Panasonic Lumix GF7: Špičkový fotoaparát pre milovníkov kvality a štýlu

Ľahký a štýlový kompaktný prístroj s výmennými objektívmi umožňuje naplno rozvinúť fotografickú kreativitu a pritom pôsobí ako elegantný módny doplnok. Spoločnosť Panasonic dnes predstavila Lumix GF7, kompaktný a ľahký fotoaparát s výmennými objektívmi a špičkovou obrazovou kvalitou. Medzi jeho hlavné prednosti patrí jednoduché ovládanie a bohatá funkčná výbava, v ktorej nechýba napríklad nový špeciálny režim […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 20. januára 2015
Obsahuje nasledovné témy , ,

Ľahký a štýlový kompaktný prístroj s výmennými objektívmi umožňuje naplno rozvinúť fotografickú kreativitu a pritom pôsobí ako elegantný módny doplnok.

Spoločnosť Panasonic dnes predstavila Lumix GF7, kompaktný a ľahký fotoaparát s výmennými objektívmi a špičkovou obrazovou kvalitou. Medzi jeho hlavné prednosti patrí jednoduché ovládanie a bohatá funkčná výbava, v ktorej nechýba napríklad nový špeciálny režim pre fotografovanie populárnych selfies. Užívatelia tak môžu dať voľný priechod svojim kreatívnym nápadom a predstavám.

Aj v kategórii kompaktov s výmennými objektívmi možno spojiť špičkové technické parametre s elegantným a štýlovým dizajnom v niekoľkých farebných prevedeniach. V každom detaile, od umiestnenia tlačidiel a voličov až po kožou potiahnutý úchop pre pravú ruku, je vidieť kvalitné ergonomické spracovanie, takže sa s prístrojom fotografuje príjemne a pohodlne. Vďaka vynikajúcej kvalite snímok, bohatej funkčnej výbave a štýlovému kompaktnému dizajnu slúži Lumix GF7 ako výborný fotografický spoločník pre každodenné použitie.

Každodenný spoločník pre fotografovanie aj natáčanie videozáznamov

Lumix GF7 je vybavený snímačom Digital Live MOS s rozlíšením 16 megapixelov. Snímač je fyzicky výrazne väčší ako snímače bežných vreckových kompaktných fotoaparátov, takže sa užívatelia môžu tešiť na podstatne kvalitnejšie snímky. V kombinácii s moderným obrazovým procesorom Venus Engine snímač veľmi účinne znižuje hladinu šumu, čo má za následok čistý obraz plný detailov dokonca aj v slabom svetle, prípadne aj po zotmení.

Vysoká obrazová kvalita sa však netýka len fotografií. Majitelia modelu Lumix GF7 môžu dianie okolo seba nakrúcať na videozáznam v rozlíšení Full-HD, teda 1920 x 1080 bodov, vo formátoch AVCHD Progressive alebo MP4 (MPEG-4 / H.264). Pri natáčaní možno ostriť len dotykom displeja a vďaka funkcii kontinuálneho automatického ostrenia dokáže fotoaparát zaostrovať aj na objekty v pohybe.

GF7w_front_H_FS12032_s

Bohatá funkčná výbava praje kreatívnym fotografom

Lumix GF7 umožňuje užívateľom fotografovať a natáčať svet okolo seba a využívať pritom najrôznejšie kreatívne predstavy a nápady. Dotykový displej s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením 1 040 000 bodov je možné vyklápať a otáčať o 180 stupňov, obraz je na ňom dobre viditeľný v najrôznejších svetelných podmienkach. Po plnom vyklopení displeja sa fotoaparát automaticky prepne do režimu pre fotografovanie autoportrétov, čo iste poteší milovníkov populárnych selfies. Okrem toho fotoaparát ponúka celý rad funkcií, ako vylepšiť podobu ľudí v zábere. Napríklad funkcia Soft Skin vyhladzuje pleť a vďaka nástroju Defocusing možno efektne softvérovo rozostriť okolie tváre.

Ďalšie funkcie umožňujú používateľom ľahko a rýchlo upraviť podobu fotografií podľa vlastnej chuti. V režime Creative Control je k dispozícii 22 kreatívnych filtrov, od retro podoby cez dynamické monochromatické prevedenie až napríklad po efekt lacných fotoaparátov na hranie. Zároveň je možné zakaždým zaobstarať druhú verziu rovnakého záberu bez filtra pre prípad, že by ste s efektom neboli spokojní.

Funkcia Creative Panorama umožňuje jednoduchú tvorbu horizontálne či vertikálne orientovaných panoramatických záberov. Režim inteligentnej automatiky iA +, dostupný pri fotografovaní aj natáčaní videozáznamov, ponúka celý rad účinných automatických nástrojov ako napríklad inteligentný výber motívového programu, automatické nastavenie citlivosti či automatické rozpoznávanie jedla v zábere.

Kreatívne nápady možno samozrejme uplatniť aj pri natáčaní videozáznamov, stačí k tomu stlačenie jediného tlačidla. Režim časozberného snímania (Time Lapse) umožňuje dlhodobo sledovať vybranú scénu v určitých intervaloch, k dispozícii je aj funkcia Stop Motion Animation čiže známa filmárska technika, v ktorej sa statické objekty javia ako pohyblivé. Aj v pohodlí domova si tak môžete vytvárať animované alebo bábkové filmy.

Rýchlosť a presnosť

Čo sa automatického ostrenia týka, ponúka Lumix GF7 hneď niekoľko možností pre každú fotografickú situáciu, vrátane okamihov, kedy na prípravu záberu máte len minimum času. Fotoaparát pri ostrení využíva metódu porovnávania kontrastu, ktorá funguje s veľkou presnosťou predovšetkým v kombinácii s dostatočne svetelným objektívom. Lumix GF7 sa tak v tomto smere vyrovná aj drahším digitálnym zrkadlovkám.

V slabšom svetle (dokonca aj za svitu hviezd) možno prácu ostriaceho mechanizmu vylepšiť pomocou režimu Low Light AF, v ktorom je ostrenie spoľahlivé aj bez asistenčného prisvietenia. K dispozícii je ďalej obľúbený systém rozpoznávania tváre, ale aj nová funkcia automatického rozpoznávania očí, pri ktorom fotoaparát zaostrí na oči fotografovaného človeka.

Dynamický rozsah potom možno posilniť pomocou funkcie Intelligent D-range Control, vďaka ktorej je možné aj v kontrastných scénach zachovať detaily v jasoch aj v tieňoch bez prepalov a bez utopenej kresby.

Konektivita a zdieľanie fotografií

Panasonic Lumix GF7 je vybavený Wi-Fi, vďaka ktorému je možné fotografie ihneď zdieľať na sociálnych sieťach alebo iných webových stránkach. Zároveň Wi-Fi rozširuje kreatívne možnosti pri samotnom fotografovaní.

Wi-Fi umožňuje bezdrôtovo pripojiť fotoaparát k smartfónu alebo tabletu. Mobilné zariadenie je potom možné využiť ako displej pre náhľad scény, ale aj ako diaľkový ovládač pre spúšť, zoomovanie, ostrenie, nastavenie clony atď.

Medzi ďalšie novinky patrí aj funkcia Jump Snap, určená pre fotografie ľudí či skupín v skoku. Telefón, ktorý máte pri skákaní vo vrecku, rozpozná najvyšší bod skoku a v rovnakom okamihu na diaľku bezdrôtovo stlačí spúšť fotoaparátu.

Lumix GF7 – technické údaje:

Lumix GF7 bude k dispozícii od konca marca, v niekoľkých farebných prevedeniach – v striebornej, čiernej a bielej verzii.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Huawei uvádza na trh nový dostupný smartfón Y5p, zaujme pomerom ceny a výkonu

Veľmi dobrý pomer medzi cenou a výkonom

Spoločnosť Huawei Consumer Business Group (CBG) uvádza na slovenský trh novinku zo série dostupných zariadení – smartfón Y5p. Všestranný výkon, výdrž batérie a skvelá cena sú tri kľúčové atribúty tohto modelu. Y5p je na Slovensku v predaji od dnešného dňa.

2. júna 2020

Spoločnosť Nikon pripravila výhodný set pre vlogerov

Kvalitný set pre vlogerov

Spoločnosť Nikon predstavila základnú súpravu pre vlogerov, ktorá poskytuje všetko, čo je potrebné na tvorbu pútavých video blogov.

28. apríla 2020

Vrcholná séria obsahuje tri modely: P40 Pro +, P40 Pro a P40.

Huawei predstavuje smartfóny radu P40, ohlasujú novú víziu fotografie

Spoločnosť Huawei Consumer Business Group (CBG) dnes predstavila nové vlajkové smartfóny radu P40.

26. marca 2020

Huawei Mate 30 Pro je novým kráľom rebríčka DxOMark

Spoločnosť Huawei opäť ovládla najvyššiu priečku prestížneho fotografického rebríčka DxOMark. Špičkový smartfón Mate 30 Pro získal najvyššie hodnotenie a dosiahol tak rekordný počet 121 bodov, čo je o 4 body viac, než má druhý smartfón v poradí.

27. septembra 2019

Fotosúťaž Huawei InFocus: Týmito zábermi očarili Slováci

Prihlasovanie fotografií do súťaže Huawei InFocus je ukončené. Ešte predtým, ako spoznáme výsledky a teda aj víťaza hlavnej ceny 10 000 eur, prinášame výber pôsobivých fotografií, ktorými do súťaže prispeli slovenskí autori. Ide o jasný dôkaz, že umelecké zábery zhotovené smartfónom sa tešia veľkej popularite aj u nás.

16. augusta 2019

Najnovšie

Nové poňatie bezzrkadlovky

Canon EOS R5 a R6

Spoločnosť Canon Inc. dnes oznámila uvedenie fotoaparátov EOS R5 a EOS R6, dvoch pokročilých plnoformátových bezzrkadlových prístrojov založených na revolučnom systéme EOS R s bajonetom RF. Prístroj EOS R5 profesionálnej triedy zhotovuje statické snímky s rozlíšením 45 megapixelov, rýchlosťou až 20 sn./s[1] a je vôbec prvým plnoformátovým bezzrkadlovým fotoaparátom, ktorý podporuje záznam videa v rozlíšení […]

9. júla 2020

Ako funguje robotická sekačka na trávu.

Roboty prichádzajú do našich záhrad

Páči sa vám udržiavaný trávnik, ale nemáte čas každý deň jazdiť so záhradnou kosačkou? Tento problém vám pomôže vyriešiť automatická kosačka na trávu, ktorú môžete na internete alebo v obchode nájsť tiež pod názvom robotická kosačka na trávu

8. júla 2020

Najpredávanejšie produkty radu Master sú teraz k dispozícii aj pre digitálnych umelcov, ktorí tvoria svoje diela na systémoch Mac a iPad.

Logitech MX Master 3 a MX Keys vo verzii pre Apple

Spoločnosť Logitech ohlásila nové prírastky do svojho prémiového radu Master – myš Logitech MX Master 3 for Mac a klávesnicu Logitech MX Keys for Mac, ktoré sú optimalizované pre Mac a náročných používateľov produktov Apple. Najobľúbenejšia profesionálna myš a klávesnica spoločnosti Logitech sú ponúkané vo farebnom prevedení Space Gray a boli prispôsobené tak, aby čo […]

7. júla 2020

Niceboy uvádza na trh novú autokameru PILOT XRS

Kvalitný záznam jazdy aj v noci

Značka Niceboy rozširuje svoje portfólio o novú univerzálnu autokameru PILOT XRS. Novinka na trhu poteší bohatou výbavou v čele s Full HD rozlíšením pri 30 fps, objektívom so svetelnosťou f/1,8, praktickým magnetickým držiakom, 2,45″ LCD displejom a zabudovaným WiFi.

3. júla 2020

Spoločnosť LG Electronic so svojou kultovou chladničkou InstaWiew hranicu milióna predaných produktov

Chladnička od Lg, s prívlastkom kultová

Inovácia zameraná na zákazníkov podčiarkuje významné postavenie v oblasti technológií a silné postavenie na globálnom trhu s chladničkami Spoločnosť LG Electronics prekonala so svojou prémiovou chladničkou InstaView hranicu milióna predaných kusov. Chladnička na trh vstúpila v roku 2016 a tohto významného míľnika dosiahla práve tento mesiac. V priemere sa denne predá viac ako 700 chladničiek […]

2. júla 2020

Globálna značka elektroniky LAMAX rozširuje svoje portfólio o prenosný Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2, model tvaru nápojovej plechovky s obrovským výkonom.

Designová plechovka čo prekvapí

LAMAX Electronics (LAMAX), úspešný výrobca audiovizuálnej elektroniky, prichádza na trh s modelom LAMAX Sounder2. Ide o ďalší zo série prenosných Bluetooth reproduktorov, ktorými je značka preslávená. I tento reprák sa opäť prezentuje vo vlajkových farbách svojej značky, teda tyrkysovej a čiernej. O bezchybný bezdrôtový prenos hudby sa stará technológia Bluetooth 5.0. LAMAX Sounder2 – reprák […]

2. júla 2020

Rakúske centrum pre seniorov dostalo 5G robotického pomocníka, návštevníkom bude merať teplotu

Nový zamestnanec, ktorý nikdy nefrfle na množstvo práce

Rakúsky operátor LIWEST, spoločnosti Linz AG a Huawei uviedli do prevádzky prvého 5G robota v centre pre seniorov Spallerhof. Hlavnou úlohou robotizovaného pomocníka bude merať telesnú teplotu návštevníkom zariadenia. Cieľom prelomovej novinky je efektívne bojovať proti ochoreniu COVID-19.

1. júla 2020

Nájsť si na trhu svoje miesto a dobrých zákazníkov je aj napriek výhodám internetu dnes umenie.

Spoznajte najlepšie ingrediencie úspechu

Rozbiehate biznis? Rozhodli ste sa postaviť na vlastné nohy a založiť firmu? V tom prípade budete potrebovať k úspechu šťastie a trocha odvahy. Samozrejme, nezaobídete sa ani bez špeciálnych doplnkov a dobrej reklamy.

30. júna 2020

Ak chcete dostať obchod do rovnováhy, nemali by ste podceniť výber obchodnej váhy

Presnosť, rovná sa spokojnosť

Kríza sa postarala o to, aby sme šetrili na každom jednom mieste a ešte viac, ako sme boli možno doteraz zvyknutí. No a práve v podnikaní by vám s úsporou mohli pomôcť spoľahlivé a presné obchodné váhy. Ide dnes už o moderné a technologicky vyspelé zariadenia, ktoré sa za vás postarajú o celý proces váženia.

29. júna 2020

Výhody sublimácie

Presvedčte sa o výhodách termolisov a sublimačnej technológie

Rozhodli ste sa pre originálny darček, alebo potrebujete kvalitný reklamný predmet do firmy? Možností, ako sa k takýmto doplnkom dostať je niekoľko. Môžete si zaplatiť za tlač v profesionálnej reklamnej agentúre, alebo si vytvoriť sofistikovaný prezent svojpomocne.

29. júna 2020

Odporúčané

Tipy na pripojenie na cestách

Pripojenie na prázdniny pre každého

Poďme si ukázať pár tipov, ako na to.

2. júla 2020
TEST

Redakčný test

Recenzia Philips E Line 32″ CurvedDisplay (328E)

Ohromujúci zakrivený Ultra HD monitor za cenu lacného notebooku? Philips má produkt, ktorý poteší nielen hráčov.

28. júna 2020

Samsung predstavuje Terrace, nový vonkajší televízor a soundbar pre umiestnenie na záhradu či terasu

Domáca zábava na čerstvom vzduchu:

Nový televízor Terrace ponúka skvelý obraz v rozlíšení 4K, technológiu QLED, inteligentné funkcie a odolnú konštrukciu s vode odolnou certifikáciou IP55.

22. mája 2020

Spoločnosť Nikon pripravila výhodný set pre vlogerov

Kvalitný set pre vlogerov

Spoločnosť Nikon predstavila základnú súpravu pre vlogerov, ktorá poskytuje všetko, čo je potrebné na tvorbu pútavých video blogov.

28. apríla 2020
TEST

Žiadne káble, žiadne starosti

Test slúchadiel Niceboy HIVE 2 joy: Aj na hry, aj na tréning (recenzia, hodnotenie, cena)

Ľahká skladacia konštrukcia, umelá koža a skvelý zvuk za pár desiatok eur. Niceboy HIVE 2 joy sú príjemným prekvapením aj pre technologického novinára.

17. apríla 2020
TEST

True Wireless s enormnou výdržou

Niceboy HIVE pods 2? Nie je dôvod na obavy, oplatia sa (recenzia, test a hodnotenie)

Prečo získali slúchadlá Niceboy HIVE pods 2 ocenenie TIP REDAKCIE? Čítajte v našom teste.

15. apríla 2020

Casio EQB-1000D-1AER sú pánske hodinky športového výzoru v ultratenkom puzdre

Casio EQB-1000D-1AER

Medzi najdôležitejšie výhody bezpochyby patrí možnosť synchronizácie hodiniek s chytrým telefónom skrze technológiu Bluetooth.

1. apríla 2020

Canon aj tento rok pozýva študentov do francúzskeho mesta Perpignan na Visa pour l`image – významný festival so zameraním na dokumentárnu fotografiu

Jedinečná možnosť pre budúcich dokumentaristov

Spoločnosť Canon vyberie 210 študentov z celej Európy a poskytne im príležitosť rozvíjať ich zručnosti v oblasti fotografie za prítomnosti lídrov v tomto priemysle počas festivalu Visa pour l’Image, ktorý sa aj tento rok bude konať v meste Perpignan na prelome mesiacov august a september – 30.8. – 5.9.2020.

18. marca 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

13. marca 2020

G-Shock Mudmaster GG-B100 – karbonová výbava novej generácie

Každý rok fanúšikovia G-Shock čakajú, čo nové nám Casio na hodinárskom veľtrhu Baselworld predstaví. Už sme tak nejako vytušili, že technológiu, ktorú budeme u noviniek vídať častejšie, bude bluetooth. Potvrdzuje to aj nový prírastok Mudmaster GG-B100. Ešte nás ale prekvapil funkciiou krokomeru, živicovým puzdrom zosilneným karbónom a dvojvrstvovou korunkou.

18. februára 2020