Panasonic Lumix GF7: Špičkový fotoaparát pre milovníkov kvality a štýlu

Ľahký a štýlový kompaktný prístroj s výmennými objektívmi umožňuje naplno rozvinúť fotografickú kreativitu a pritom pôsobí ako elegantný módny doplnok. Spoločnosť Panasonic dnes predstavila Lumix GF7, kompaktný a ľahký fotoaparát s výmennými objektívmi a špičkovou obrazovou kvalitou. Medzi jeho hlavné prednosti patrí jednoduché ovládanie a bohatá funkčná výbava, v ktorej nechýba napríklad nový špeciálny režim […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 20. januára 2015
Obsahuje nasledovné témy , ,

Ľahký a štýlový kompaktný prístroj s výmennými objektívmi umožňuje naplno rozvinúť fotografickú kreativitu a pritom pôsobí ako elegantný módny doplnok.

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila Lumix GF7, kompaktný a ľahký fotoaparát s výmennými objektívmi a špičkovou obrazovou kvalitou. Medzi jeho hlavné prednosti patrí jednoduché ovládanie a bohatá funkčná výbava, v ktorej nechýba napríklad nový špeciálny režim pre fotografovanie populárnych selfies. Užívatelia tak môžu dať voľný priechod svojim kreatívnym nápadom a predstavám.

Aj v kategórii kompaktov s výmennými objektívmi možno spojiť špičkové technické parametre s elegantným a štýlovým dizajnom v niekoľkých farebných prevedeniach. V každom detaile, od umiestnenia tlačidiel a voličov až po kožou potiahnutý úchop pre pravú ruku, je vidieť kvalitné ergonomické spracovanie, takže sa s prístrojom fotografuje príjemne a pohodlne. Vďaka vynikajúcej kvalite snímok, bohatej funkčnej výbave a štýlovému kompaktnému dizajnu slúži Lumix GF7 ako výborný fotografický spoločník pre každodenné použitie.

Každodenný spoločník pre fotografovanie aj natáčanie videozáznamov

Lumix GF7 je vybavený snímačom Digital Live MOS s rozlíšením 16 megapixelov. Snímač je fyzicky výrazne väčší ako snímače bežných vreckových kompaktných fotoaparátov, takže sa užívatelia môžu tešiť na podstatne kvalitnejšie snímky. V kombinácii s moderným obrazovým procesorom Venus Engine snímač veľmi účinne znižuje hladinu šumu, čo má za následok čistý obraz plný detailov dokonca aj v slabom svetle, prípadne aj po zotmení.

Vysoká obrazová kvalita sa však netýka len fotografií. Majitelia modelu Lumix GF7 môžu dianie okolo seba nakrúcať na videozáznam v rozlíšení Full-HD, teda 1920 x 1080 bodov, vo formátoch AVCHD Progressive alebo MP4 (MPEG-4 / H.264). Pri natáčaní možno ostriť len dotykom displeja a vďaka funkcii kontinuálneho automatického ostrenia dokáže fotoaparát zaostrovať aj na objekty v pohybe.

GF7w_front_H_FS12032_s

Bohatá funkčná výbava praje kreatívnym fotografom

Lumix GF7 umožňuje užívateľom fotografovať a natáčať svet okolo seba a využívať pritom najrôznejšie kreatívne predstavy a nápady. Dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1 040 000 bodov je možné vyklápať a otáčať o 180 stupňov, obraz je na ňom dobre viditeľný v najrôznejších svetelných podmienkach. Po plnom vyklopení displeja sa fotoaparát automaticky prepne do režimu pre fotografovanie autoportrétov, čo iste poteší milovníkov populárnych selfies. Okrem toho fotoaparát ponúka celý rad funkcií, ako vylepšiť podobu ľudí v zábere. Napríklad funkcia Soft Skin vyhladzuje pleť a vďaka nástroju Defocusing možno efektne softvérovo rozostriť okolie tváre.

Ďalšie funkcie umožňujú používateľom ľahko a rýchlo upraviť podobu fotografií podľa vlastnej chuti. V režime Creative Control je k dispozícii 22 kreatívnych filtrov, od retro podoby cez dynamické monochromatické prevedenie až napríklad po efekt lacných fotoaparátov na hranie. Zároveň je možné zakaždým zaobstarať druhú verziu rovnakého záberu bez filtra pre prípad, že by ste s efektom neboli spokojní.

Funkcia Creative Panorama umožňuje jednoduchú tvorbu horizontálne či vertikálne orientovaných panoramatických záberov. Režim inteligentnej automatiky iA +, dostupný pri fotografovaní aj natáčaní videozáznamov, ponúka celý rad účinných automatických nástrojov ako napríklad inteligentný výber motívového programu, automatické nastavenie citlivosti či automatické rozpoznávanie jedla v zábere.

Kreatívne nápady možno samozrejme uplatniť aj pri natáčaní videozáznamov, stačí k tomu stlačenie jediného tlačidla. Režim časozberného snímania (Time Lapse) umožňuje dlhodobo sledovať vybranú scénu v určitých intervaloch, k dispozícii je aj funkcia Stop Motion Animation čiže známa filmárska technika, v ktorej sa statické objekty javia ako pohyblivé. Aj v pohodlí domova si tak môžete vytvárať animované alebo bábkové filmy.

Rýchlosť a presnosť

Čo sa automatického ostrenia týka, ponúka Lumix GF7 hneď niekoľko možností pre každú fotografickú situáciu, vrátane okamihov, kedy na prípravu záberu máte len minimum času. Fotoaparát pri ostrení využíva metódu porovnávania kontrastu, ktorá funguje s veľkou presnosťou predovšetkým v kombinácii s dostatočne svetelným objektívom. Lumix GF7 sa tak v tomto smere vyrovná aj drahším digitálnym zrkadlovkám.

V slabšom svetle (dokonca aj za svitu hviezd) možno prácu ostriaceho mechanizmu vylepšiť pomocou režimu Low Light AF, v ktorom je ostrenie spoľahlivé aj bez asistenčného prisvietenia. K dispozícii je ďalej obľúbený systém rozpoznávania tváre, ale aj nová funkcia automatického rozpoznávania očí, pri ktorom fotoaparát zaostrí na oči fotografovaného človeka.

Dynamický rozsah potom možno posilniť pomocou funkcie Intelligent D-range Control, vďaka ktorej je možné aj v kontrastných scénach zachovať detaily v jasoch aj v tieňoch bez prepalov a bez utopenej kresby.

Konektivita a zdieľanie fotografií

Panasonic Lumix GF7 je vybavený Wi-Fi, vďaka ktorému je možné fotografie ihneď zdieľať na sociálnych sieťach alebo iných webových stránkach. Zároveň Wi-Fi rozširuje kreatívne možnosti pri samotnom fotografovaní.

Wi-Fi umožňuje bezdrôtovo pripojiť fotoaparát k smartfónu alebo tabletu. Mobilné zariadenie je potom možné využiť ako displej pre náhľad scény, ale aj ako diaľkový ovládač pre spúšť, zoomovanie, ostrenie, nastavenie clony atď.

Medzi ďalšie novinky patrí aj funkcia Jump Snap, určená pre fotografie ľudí či skupín v skoku. Telefón, ktorý máte pri skákaní vo vrecku, rozpozná najvyšší bod skoku a v rovnakom okamihu na diaľku bezdrôtovo stlačí spúšť fotoaparátu.

Lumix GF7 – technické údaje:

Lumix GF7 bude k dispozícii od konca marca, v niekoľkých farebných prevedeniach – v striebornej, čiernej a bielej verzii.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Huawei uvádza na trh nový dostupný smartfón Y5p, zaujme pomerom ceny a výkonu

Veľmi dobrý pomer medzi cenou a výkonom

Spoločnosť Huawei Consumer Business Group (CBG) uvádza na slovenský trh novinku zo série dostupných zariadení – smartfón Y5p. Všestranný výkon, výdrž batérie a skvelá cena sú tri kľúčové atribúty tohto modelu. Y5p je na Slovensku v predaji od dnešného dňa.

2. júna 2020

Spoločnosť Nikon pripravila výhodný set pre vlogerov

Kvalitný set pre vlogerov

Spoločnosť Nikon predstavila základnú súpravu pre vlogerov, ktorá poskytuje všetko, čo je potrebné na tvorbu pútavých video blogov.

28. apríla 2020

Vrcholná séria obsahuje tri modely: P40 Pro +, P40 Pro a P40.

Huawei predstavuje smartfóny radu P40, ohlasujú novú víziu fotografie

Spoločnosť Huawei Consumer Business Group (CBG) dnes predstavila nové vlajkové smartfóny radu P40.

26. marca 2020

Huawei Mate 30 Pro je novým kráľom rebríčka DxOMark

Spoločnosť Huawei opäť ovládla najvyššiu priečku prestížneho fotografického rebríčka DxOMark. Špičkový smartfón Mate 30 Pro získal najvyššie hodnotenie a dosiahol tak rekordný počet 121 bodov, čo je o 4 body viac, než má druhý smartfón v poradí.

27. septembra 2019

Fotosúťaž Huawei InFocus: Týmito zábermi očarili Slováci

Prihlasovanie fotografií do súťaže Huawei InFocus je ukončené. Ešte predtým, ako spoznáme výsledky a teda aj víťaza hlavnej ceny 10 000 eur, prinášame výber pôsobivých fotografií, ktorými do súťaže prispeli slovenskí autori. Ide o jasný dôkaz, že umelecké zábery zhotovené smartfónom sa tešia veľkej popularite aj u nás.

16. augusta 2019

Najnovšie

špičkové mobilné zážitky v súčasnosti aj v budúcnosti

Nová séria smartfónov Samsung Galaxy S23

Modely série Galaxy S23 predstavujú doposiaľ najvýraznejší posun vo vývoji smartfónov Samsung – záujemcovia sa môžu tešiť na najpokročilejšie fotoaparáty, špičkový herný výkon aj ekologicky šetrné prevedenie

3. februára 2023

termokamera AXIS Q1961-TE

Spoľahlivý teplotný alarm

Spoločnosť Axis Communications oznamuje uvedenie novej termometrickej kamery pre vzdialený monitoring. Toto robustné zariadenie (z bez halogénových materiálov) je ideálne na zabezpečenie perimetru, aj na sledovanie teplôt na veľké vzdialenosti a poskytuje vysoko kvalitné termálne video streamy za každého počasia a akýchkoľvek svetelných podmienok. Kamera má vo výbave predinštalovanú analytickú funkciu včasnej detekcie požiaru, ktorá […]

30. januára 2023

Ponúka najrýchlejší zoom na trhu

Nová PTZ kamera Axis

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.  Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ […]

17. januára 2023

4K hry sú teraz na inteligentných televízoroch Samsung

Dobrá sprava pre hráčov

Samsung ponúka hráčom nové možnosti, ako si naplno užiť streaming obľúbených titulov

11. januára 2023

Domáce spotrebiče Bespoke od spoločnosti Samsung posúvajú inteligentnú kuchyňu na ďalšiu úroveň

Samsung – novinky na GES 2023

Samsung predstavil na veľtrhu CES 2023 nové spotrebiče radu Bespoke pre prepojené a prispôsobiteľné kuchynské prostredie

11. januára 2023

Široké portfólio spoločnosti Samsung pomáha ľuďom vytvárať si vlastné zážitky

Mimoriadne zážitky a prepojenie so svetom s televízormi Neo QLED

Samsung predstavuje nové TV radov Neo QLED, MICRO LED a
QD OLED pre rok 2023 s bezpečným pripojením, prispôsobiteľným rozhraním a mnohými funkciami, ktoré menia spôsob ich využitia 

11. januára 2023

S hodinkami Huawei Watch GT 3 SE je to hračka

Zdravie a pohyb pod kontrolou aj počas zimy

Huawei Watch GT 3 SE sú hodinky s množstvom inteligentných monitorovacích funkcií, ktoré vám pomôžu sledovať vaše zdravie nielen v zime, ale v každom ročnom období.

3. januára 2023

Štýlové a flexibilné

Axis predstavuje dva nové závesné „all-in-one“ reproduktory

Spoločnosť Axis Communications predstavuje dva nové závesné sieťové reproduktory AXIS C1510 a C1511, ktoré je možné ako zariadenie typu „všetko-v-jednom“ ľahko integrovať do systémov. Tieto IP reproduktory s atraktívnym dizajnom sú určené na zavesenie na strop a je možné ich použiť na vysielanie živých alebo vopred nahraných hlasových správ, na reprodukciu hudby na pozadí, proaktívne […]

19. decembra 2022

OPPO Find N2 Flip – vylepšené riešenie vyklápania

Špičkový výkon a všestranný fotoaparát

Spoločnosť OPPO predstavila na INNO Day 2022 novú generáciu špičkových skladacích smartfónov

15. decembra 2022

Čo znamenamenajú skratky?

ONVIF

Vo svete IT sa stretávame s rôznymi skratkami a často si ani nevieme, čo sa za nimi skrýva. V našom novom seriáli vám postupne niektoré pojmy odhalíme a trochu bližšie vysvetlíme.

12. decembra 2022

Odporúčané

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022