Rýchle optické pripojenie

Prepínač, ktorý je tak akurát  

Chytrý riadený prepínač Zyxel GS2220 je dokonalou voľbou pre všetky organizácie, ktoré potrebujú zlatú strednú cestu kombinujúcu pokročilé prvky, spoľahlivý výkon a základnú funkcionalitu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 3. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Bližšie tento model predstaví Petr Koudelka, Senior Sales Engineer, zo společnosti Zyxel.

Prepínače sú základné stavebné kamene sietí a pripojovacie body pre klientské a sieťové zariadenia, ako napr. bezdrôtové prístupové body, IP kamery, IP telefóny a periférie zapojené do siete. Okrem toho prepínače fungujú ako spojovacie skrine pre sieťovú prevádzku, ktoré signály a pakety posielajú do smerov, do ktorých je to potrebné.

Väčšina užívateľov a správcov sietí sa uspokojí s tým, keď prepínač plní svoje základné funkcie, a naviac sa vlastne ani nemusí prepínačmi, ktoré sú umiestnené v rôznych častiach siete, zaoberať.

To však platí, len dokiaľ sa neobjaví nejaká nevyhnutná funkcia, ktorá sa najlepšie plní pomocou prepínača v samotnom srdci siete. A práve z toho dôvodu spoločnosť Zyxel vedľa neriadených prepínačov, ktoré jednoducho vykonávajú tieto základné funkcie, ponúka tiež rôzne riadené modely s pokročilou funkcionalitou, bez ktorých sa mnohí zákazníci neobídu.

Zlatá stredná cesta

Každý zákazník má samozrejme iné potreby, pričom zmestiť všetky požiadavky a funkcie do jedného prepínača je takmer nemožné. Pokiaľ by sme sa o niečo také pokúsili, výsledkom by bola rozmerná a drahá krabica plná funkcií, z ktorých mnohé by väčšina zákazníkov nikdy nevyužila.

Úlohou spoločnosti Zyxel teda je nájsť zlatú strednú cestu, t.j. zariadenia, ktoré svojou paletou funkcií splnia všetky požiadavky väčšiny zákazníkov, ale na druhú stranu nebude príliš špecifické, zložité ani nákladné.

Trúfame si tvrdiť, že práve toho sa nám podarilo modelom GS2220 dosiahnuť. Tento chytrý riadený prepínač disponuje širokou škálou funkcií pre meniace sa potreby moderných organizácií a súčasne predstavuje spoľahlivé každodenné zariadenie a vynikajúcu hodnotu za vynaložené peniaze.

Z jeho funkcií určite stojí za zmienku podpora viac audio a video streamov (režim Networked AV), bezvýpadková podpora napájania zariadenia pres PoE a extrémne tichá technológia chytrého chladenia. Prepínač je naviac dodávaný s ročnou licenciou Nebula ProPack, ktorá zahŕňa funkcie automatického zálohovania a obnovy, správu prenosovej kapacity, možnosť nastavenia virtuálnej LAN a podporu väčšieho počtu bezpečných pripojení.

Intenzívnejšia spolupráca

Všetky tieto funkcie dnes zákazníci stále viac vyžadujú. Napríklad hotely potrebujú riešenie, ako dostať video a audio do každej miestnosti. Vzhľadom ku stále častejšiemu používaniu nástrojov pre videokonferencie a vzdialenú spoluprácu, s rovnakou požiadavkou prichádzajú tiež mnohé kancelárske budovy a školy.

V stále väčšej miere sa dnes používa napájanie cez Ethernet (PoE), a to obvykle k rozšíreniu bezdrôtových sietí a k prevádzke bezpečnostných kamier. Funkciu bezvýpadkovú podporu napájania zariadenia pres PoE preto ocenia všetci užívatelia, ktorí potrebujú garanciu ich nepretržitej prevádzky.

S ohľadom na rozmach virtuálnych a hybridných pracovísk je obrovskou výhodou prepínača GS2220 kompatibilita s platformou Nebula, ktorá umožňuje vzdialenú inštaláciu a správu sieťových zariadení a podporuje virtuálne siete a bezpečné pripojenia.

A v neposlednom rade sa prepínač GS2220 vyznačuje ultra tichou prevádzkou, takže je možné ho bez obáv inštalovať aj v tých najmenších kanceláriách.

Rýchle optické pripojenie

Vedľa vyššie uvedených funkcií prepínač GS2220 umožňuje tiež chytré riadenie, ktoré je nevyhnutné k efektívnej prevádzke siete, a má SFP optické uplink porty (dva na modeloch GS2220-10/10HP, štyri na modeloch 28/28HP a šesť na modeloch 50/ 50HP), takže si poradí aj s dnešnými vyššími nárokmi na prenosovú kapacitu.

Vďaka tejto kombinácii predností je prepínač GS2220 tým správnym riešením pre organizácie, ktorým sa bude hodiť jedna alebo viac z jeho pokročilých funkcií, ale ktoré na druhú stranu nechcú utrácať za niečo, čo nepotrebujú a nikdy nevyužijú. V prípade záujmu o ďalšie informácie prosím kontaktujte lokálne zastúpenie alebo partnera spoločnosti Zyxel.

Najnovšie

Idealna kamera na motocykel

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery. Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba. Kúpa akčnej kamery […]

24. septembra 2021

Hráči Rocket League a WOT pozor!

Štartuje Kingston Fury Grunex Masters

Nová sezóna, nové výzvy! Kingston Fury Grunex Masters nadviaže na úspešnú prvú sezónu Grunex Masters v hrách Rocket League a World of Tanks. Hráči Rocket League sa môžu opäť tešiť na najväčšiu ligu na Slovensku a v Českej republike. Milovníci plechových monštier iste ocenia nadupanú turnajovú sériu s Martym o prize money a výkonné pamäte  Kingston Fury.

21. septembra 2021

najľahší a najudržateľnejší

Logitech G predstavuje svoj nový bezdrôtový hráčsky headset

Logitech G dnes predstavuje nový, mimoriadne ľahký bezdrôtový headset pre hráčov Logitech G435 LIGHTSPEED, ktorý umožňuje hrať hry, počúvať hudbu alebo komunikovať s priateľmi na rôznych platformách. Je vyrábaný v troch nových farebných kombináciách, aby ste si mohli vybrať podľa vášho štýlu. Nový headset bude na Slovensku dostupný u všetkých distribútorov v priebehu septembra za […]

14. septembra 2021

Fotoaparát EOS R3

Čakanie skončilo

Na štartovaciu čiaru nastupuje nový športový šampión od spoločnosti Canon, aby predbehol všetkých ostatných

14. septembra 2021

Sleduje (len) podstatné detaily

Rozdiel je v detailoch

Nová otočná kamera Axis definuje štandard pre video dohľad v rozlíšení 4K

11. septembra 2021

16" displej v ultratenkom šasi

ROG Zephyrus M16

16-palcový herný notebook ROG Zephyrus M16 má ultratenké šasi a rozmery ako bežný 15-palcový notebook

10. septembra 2021

Prenosný monitor AOC I1601P

Zvýšte svoju produktivitu kedykoľvek a kdekoľvek

AOC uvádza na trh 15,6 „prenosný monitor I1601P s hybridným pripojením USB-C a USB-A

10. septembra 2021

vybavená umelou inteligenciou (AI)

D-Link predstavuje kameru 2K QHD

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho portfólia inteligentných kamier mydlink v podobe vonkajšej 2K QHD Pan & Zoom Wi-Fi kamery (DCS-8635LH). Táto video dohľadová kamera vybavená umelou inteligenciou (AI), zachytáva v reálnom čase zábery vo vysokom rozlíšení a s 360-stupňovým pokrytím, ktoré možno centrálne spravovať na diaľku pomocou aplikácie mydlink kedykoľvek a kdekoľvek.

10. septembra 2021

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové

Attila Végh a Milan Bez Mapy to zistili vďaka novinke od Huawei

Začiatok školského roka neznamená nový kolotoč povinností nie len pre školopovinných. Učíme sa predsa celý život, o čom sa presvedčili aj bloger Milan Bez Mapy a MMA zápasník Attila Végh. Nedávno spojili príjemné s užitočným a počas testovania nového notebooku od Huawei absolvovali aj grafický rýchlokurz. Ako to dopadlo? Úpravu obrázkov zvládol aj Attila Už […]

8. septembra 2021

Periférne zariadenia, ktoré vám dodajú herné výhodu

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, predstavila gaming rad periférnych zariadení na podporu hráčov všetkých typov a úrovní a doplnila tak svoje rozširujúce sa portfólio herných produktov.

6. septembra 2021

Odporúčané

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Sony Xperia 1 má štyri kamery a 4K displej. Vyskúšali sme ju v praxi

Sony Xperia 1 nás dostala svojím displejom, vodotesným telom a skvelými kamerami. Pozrite si reálne fotografie bez úprav.

29. júla 2021

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021