Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

Autor
Dátum zverejnenia 26. októbra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

My sme sa mu pozreli na zúbok a vyskúšali ho v prevádzke.

Prvé zoznámenie

Ešte, než sme prístroj zapojili, zaujali nás jeho kompaktné rozmery. Nie je totiž nijako veľký, s výškou necelých 23 cm, šírkou 10 cm a hĺbkou 26 cm ho môžete veľmi ľahko umiestniť blízko zariadenia, ktoré má chrániť bez toho, aby zaberal zbytočne veľa miesta. Telo je tvorené čiernym plastom, ktorý neurazí ale ani nenadchne.

Čo ale utvára na prvý pohľad pekný dizajnový prvok, je integrovaný LCD displej na čele s tlačidlami nižšie, čo naznačuje jednoduché a intuitívne ovládanie. Na zadnej strane prístroja sú štyri zásuvky s prepäťovou ochranou, zásuvka pre prívodný kábel a porty USB, COM, LAN, RJ-45.

V balení ešte nájdete návod, USB kábel a registračnú kartu prístroja.

Displej a aplikácia

Hlavné informácie o stave zdroja a napájaní pripojených zariadení sa dozviete zo stavového displeja, ktorý je v prevádzke podsvietený bielym svetlom. Dozviete sa na ňom všetky potrebné informácie o batérii, záťaži, vstupnom napätí a frekvencii. Pokiaľ ale zo zdroja napájate aj počítač, určite vám odporúčame prepojiť ho so zdrojom aj pomocou dodávaného USB kábla.

Pokiaľ dôjde k výpadku siete, alebo je stanica od nej odpojená, začne sa zobrazovať stav zostávajúceho času na prevádzku, pričom poslednú minútu signalizuje aj akusticky. Zvukovo tiež oznamuje preťaženie siete a prípadnú poruchu UPS.

Veľmi dobrého pomocníka predstavuje bezplatná aplikácia PowerPanel, vďaka ktorej je možné sledovať stav napájania, ale aj spotrebu v jednotlivých zásuvkách či ovládať ich spúšťanie.

Ostrá prevádzka

UPS dokáže pracovať s výkonom batérie až 550 W. Pri plnom zaťažení tak podľa diagramu nižšie vydrží zhruba minútu. Avšak pri polovičnom výkone, čo sa dá považovať za prevádzkové optimum, zvládne napájať pripojené zariadenia po dobu deviatich minút, pri tretinovej záťaži dokonca niečo okolo dvadsať minút. Počas tejto doby je možné pripojené zariadenia bezpečne vypnúť či zálohovať a po opätovnom sprevádzkovaní elektrickej siete ich znovu bezproblémovo zapnúť.

CyberPower VP1000ELCD-FR je tiež výborným pomocníkom pri odfiltrovaní nežiaducich výkyvov v sieti, typické pri búrke. Pripojené zariadenie je aj napriek preťaženiu či poruchy v sieti napájané bezpečne, vďaka automatickej regulácii napätia (AVR).

Vyskúšali sme reálnu prevádzku s bežným notebookom s batériou nabitou na 75 % a ukazovateľ kapacity UPS nám hlásil 23 minút výdrže. Samozrejme je tento čas relatívny v súvislosti so stavom kapacity batérie v notebooku, avšak 20 a viac minút spravidla dostačuje aj na dorobenie bežných pracovných úloh, prípadnú zálohu práce a bezpečné vypnutie. V kombinácii s energiou v samotnej batérii notebooku sa doba pre prácu bez prívodu energie ešte predlžuje av podstate sa dá povedať, že máloktorý výpadok siete trvá viac ako hodinu. So zariadeniami náročnejšími na výkon sme vydržali rádovo minúty, ale asi len málokto bude k UPS pripájať vŕtačku alebo sendvičovač.

Verdikt

UPS od spoločnosti CyberPower je možné jednoznačne odporučiť pre domácu i menšiu kancelársku prevádzku. Nielenže zaistí bezpečie a stabilitu pre pripojené zariadenia, ale tiež zvýši ich efektivitu, pričom minimalizuje spotrebu elektrickej energie. To znamená úsporu oproti konvenčným UPS. Ďalším bonusom je ochrana dátových liniek s vysokorýchlostným prenosom 1Gbps pre zabezpečenie telefónov a ďalších zariadení

Najnovšie

Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

8. decembra 2022

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

8. decembra 2022

Môžu pochváliť lepšou výdržou batérie

Najlepšie smart hodinky pre rok 2022

Ocenenie EISA za najlepšie smart hodinky pre rok 2022 – 2023 získavajú Huawei Watch GT 3 Pro

8. decembra 2022

Užite si každý tón bez rušenia vďaka Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Dokonalá kvalita hudby, hovory bez hluku z okolia a batéria, ktorá vás rozhodne nenechá v štichu. To všetko svojim užívateľom ponúka novinka na trhu, bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2.

8. decembra 2022

Spoľahlivá batéria pre neprerušované hranie

4 dôvody, pre ktoré je Huawei nova Y70 skvelou voľbou pre mobilných hráčov

Účel smartfónu v dnešnej siaha omnoho ďalej, než je obyčajné volanie či esemeskovanie. Smart asistenti vo vreckách nám denne pomáhajú komunikovať, sledovať obľúbené relácie a filmy, zachytávať spomienky, počúvať hudbu a poskytujú možnosť zostať v spojení so svetom.

8. decembra 2022

Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

8. decembra 2022

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C o dve nové zariadenia

Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

Dynabook Europe GmbH predstavuje dva nové notebooky radu Satellite Pro C: 14“ prístroj Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

8. decembra 2022

Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

8. decembra 2022

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Odporúčané

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022