Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

Autor
Dátum zverejnenia 26. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

My sme sa mu pozreli na zúbok a vyskúšali ho v prevádzke.

Prvé zoznámenie

Ešte, než sme prístroj zapojili, zaujali nás jeho kompaktné rozmery. Nie je totiž nijako veľký, s výškou necelých 23 cm, šírkou 10 cm a hĺbkou 26 cm ho môžete veľmi ľahko umiestniť blízko zariadenia, ktoré má chrániť bez toho, aby zaberal zbytočne veľa miesta. Telo je tvorené čiernym plastom, ktorý neurazí ale ani nenadchne.

Čo ale utvára na prvý pohľad pekný dizajnový prvok, je integrovaný LCD displej na čele s tlačidlami nižšie, čo naznačuje jednoduché a intuitívne ovládanie. Na zadnej strane prístroja sú štyri zásuvky s prepäťovou ochranou, zásuvka pre prívodný kábel a porty USB, COM, LAN, RJ-45.

V balení ešte nájdete návod, USB kábel a registračnú kartu prístroja.

Displej a aplikácia

Hlavné informácie o stave zdroja a napájaní pripojených zariadení sa dozviete zo stavového displeja, ktorý je v prevádzke podsvietený bielym svetlom. Dozviete sa na ňom všetky potrebné informácie o batérii, záťaži, vstupnom napätí a frekvencii. Pokiaľ ale zo zdroja napájate aj počítač, určite vám odporúčame prepojiť ho so zdrojom aj pomocou dodávaného USB kábla.

Pokiaľ dôjde k výpadku siete, alebo je stanica od nej odpojená, začne sa zobrazovať stav zostávajúceho času na prevádzku, pričom poslednú minútu signalizuje aj akusticky. Zvukovo tiež oznamuje preťaženie siete a prípadnú poruchu UPS.

Veľmi dobrého pomocníka predstavuje bezplatná aplikácia PowerPanel, vďaka ktorej je možné sledovať stav napájania, ale aj spotrebu v jednotlivých zásuvkách či ovládať ich spúšťanie.

Ostrá prevádzka

UPS dokáže pracovať s výkonom batérie až 550 W. Pri plnom zaťažení tak podľa diagramu nižšie vydrží zhruba minútu. Avšak pri polovičnom výkone, čo sa dá považovať za prevádzkové optimum, zvládne napájať pripojené zariadenia po dobu deviatich minút, pri tretinovej záťaži dokonca niečo okolo dvadsať minút. Počas tejto doby je možné pripojené zariadenia bezpečne vypnúť či zálohovať a po opätovnom sprevádzkovaní elektrickej siete ich znovu bezproblémovo zapnúť.

CyberPower VP1000ELCD-FR je tiež výborným pomocníkom pri odfiltrovaní nežiaducich výkyvov v sieti, typické pri búrke. Pripojené zariadenie je aj napriek preťaženiu či poruchy v sieti napájané bezpečne, vďaka automatickej regulácii napätia (AVR).

Vyskúšali sme reálnu prevádzku s bežným notebookom s batériou nabitou na 75 % a ukazovateľ kapacity UPS nám hlásil 23 minút výdrže. Samozrejme je tento čas relatívny v súvislosti so stavom kapacity batérie v notebooku, avšak 20 a viac minút spravidla dostačuje aj na dorobenie bežných pracovných úloh, prípadnú zálohu práce a bezpečné vypnutie. V kombinácii s energiou v samotnej batérii notebooku sa doba pre prácu bez prívodu energie ešte predlžuje av podstate sa dá povedať, že máloktorý výpadok siete trvá viac ako hodinu. So zariadeniami náročnejšími na výkon sme vydržali rádovo minúty, ale asi len málokto bude k UPS pripájať vŕtačku alebo sendvičovač.

Verdikt

UPS od spoločnosti CyberPower je možné jednoznačne odporučiť pre domácu i menšiu kancelársku prevádzku. Nielenže zaistí bezpečie a stabilitu pre pripojené zariadenia, ale tiež zvýši ich efektivitu, pričom minimalizuje spotrebu elektrickej energie. To znamená úsporu oproti konvenčným UPS. Ďalším bonusom je ochrana dátových liniek s vysokorýchlostným prenosom 1Gbps pre zabezpečenie telefónov a ďalších zariadení

Najnovšie

Nový SuperWide monitor Philips je uvedený na trh s cieľom nahradiť zostavu dvoch obrazoviek

Nový monitor Philips 45B1U6900C

Philips 45B1U6900C je vybavený veľkou obrazovkou s uhlopriečkou 44,5 palcov (113 cm) a rozlíšením 5120 x 1440 a niekoľkými ďalšími funkciami, ktoré sú navrhnuté tak, aby napomáhali profesionálom pri multitaskingu. Je vybavený USB-C dokovacou stanicou s RJ45 a 32:9 SuperWide zakrivenou obrazovkou s pozorovacími uhlami 178/178 stupňov.

30. marca 2023

Inteligentné senzory a kvalitný obraz vo dne aj v noci

O bezpečie vášho domova sa postarajú oči od Niceboy

Značka Niceboy vstupuje do segmentu bezpečnostných kamier hneď s dvoma novinkami

30. marca 2023

Kingston FURY

Nové atraktívne a štýlové biele chladiče

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila rozšírenie svojho oceňovaného radu pamäťových modulov Kingston FURY DDR5 o verziu s bielym chladičom. Poskytuje tým viac možností všetkým, čo si chcú zostaviť systém, ktorý by nad ostatnými vynikal nielen výkonom, ale aj štýlovým vzhľadom.

27. marca 2023

Intel XMP 3.0 certifikované

Kingston FURY pridáva do svojho portfólia pretaktovateľné serverové pamäte DDR5

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, rozširuje svoj rad pamätí DDR5 uvedením Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, nového radu pretaktovateľných serverových pamätí navrhnutých tak, aby spĺňali výkonnostné požiadavky novej generácie pracovných staníc a stolových počítačov.

20. marca 2023

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022