SSD modul 980 PRO ponúka hráčom a kreatívnym profesionálom celý rad možností

Samsung predstavuje výkonný SSD modul 980 PRO pre herné zariadenia a počítače najvyššej triedy

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka v oblasti vyspelých pamäťových technológií, predstavuje svoj prvý SSD pamäťový modul triedy PCIe 4.0 NVMe s názvom Samsung SSD 980 PRO.[1]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 8. októbra 2020
Obsahuje nasledovné témy , , ,

 

 

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka v oblasti vyspelých pamäťových technológií, predstavuje svoj prvý SSD pamäťový modul triedy PCIe 4.0 NVMe s názvom Samsung SSD 980 PRO.[1] Je určený pre profesionálnych zákazníkov a užívateľov túžiacich po maximálnom výkone špičkových počítačov, pracovných staníc a herných konzol. Vo verzii s pamäťou 1 TB je na slovenskom trhu k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 228,90 €, s pamäťou 500 GB za odporúčanú maloobchodnú cenu 151,90 € a s pamäťou 250 GB za odporúčanú maloobchodnú cenu 91,50 €.

 

„Samsung dlhodobo posúva hranice, čo sa výkonu špičkových flash pamäťových modulov týka,“ vyhlásil Dr. Mike Mang, viceprezident divízie pamäťou Samsung Electronics. „Nový SSD modul 980 PRO je výsledkom našej stálej snahy o výnimočné produkty, aké od nás zákazníci očakávajú.“

 

Pamäť 980 PRO je určená pre náročné spracovanie veľkého množstva dát a tým pádom je ideálnym riešením pre profesionálnych užívateľov, ktorých náplňou práce je video v rozlíšení 4K a 8K, prípadne pre náruživých hráčov. Všetky základné komponenty, napr. na mieru stavaný ovládač Elpis, V-NAND a DRAM, vznikli priamo v Samsungu, aby bolo možné naplno využiť potenciál PCIe 4.0. Vďaka tomu 980 PRO ponúka sekvenčný zápis a čítanie rýchlosťou 7000 MB/s, resp. 5000 MB/s. Náhodné čítanie a písanie dosahuje rýchlosť 1000K IOPS[2], modul je teda dvakrát rýchlejší ako SSD moduly triedy PCIe 3.0 a až 12,7x rýchlejší ako SSD SATA.[3]

 

Okrem vylepšeného výkonu patrí k prednostiam 980 PRO aj vynikajúci systém tepelnej kontroly, ktorý výrazne zvyšuje spoľahlivosť systému. Väčšina výkonných SSD pamätí NVMe sa dnes chladí pomocou externých medených chladičov, avšak Samsung 980 PRO využíva niklového povrchu ovládača a tiež štítku pre rovnomernú distribúciu tepla na zadnej strane pamäťového modulu. Vďaka tomu si celý SSD modul udržal kompaktné a štíhle prevedenie M.2. Technológia Dynamic Thermal Guard zaisťuje stabilnú teplotu na ideálnej úrovni, takže ani dlhodobo takmer nedochádza k výkyvom.

 

Samsung SSD 980 PRO je k dispozícii od októbra vo variantoch s kapacitou 1 TB, 500 GB a 250 GB, variant s 2 TB sa chystá na trh v závere roka. Ďalšie informácie vrátane informácií o záruke nájdete na adrese https://www.samsung.com/sk/memory-storage/980-pro-nvme-m2-ssd/MZ-V8P1T0BW/.

 

Promo video o Samsung SSD 980 PRO je k dispozícii na tomto odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=8-r-VUla6Rg

 

Technické špecifikácie

Kategórie Samsung SSD 980 PRO
Rozhranie PCIe 4.0 x4, NVMe 1.3c
Formát M.2 (2280)
Pamäťové médium Samsung 1xx-layer V-NAND 3-bit MLC
Ovládač Samsung Elpis Controller
DRAM    1 GB LPDDR4 (1 TB)
512 MB LPDDR4 (500 GB, 250 GB)
Kapacita [4] 1 TB, 500 GB, 250 GB

Rýchlosť sekvenčného čítania /

 zápisu

Až 7000 MB/s, až 5000 MB/s
Rýchlosť náhodného čítania /                 zápisu (QD32) Až 1000K IOPS, 1000K IOPS
Obslužný software Samsung Magician Software
Šifrovanie dát AES 256-bit Full Disk Encryption, TCG/Opal V2.0, Encrypted Drive (IEEE1667)
Počet zapísaných dát

600 TB (1 TB)

300 TB (500 GB)

150 TB (250 GB)

Záruka [5] Limitovaná, 5 let [6]

 

[1] Značka NVM Express® je registrovaná ochranná známka spoločnosti NVM Express, Inc.

[2] Výkon sa môže líšiť v závislosti od verzie firmware, na hardvér systému a na jeho konfiguráciu. Hodnoty zodpovedajú meraniu IOmeter 1.1.0. Rýchlosť zápisu sa merala so zapnutou technológiou Intelligent TurboWrite. Sekvenčný zápis sa meral v nasledujúcich intervaloch: do 500 MB / s (250 GB), 1000 MB / s (500 GB) a 2000 MB / s (1 TB).

* Konfigurácia systému pri teste: AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor CPU@3.79GHz, DDR4 SDRAM 2666MHz 16GBx2, OS-Windows 10 Pro 64bit, Chipset-ASUS-X570-ROG CROSSHAIR VIII FORMULA.

[3] Výsledky zodpovedajú porovnaniu s rýchlosťou sekvenčného čítania SSD Samsung PCIe 3.0 NVMe a SATA.

[4] 1GB = 1 000 000 000 bytov podľa štandardu IDEMA. Časť kapacity zaberajú systémové súbory, takže sa skutočná kapacita môže líšiť.

[5] Spoločnosť Samsung Electronics nenesie zodpovednosť za straty dát alebo iných informácií uložených na produktoch Samsung Electronics alebo za ušlý zisk či príjem užívateľa. Viac informácií o záruke: samsung.com/ssd.

[6] Päť rokov alebo daný počet zapísaných terabytov, platí skorší údaj. Pre ďalšie informácie o záruke pozri priložený leták v balení.

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Verbatim predstavuje nové interné SSD disk

Verbatim predstavuje nové interné SSD disky NVMe PCIe a SATA3 M.2 pre vysokorýchlostné upgrady

22. apríla 2020

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022