Nové otočné kamery Axis

Sú veľkosti dlane, dokážu zabezpečiť prehľad aj detaily

Novinkou v portfóliu spoločnosti Axis Communications je päť malých diskrétnych sieťových PTZ kamier radu AXIS M50, ktoré ponúkajú špičkovú kvalitu videa, zvukovú aj obrazovú analytiku a konektivitu so Z-Wave Plus zariadeniami. Sú ideálne aj pre menšie inštalácie, pretože ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako vidieť celkový obraz i všetky dôležité detaily. Spoločnosť Axis Communications, svetový líder […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 27. apríla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Novinkou v portfóliu spoločnosti Axis Communications je päť malých diskrétnych sieťových PTZ kamier radu AXIS M50, ktoré ponúkajú špičkovú kvalitu videa, zvukovú aj obrazovú analytiku a konektivitu so Z-Wave Plus zariadeniami. Sú ideálne aj pre menšie inštalácie, pretože ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako vidieť celkový obraz i všetky dôležité detaily.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, uvádza na trh nové kompaktné kamery série M50 umožňujúce otáčanie, náklon a zoom (PTZ). Kamera AXIS M5074 má ostrý a detailný obraz v HDTV 720p rozlíšení (1 MPx), kamery AXIS M5075 a AXIS M5075-G poskytujú 2MPx rozlíšenie HDTV 1080p. Všetky modely majú funkciu PTZ s 5-násobným optickým a 10-násobným digitálnym zoomom. Axis zároveň predstavil nové multisenzorové PTZ kamery AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G PTZ. Tieto modely majú až tri snímače s rozlíšením 5 MPx (ponúkajú rozlíšenie 15 MPx), ktoré slúžia na celkový prehľad o situácii vo vnútorných priestoroch na ploche až 400 m2. Doplnené sú o jednu HDTV 1080p PTZ kameru s 10× optickým zoomom, ktorý umožňuje súčasne sledovať potrebné detaily.

Otočné kamery s veľkosti dlane

AXIS M50 je rad diskrétnych PTZ kamier veľkosti dlane (rozmery iba 130×63 mm), ktoré sú navrhnuté tak, aby diskrétne zapadli do akéhokoľvek prostredia. Sú preto ideálne pre menšie inštalácie, kde ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako vidieť celkový obraz a zároveň všetky dôležité detaily.

Modely AXIS M5075-G a AXIS M5000-G PTZ ponúkajú navyše bezdrôtovú I/O konektivitu so zariadeniami Z-Wave Plus, čo im umožňuje komunikovať až so šiestimi zariadeniami v systémovej zostave, napríklad pomocou príkazov na zapnutie/vypnutie. Navyše sú všetky informácie zo systému Z-Wave prenášané aj do VMS systému a môžu byť zobrazené vo videostreame ako prekrývajúca sa infografika.

Multisenzorové PTZ kamery zabezpečia prehľad aj detail zároveň

Cenovo dostupné kamery AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G PTZ ponúkajú výhody troch fixných kamier a jednej PTZ kamery v zariadení s jedinou IP adresou a licenciou pre VMS alebo aplikácie. Všetky štyri obrazy dokáže kamera zobraziť na jednom monitore, takže je možné prechádzať z prehľadového na detailné zobrazenie jediným kliknutím. Vybavená je tiež funkciou automatického zaostrovania a svetelnou indikáciou, ktorá pomáha odrádzať od protispoločenského a zločinného správania – ideálne pre maloobchodné predajne a veľké vnútorné priestory.

Rýchla inštalácia, inteligentná analýza videa aj zvuku

Vďaka funkcii plug&play ponúkajú kamery radu M50 cenovo výhodný spôsob, ako zaistiť efektívnejšie a účinnejšie zabezpečenie. Všetky nové kamery sa dodávajú so zabudovanou analytikou, ktorá ich premení na senzory umožňujúce využívať inteligentné rozhodovanie o prevádzke alebo o alokácii zdrojov. Integrovaná analytika Axis Video Motion Detection 4 spustí napr. poplach pri detekcii pohybu vo vopred definovanej oblasti podľa vášho výberu alebo zobrazí upozornenie, keď zo záberu kamery naopak zmizne nejaký vopred označený objekt. Vďaka vstavanému mikrofónu je tiež možné využiť aj detekciu zvuku, ktorá môže pri prekročení konfigurovateľného prahu hlasitosti (napríklad aj s pomocou funkcie Detektor výkriku) spúšťať rôzne udalosti.

Nové kamery navyše ponúkajú oceňované technológie Axis, ako je napríklad Zipstream, ktorá znižuje nároky na šírku pásma a veľkosť úložiska o viac ako 50% bez kompromisov v kvalite obrazu. Obsahujú aj vstavané pokročilé funkcie kybernetickej bezpečnosti, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávnenému prístupu a podporujú bezpečnosť celého systému.

Medzi kľúčové vlastnosti radu M50 patria:

Medzi kľúčové vlastnosti modelov AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G patria:

Nové kamery Axis radu M50 sú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov a siete partnerov spoločnosti Axis od apríla 2022.

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022