Skutočné výhody WiFi 6

V reakcii na nedávne oznámenie nového WiFi štandardu 802.11ax sa mnohé organizácie začali tešiť na to, ako si budú bez starostí užívať rýchlejšieho pripojenia. To však predstavuje len jednu z mnohých výhod, ktoré tento štandard ponúkne.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. marca 2020
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Plusom nepochybne bude už len samotná vyššia rýchlosť, ktorú prinesie upgrade na WiFi 6, ako sa štandard 802.11ax bežne označuje. Samotný prechod na vyšší štandard je nevyhnutný a pozitívny krok vpred. V porovnaní s predchádzajúcimi technológiami sa predpokladá rýchlosť vyššia až o 40%, ktorá sa v konečnom dôsledku prejaví pružnejším fungovaním sietí.

Prečo ale nechcieť viac? Spoločnosti by sa mali snažiť z nástupu WiFi 6 vyťažiť aj menej zjavné výhody a odlíšiť sa vďaka tomuto štandardu od konkurencie tím, že urýchlia svoj vlastný rozvoj.

Väčšia mobilita zamestnancov

Prvý spôsob, ako sa odlíšiť od ostatných, je úzko sprevádzaný s trendom, ktorý v súčasnosti naberá na sile v priemysle. Prirodzeným dôsledkom rozmachu Internetu vecí a používanie vlastných zariadení na pracovisku sú nové pracovné metódy vrátane práce na diaľku a z domova, ktoré však niektoré spoločnosti, a to najmä tie malé a stredne veľké, doposiaľ museli zavádzať len s veľkou opatrnosťou. Ich nedôvera pramenila hlavne z toho, že nevedeli, či zamestnanci pri používaní vlastných zariadení mimo pracovisko dosiahnu rovnakého pracovného výkonu a či nebude narušené ich vzájomné prepojenie.

S istotou dnes môžeme povedať, že vďaka WiFi 6 odpadajú starosti s funkčnosťou pripojenia v miestach s vysokou hustotou prevádzky. Naviac sa vďaka štandardu WiFi 6 predĺži tiež výdrž batérií pripojených zariadení, takže zamestnanci môžu zostať mobilní dlhšiu dobu.

Rýchlosť pripojenia prispieva k väčšej mobilite – na tento fakt je nutné myslieť s ohľadom na to, do akej miery dnes atraktivita pracovného miesta v očiach zamestnancov závisí na flexibilite. Upgradom na štandard WiFi 6 nielenže rozšírite možnosti pre svojich stávajúcich pracovníkov, ale tiež sa stanete atraktívnejším zamestnávateľom pre potenciálnych uchádzačov.

Buďte najhodnotnejším článkom reťazca

Vyššiu rýchlosť, lepšiu efektivitu a silnejší výkon naprieč vašimi internými systémami nepochybne uvítajú tiež obchodní partneri a spolupracovníci vo vašom dodávateľskom reťazci.

Vyššia rýchlosť siete otvára omnoho viac možností nasadenia a vytvára obrovskú paletu príležitostí pre užívateľov a obchodných partnerov. Upgrade na nový štandard WiFi 6 prinesie všetkým zúčastneným presne to, čomu v obchodných vzťahoch prikladajú prvoradú pozornosť – maximálnu efektivitu, kvalitu, bezpečnosť a obmedzenie rizík.

Úspora prevádzkových nákladov

Ruku v ruke so zvýšením rýchlosti, efektivity a kvality klesajú nároky na údržbu. Tento vývoj so sebou prináša tiež menej prestojov, zvýšenú dôveru v prevádzkové schopnosti a technológie vašej spoločnosti a spokojnejších zamestnancov.

Tieto výhody sú ešte hmatateľnejšie v numerickom vyjadrení. Prevádzkové výdaje sú v dnešnej dobe úzko previazané s digitalizáciou. Pokiaľ si dnes nemôžete dovoliť niečo prehliadnuť, potom sú to vaše technológie, ktorých fungovanie sa často odvíja od rýchlosti pripojenia.

Archivácia a správa dát, riadenie interných aj externých vzťahov, uchovávanie súborov, výskumné aktivity, rozvoj znalostí v reálnom čase, využívanie sociálnych sietí, chatovacie aplikácie, to všetko dnes hrá kľúčovú rolu v každodennom podnikaní a neobíde sa bez silnej a rýchlej siete.

Keď sa ktorýkoľvek z týchto článkov pokazí, často vyžaduje nákladnú opravu. Výrazné zníženie pravdepodobnosti takýchto porúch užívateľom dodáva nielen istotu v ich systémy, ale tiež ovplyvňuje režijné náklady.

Jednorázový výdaj spojený s prechodom na WiFi 6 tak spoločnostiam v konečnom dôsledku môže ušetriť celý rad budúcich nákladov. A to sme ešte nespomenuli finančný prínos vyššie uvedených výhod, ako sú napr. vyššia kvalita pracovníkov, lojálnejší a lepšie fungujúci dodávateľský reťazec a jednoduchšie administratívne procesy.

Nezostávajte pozadu

WiFi 6 nepochybne bude kopírovať vývoj iných prevratných technologických noviniek a čoskoro sa stane samozrejmosťou. Podobný dopad bude mať v nadchádzajúcom roku telekomunikačný štandard 5G. Internet vecí, big dáta a umelá inteligencia už teraz spoločnostiam pomáhajú odlíšiť sa od konkurencie.

To isté sa dá očakávať od WiFi 6, pričom najviac z tohoto štandardu zrejme vyťažia tí, ktorí nezostanú pozadu. Je teda úplne kľúčové prejsť na tento štandard a potom nájsť spôsoby jeho uplatnenia, ktoré vám pomôžu odlíšiť sa od ostatných. A pokiaľ vás v jeho zavádzaní a využití porazia vaši najväčší konkurenti v obore, potom už možno budú všetky ostatné spôsoby, ktorými ste sa chceli odlíšiť, zbytočné. Už totiž budete v poli porazených, čo sa týka kvality riadenia, dodávateľského reťazca, atraktivity pre zamestnancov, nárokov na údržbu, prestojov a koniec koncov tiež úspory nákladov.

Prvým krokom je byť rýchlejší než ostatní alebo s nimi aspoň držať tempo. Zaberte, aby ste boli pripravení na rýchlosť, ktorú so sebou prináša štandard WiFi 6.

Spracoval:
Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ve společnosti Zyxel

Čítajte aj ďalšie podobné články:

K smartfónu s predplatenou kartou dáva Orange dáta zadarmo pre všetkých

Dáta na celý rok zadarmo. To je bonus pre zákazníkov Orangeu, ktorí sa teraz rozhodnú pre nový smartfón s predplatenou kartou. Orange svojou novou ponukou rúca mýty, že smartfón za plnú cenu bez dotácie sa neoplatí a všetkých zákazníkov, bez ohľadu na to, či sa rozhodnú pre nový smartfón s predplatenou kartou Šikovná Prima alebo […]

20. júna 2018

Najnovšie

Axis vstupuje na trh kamier nositeľných na tele

Kamery pre policajtov a sekuriťákov

Spoločnosť Axis Communications, ktorá je už desaťročia lídrom v odbore sieťového videa, uvádza na trh svoj prvý kamerový systém pre nosenie na tele, vyvinutý najmä pre príslušníkov polície a súkromné bezpečnostné agentúry. Riešenie zahŕňa odolnú kameru AXIS W100, dokovaciu stanicu AXIS W700/701 a systémovej jednotky AXIS W800. Otvorená architektúra umožňuje integráciu so širokým radom systémov na […]

27. marca 2020

Huawei predstavuje vylepšené smart hodinky Watch GT 2e

Stvorené pre športovcov

Spoločnosť Huawei včera spolu s novou sériou smartfónov P40, predstavila aj niekoľko ďalších nových produktov. Medzi nimi aj nový prírastok do série smart hodiniek Huawei Watch GT 2e. Hodinky obsahujú až 100 režimov monitorovania tréningu, od tradičných športov až po moderné formy cvičenia.

27. marca 2020

Samsung vylepšuje fotografické schopnosti modelov Galaxy S10 a Galaxy Note10

Samsung s novými funkciami.

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že vybaví modely Galaxy S10 a Galaxy Note10 funkciami novej generácie, známymi zo súčasnej vlajkovej lode Galaxy S20.

27. marca 2020

Vrcholná séria obsahuje tri modely: P40 Pro +, P40 Pro a P40.

Huawei predstavuje smartfóny radu P40, ohlasujú novú víziu fotografie

Spoločnosť Huawei Consumer Business Group (CBG) dnes predstavila nové vlajkové smartfóny radu P40.

26. marca 2020

Lídri v odbore spolupracujú na potláčaní rozdielov medzi závodmi v reálnom a virtuálnom svete. Logitech G tiež podporuje lokálne hráčske akcie.

Logitech G a McLaren ohlasujú novú éru pretekov

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), oznámila predĺženie partnerstva so spoločnosťou McLaren, ktoré odštartuje novú éru pretekov. Obe spoločnosti tento rok ešte viac prehĺbia spoluprácu v oblasti e-športov s využitím bohatých skúseností McLarenu zo sveta motoristického športu aj automobilového priemyslu a odborných znalostí Logitech G v oblasti e-pretekov, e-športov a herných technológií.

25. marca 2020

Vzdialená cloudová správa a doživotná záruka

NETGEAR Smart Managed Pro

Spoločnosť NETGEAR, globálny dodávateľ inovatívnych sieťových produktov pre koncových užívateľov, firmy a poskytovateľov služieb, pridala možnosť vzdialeného nastavenia a správy vybraných firemných prepínačov radu Smart Managed Pro prostredníctvom služby NETGEAR Insight. Doteraz bolo možné tieto zariadenia skrze službu len zaregistrovať a monitorovať. Nové funkcie a doživotnú záruku získajú majitelia spomínaných prepínačov po ich registrácii. Prepínače […]

25. marca 2020

Atramentový Canon ProStream 1000 vytlačil už miliardu stránok a šľape na päty offsetu

Nahradia atramentové tlačiarne ofsetovú tlač ?

Dokážete si predstaviť 12,8 milióna výtlačkov kultovej knihy Harry Potter a Kameň mudrcov vedľa seba? Presne také množstvo, teda zhruba miliardu obojstranne potlačených stránok formátu A4, vyprodukovali zákazníci spoločnosti Canon na digitálnych atramentových strojoch s kontinuálnym podávaním ProStream 1000.[1]

 

24. marca 2020

Novinka má tri fotoaparáty, moderný Infinity-U displej, vysokokapacitnú batériu a dostupnú cenu.

Samsung predstavuje Galaxy M21 – smartfón stvorený pre aktívnych ľudí

Spoločnosť Samsung predstavila smartfón Galaxy M21, ktorý ocenia všetci fanúšikovia produkujúci množstvo kvalitných fotografií, ale aj ľudia, ktorých nebaví každodenné dobíjanie batérie.

23. marca 2020

Nový flash disk Verbatim Store’n’Click

Spoločnosť Verbatim uvádza na trh nový rad USB kľúčov Store’n’Click s jedinečným dizajnom „slide and lock“, ktorý umožňuje jednoduché vysunutie a zasunutie USB konektora. Disk Store’n’Click je k dispozícii v niekoľkých farebných i kapacitných prevedeniach a je tak ideálnym USB diskom pre bežné každodenné použitie. Konektor sa v prípade potreby uzamkne a zacvakne späť do […]

20. marca 2020

Reproduktory Bose SoundTouch podporujú najnovšie AirPlay 2

Repráky, ktoré ponúkajú atraktívnu kombináciu kvalitného zvuku, úžitkových vlastností a dizajnu

Reproduktory Bose SoundTouch, ktoré umožňujú priamy streaming pomocou populárnych hudobných služieb a bezdrôtový rozvod hudby, získali najnovšie podporu protokolu AirPlay 2. Táto možnosť je k dispozícii po automatickej aktualizácii firmware aj pre existujúcich používateľov.

19. marca 2020

Odporúčané

Canon aj tento rok pozýva študentov do francúzskeho mesta Perpignan na Visa pour l`image – významný festival so zameraním na dokumentárnu fotografiu

Jedinečná možnosť pre budúcich dokumentaristov

Spoločnosť Canon vyberie 210 študentov z celej Európy a poskytne im príležitosť rozvíjať ich zručnosti v oblasti fotografie za prítomnosti lídrov v tomto priemysle počas festivalu Visa pour l’Image, ktorý sa aj tento rok bude konať v meste Perpignan na prelome mesiacov august a september – 30.8. – 5.9.2020.

18. marca 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

13. marca 2020

G-Shock Mudmaster GG-B100 – karbonová výbava novej generácie

Každý rok fanúšikovia G-Shock čakajú, čo nové nám Casio na hodinárskom veľtrhu Baselworld predstaví. Už sme tak nejako vytušili, že technológiu, ktorú budeme u noviniek vídať častejšie, bude bluetooth. Potvrdzuje to aj nový prírastok Mudmaster GG-B100. Ešte nás ale prekvapil funkciiou krokomeru, živicovým puzdrom zosilneným karbónom a dvojvrstvovou korunkou.

18. februára 2020
TEST

Vyskúšali sme

Recenzia: Dizajnové reproduktory z IKEA Symfonisk sú v skutočnosti prémiová značka Sonos

Zvažujete kúpu reproduktorov z obchodného domu IKEA? Ak nie, mali by ste, pretože kvalita ich reprodukcie nás poriadne prekvapila.

16. februára 2020

Budúcnosť mení tvar: Galaxy Z Flip ponúka nový štýl

Prvý skladací sklenený displej od Samsungu a unikátne užívateľské rozhranie, to je úplne nový mobilný zážitok.

12. februára 2020

Epson EF-100W: Ľahký laserový projektor pre malé izby aj veľké konferencie

Veľa muziky za veľa peňazí alebo zlatý štandard pre laserové projektory?

29. januára 2020

Nový projekt Samsungu pripravuje mladých ľudí na prácu budúcnosti

Svet práce sa mení závratným tempom. Silnie dôraz na neformálne vzdelávanie a žiadané sú predovšetkým zručnosti, ktoré odlišujú ľudí od strojov – kreativita a emočná inteligencia.

9. januára 2020
TEST

Test | Recenzia

Veľké prekvapenie v redakcii: Langie S2, multiúčelový hlasový prekladateľ do vrecka

Prekladač do vášho vrecka LANGIE S2 pre všetkých, ktorí radi cestujete, ale neradi na preklad do cudzieho jazyka vyťahujete svoj mobil.

20. decembra 2019
TEST

Test | Recenzia

AOC X24P1: IPS monitor za dve stovky je ideál na doma i do práce

Každý z nás pozerá na monitor počítača niekoľko hodín denne a je nesmierne dôležité vybrať si nielen ten s pekným, ale aj zdravým obrazom.

18. decembra 2019
TEST

Headset pre hráčov

Test slúchadiel eShark ESL-HS2 KUGO: Zlatá stredná cesta

Elegantné slúchadlá, ktoré stanovujú kvalitatívny štandard pre svoju cenovú kategóriu.

20. novembra 2019