Kingston FURY

Nové atraktívne a štýlové biele chladiče

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila rozšírenie svojho oceňovaného radu pamäťových modulov Kingston FURY DDR5 o verziu s bielym chladičom. Poskytuje tým viac možností všetkým, čo si chcú zostaviť systém, ktorý by nad ostatnými vynikal nielen výkonom, ale aj štýlovým vzhľadom. Pamäť Kingston FURY […]

Autor
Dátum zverejnenia 27. marca 2023
Obsahuje nasledovné témy

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila rozšírenie svojho oceňovaného radu pamäťových modulov Kingston FURY DDR5 o verziu s bielym chladičom. Poskytuje tým viac možností všetkým, čo si chcú zostaviť systém, ktorý by nad ostatnými vynikal nielen výkonom, ale aj štýlovým vzhľadom.

Pamäť Kingston FURY Beast DDR5 ponúkajú ohromujúcu rýchlosť a nízku latenciu, ktoré posunú váš výkon na vyššiu úroveň, teraz aj s veľmi účinným nízkoprofilovým chladičom s odvážnym dizajnom v bielej farbe. Môžete si vybrať jednoduchý a ľahký upgrade s automatickou Plug-n-Play konfiguráciou pri rýchlosti 4800 MT/s1, alebo použiť prednastavené profily s certifikáciou Intel XMP 3.0 alebo AMD EXPO. Podsvietenie Kingston FURY Beast DDR5 RGB podporuje väčšiu personalizáciu hernej zostavy pomocou programu Kingston FURY CTRL pre riadenie RGB svetelných efektov alebo prispôsobením jedného z 18 vstavaných, živých a udivujúcich RGB svetelných efektov2, ktorých plynulú súhru zabezpečuje patentovaná technológiu infračervenej synchronizácie. Pamäte radu Kingston FURY Beast DDR5 dosahujú rýchlosť až 6000 MT/s a sú k dispozícii ako samostatné 8, 16 a 32GB moduly alebo ako sety 2 modulov s celkovou kapacitou až 64 GB, pričom budúci mesiac budú už k dispozícii aj sety 4 modulov.

Kingston FURY Renegade DDR5 vďaka nízkej latencii a extrémnej rýchlosti až 7200 MT/s poteší všetkých počítačových nadšencov a kutilov, ktorí chcú maximalizovať výkon svojich zostáv pomocou novej generácii DDR5 pamätí a zároveň chcú zatraktívniť aj ich vzhľad. Mimoriadny potenciál pretaktovania týchto pamätí môžu využiť všetci používatelia, či už sa zaoberajú tvorbou obsahu, súbežným spracovaním mnohých úloh alebo prekonávaním rekordov v hrách. S programom FURY CTRL si používatelia modulov Kingston FURY Renegade DDR5 RGB môžu opäť vybrať z 18 prispôsobiteľných svetelných efektov, ktoré podčiarknu elegantný vzhľad hliníkových chladičov, dodávaných teraz aj v bielo-striebornej farbe. K dispozícii sú jednotlivé moduly s kapacitou 16 až 32 GB a dvojkanálové sety 2 modulov s celkovou kapacitou až 64 GB.

„Sme radi, že môžeme doplniť dizajn nášho radu pamätí Kingston FURY DDR5 aj o biele chladiče,“ povedala Iwona Zalewska, obchodná manažérka pre DRAM v spoločnosti Kingston pre región EMEA. „S rozvojom kreativity a hrania hier chceme našim používateľom dopriať možnosť výberu modulov, ktoré najlepšie zodpovedajú ich individuálnemu štýlu.“

Rad Kingston FURY DDR5 je 100% testovaný na rýchlosť, má obmedzenú doživotnú záruku a ponúka legendárnu spoľahlivosť značky Kingston.

Viac informácií nájdete na kingston.com.

Kingston FURY Beast DDR5:

 

Kingston FURY Renegade DDR5:

 


1 Plug-n-Play pamäť Kingston FURY pobeží v systémoch podporujúcich DDR5 až do rýchlosti povolenej BIOSom výrobcu. Funkcia PnP nemôže zvýšiť rýchlosť systémovej pamäte nad hodnotu, ktorú povoľuje BIOS výrobca. Plug-n-Play pamäte Kingston FURY DDR5 podporujú špecifikácie XMP 3.0, takže pretaktovanie je možné dosiahnuť aj aktiváciou vstavaného profilu XMP.

2 Podsvietenie je možné nastaviť pomocou programu Kingston FURY CTRL alebo softvéru pre ovládanie RGB efektov pri základnej doske. Podpora nastavenia RGB svetelných efektov prostredníctvom softvéru tretích strán sa môže líšiť.

3 Uvedené na zoznamoch kvalifikovaných dodávateľov (QVL) z radov popredných svetových výrobcov základných dosiek.

4 Ďalšie informácie – MT/s označuje megatransfery (milióny prenosov) za sekundu a predstavuje efektívnu rýchlosť prenosu dát pamäťou DDR (Double Data Rate) SDRAM vo výpočtovej technike. Pamäťový modul DDR SDRAM dosahuje vyšší výkon tým, že na prenos dát nastáva pri každej zmene hodinového signálu (clock cycle), teda pri jeho nástupnej aj zostupnej hrane.

Príklad: DDR5-5800

Clock Rate (frekvencia): 2 900 MHz

Rýchlosť prenosu dát: 5 800 MT/s

Šírka pásma: 46 400 MB/s (46,4 GB/s)

Najnovšie

Koľko hejtu je na slovenskom Facebooku?

Iniciatíva #bezhejtu

Iniciatíva #bezhejtu bude odstraňovať nenávistné komentáre z internetu. Na slovenskom Facebooku je ich viac ako 15 %

17. mája 2023

Čo znamená byť človekom vo svete umelej inteligencie?

Očakávame, že umelá inteligencia „zachráni alebo zničí“ svet. Je však naozaj v hlavnej úlohe?

Umelá inteligencia (AI) dnes dokáže pracovať vo vede, vytvoriť umelecké dielo, esej do školy, ale aj nahradiť náš spoločenský život. Otázkou tak ostáva: „V čom vlastne bude rozdiel medzi človekom a strojom?“

4. mája 2023

ušetria čas na inštalácii, údržbe aj prevádzke

Axis má nové kopulovité kamery s funkciou PTRZ

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dve nové špičkové kopulovité kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE, ktoré ponúkajú cenovo výhodnú inštaláciu a podporu pokročilej analýzy založenej na hlbokom učení. Nové fixné kopule sú vybavené jedinečnými funkciami otáčania / nakláňania / rolovania a priblíženia obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), ktoré umožňujú kedykoľvek na diaľku zmeniť nastavenia záberu. Tieto kamery […]

27. apríla 2023

McDonald´s

Inovatívny služba ojednávok v McDonald´s

Nová služba MyOrder vám umožní objednať si svoje obľúbené jedlo z McDonald’s ešte pred vkročením do reštaurácie

25. apríla 2023

AXIS Body Worn Live

Umožňuje v reálnom čase streamovať video z osobných kamier Axis

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh službu AXIS Body Worn Live, ktorá slúži na živé streamovanie dát v podobe videa, zvuku a metadát z nositeľných kamier Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodovanie operátorov na základe živého prenosu a v teréne pre samotných nositeľov kamier zaistí vyššiu bezpečnosť.

21. apríla 2023

Upgrade je EKOnomický a EKOlogický

22. apríl – Deň Zeme a správny čas na upgrade

Počuli ste už o dôležitom sviatku, ktorý sa každoročne koná 22. apríla na celom svete, aby upozornil na potrebu chrániť našu planétu pred znečistením, klimatickou zmenou a stratou biodiverzity? Je najväčším environmentálnym podujatím, do ktorého sa každoročne zapojí viac ako miliarda ľudí.

21. apríla 2023

s pomocou teplotného senzora

Na hodinkách radu Galaxy Watch5 je teraz možné sledovať menštruačný cyklus

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že súčasťou funkcie Cycle Tracking (sledovanie menštruačného cyklu) bude naďalej aj meranie teploty pokožky. Používateľky hodiniek Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro tak môžu pohodlne získať podstatne podrobnejšie informácie o svojom menštruačnom cykle a celkovom zdraví. Funkcia bude postupne k dispozícii prostredníctvom aktualizácie aplikácie Samsung Health v Južnej Kórei, v Spojených štátoch a v 30 krajinách v Európe, vrátane […]

20. apríla 2023

…s dvoma produktovými tipmi v rôznych cenových kategóriách…

Päť tipov na výber slúchadiel na šport

Patríte medzi aktívnych ľudí, ktorí s nástupom jari vybiehajú na outdoorové bežecké trasy? Alebo sa práve vo fitku pripravujete na letnú plavkovú sezónu? Takmer pri všetkých individuálnych športoch pomáha hudba prekonať vyčerpanie, chytiť druhý dych a docieliť vyššie výkony. K tomu je potrebné správne zvoliť nielen playlist, ale aj slúchadlá. Tu nájdete niekoľko konkrétnych tipov na výber slúchadiel vhodných pre šport.

7. apríla 2023

Spite ako v bavlnke

Ako zlepšiť spánkový režim? Pomôžu moderné technológie

Priemerný človek prespí približne jednu tretinu svojho života, čo je okolo 26 rokov. To znamená, že bez spánku jednoducho nevieme existovať.

7. apríla 2023

To najlepšie vo svojej lige

Huawei WATCH Ultimate

Huawei uvádza na slovenský trh smart hodinky WATCH Ultimate s luxusným dizajnom a prémiovými funkciami

7. apríla 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022