého atramentu), čo im uľahčuje starostlivosť o zariadenie a obmedzuje dobu nevyhnutných odstávok. Atramentové nádoby MegaTank šetria čas aj námahu a sú vybavené špeciálne tvarovanými uzávermi, ktoré bránia zámene atramentu pri dopĺňaní.

Obe tlačiarne sú energeticky úsporné a šetria energiu, a to vďaka funkcii automatického zapnutia a vypnutia. Dvojriadkový LCD display uľahčuje úpravu nastavení a správu tlačových úloh. Tlačiarne Canon PIXMA G640 a G540 ponúkajú možnosť pripojenia cez Wi-Fi, takže ich je možno bezdrôtovo prepojiť s notebookom, fotoaparátom alebo smart zariadením. Tie najvydarenejšie zábery je tak možno jednoducho vytlačiť pomocou aplikácie Canon PRINT, Mopria pre Android alebo Apple AirPrint.

Viac informácií o novinkách nájdete tu.

Hlavné funkcie a vlastnosti tlačiarní Canon PIXMA G64O a G540:

 

[1] Rýchlosť fotografickej tlače pri predvolenom nastavení ovládača, tlač štandardného obrazu podľa normy ISO/JIS-SCID N2 na papier Canon Photo Paper Plus Glossy II, nie je braný do úvahy čas potrebný na spracovanie dát na zdrojovom počítači.

[2] Dostupnosť sa líši podľa regiónu.

[3] Výťažnosť atramentu je odhadovaná hodnota na základe vlastnej metódy testovania spoločnosti Canon s použitím testovacieho vzoru podľa normy ISO/IEC 29103 pri simulácii priebežnej tlače s náhradnými atramentovými nádržkami po úvodnom nastavení.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022