Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 19. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Aby tento plán naplnil, nasledoval celý zástup čím ďalej vyspelejších verzií. A už čoskoro príde na slovenský trh ďalšie pokračovanie úspešnej série P od Huawei.

Napriek tomu, že sa už z názvu vytratilo slovo „Ascend“, jeho význam v prístupe Huawei k vývoju mobilných telefónov rady P naďalej zostáva. Jedným z dôkazov je fotoaparát. Každý z modelov ponúkal vždy to najlepšie, čo bolo v danej dobe dostupné, a platí to dodnes. Nie je preto prekvapením, že spoločnosť Huawei dokonca od roku 2017 organizuje celosvetovú súťaž NEXT-IMAGE pre používateľov, ktorí sa chcú podeliť o svoje fotografické diela, zhotovené práve pomocou smartfónu. Stačí nahliadnuť do galérie súťažných fotografií a na prvý pohľad vidieť, že aj s pomocou smart zariadenia vo vašom vrecku sa dajú tvoriť naozaj fantastické výtvory.

Neustále na vzostupe

Vďaka svojim ambíciám má tiež séria P niekoľko prvenstiev. Napríklad už Ascend P2, ktorého predaj bol spustený vo februári 2013, bol v tom čase vôbec najrýchlejší 4G LTE šikovný telefón. Jeho nástupca, Ascend P6, zase svet ohromil po stránke dizajnu. V čase uvedenia na trh išlo o najtenší “smartfón” na svete. Ďalší “boom” spôsobila spolupráca so spoločnosťou Leica. Vďaka jej komponentom sa zdvihla úroveň fotoaparátu zase o niečo vyššie. Úspešný model P20 bol tak kombináciou všetkého, čo mal moderný smartfón spĺňať. Špičkový fotoaparát navyše inšpiroval aj ďalšie značky na zlepšovanie mobilných fotoaparátov vo svojich mobilných telefónoch.

P30 Pro – srdcová záležitosť fotografov

V roku 2019 prišiel Huawei s radom P30. Veľkým úspechom bol Huawei P30 Pro, ktorý okúzlil množstvo užívateľov a zožal tiež niekoľko ocenení, ako napríklad cenu Best Smartphone 2019 vo svetovo uznávanej súťaži Asia Mobile Awards. Pýšil sa okrem iného skvelým zoomom a schopnosťou fotiť za šera aj v tme. Vďaka tomu si ho obľúbil rad profesionálnych aj amatérskych fotografov a dodnes naň nedajú dopustiť.

Na vrchole medzi najlepšími

Rok 2020 sa niesol v znamení rozvetvenej rodiny P40 s telefónmi P40 lite e, P40 lite, P40 Pro a P40 Pro Plus. Variant P40 Pro sa hneď po svojom uvedení umiestnil na prvej priečke rebríčka DxOMark, ktorý porovnáva mobilné telefóny na trhu po stránke kvality fotoaparátu smartfónu, displeja, zvuku a batérie. Ešte dnes si aj s neustále novo prichádzajúcou konkurenciou drží svoje miesto v TOP 12.

Čo prinesie budúcnosť?

Ako bude vyzerať pokračovateľ série Huawei P? To už čoskoro zistia aj slovenskí používatelia. Môžu sa totiž tešiť na rad P50, ktorý sa môže opäť pochváliť množstvom inovácií. Heslo najnovšej rady je Excellence Exceeds Expectations, teda “Dokonalosť prevyšuje očakávania”. Nasadené tempo Huawei ale hranice posúva ešte ďalej, či už ide o nové funkcie, technológie, vychytávky aj doslova prelomové poňatie dizajnu prezrádza, že sa určite je na čo tešiť.

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022