Skutočné výhody WiFi 6

V reakcii na nedávne oznámenie nového WiFi štandardu 802.11ax sa mnohé organizácie začali tešiť na to, ako si budú bez starostí užívať rýchlejšieho pripojenia. To však predstavuje len jednu z mnohých výhod, ktoré tento štandard ponúkne.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. marca 2020
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Plusom nepochybne bude už len samotná vyššia rýchlosť, ktorú prinesie upgrade na WiFi 6, ako sa štandard 802.11ax bežne označuje. Samotný prechod na vyšší štandard je nevyhnutný a pozitívny krok vpred. V porovnaní s predchádzajúcimi technológiami sa predpokladá rýchlosť vyššia až o 40%, ktorá sa v konečnom dôsledku prejaví pružnejším fungovaním sietí.

Prečo ale nechcieť viac? Spoločnosti by sa mali snažiť z nástupu WiFi 6 vyťažiť aj menej zjavné výhody a odlíšiť sa vďaka tomuto štandardu od konkurencie tím, že urýchlia svoj vlastný rozvoj.

Väčšia mobilita zamestnancov

Prvý spôsob, ako sa odlíšiť od ostatných, je úzko sprevádzaný s trendom, ktorý v súčasnosti naberá na sile v priemysle. Prirodzeným dôsledkom rozmachu Internetu vecí a používanie vlastných zariadení na pracovisku sú nové pracovné metódy vrátane práce na diaľku a z domova, ktoré však niektoré spoločnosti, a to najmä tie malé a stredne veľké, doposiaľ museli zavádzať len s veľkou opatrnosťou. Ich nedôvera pramenila hlavne z toho, že nevedeli, či zamestnanci pri používaní vlastných zariadení mimo pracovisko dosiahnu rovnakého pracovného výkonu a či nebude narušené ich vzájomné prepojenie.

S istotou dnes môžeme povedať, že vďaka WiFi 6 odpadajú starosti s funkčnosťou pripojenia v miestach s vysokou hustotou prevádzky. Naviac sa vďaka štandardu WiFi 6 predĺži tiež výdrž batérií pripojených zariadení, takže zamestnanci môžu zostať mobilní dlhšiu dobu.

Rýchlosť pripojenia prispieva k väčšej mobilite – na tento fakt je nutné myslieť s ohľadom na to, do akej miery dnes atraktivita pracovného miesta v očiach zamestnancov závisí na flexibilite. Upgradom na štandard WiFi 6 nielenže rozšírite možnosti pre svojich stávajúcich pracovníkov, ale tiež sa stanete atraktívnejším zamestnávateľom pre potenciálnych uchádzačov.

Buďte najhodnotnejším článkom reťazca

Vyššiu rýchlosť, lepšiu efektivitu a silnejší výkon naprieč vašimi internými systémami nepochybne uvítajú tiež obchodní partneri a spolupracovníci vo vašom dodávateľskom reťazci.

Vyššia rýchlosť siete otvára omnoho viac možností nasadenia a vytvára obrovskú paletu príležitostí pre užívateľov a obchodných partnerov. Upgrade na nový štandard WiFi 6 prinesie všetkým zúčastneným presne to, čomu v obchodných vzťahoch prikladajú prvoradú pozornosť – maximálnu efektivitu, kvalitu, bezpečnosť a obmedzenie rizík.

Úspora prevádzkových nákladov

Ruku v ruke so zvýšením rýchlosti, efektivity a kvality klesajú nároky na údržbu. Tento vývoj so sebou prináša tiež menej prestojov, zvýšenú dôveru v prevádzkové schopnosti a technológie vašej spoločnosti a spokojnejších zamestnancov.

Tieto výhody sú ešte hmatateľnejšie v numerickom vyjadrení. Prevádzkové výdaje sú v dnešnej dobe úzko previazané s digitalizáciou. Pokiaľ si dnes nemôžete dovoliť niečo prehliadnuť, potom sú to vaše technológie, ktorých fungovanie sa často odvíja od rýchlosti pripojenia.

Archivácia a správa dát, riadenie interných aj externých vzťahov, uchovávanie súborov, výskumné aktivity, rozvoj znalostí v reálnom čase, využívanie sociálnych sietí, chatovacie aplikácie, to všetko dnes hrá kľúčovú rolu v každodennom podnikaní a neobíde sa bez silnej a rýchlej siete.

Keď sa ktorýkoľvek z týchto článkov pokazí, často vyžaduje nákladnú opravu. Výrazné zníženie pravdepodobnosti takýchto porúch užívateľom dodáva nielen istotu v ich systémy, ale tiež ovplyvňuje režijné náklady.

Jednorázový výdaj spojený s prechodom na WiFi 6 tak spoločnostiam v konečnom dôsledku môže ušetriť celý rad budúcich nákladov. A to sme ešte nespomenuli finančný prínos vyššie uvedených výhod, ako sú napr. vyššia kvalita pracovníkov, lojálnejší a lepšie fungujúci dodávateľský reťazec a jednoduchšie administratívne procesy.

Nezostávajte pozadu

WiFi 6 nepochybne bude kopírovať vývoj iných prevratných technologických noviniek a čoskoro sa stane samozrejmosťou. Podobný dopad bude mať v nadchádzajúcom roku telekomunikačný štandard 5G. Internet vecí, big dáta a umelá inteligencia už teraz spoločnostiam pomáhajú odlíšiť sa od konkurencie.

To isté sa dá očakávať od WiFi 6, pričom najviac z tohoto štandardu zrejme vyťažia tí, ktorí nezostanú pozadu. Je teda úplne kľúčové prejsť na tento štandard a potom nájsť spôsoby jeho uplatnenia, ktoré vám pomôžu odlíšiť sa od ostatných. A pokiaľ vás v jeho zavádzaní a využití porazia vaši najväčší konkurenti v obore, potom už možno budú všetky ostatné spôsoby, ktorými ste sa chceli odlíšiť, zbytočné. Už totiž budete v poli porazených, čo sa týka kvality riadenia, dodávateľského reťazca, atraktivity pre zamestnancov, nárokov na údržbu, prestojov a koniec koncov tiež úspory nákladov.

Prvým krokom je byť rýchlejší než ostatní alebo s nimi aspoň držať tempo. Zaberte, aby ste boli pripravení na rýchlosť, ktorú so sebou prináša štandard WiFi 6.

Spracoval:
Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ve společnosti Zyxel

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Tipy na pripojenie na cestách

Pripojenie na prázdniny pre každého

Poďme si ukázať pár tipov, ako na to.

12. februára 2021

K smartfónu s predplatenou kartou dáva Orange dáta zadarmo pre všetkých

Dáta na celý rok zadarmo. To je bonus pre zákazníkov Orangeu, ktorí sa teraz rozhodnú pre nový smartfón s predplatenou kartou. Orange svojou novou ponukou rúca mýty, že smartfón za plnú cenu bez dotácie sa neoplatí a všetkých zákazníkov, bez ohľadu na to, či sa rozhodnú pre nový smartfón s predplatenou kartou Šikovná Prima alebo […]

20. júna 2018

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022