Rýchle optické pripojenie

Prepínač, ktorý je tak akurát  

Chytrý riadený prepínač Zyxel GS2220 je dokonalou voľbou pre všetky organizácie, ktoré potrebujú zlatú strednú cestu kombinujúcu pokročilé prvky, spoľahlivý výkon a základnú funkcionalitu.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 3. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Bližšie tento model predstaví Petr Koudelka, Senior Sales Engineer, zo společnosti Zyxel.

Prepínače sú základné stavebné kamene sietí a pripojovacie body pre klientské a sieťové zariadenia, ako napr. bezdrôtové prístupové body, IP kamery, IP telefóny a periférie zapojené do siete. Okrem toho prepínače fungujú ako spojovacie skrine pre sieťovú prevádzku, ktoré signály a pakety posielajú do smerov, do ktorých je to potrebné.

Väčšina užívateľov a správcov sietí sa uspokojí s tým, keď prepínač plní svoje základné funkcie, a naviac sa vlastne ani nemusí prepínačmi, ktoré sú umiestnené v rôznych častiach siete, zaoberať.

To však platí, len dokiaľ sa neobjaví nejaká nevyhnutná funkcia, ktorá sa najlepšie plní pomocou prepínača v samotnom srdci siete. A práve z toho dôvodu spoločnosť Zyxel vedľa neriadených prepínačov, ktoré jednoducho vykonávajú tieto základné funkcie, ponúka tiež rôzne riadené modely s pokročilou funkcionalitou, bez ktorých sa mnohí zákazníci neobídu.

Zlatá stredná cesta

Každý zákazník má samozrejme iné potreby, pričom zmestiť všetky požiadavky a funkcie do jedného prepínača je takmer nemožné. Pokiaľ by sme sa o niečo také pokúsili, výsledkom by bola rozmerná a drahá krabica plná funkcií, z ktorých mnohé by väčšina zákazníkov nikdy nevyužila.

Úlohou spoločnosti Zyxel teda je nájsť zlatú strednú cestu, t.j. zariadenia, ktoré svojou paletou funkcií splnia všetky požiadavky väčšiny zákazníkov, ale na druhú stranu nebude príliš špecifické, zložité ani nákladné.

Trúfame si tvrdiť, že práve toho sa nám podarilo modelom GS2220 dosiahnuť. Tento chytrý riadený prepínač disponuje širokou škálou funkcií pre meniace sa potreby moderných organizácií a súčasne predstavuje spoľahlivé každodenné zariadenie a vynikajúcu hodnotu za vynaložené peniaze.

Z jeho funkcií určite stojí za zmienku podpora viac audio a video streamov (režim Networked AV), bezvýpadková podpora napájania zariadenia pres PoE a extrémne tichá technológia chytrého chladenia. Prepínač je naviac dodávaný s ročnou licenciou Nebula ProPack, ktorá zahŕňa funkcie automatického zálohovania a obnovy, správu prenosovej kapacity, možnosť nastavenia virtuálnej LAN a podporu väčšieho počtu bezpečných pripojení.

Intenzívnejšia spolupráca

Všetky tieto funkcie dnes zákazníci stále viac vyžadujú. Napríklad hotely potrebujú riešenie, ako dostať video a audio do každej miestnosti. Vzhľadom ku stále častejšiemu používaniu nástrojov pre videokonferencie a vzdialenú spoluprácu, s rovnakou požiadavkou prichádzajú tiež mnohé kancelárske budovy a školy.

V stále väčšej miere sa dnes používa napájanie cez Ethernet (PoE), a to obvykle k rozšíreniu bezdrôtových sietí a k prevádzke bezpečnostných kamier. Funkciu bezvýpadkovú podporu napájania zariadenia pres PoE preto ocenia všetci užívatelia, ktorí potrebujú garanciu ich nepretržitej prevádzky.

S ohľadom na rozmach virtuálnych a hybridných pracovísk je obrovskou výhodou prepínača GS2220 kompatibilita s platformou Nebula, ktorá umožňuje vzdialenú inštaláciu a správu sieťových zariadení a podporuje virtuálne siete a bezpečné pripojenia.

A v neposlednom rade sa prepínač GS2220 vyznačuje ultra tichou prevádzkou, takže je možné ho bez obáv inštalovať aj v tých najmenších kanceláriách.

Rýchle optické pripojenie

Vedľa vyššie uvedených funkcií prepínač GS2220 umožňuje tiež chytré riadenie, ktoré je nevyhnutné k efektívnej prevádzke siete, a má SFP optické uplink porty (dva na modeloch GS2220-10/10HP, štyri na modeloch 28/28HP a šesť na modeloch 50/ 50HP), takže si poradí aj s dnešnými vyššími nárokmi na prenosovú kapacitu.

Vďaka tejto kombinácii predností je prepínač GS2220 tým správnym riešením pre organizácie, ktorým sa bude hodiť jedna alebo viac z jeho pokročilých funkcií, ale ktoré na druhú stranu nechcú utrácať za niečo, čo nepotrebujú a nikdy nevyužijú. V prípade záujmu o ďalšie informácie prosím kontaktujte lokálne zastúpenie alebo partnera spoločnosti Zyxel.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022