Nové otočné kamery Axis

Sú veľkosti dlane, dokážu zabezpečiť prehľad aj detaily

Novinkou v portfóliu spoločnosti Axis Communications je päť malých diskrétnych sieťových PTZ kamier radu AXIS M50, ktoré ponúkajú špičkovú kvalitu videa, zvukovú aj obrazovú analytiku a konektivitu so Z-Wave Plus zariadeniami. Sú ideálne aj pre menšie inštalácie, pretože ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako vidieť celkový obraz i všetky dôležité detaily. Spoločnosť Axis Communications, svetový líder […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 27. apríla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Novinkou v portfóliu spoločnosti Axis Communications je päť malých diskrétnych sieťových PTZ kamier radu AXIS M50, ktoré ponúkajú špičkovú kvalitu videa, zvukovú aj obrazovú analytiku a konektivitu so Z-Wave Plus zariadeniami. Sú ideálne aj pre menšie inštalácie, pretože ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako vidieť celkový obraz i všetky dôležité detaily.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, uvádza na trh nové kompaktné kamery série M50 umožňujúce otáčanie, náklon a zoom (PTZ). Kamera AXIS M5074 má ostrý a detailný obraz v HDTV 720p rozlíšení (1 MPx), kamery AXIS M5075 a AXIS M5075-G poskytujú 2MPx rozlíšenie HDTV 1080p. Všetky modely majú funkciu PTZ s 5-násobným optickým a 10-násobným digitálnym zoomom. Axis zároveň predstavil nové multisenzorové PTZ kamery AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G PTZ. Tieto modely majú až tri snímače s rozlíšením 5 MPx (ponúkajú rozlíšenie 15 MPx), ktoré slúžia na celkový prehľad o situácii vo vnútorných priestoroch na ploche až 400 m2. Doplnené sú o jednu HDTV 1080p PTZ kameru s 10× optickým zoomom, ktorý umožňuje súčasne sledovať potrebné detaily.

Otočné kamery s veľkosti dlane

AXIS M50 je rad diskrétnych PTZ kamier veľkosti dlane (rozmery iba 130×63 mm), ktoré sú navrhnuté tak, aby diskrétne zapadli do akéhokoľvek prostredia. Sú preto ideálne pre menšie inštalácie, kde ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako vidieť celkový obraz a zároveň všetky dôležité detaily.

Modely AXIS M5075-G a AXIS M5000-G PTZ ponúkajú navyše bezdrôtovú I/O konektivitu so zariadeniami Z-Wave Plus, čo im umožňuje komunikovať až so šiestimi zariadeniami v systémovej zostave, napríklad pomocou príkazov na zapnutie/vypnutie. Navyše sú všetky informácie zo systému Z-Wave prenášané aj do VMS systému a môžu byť zobrazené vo videostreame ako prekrývajúca sa infografika.

Multisenzorové PTZ kamery zabezpečia prehľad aj detail zároveň

Cenovo dostupné kamery AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G PTZ ponúkajú výhody troch fixných kamier a jednej PTZ kamery v zariadení s jedinou IP adresou a licenciou pre VMS alebo aplikácie. Všetky štyri obrazy dokáže kamera zobraziť na jednom monitore, takže je možné prechádzať z prehľadového na detailné zobrazenie jediným kliknutím. Vybavená je tiež funkciou automatického zaostrovania a svetelnou indikáciou, ktorá pomáha odrádzať od protispoločenského a zločinného správania – ideálne pre maloobchodné predajne a veľké vnútorné priestory.

Rýchla inštalácia, inteligentná analýza videa aj zvuku

Vďaka funkcii plug&play ponúkajú kamery radu M50 cenovo výhodný spôsob, ako zaistiť efektívnejšie a účinnejšie zabezpečenie. Všetky nové kamery sa dodávajú so zabudovanou analytikou, ktorá ich premení na senzory umožňujúce využívať inteligentné rozhodovanie o prevádzke alebo o alokácii zdrojov. Integrovaná analytika Axis Video Motion Detection 4 spustí napr. poplach pri detekcii pohybu vo vopred definovanej oblasti podľa vášho výberu alebo zobrazí upozornenie, keď zo záberu kamery naopak zmizne nejaký vopred označený objekt. Vďaka vstavanému mikrofónu je tiež možné využiť aj detekciu zvuku, ktorá môže pri prekročení konfigurovateľného prahu hlasitosti (napríklad aj s pomocou funkcie Detektor výkriku) spúšťať rôzne udalosti.

Nové kamery navyše ponúkajú oceňované technológie Axis, ako je napríklad Zipstream, ktorá znižuje nároky na šírku pásma a veľkosť úložiska o viac ako 50% bez kompromisov v kvalite obrazu. Obsahujú aj vstavané pokročilé funkcie kybernetickej bezpečnosti, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávnenému prístupu a podporujú bezpečnosť celého systému.

Medzi kľúčové vlastnosti radu M50 patria:

Medzi kľúčové vlastnosti modelov AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G patria:

Nové kamery Axis radu M50 sú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov a siete partnerov spoločnosti Axis od apríla 2022.

Najnovšie

Bezproblémová tlač

Fototlačiareň Canon Zoemini 2

Canon uvádza štýlovú a skutočne vreckovú instantnú fototlačiareň Zoemini S2

27. septembra 2022

Unikátny biely chladič s atraktívnym RGB podsvietením

Kingston FURY Beast DDR4 RGB Special Edition

Kingston FURY Kingston FURY vydáva novú špeciálnu edíciu DDR4 pamätí s RGB podsvietením

26. septembra 2022

Integrovaný prehrávač médií

PPDS uvádza na trh nový displej radu Philips S-Line

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o nový displej Philips 37BDL3050S patriaci do produktovej rady S-Line.

26. septembra 2022

s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY rozširuje ponuku o DDR5 pamäte s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY oznámila doplnenie radu pamätí Kingston FURY Beast o DDR5 moduly s certifikáciou AMD EXPO. Technológia AMD EXPO (EXtended Profile for Overclocking) umožňuje vyladiť časovanie pamätí podobne ako technológia XMP (Extreme Memory Profiles) od spoločnosti Intel. Nové pamäťové moduly a sady majú pretaktovávacie špecifikácie EXPO optimalizované pre nastupujúcu platformu AMD AM5. Hráčom a počítačovým […]

16. septembra 2022

IronKey Keypad 200

Kingston predstavil hardvérovo šifrovaný USB disk

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3.

14. septembra 2022

Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku

Model Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami.

8. septembra 2022

Projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation

Toalety nového typ

Samsung predstavuje prototyp „toalety nového typu“

8. septembra 2022

Najvyšší model prestížneho radu Forza

HONDA FORZA 750, modelový rok 2023

Dynamická akcelerácia je samozrejmosťou vďaka výkonnému dvojvalcovému motoru s objemom 745 cm3 vybavenému elektronicky riadenou škrtiacou klapkou, 3 prednastavenými jazdnými režimami a systémom nastaviteľnej kontroly trakcie Honda s 3 úrovňami.

8. septembra 2022

Axis predstavuje nové pevné mini kopule s hlbokým učením

Diskrétne a smart

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové cenovo výhodné mini kopulovité IP kamery, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu obrazu aj v náročných svetelných podmienkach

8. septembra 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. septembra 2022

Odporúčané

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022