Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

Autor
Dátum zverejnenia 26. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

My sme sa mu pozreli na zúbok a vyskúšali ho v prevádzke.

Prvé zoznámenie

Ešte, než sme prístroj zapojili, zaujali nás jeho kompaktné rozmery. Nie je totiž nijako veľký, s výškou necelých 23 cm, šírkou 10 cm a hĺbkou 26 cm ho môžete veľmi ľahko umiestniť blízko zariadenia, ktoré má chrániť bez toho, aby zaberal zbytočne veľa miesta. Telo je tvorené čiernym plastom, ktorý neurazí ale ani nenadchne.

Čo ale utvára na prvý pohľad pekný dizajnový prvok, je integrovaný LCD displej na čele s tlačidlami nižšie, čo naznačuje jednoduché a intuitívne ovládanie. Na zadnej strane prístroja sú štyri zásuvky s prepäťovou ochranou, zásuvka pre prívodný kábel a porty USB, COM, LAN, RJ-45.

V balení ešte nájdete návod, USB kábel a registračnú kartu prístroja.

Displej a aplikácia

Hlavné informácie o stave zdroja a napájaní pripojených zariadení sa dozviete zo stavového displeja, ktorý je v prevádzke podsvietený bielym svetlom. Dozviete sa na ňom všetky potrebné informácie o batérii, záťaži, vstupnom napätí a frekvencii. Pokiaľ ale zo zdroja napájate aj počítač, určite vám odporúčame prepojiť ho so zdrojom aj pomocou dodávaného USB kábla.

Pokiaľ dôjde k výpadku siete, alebo je stanica od nej odpojená, začne sa zobrazovať stav zostávajúceho času na prevádzku, pričom poslednú minútu signalizuje aj akusticky. Zvukovo tiež oznamuje preťaženie siete a prípadnú poruchu UPS.

Veľmi dobrého pomocníka predstavuje bezplatná aplikácia PowerPanel, vďaka ktorej je možné sledovať stav napájania, ale aj spotrebu v jednotlivých zásuvkách či ovládať ich spúšťanie.

Ostrá prevádzka

UPS dokáže pracovať s výkonom batérie až 550 W. Pri plnom zaťažení tak podľa diagramu nižšie vydrží zhruba minútu. Avšak pri polovičnom výkone, čo sa dá považovať za prevádzkové optimum, zvládne napájať pripojené zariadenia po dobu deviatich minút, pri tretinovej záťaži dokonca niečo okolo dvadsať minút. Počas tejto doby je možné pripojené zariadenia bezpečne vypnúť či zálohovať a po opätovnom sprevádzkovaní elektrickej siete ich znovu bezproblémovo zapnúť.

CyberPower VP1000ELCD-FR je tiež výborným pomocníkom pri odfiltrovaní nežiaducich výkyvov v sieti, typické pri búrke. Pripojené zariadenie je aj napriek preťaženiu či poruchy v sieti napájané bezpečne, vďaka automatickej regulácii napätia (AVR).

Vyskúšali sme reálnu prevádzku s bežným notebookom s batériou nabitou na 75 % a ukazovateľ kapacity UPS nám hlásil 23 minút výdrže. Samozrejme je tento čas relatívny v súvislosti so stavom kapacity batérie v notebooku, avšak 20 a viac minút spravidla dostačuje aj na dorobenie bežných pracovných úloh, prípadnú zálohu práce a bezpečné vypnutie. V kombinácii s energiou v samotnej batérii notebooku sa doba pre prácu bez prívodu energie ešte predlžuje av podstate sa dá povedať, že máloktorý výpadok siete trvá viac ako hodinu. So zariadeniami náročnejšími na výkon sme vydržali rádovo minúty, ale asi len málokto bude k UPS pripájať vŕtačku alebo sendvičovač.

Verdikt

UPS od spoločnosti CyberPower je možné jednoznačne odporučiť pre domácu i menšiu kancelársku prevádzku. Nielenže zaistí bezpečie a stabilitu pre pripojené zariadenia, ale tiež zvýši ich efektivitu, pričom minimalizuje spotrebu elektrickej energie. To znamená úsporu oproti konvenčným UPS. Ďalším bonusom je ochrana dátových liniek s vysokorýchlostným prenosom 1Gbps pre zabezpečenie telefónov a ďalších zariadení

Najnovšie

Spoľahlivá detekcia bez ohľadu na viditeľnosť

Nový sieťový radar AXIS D2210-VE

Nový 60GHz radar Axis zvládne monitoring dopravy a pohybu v oblasti

4. októbra 2023

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022