Skutočné výhody WiFi 6

V reakcii na nedávne oznámenie nového WiFi štandardu 802.11ax sa mnohé organizácie začali tešiť na to, ako si budú bez starostí užívať rýchlejšieho pripojenia. To však predstavuje len jednu z mnohých výhod, ktoré tento štandard ponúkne.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. marca 2020
Obsahuje nasledovné témy , , ,

Plusom nepochybne bude už len samotná vyššia rýchlosť, ktorú prinesie upgrade na WiFi 6, ako sa štandard 802.11ax bežne označuje. Samotný prechod na vyšší štandard je nevyhnutný a pozitívny krok vpred. V porovnaní s predchádzajúcimi technológiami sa predpokladá rýchlosť vyššia až o 40%, ktorá sa v konečnom dôsledku prejaví pružnejším fungovaním sietí.

Prečo ale nechcieť viac? Spoločnosti by sa mali snažiť z nástupu WiFi 6 vyťažiť aj menej zjavné výhody a odlíšiť sa vďaka tomuto štandardu od konkurencie tím, že urýchlia svoj vlastný rozvoj.

Väčšia mobilita zamestnancov

Prvý spôsob, ako sa odlíšiť od ostatných, je úzko sprevádzaný s trendom, ktorý v súčasnosti naberá na sile v priemysle. Prirodzeným dôsledkom rozmachu Internetu vecí a používanie vlastných zariadení na pracovisku sú nové pracovné metódy vrátane práce na diaľku a z domova, ktoré však niektoré spoločnosti, a to najmä tie malé a stredne veľké, doposiaľ museli zavádzať len s veľkou opatrnosťou. Ich nedôvera pramenila hlavne z toho, že nevedeli, či zamestnanci pri používaní vlastných zariadení mimo pracovisko dosiahnu rovnakého pracovného výkonu a či nebude narušené ich vzájomné prepojenie.

S istotou dnes môžeme povedať, že vďaka WiFi 6 odpadajú starosti s funkčnosťou pripojenia v miestach s vysokou hustotou prevádzky. Naviac sa vďaka štandardu WiFi 6 predĺži tiež výdrž batérií pripojených zariadení, takže zamestnanci môžu zostať mobilní dlhšiu dobu.

Rýchlosť pripojenia prispieva k väčšej mobilite – na tento fakt je nutné myslieť s ohľadom na to, do akej miery dnes atraktivita pracovného miesta v očiach zamestnancov závisí na flexibilite. Upgradom na štandard WiFi 6 nielenže rozšírite možnosti pre svojich stávajúcich pracovníkov, ale tiež sa stanete atraktívnejším zamestnávateľom pre potenciálnych uchádzačov.

Buďte najhodnotnejším článkom reťazca

Vyššiu rýchlosť, lepšiu efektivitu a silnejší výkon naprieč vašimi internými systémami nepochybne uvítajú tiež obchodní partneri a spolupracovníci vo vašom dodávateľskom reťazci.

Vyššia rýchlosť siete otvára omnoho viac možností nasadenia a vytvára obrovskú paletu príležitostí pre užívateľov a obchodných partnerov. Upgrade na nový štandard WiFi 6 prinesie všetkým zúčastneným presne to, čomu v obchodných vzťahoch prikladajú prvoradú pozornosť – maximálnu efektivitu, kvalitu, bezpečnosť a obmedzenie rizík.

Úspora prevádzkových nákladov

Ruku v ruke so zvýšením rýchlosti, efektivity a kvality klesajú nároky na údržbu. Tento vývoj so sebou prináša tiež menej prestojov, zvýšenú dôveru v prevádzkové schopnosti a technológie vašej spoločnosti a spokojnejších zamestnancov.

Tieto výhody sú ešte hmatateľnejšie v numerickom vyjadrení. Prevádzkové výdaje sú v dnešnej dobe úzko previazané s digitalizáciou. Pokiaľ si dnes nemôžete dovoliť niečo prehliadnuť, potom sú to vaše technológie, ktorých fungovanie sa často odvíja od rýchlosti pripojenia.

Archivácia a správa dát, riadenie interných aj externých vzťahov, uchovávanie súborov, výskumné aktivity, rozvoj znalostí v reálnom čase, využívanie sociálnych sietí, chatovacie aplikácie, to všetko dnes hrá kľúčovú rolu v každodennom podnikaní a neobíde sa bez silnej a rýchlej siete.

Keď sa ktorýkoľvek z týchto článkov pokazí, často vyžaduje nákladnú opravu. Výrazné zníženie pravdepodobnosti takýchto porúch užívateľom dodáva nielen istotu v ich systémy, ale tiež ovplyvňuje režijné náklady.

Jednorázový výdaj spojený s prechodom na WiFi 6 tak spoločnostiam v konečnom dôsledku môže ušetriť celý rad budúcich nákladov. A to sme ešte nespomenuli finančný prínos vyššie uvedených výhod, ako sú napr. vyššia kvalita pracovníkov, lojálnejší a lepšie fungujúci dodávateľský reťazec a jednoduchšie administratívne procesy.

Nezostávajte pozadu

WiFi 6 nepochybne bude kopírovať vývoj iných prevratných technologických noviniek a čoskoro sa stane samozrejmosťou. Podobný dopad bude mať v nadchádzajúcom roku telekomunikačný štandard 5G. Internet vecí, big dáta a umelá inteligencia už teraz spoločnostiam pomáhajú odlíšiť sa od konkurencie.

To isté sa dá očakávať od WiFi 6, pričom najviac z tohoto štandardu zrejme vyťažia tí, ktorí nezostanú pozadu. Je teda úplne kľúčové prejsť na tento štandard a potom nájsť spôsoby jeho uplatnenia, ktoré vám pomôžu odlíšiť sa od ostatných. A pokiaľ vás v jeho zavádzaní a využití porazia vaši najväčší konkurenti v obore, potom už možno budú všetky ostatné spôsoby, ktorými ste sa chceli odlíšiť, zbytočné. Už totiž budete v poli porazených, čo sa týka kvality riadenia, dodávateľského reťazca, atraktivity pre zamestnancov, nárokov na údržbu, prestojov a koniec koncov tiež úspory nákladov.

Prvým krokom je byť rýchlejší než ostatní alebo s nimi aspoň držať tempo. Zaberte, aby ste boli pripravení na rýchlosť, ktorú so sebou prináša štandard WiFi 6.

Spracoval:
Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ve společnosti Zyxel

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Tipy na pripojenie na cestách

Pripojenie na prázdniny pre každého

Poďme si ukázať pár tipov, ako na to.

12. februára 2021

K smartfónu s predplatenou kartou dáva Orange dáta zadarmo pre všetkých

Dáta na celý rok zadarmo. To je bonus pre zákazníkov Orangeu, ktorí sa teraz rozhodnú pre nový smartfón s predplatenou kartou. Orange svojou novou ponukou rúca mýty, že smartfón za plnú cenu bez dotácie sa neoplatí a všetkých zákazníkov, bez ohľadu na to, či sa rozhodnú pre nový smartfón s predplatenou kartou Šikovná Prima alebo […]

20. júna 2018

Najnovšie

Spoľahlivá detekcia bez ohľadu na viditeľnosť

Nový sieťový radar AXIS D2210-VE

Nový 60GHz radar Axis zvládne monitoring dopravy a pohybu v oblasti

4. októbra 2023

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022